CLJ: Od 1:3 do 4:3. Udana inauguracja sezonu!

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

14.08.2022 14:00

(akt. 14.08.2022 14:30)

Juniorzy starsi Legii wygrali na wyjeździe 4:3 z Jagiellonią Białystok w 1. kolejce CLJ U-19, mimo że już po 13 minutach przegrywali 0:2. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Maddox Sobociński, Wiktor Puciłowski, Oskar Lachowicz i Maksymilian Stangret.

Legioniści źle rozpoczęli spotkanie. Już w 4. minucie zespół z Białegostoku objął prowadzenie po golu Damiana Wojdakowskiego. Jakub Murawski początkowo wybronił sytuację sam na sam, ale przy dobitce zawodnika Jagiellonii był bez szans. Zdobyta bramka podziałała motywująco na gospodarzy. Warszawiacy mieli największe problemy na lewej stronie, czego efektem był drugi stracony gol. W 14. minucie Maciej Jaroszuk przeprowadził indywidualną akcję – zbiegł z piłką z prawej flanki w pole karne i posłał ją między nogami Murawskiego.

Zawodnicy Legii rzadko przedostawali się pod bramkę rywala. Pierwszą groźną akcję udało się przeprowadzić w 20. minucie. Wiktor Puciłowski wbiegł w pole karne i podał wzdłuż boiska, ale w porę piłkę złapał golkiper Jagiellonii. Od tego momentu "Wojskowi" złapali wiatr w żagle i niespełna 10 minut później strzelili gola kontaktowego. Dawid Niedźwiedzki zagrał na środek boiska do Maddoxa Sobocińskiego, który podłączył się do ofensywy i płasko uderzył zza "szesnastki" w lewy, dolny róg bramki.

Piłkarze "Dumy Podlasia" szybko odpowiedzieli na straconego gola. Legioniści w prosty sposób stracili futbolówkę w środku pola, przez co stworzyła się okazja do kontrataku. W sytuacji sam na sam z Murawskim znalazł się Wojdakowski i zdobył drugą bramkę w tym meczu. Zawodnicy Filipa Raczkowskiego nie zamierzali składać broni i tuż przed przerwą ponownie złapali kontakt. Aktywny w ofensywie Puciłowski uciekł obrońcy w polu karnym i umieścił piłkę w siatce, asystował mu Sobociński. Po pierwszych 45 minutach było 3:2 dla Jagiellonii.

Druga część mogła rozpocząć się znakomicie dla "Wojskowych". Po szybkim kontrataku Niedźwiedzki trafił do pustej bramki, lecz był na spalonym i gol nie został uznany. Kolejne ataki w końcu przyniosły efekt. Niedźwiedzki podał do – wprowadzonego w przerwie – Oskara Lachowicza, który technicznie uderzył z dystansu i doprowadził do wyrównania. Legioniści poszli za ciosem i w 65. minucie strzelili czwartego gola. Lachowicz odebrał piłkę rywalowi i podał prostopadle do Maksymiliana Stangreta, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ze stoickim spokojem wykończył akcję.

W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się i nie brakowało okazji po obu stronach. Szansę na podwyższenie wyniku miał m.in. Puciłowski, ale lepszy okazał się bramkarz gospodarzy. Białostoczanie do końca walczyli o remis, lecz rezultat nie uległ już zmianie. Po emocjonującym meczu Legia U-19 wygrała na inaugurację z Jagiellonią 4:3.

1.kolejka CLJ U-19: Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 3:4 (3:2)
Wojdakowski (4. min., 34. min.), Jaroszuk (13. min.) – Sobociński (29. min.), Puciłowski (45. min.), Lachowicz (56. min.), Stangret (65. min.)

Żółte kartki: Kruszewski (85. min.), Skowronek (90. min.) – Ziółkowski (26. min.), Okusami (71. min.), Płocki (90. min.), Murawski (90. min.)

Legia: Murawski – Saganowski (46' Krajewski), Ziółkowski, Okusami, Bochniak (76' Romanowski) – Kieraś, Knera (46' Lachowicz), Sobociński (60' Grączewski) – Puciłowski, Stangret (90' Płocki), Niedźwiedzki (60' Kiedrowicz)