Byli legioniści. Dwa gole Odjidji-Ofoe, Szymański wyróżniony

21-09-2022 / 09:00 Jakub Waliszewski

Vadis Odjidja-Ofoe strzelił dwa gole, Sebastian Szymański został piłkarzem miesiąca, a Mateusz Hołownia zadebiutował w Bandirmasporze. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Dublet Vadisa

KAA Gent wygrał 3:0 z Shamrock Rovers w 2. kolejce Ligi Konferencji. Dwa gole dla "De Buffalo" strzelił Vadis Odjidja-Ofoe. W 18. minucie pokonał bramkarza po efektownym uderzeniu z woleja, a w drugiej połowie dołożył bramkę po technicznym uderzeniu z ok. 18 metra. Dla 33-latka były to pierwsze trafienia w tym sezonie.

Szymański wyróżniony

Dobra gra Sebastiana Szymańskiego została doceniona przez kibiców Feyenoordu. Fani klubu z Rotterdamu wybrali go na najlepszego piłkarza sierpnia. "Szymi" zagrał jak dotąd 7 spotkań, strzelił 2 gole i miał 3 asysty. Ostatnio pauzował z powodu kontuzji mięśnia uda.

Debiut Hołowni

Mateusz Hołownia doczekał się swojego debiutu w Bandirmasporze (2. liga turecka). 24-latek zagrał 33 minuty w przegranym 1:4 meczu z Eyupsporem. W swoim pierwszym meczu zagrał na przyzwoitym poziomie: wygrał kilka pojedynków i podawał z celnością 92%.

Sadiku dał zwycięstwo

Armando Sadiku zdobył zwycięską bramkę w barwach FC Cartagena w meczu z Levante UD (1:0). Po podaniu Toniego Datkovicia Albańczyk sięgnął piłkę końcówką buta i umieścił ją przy lewym słupku. To druga sytuacja w tym sezonie, gdy Sadiku strzela ważnego gola - wcześniej jego trafienie w 90. minucie zapewniło wygraną z SD Huesca (3:2).

Słaby mecz Wieteski

Mateusz Wieteska szybko wywalczył sobie miejsce w składzie Clermont Foot i stał się ważnym zawodnikiem drużyny. Dotychczas grał dobrze - z Tuluzą i Stade Reims był nawet jednym z najlepszych piłkarzy swojego zespołu. W ostatnim meczu z Troyes (1:3) zaprezentował się jednak zdecydowanie słabiej i popełnił duży błąd przy pierwszym golu dla rywala. "Wietes" stracił piłkę na własnej połowie, z czego stworzyła się znakomita okazja dla przeciwnika i finalnie gol wyrównujący. Sofascore ocenił jego występ na 5.8.

Przełamanie Kulenovicia

Sandro Kulenović pomimo świetnego początku sezonu miał ostatnio serię trzech spotkań bez gola i asysty. Ostatnio udało mu się jednak przełamać w meczu z Dinamem Zagrzeb (1:2), z którego jest wypożyczony do Lokomotivy Zagrzeb. Ivan Milicević dograł w pole karne, a "Kulo" nabiegł na piłkę i bez większych problemów wpakował ją do siatki. W tym sezonie zagrał w 10 meczach, strzelił 4 gole i miał tyle samo asyst.

Świetny mecz Hamalainena

Kasper Hamalainen zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Jarvenpaan Palloseura (3:4). Już w 2. minucie wykorzystał błąd obrońcy i otworzył wynik spotkania, a niespełna pół godziny później dołożył asystę przy golu Olli Jakonena.

Asysta i gol samobójczy

W 4. kolejce Saudi Professional League Damac FC zremisował 1:1 w meczu z Al-Taawon. W obie bramki zamieszany był Domagoj Antolić. Chorwat najpierw został niefortunnie nastrzelony piłką i skierował ją do własnej bramki, a później asystował przy wyrównującym golu Bruno Duarte.

Pierwsza asysta Novikovasa

Arvydas Novikovas po raz pierwszy asystował w barwach Samsunsporu. W rywalizacji z Sakaryasporem (3:2) Litwin podał do Douglasa Tanque, który oddał znakomity strzał z ok. 30 metrów.

Gol w Ekstraklasie i dwie asysty w I lidze

W minionej kolejce PKO Ekstraklasy nie było zbyt wielu akcentów z udziałem byłych zawodników Legii. Jedynie Kamil Grosicki zdobył bramkę w rywalizacji z Cracovią. Dla 34-latka było to 3. trafienie w tym sezonie.

Z kolei w Fortuna I Lidze po jednej asyście mieli Janusz Gol (Arka Gdynia) i Tomasz Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Gol asystował w przegranym 3:4 meczu z Chrobrym Głogów, którego trenerem jest Marek Gołębiewski, a Jodłowiec miał asystę w spotkaniu z ŁKS-em (1:1).