Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

25.01.2022 17:00

(akt. 25.01.2022 19:23)

Legia U-19 przegrała w Hiszpanii 2:3 z FC Midtjylland U-19 w trzecim meczu turnieju Al Abtal Cup. Dla warszawiaków była to trzecia porażka w tych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla legionistów. W 5. minucie Jordan Majchrzak zgrał piłkę głową do Osamy Al Mubaireeka, a ten oddał mocny strzał przy prawym słupku i dał Legii prowadzenie. Wynik w pierwszej części gry nie uległ już zmianie i do przerwy "Wojskowi" prowadzili 1:0. Sytuacja zmieniła się jednak w drugiej połowie. Zespół z Danii strzelił trzy gole w 19 minut i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Piłkarze Grzegorza Szoki do końca walczyli o korzystny rezultat. W 89. minucie Patryk Winiarski wykonał dobry ruch bez piłki, co zauważył Patryk Romanowski. Po chwili 17-latek został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Maksymilian Stangret, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę. Niestety, zabrakło już czasu na wyrównanie i spotkanie zakończyło się porażką legionistów 2:3.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Maciej Kikolski obronił strzał z rzutu karnego. To już druga jedenastka, z krórą poradził sobie "Kikol" podczas turnieju. Skutecznie interweniował również po rzucie karnym w spotkaniu z Szachtarem Donieck.

FC Midtjylland - Legia Warszawa 3:2 (0:1)

Andreasen (61. min.), Christensen (74. min.), Hansen (80. min.) - Al Mubaireek (5. min.), Stangret (90. min. - k.)

Legia (skład wyjściowy): Kikolski - Czajkowski, Wnorowski, Bednarz, Pacek - Kiedrowicz, Kieraś, Knera, Gościniarek, Al Mubaireek - Majchrzak