78'
78'
79'
  • 90+1'
    Koniec! Legia wygrała 4:0 z Zagłębiem w Lubinie. Cztery gole strzelił Pekhart! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów po meczu!
  • 90'
    Gwilia chciał płasko podać w pole karne do Kostorza, ale zabrakło lepszej komunikacji. Napastnik Legii nie ruszył do zagrania
  • 89'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Boruc chciał wybić piłkę, ale trafił w Ratajczyka. Golkiper Legii był jednak skutecznie asekurowany przez Wieteskę, który oddalił zagrożenie
  • 88'
    Łakomy do Kruka, który mocno uderzył z lewej nogi, z 20. metra. Piłka przeleciała obok bramki
  • 85'
    Juranović chciał dośrodkować w pole karne z lewego skrzydła. Chorwat został jednak nabity przez Szysza. Grę wznowił Hładun
  • 84'
    Strata Kruka. Gwila podał do Kapustki, ten zagrał w pole karne do Gruzina. Podanie okazało się jednak trochę za mocne
  • 83'
    Łakomy zagrał na prawą stronę pola karnego, piłkę przechwycił Juranović
  • 82'
    Simić sfaulowany w środku pola
  • 81'
    Łakomy dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Tam był m.in. Simić. Ostatecznie piłkę przechwycił Jędrzejczyk, który został jeszcze sfaulowany przez zawodnika Zagłębia
  • 80'
    Szysz pojawił się w polu karnym, ale został powstrzymany przez Jędrzejczyka. Po chwili "Jędza" sfaulował Ratajczyka po prawej stronie boiska
  • 79'
    Trzy zmiany w Legii. Hołownia, Kisiel i Muci za Szabanowa, Slisza i Luquinhasa
  • 78'
    Łakomy zastąpił Drazicia
  • 77'
    Gwilia dośrodkował w pole karne na dalszy słupek. Po chwili Szabanow dośrodkował jeszcze na prawą stronę "szesnastki", do Gwilii, lecz rywale wyszli z opresji
  • 76'
    Kostorz pojawił się w polu karnym z lewej strony, chciał podać do Luquinhasa, ale jego zagranie zostało przecięte. Chwilę później Kostorz uderzył "szesnastki" - strzał został zablokowany. Legia ma korner
  • 75'
    Na boisku pojawią się zaraz Hołownia i Muci
  • 75'
    Mraz na spalonym
  • 74'
    Nieprzyjemne zderzenie Slisza z Hładunem, w polu karnym Zagłębia. Wszystko jest jednak w porządku, zawodnicy mogą kontynuować grę
  • 73'
    Kapustka ruszył do prostopadłego podania Kostorza, wbiegł w pole karne i upadł na murawę po kontakcie z Chodyną. Pomocnik Legii zdołał jeszcze oddać strzał, ale uderzenie okazało się zbyt lekkie i zostało złapane przez Hładuna
  • 72'
    Kapustka zagrał na lewą stronę do Juranovicia, który wbiegł w pole karne z lewej strony, zacentrował na 9. metr. Gwilia uderzył z głowy, a piłka poszybowała nieco obok bramki
  • 71'
    Kostorz zmienił Pekharta
  • 70'
    Wszołek dokładnie przerzucił piłkę do Juranovicia, który zbiegł z lewej flanki do środka, oddał strzał zza pola karnego. Hładun spokojnie złapał futbolówkę
  • 68'
    Ratajczyk ruszył do prostopadłego zagrania z głębi pola, ale został powstrzymany przez Wieteskę
  • 65'
    Wszystko zaczęło się od dokładnego zagrania Slisza do Wszołka, który wbiegł w pole karne z prawej strony. Nastąpiło wycofanie piłki i zamieszanie. Ostatecznie, Pekhart dopadł do futbolówki i trafił w lewy, górny róg bramki! 4:0 dla Legii!
  • 64'
    4:0! Czwarty gol Pekharta!
  • 63'
    Juranović szukał dośrodkowania w kierunku Pekharta, ale piłka została przechwycona przez obrońcę klubu z Lubina
  • 63'
    Mraz pobiegł środkiem i zagrał na lewe skrzydło do Balicia. Kapitan Zagłębia chciał zagrać wzdłuż boiska, ale piłkę przechwycił Gwilia
  • 61'
    Rywale wymieniają się podaniami w środku pola
  • 59'
    Balić upadł na murawę, w bocznym sektorze boiska, po kontakcie z Wszołkiem. Kapitan Zagłębia może kontynuować grę
  • 58'
    Pierwsza zmiana w Legii. Gwilia za Martinsa
  • 57'
    Martins dośrodkował z rogu na 7. metr, do piłki wyskoczył m.in. Wieteska, ale rywale wyszli z opresji
  • 57'
    Kapustka podał do Slisza, który uderzył z prawej nogi, z 20. metra. Strzał został zablokowany i przechwycony przez bramkarza Zagłębia. Po chwili Hładun popełnił błąd i Martins dopadł do piłki po lewej stronie "szesnastki". Portugalczyk podał do Kapustki - jego strzał został zablokowany. Korner dla "Wojskowych"
  • 55'
    Luquinhas zbiegł z prawej flanki do środka boiska. Brazylijczyk chciał zagrać do Pekharta. Zrobiło się zamieszanie, "Luqi" próbował jeszcze dobiec do futbolówki, ale ostatecznie przechwycił ją Hładun
  • 53'
    Pekhart złapany na spalonym
  • 53'
    Drazić zagrał na lewą flankę do Balicia. Boczny defensor zacentrował w pole karne, lecz legioniści zażegnali niebezpieczeństwo. Moment później Kruk sfaulował Luquinhasa na połowie "Wojskowych"
  • 52'
    Przechwyt Kruka w środku pola. Rywale chcieli zabrać się do kontry, ale piłkarz Zagłębia sfaulował Jędrzejczyka
  • 51'
    Dośrodkowanie w pole karne Legii, Szabanow musnął piłkę głową. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Szysza, którego strzał (z prawej strony "szesnastki") został zablokowany i wybity przez Boruca
  • 50'
    Faul Martinsa w środku pola
  • 50'
    Wszołek pobiegł prawą stroną, został powstrzymany przez Balicia, ale zdołał odzyskać piłkę. Po chwili Kapustka zdecydował się jeszcze na oddanie strzału, ale Hładun był na posterunku
  • 49'
    Martins sfaulował rywala w środkowej strefie boiska
  • 48'
    Szysz bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, w kierunku bliższego słupka. Piłka nieznacznie minęła bramkę Boruca
  • 47'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na Ratajczyku, na 20. metrze, bliżej prawej strony boiska
  • 46'
    Dwie zmiany w Zagłębiu. Mraz i Kruk za Podlińskiego i Żubrowskiego
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 3:0 z Zagłębiem! Hat-tricka zdobył niezawodny Tomas Pekhart! Wracamy za 15 minut
  • 45+4'
    Zakotłowało się w polu karnym Legii. Podliński chciał uderzyć z przewrotki, ale został powstrzymany przez Wieteskę. Po chwili Simić dośrodkował w "szesnastkę" z prawej strony, lecz legioniści wyszli z opresji. Moment później Szysz uderzył z dalszej odległości, ale strzał okazał się niecelny
  • 45+3'
    Chodyna zagrał na prawe skrzydło do Drazicia, który chciał wycofać piłkę na 12. metr do Ratajczyka. Zawodnik Zagłębia został jednak uprzedzony przez legionistów
  • 45+2'
    Luquinhas podał prostopadle do Kapustki, który został powstrzymany przez Crnomarkovicia na 20. metrze
  • 45+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 45+1'
    Martins dośrodkował z rogu, zrobiło się zamieszanie, ale strzał okazał się niecelny. Szabanow został jeszcze nadepnięty przez Crnomarkovicia i upadł na murawę. Legionista może kontynuować grę
  • 45'
    Sllisz zagrał w pole karne do Pekharta, którego strzał został zablokowany. Rzut rożny
  • 44'
    Chodyna dośrodkował z prawej flanki w pole karne. Ratajczyk walczył w powietrzu z Jędrzejczykiem, po chwili chciał jeszcze dobiec do piłki, ale futbolówka została przechwycona przez Boruca
  • 43'
    Miejscowi przechwycili piłkę tuż przed ich polem karnym. Po chwili gospodarze zabrali się do kontry. Drazić chciał zagrać do Podlińskiego, ale na linii podania, na 17. metrze, stanął Jędrzejczyk
  • 40'
    Ratajczyk i Baszkirow za Starzyńskiego i Stocha
  • 40'
    Rywale mieli stały fragment gry. Po dośrodkowaniu w pole karne zrobiło się zamieszanie, lecz warszawiacy wyszli z opresji. Uderzenie zawodnika Zagłębia zostało zablokowane przez Wszołka
  • 39'
    Zagłębie szykuje dwie zmiany
  • 38'
    Nie było faulu Żubrowskiego, piłka dla Zagłębia
  • 38'
    Pekhart wbiegł w pole karne z lewej strony, był naciskany przez Żubrowskiego i tuż przed linią końcową upadł na murawę po kontakcie z rywalem. Gra była kontynuowana, ale sytuacja jest analizowana
  • 37'
    Slisz chciał zagrać do Pekharta, który był po prawej stronie boiska. Piłkę przechwycili jednak przeciwnicy
  • 34'
    Legioniści mieli korner, ale nie zagrozili bramce Zagłębia. Chwilę później warszawiacy przechwycili piłkę w środku pola. Slisz chciał płasko zagrać do wychodzącego Kapustki, lecz zabrakło lepszej komunikacji. Futbolówkę przechwycili rywale
  • 34'
    Pekhart zagrał do Juranovicia, który zbiegł do środka i uderzył z prawej nogi, zza pola karnego. Hładun przeniósł piłkę nad poprzeczką. Korner dla Legii
  • 32'
    Legia mogła prowadzić już 4:0! Martins zagrał na prawą stronę pola karnego do Kapustki, który podał wzdłuż "szesnastki" do Luquinhasa. Brazylijczyk był naciskany przez przeciwnika i nieczysto trafił w piłkę, która poszybowała nad bramką
  • 31'
    Wszołek dośrodkował w pole karne. Piłkę na dalszym słupku zgarnął Juranović. Legia buduje atak pozycyjny
  • 30'
    Balić pilnował Kapustkę w bocznym sektorze. Kolejny aut dla Legii, na wysokości pola karnego
  • 29'
    Crnomarković powstrzymał rozpędzonego Kapustkę na prawy skrzydle. Aut dla "Wojskowych"
  • 29'
    Legioniści krótko rozegrali stały fragment gry i wymieniają się podaniami
  • 29'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 28'
    Kapustka chciał płasko zagrać w pole karne do Wszołka, ale piłka została przechwycona przez obrońcę Zagłębia
  • 27'
    Podliński sfaulowany przez Jędrzejczyka, w środku pola
  • 26'
    Juranović dośrodkował w pole karne z lewej strony. Centra okazała się jednak trochę niedokładna i opuściła "szesnastkę"
  • 25'
    Legioniści w ataku pozycyjnym, wymieniają się podaniami na połowie klubu z Lubina
  • 24'
    Stoch zagrał na lewe skrzydło do Balicia, który zacentrował w pole karne, lecz Boruc spokojnie przechwycił piłkę
  • 22'
    Starzyński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale legioniści oddalili zagrożenie i wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 21'
    Jak padł gol? Martins dośrodkował z rogu na 7. metr. Zrobiło się zamieszanie. Po chwili Luquinhas otrzymał podanie przed "szesnastką", bliżej prawej strony. Brazylijczyk zagrał na prawą stronę pola karnego do Martinsa, który dośrodkował wzdłuż boiska. Zakotłowało się przed bramką Zagłębia. Pekhart znalazł się przy dalszym słupku, był pilnowany przez rywala, ale ostatecznie umieścił piłkę w siatce, z bliska! Legia prowadzi już 3:0!
  • 19'
    3:0! Hat-trick Pekharta!
  • 18'
    Szybka akcja Legii. Wszołek dobiegł do prostopadłego zagrania z głębi pola, dograł w "szesnastkę", a Crnomarković wybił piłkę na rzut rożny
  • 17'
    Niedokładne zagranie Crnomarkovicia. Piłka opuściła linię końcową, grę wznowi stołeczna drużyna
  • 16'
    Wszystko zaczęło się od kapitalnego zagrania Szabanowa na lewą stronę do Juranovicia. Chorwat dośrodkował, tuż przed linią końcową, w pole karne, ale piłka minęła Kapustkę i Pekharta. Po chwili strzał Wszołka został zablokowany. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Pekharta, który szybko wstał z boiska i skierował piłkę do siatki po uderzeniu z najbliższej odległości. Świetny początek Legii w Lubinie!
  • 14'
    2:0! Pekhart!
  • 13'
    Stoch naciskał Jędrzejczyka w polu karnym, ale legioniści wyszli z opresji. Piłka dla "Wojskowych"
  • 12'
    Żubrowski został sfaulowany przez Slisza, w środkowej strefie boiska. Chwilę wcześniej Luquinhas upadł na murawę po kontakcie z Chodyną, tuż przed polem karnym, ale gra była kontynuowana
  • 11'
    Balić zagrał na lewą stronę pola karnego do Podlińskiego. Napastnik Zagłębia nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 10'
    Faul Wieteski w środku pola
  • 10'
    Wszołek dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, w kierunku Juranovicia. Centra była jednak trochę zbyt mocna i opuściła boisko. Grę wznowił Hładun
  • 9'
    Simić wybił piłkę poza linię boczną. Aut dla Legii, na połowie Zagłębia
  • 8'
    Luquinhas uderzył z prawej nogi, zza "szesnastki", ale Hładun był na posterunku
  • 8'
    Drazić zbiegł z lewej strony do środka boiska i podał na prawe skrzydło do Chodyny. Prawy obrońca miękko dośrodkował w pole karne, ale golkiper Legii spokojnie złapał piłkę
  • 6'
    Czeski napastnik oddał płaski strzał w środek bramki i pokonał Hładuna. Legia obejmuje prowadzenie w Lubinie!
  • 6'
    Gooool! Pekhart wykorzystał rzut karny! 1:0 dla Legii!
  • 5'
    Rzut karny dla Legii! Pekhart został sfaulowany przez Crnomarkovicia
  • 4'
    Luquinhas zagrał na lewą flankę do Juranovicia. Chorwat zbiegł do środka i zdecydował się na oddanie strzału z prawej nogi, z 20, metra, w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się nieco niecelny
  • 4'
    Starzyński przechwycił piłkę w bocznym sektorze boiska i chciał podać w kierunku Drazicia. Zagranie okazało się za mocne i zostało przechwycone przez gości
  • 2'
    Kapustka nieźle wycofał piłkę na 7. metr. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" Zagłębia, ale ostatecznie żaden z legionistów nie zdołał zamknąć akcji
  • 2'
    Wszołek zagrał na prawą stronę do Kapustki. Pomocnik Legii zbiegł do środka i chciał podać do nadbiegającego "Wszołiego", ale futbolówkę przechwycił Balić
  • 1'
  • Obie ekipy już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Cholewiak, Gwilia, Kisiel, Rusyn, Muci, Kostorz, Lopes
  • Skład Legii Warszawa na mecz z Zagłębiem Lubin: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Wszołek, Slisz, Martins, Juranović - Kapustka, Pekhart, Luquinhas
  • Przed meczem w Lubinie, legioniści mają powody do zmartwień związanych z dyscypliną. Stołeczny zespół nie może skorzystać z Filipa Mladenovicia, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. W niedzielę zagrożonych będzie dwóch piłkarzy "Wojskowych". WIĘCEJ
  • - Zdajemy sobie sprawę z silnych punktów Legii, ale również dobrze wiemy, jakie mają słabości. Niewątpliwie, przyjeżdża do nas przeciwnik silny mentalnie, który w ostatnim czasie gra bardzo dobrze i będzie to dla nas wyzwanie - mówił trener Zagłębia Lubin, Martin Sevela. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Liczymy na dobry mecz, dobrą naszą postawę, a wynik jest sprawą otwartą - mówił na konferencji, przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin, trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Widzę bardzo duży potencjał w Bartku Sliszu – mówił Filip Starzyński. Piłkarz Zagłębia Lubin wypowiedział się na temat młodzieżowca Legii Warszawa, który został ostatnio powołany do reprezentacji Polski. SZCZEGÓŁY
  • Do tej pory odbyło się 70 gier pomiędzy Legią a Zagłębiem. Warszawiacy wygrali 35 razy, 21 razy był remis, a w 14 spotkaniach lepsi okazali się rywale. Jak wygląda bilans stołecznej ekipy w pięciu ostatnich meczach, przeciwko drużynie z Lubina? Trzy zwycięstwa, remis i porażka. W rundzie jesiennej obecnego sezonu, legioniści wygrali przy Łazienkowskiej 2:1 po dwóch trafieniach Pekharta. Jedynego gola dla "Miedziowych", po rzucie karnym, strzelił Starzyński.
  • Witamy! O godz. 17:30 Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin w 22. kolejce ligowej. Legia przewodzi w ekstraklasie z dorobkiem 45 punktów w 21 meczach. Przed startem obecnej kolejki dalej miała siedem "oczek" przewagi nad Pogonią Szczecin. "Portowcy" wygrali w piątek z Lechią Gdańsk 1:0. Zagłębie plasowało się natomiast na ósmej pozycji, wywalczyło 29 punktów
Zagłębie LubinLegia Warszawa
6'

6' Tomas Pekhart (k.)

40' Adam Ratajczyk za Filip Starzyński

40' Jewgienij Baszkirow za Miroslav Stoch

40'

46' Samuel Mraz za Karol Podliński

46' Kamil Kruk za Jakub Żubrowski

46'

78' Łukasz Łakomy za Dejan Drazić