74'
82'
87'
  • 90+9'
    Koniec. Legia wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów
  • 90+8'
    Piłka na połowie Legii, ale warszawiacy dobrze się bronią
  • 90+8'
    Juranović dobrze popracował w obronie, wybił piłkę na aut
  • 90+7'
    Kapustka zagrał na prawe skrzydło do Wszołka, który był na spalonym
  • 90+7'
    Szabanow wrócił na boisko
  • 90+7'
    Wszołek pobiegł prawą stroną, ale jego centra została zablokowana
  • 90+5'
    Szabanow i Koj są opatrywani przez lekarzy
  • 90+3'
    Nieprzyjemne zderzenie Szabanowa z Kojem. Zawodnicy zderzyli się głowami na połowie Górnika
  • 90+3'
    Jimenez dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale legioniści wyszli z opresji
  • 90+2'
    To mogło być 2:2! Po sporym zamieszaniu w polu karnym, Paluszek oddał strzał, ale Boruc popisał się świetną interwencją! Brawo!
  • 90+2'
    Faul Kapustki
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Ściślak zagrał w pole karne do Boakye, ale napastnik Górnika nie zdołał dobiec do futbolówki
  • 90'
    Kostorz oddał strzał z dystansu, ale piłka poszybowała nieco obok bramki
  • 87'
    Wszołek za Luquinhasa
  • 83'
    Legia miała kontrę. Luquinhas rozpędził się, ruszył środkiem i zagrał prostopadle do Kostorza, który wbiegł w pole karne z lewej strony, minął zawodnika Górnika i umieścił piłkę w siatce. Brawo!
  • 82'
    2:1 dla Legii! Kostorz!
  • 82'
    Janza dograł z lewej strony boiska na dalszy słupek, ale Boruc pewnie złapał oiłkę
  • 81'
    Jimenez podał na prawą stronę pola karnego, który płasko zagrał wzdłuż boiska, lecz Szabanow oddalił zagrożenie
  • 81'
    Centra Juranovicia z prawej strony boiska została zablokowana
  • 81'
    Wieteska sfaulowany przez Ściślaka, na połowie Legii
  • 80'
    Niedokładne podanie Gwilli w środku pola, piłkę przechwycił Jimenez, który po chwili został zastopowany przez Wieteskę
  • 79'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na prawą stronę pola karnego - Juranović nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 78'
    Juranović dośrodkował z rogu na bliższy słupek, lecz miejscowi wyszli z opresji
  • 77'
    Mladenović dograł z lewego skrzydła w kierunku Kostorza, ale w ostatniej chwili Paluszek oddalił zagrożenie i wybił piłkę na rzut rożny
  • 77'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska, ale Chudy spokojnie złapał piłkę
  • 77'
    Muci przechwycił piłkę w środku pola. Po chwili Luquinhas zagrał do Mladenovicia, który wbiegł w pole karne z lewej strony, oddał strzał, który został zablokowany. Na dobitkę czyhał Kapustka, ale jeden z rywali wybił futbolówkę na korner
  • 74'
    Ściślak za Nowaka i Manneh za Prochazkę
  • 74'
    Wieteska na spalonym
  • 74'
    Gwilia oddał bezpośredni strzał, który trafił w mur
  • 73'
    Luquinhas został sfaulowany przez Masourasa, tuż przed polem karnym, bliżej lewej strony boiska
  • 72'
    Jimenez pojawił się po lewej stronie i zagrał miękko do Nowaka, który upadł po kontakcie z Szabanowem. Gra jest kontynuowana
  • 70'
    Luquinhas oddał strzał z 15, metra, po prawej stronie pole karnego, ale został zablokowany
  • 70'
    Gwilia chciał prostopadle zagrać w pole karne do Kostorza, ale piłkę przechwycił Chudy
  • 69'
    Zmiana w Legii. Gwilia za Slisza
  • 69'
    Opatrywany był Luquinhas, założono mu opatrunek. Widocznie ewidentnie miał rozciętą skórę. Trener Michniewicz krzyknął do sędziego: "Co, zaciął się przy goleniu, prawda? Zaciął się przy goleniu? Wiadomo, zaciął się przy goleniu"
  • 65'
    Kubica główkował po dośrodkowaniu w pole karne, ale piłka poszybowała obok bramki
  • 62'
    Paluszek za kontuzjowanego Gryszkiewicza
  • 61'
    Przerwa w grze. Na murawie leży Gryszkiewicz
  • 60'
    Luquinhas otrzymał podanie od Kostorza i upadł na murawę tuż przed polem karnym, po kontakcie z Wiśniewskim. Sędzia jednak nakazał grać dalej
  • 59'
    Luquinhas chciał ruszyć lewą stroną, ale został sfaulowany przez Wiśniewskiego
  • 57'
    Żółta kartka dla Luquinhasa. Brazylijczyk nie zagra w spotkaniu ze Śląskiem
  • 56'
    Juranović przechwycił piłkę na połowie Górnika, ale jego zagranie przed pole karne zostało przechwycone przez przeciwnika
  • 55'
    Kostorz zastąpił Martinsa
  • 54'
    Boakye za Sobczyka
  • 54'
    Nowak zagrał miękko na prawą stronę pola karnego. Zrobiło się zamieszanie, ale strzał Sobczyka został zablokowany
  • 53'
    Juranović ruszył środkiem boiska i podał do Kapustki. Pomocnik Legii zagrał na prawą stronę "szesnastki" do Chorwata, który jednak nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 52'
    Kubica zagrał prostopadle do Masourasa, lecz jego centra w pole karne została przyblokowana
  • 51'
    Slisz nieprzepisowo powstrzymany przez Kubicę w środku pola
  • 50'
    Nowak dośrodkował na 6. metr. Zrobiło się zamieszanie, a moment później Kubica zdecydował się na strzał z przewrotki. Uderzenie okazało się trochę niecelne
  • 49'
    Nowak do Janzy, który zdołał dośrodkować tuż przed linią końcową. Jędrzejczyk musnął piłkę, która wyszła na korner
  • 49'
    Slisz zbiegł do środka, ale jego płaski strzał z 25. metrów został zablokowany. Po chwili piłka trafiła do Mladenovicia, którego płaskie dośrodkowanie w "szesnastkę" został złapane przez bramkarza Górnika
  • 48'
    Kapustka pojawił się po prawej stronie boiska i dograł w pole karne, na bliższy słupek - Jędrzejczyk starał się dobiec do piłki, ale, ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 47'
    Muci pełni obecnie rolę "dziewiątki"
  • 47'
    Janza dośrodkował z lewej flanki w pole karne - piłkę wybił Jędrzejczyk
  • 46'
    Zmiana w Legii. Lopesa zastąpił debiutant, Muci
  • 46'
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje z Górnikiem 1:1. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Żółta kartka dla Nowaka, który sfaulował Luquinhasa na 30. metrze
  • 45+2'
    Jimenez wykorzystał rzut karny. 1:1
  • 45+2'
    Żółta kartka dla trenera Michniewicza
  • 45+1'
    Wszystko zaczęło się do tego, że Masouras dośrodkował z prawej flanki w pole karne, a Jędrzejczyk - zdaniem sędziego - nieprzepisowo powstrzymał Jimenza
  • 45'
    Rzut karny dla Górnika... Żółta kartka dla Jędrzejczyka
  • 44'
    Koj sfaulowany przez Lopesa
  • 44'
    Jimenez pobiegł lewą stroną i zagrał w pole karne do Nowaka, który oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka, ale nie trafił w bramkę
  • 43'
    Luquinhas zagrał prostopadle do Mladenovicia, który pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i miękko dośrodkował na dalszy słupek . Piłka minęła bramkarza Górnika i Juranovicia, który składał się do oddania strzału
  • 42'
    Szabanow sfaulowany w bocznym sektorze boiska, przez Sobczyka
  • 41'
    Luquinhas wstał z boiska i będzie kontynuował grę
  • 40'
    Luquinhas ucierpiał po kontakcie z Janzą. Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej
  • 40'
    Żółta kartka dla Janzy za dyskusje z arbitrem
  • 39'
    Kubica znalazł się po prawej stronie pola karnego i oddał mocny strzał w kierunku dalszego słupka. Piłka trafiła w Wieteskę i wyszła poza linię końcową
  • 39'
    Szabanow powstrzymał Sobczyka w bocznym sektorze. Obrońca Legii wybił piłkę na aut
  • 38'
    Luquinhas do Mladenovicia, który ruszył lewą flanką, ale został zastopowany przez Masourasa
  • 37'
    Kubica do Sobczyka, który miękko dośrodkował z prawej strony pola karnego na dalszy słupek. Tam pojawił się Jimenez, który popełnił faul w ataku. Piłka dla "Wojskowych"
  • 36'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie i przechwycił piłkę
  • 35'
    Slisz próbował zagrać na prawą stronę boiska do Lopesa, ale podanie było zbyt mocne i wyszło poza linię boczną
  • 34'
    Mladenović dośrodkował z lewej nogi na środek pola karnego, lecz Chudy - po zamieszaniu w "szesnastce" - złapał piłkę
  • 34'
    Żółta kartka dla Gryszkiewicza, który sfaulował rozpędzonego Kapustkę. Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska
  • 33'
    Sobczyk nieprzepisowo powstrzymał Martinsa na połowie Legii
  • 32'
    Slisz przerzucił futbolówkę do Juranovicia, który dośrodkował w pole karne - Lopes złożył się do strzału, ale nieczysto trafił w piłkę
  • 32'
    Luquinhas próbował zbiec z lewej strony do środka boiska - Brazylijczyk został sfaulowany przez Wiśniewskiego, na połowie "Wojskowych"
  • 31'
    Niezła akcja Wiśniewskiego. Zawodnik Górnika podłączył się do ofensywy, ruszył środkiem, ale jego płaskie, prostopadłe podanie okazało się niecelne
  • 30'
    Górnik zastosował wysoki pressing, przechwycił piłkę w środku pola, ale, po chwili, Jędrzejczyk oddalił zagrożenie przed polem karnym Legii
  • 29'
    Rywale wymieniają się podaniami w środku pola
  • 28'
    Niedokładna centra Mladenovicia z lewej flanki. Grę wznowi Chudy
  • 26'
    Żółta kartka dla Martinsa. Pomocnik Legii nie zagra w następnym meczu ze Śląskiem
  • 25'
    Wieteska podłączył się do ofensywy i zagrał do Kapustki. Po chwili Juranović dośrodkował w pole karne z prawej flanki. Mladenović przechwycił futbolówkę na dalszym słupku, ale jego uderzenie zostało zablokowane
  • 24'
    Jeden z przeciwników daleko zagrał w kierunku Jimeneza, ale było to nieudane podanie
  • 22'
    Luquinhas ruszył środkiem boiska i został sfaulowany przez Prochazkę. Żółta kartka dla pomocnika Górnika
  • 21'
    Kubica zbiegł do środka boiska i posłał górne podanie, które okazało się niedokładne. Boruc spokojnie przechwycił piłkę
  • 20'
    Jeden z rywali przerzucił piłkę na prawą stronę, do Masourasa, który nie zdołał jej opanować. Piłka dla warszawiaków
  • 19'
    Slisz sfaulował rozpędzonego Nowaka w środkowej strefie boiska
  • 19'
    Kubica do Nowaka, który oddał mocny strzał po ziemi, zza pola karnego, ale Boruc był na posterunku
  • 17'
    Korner dla "Wojskowych". Mladenović wycofał piłkę do Martinsa, który dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek. Piłka nie dotarła do żadnego legionisty. Aut dla miejscowych
  • 16'
    Janza dośrodkował z rogu na bliższy słupek, jeden z rywali oddał strzał, który okazał się niecelny
  • 15'
    Sobczyk przechwycił piłkę przed polem karnym Legii. Zagrał do Nowaka, który próbował podać na prawą stronę "szesnastki" do Jimeneza, ale Mladenović wybił futbolówkę poza linię końcową
  • 13'
    Sobczyk na spalonym
  • 13'
    Legioniści mieli korner. Po zamieszaniu, Slisz zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego. Strzał został zablokowany przez rywali
  • 12'
    Kontra Legii. Luquinhas pojawił się w środku pola i dobrze uruchomił Kapustkę. Pomocnik ruszył lewą stroną, wbiegł w pole karne i oddał strzał - piłka odbiła się od rywala i została obroniona przez bramkarza
  • 11'
    Dośrodkowanie Martinsa z rogu, piłka została dograna na 6.metr, Wieteska szykował się do strzału, ale futbolówkę - poza pole karne - wybili miejscowi
  • 10'
    Martins podał do Juranovicia, który dośrodkował w pole karne - jeden z rywali wybił piłkę na rzut rożny
  • 9'
    Slisz wygrał pojedynek z Nowakiem w środku pola
  • 9'
    Wiśniewski zagrał piłkę na prawe skrzydło, ale legioniści przechwycili piłkę. Kilka chwil później Luquinhas został sfaulowany w bocznym sektorze boiska
  • 8'
    Lopes został nieprzepisowo powstrzymany na połowie Legii
  • 8'
    Wiśniewski pojawił się po prawej stronie pola karnego. Obrońca Górnika zdecydował się na uderzenie w kierunku dalszego słupka, lecz Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 6'
    Legioniści wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 6'
    Wszystko zaczęło się od tego, że Luquinhas otrzymał piłkę w środku pola, minął rywala i przerzucił futbolówkę na prawą stronę do Juranovicia. Chorwat podał płasko, w pole karne, do Kapustki, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce. 1:0 dla Legii!
  • 4'
    Gooool! Kapustka! 1:0 dla Legii!
  • 4'
    Centra Mladenovicia z rogu, ale rywale wybili piłkę poza pole karne. Po chwili Kapustka zbiegł do środka i zagrał do Luquinhasa, a ten podał w "szesnastkę". O futbolówkę walczył Wieteska, lecz jeden z przeciwników oddalił zagrożenie
  • 3'
    Mladenović oddał bezpośredni strzał z lewej nogi, w kierunku dalszego słupka. Chudy wybił piłkę na rzut rożny
  • 2'
    Luquinhas przechwycił piłkę na 25. metrze, a następnie został sfaulowany przez Gryszkiewicza. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Hołownia, Wszołek, Gwilia, Kisiel, Yaxshiboyev, Skibicki, Muci, Kostorz
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Juranović, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Lopes, Luquinhas!
  • - Każdy wie, jak gra Legia – sądzę, że my też wiemy. Przeanalizowaliśmy przeciwnika. Skupiamy się na sobie, żeby pokonać zespół z Warszawy - mówił dla mediów klubowych Krzysztof Kubica, zawodnik Górnika. WIĘCEJ
  • - Utkwiło nam w głowach jesienne spotkanie z Legią, ale minęło już sporo czasu od tego wydarzenia. Zespół z Warszawy zmienił się pod wieloma względami – powiedział na konferencji prasowej trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Mam nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze. Wiem, jak jest odbierany mecz z Górnikiem: i w Warszawie, i – przede wszystkim, w Zabrzu. Czeka nas ciekawe widowisko. Wierzę, że na dobrym poziomie, że wykorzystamy sytuacje i wrócimy do stolicy ze zdobyczą punktową - mówił przed spotkaniem z Górnikiem trener Legii, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Za Legią pięć oficjalnych meczów w 2021 roku. Warszawski klub przegrał na wyjeździe 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a później – po zmianie ustawienia na 3-4-3 - wygrał z Rakowem (2:0) w lidze i ŁKS-em (3:2) w 1/8 finału Pucharu Polski. Potem legioniści zremisowali na wyjeździe 1:1 z Jagiellonią Białystok, a w poprzednim tygodniu zwyciężyli 5:2 Wisłę Płock po dwóch trafieniach Filipa Mladenovicia i Luquinhasa oraz bramce Bartosza Kapustki. Cała wymieniona trójka imponuje formą.
  • W tym momencie Legia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej - zdobyła 36 punktów w 18 meczach. Ma "oczko" przewagi nad drugą Pogonią Szczecin. Przed rozpoczęciem 19. kolejki, Górnik plasował się natomiast na czwartej lokacie z dorobkiem 27 punktów w 18 spotkaniach.
  • Witamy! O godz. 20. rozpocznie się mecz 19. kolejki ligowej pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa!
Górnik ZabrzeLegia Warszawa

21' Roman Prochazka

21'

33' Adrian Gryszkiewicz

33'

39' Erik Janza

39'

45' Jesus Jimenez (k.)

45' Bartosz Nowak

45'

54' Richmond Boakye za Alex Sobczyk

54'
57'

62' Aleksander Paluszek za Adrian Gryszkiewicz

62'

74' Daniel Ściślak za Bartosz Nowak

74' Alasana Manneh za Roman Prochazka