90'
  • 90+12'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Lechią w Gdańsku
  • 90+12'
    Rose stracił piłkę na połowie Lechii, Gajos pokonał Tobiasza po strzale z ponad połowy boiska
  • 90+9'
    1:0 dla Lechii. Gajos strzelił gola z ponad połowy boiska
  • 90+8'
    Legia naciska, Lechia się broni
  • 90+8'
    Wszołek zablokowany przy próbie dośrodkowania, po chwili Rose oddał strzał z dystansu, ale trafił w ... twarz Nawrockiego
  • 90+7'
    Baku do Carlitosa, ten został zablokowany przy strzale z 18. metra
  • 90+6'
    Sokołowski sfaulowany przez Gajosa na połowie Legii
  • 90+6'
    Dośrodkowanie Wszołka w pole karne, Buchalik pewnie wyłapał piłkę
  • 90+5'
    Carlitos miękko, ładnie zagrał w pole karne, do Augustyniaka, ten przyjął piłkę, aczkolwiek ta mu nieco odskoczyła. Stoper próbował wygarnąć piłkę na wślizgu, ale trafił w Buchalika, popełniając faul w ataku
  • 90+3'
    Diabate próbował minąć Baku, ale ten nie dał za wygraną, odzyskał piłkę na własnej połowie
  • 90+2'
    Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony. Kałuziński dośrodkował w pole karne, Rose wybił piłkę
  • 90+1'
    Osiem minut doliczonych
  • 90'
    Mocny strzał Augustyniaka z 25. metra, piłka przeleciała obok bramki
  • 89'
    Strzałek uderzył z 18. metra, był rykoszet, Buchalik musnął piłkę, dopadł do niej Kramer, który trafił w golkipera, popełniając faul
  • 86'
    Strzałek za Josue
  • 84'
    Durmus za Gajosa
  • 83'
    Diabate miał niezłą szansę, ale został zablokowany po strzale z 14. metra
  • 82'
    Wracamy do gry
  • 79'
    Kibice Lechii odpalili fajerwerki, gra została przerwana
  • 78'
    Zwoliński pojawił się po prawej stronie pola karnego, płasko dograł wzdłuż boiska, do Durmusa, ten nie dopadł do piki, poza tym "Zwolak" był na spalonym
  • 77'
    Muci i Celhaka schodzą, Carlitos i Sokołowski wchodzą
  • 76'
    Diabate wbiegł w pole karne, ale nie dość, że zatrzymał go Baku, to zawodnik Lechii popełnił faul w ataku
  • 74'
    Terrazzino do Zwolińskiego, ten nie zdołał opanować piłki w polu karnym Legii
  • 73'
    Durmus płasko dograł wzdłuż pola karnego, do Zwolińskiego, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 72'
    Buchalik naciskany przez Kramera, zdołał jednak wyjść z opresji i dobrze wybić piłkę
  • 70'
    Baku i Josue bardzo sobie przeszkodzili w bocznym sektorze boiska, na połowie Lechii
  • 70'
    Josue dośrodkował w pole karne, Pietrzak wybił piłkę, uprzedzając Wszołka
  • 68'
    Piła i Sezonienko schodzą, Diabate i Zwoliński wchodzą
  • 66'
    Kramer za Rosołka
  • 65'
    Będzie jednak zmiana w Lechii. Kuciak schodzi z boiska, zmienia go Buchalik
  • 64'
    Baku przełożył Bartkowskiego, podał do Muciego, ten zbiegł do środka, Legia w ataku pozycyjnym
  • 63'
    Kuciak może grać dalej
  • 62'
    Kuciak leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 61'
    Wszołek popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Rosołka, Slisz dopadł do odbitej piłki, lecz z jego strzałem z 14. metra uporał się Kuciak
  • 59'
    Rosołek dobrze podał na krótko w polu karnym do Muciego, ten oddał strzał, dobijał, ale Kuciak był na posterunku
  • 58'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 57'
    Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony boiska, krótko rozegrany. Kałuziński dośrodkował, ale Tobers nie zdołał dopaść do piłki
  • 56'
    Baku dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Wszołek chciał zamykać akcję, ale nie zdołał oddać strzału, gdyż był naciskany
  • 55'
    Baku do Muciego, ten zgubił Bartkowskiego przyjęciem, ale zatrzymał go Maloca
  • 54'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 53'
    Josue zagrał ze Sliszem, uderzył z 20. metra, ale bardzo niecelnie
  • 51'
    Muci miękko dograł, Baku nie sięgnął piłki, dopadł do niej Nawrocki, który uderzył zza "szesnastki", Kuciak dobrze interweniował. Gra została jednak przerwana, gdyż Albańczyk centrował już zza linii końcowej
  • 50'
    Kubicki płasko uderzył z 18. metra, mimo tłoku, aczkolwiek Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 49'
    Josue sfaulowany w środku pola przez Kałuzińskiego, który złapał Portugalczyka za koszulkę
  • 48'
    Lechia założyła wysoki pressing, aczkolwiek Legia wciąż przy piłce
  • 48'
    Legia przy piłce, buduje atak od tyłu
  • 47'
    Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony, krótko rozegrany. Kałuziński dośrodkował na dalszy słupek, ale nie doszło tam do strzału
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+8'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Lechią w Gdańsku
  • 45+7'
    Josue dośrodkował na dalszy słupek, Augustyniak główkował, ale Lechia wyszła z opresji
  • 45+7'
    Trzeci korner z rzędu dla Legii, tym razem z drugiej strony
  • 45+7'
    Kolejny korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, Slisz główkował, ostatecznie zagrożenie oddalił Bartkowski
  • 45+6'
    Rzut rożny dla Legii, krótko rozegrany. Celhaka chciał dograć wzdłuż bramki, ale został zablokowany
  • 45+4'
    Wzruszony Paixao schodzi z boiska, zmienia go Terrazino
  • 45+4'
    Zmiana w Lechii. Schodzi Paixao, dla którego to ostatni mecz przed własną publicznością. Szpaler obu drużyn, zawodnik Lechii wyściskał się z zawodnikami i trenerami obu zespołów
  • 45+2'
    Josue dośrodkował w pole karne, Kuciak piąstkował piłkę
  • 45+2'
    Legia w posiadaniu, wymienia się podaniami na połowie miejscowych
  • 45+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 45'
    Baku miękko dośrodkował z lewej strony pola karnego na dalszy słupek, Wszołek zgrał głową do Muciego, ten się obrócił, upadł na murawę po kontakcie z Kałuzińskim, ale gra była kontynuowana
  • 44'
    Dośrodkowanie w pole karne Legii, Tobiasz zderzył się z Paixao, ale nic poważnego się nie stało, piłka wyszła poza boisko
  • 43'
    Bartkowski zagrał na 18. metr, do Sezonienki, ale Augustyniak świetnie go zatrzymał, przecinając podanie
  • 42'
    Piła miał czas i miejsce, ale bardzo niedokładnie dośrodkował z prawej flanki, Durmus nie zdołał dopaść do piłki
  • 41'
    Kubicki próbował miękko zagrać w pole karne od Durmusa, ale Wszołek dobrze przeciął podanie
  • 41'
    Lechia w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 40'
    Josue wycofał na 16. metr, do Muciego, ten uderzył, piłka odbiła się od Malocy i została złapana przez Kuciaka
  • 39'
    Rose przeciął dośrodkowanie w pole karne, po chwili Kubicki uderzył z woleja, z 18. metra, piłka przeleciała nieco obok słupka
  • 38'
    Bartkowski wrzucił z autu w pole karne, Muci wybił piłkę
  • 38'
    Durmus do Pietrzaka, ten zatrzymany przez Rose'a. Lechia miała aut, Pietrzak dośrodkował na dalszy słupek, Piła dopadł do piłki, po chwili miejscowi wywalczyli aut
  • 36'
    Legia w posiadaniu
  • 36'
    Rose wyprzedził rywala, ale źle przyjął piłkę na połowie Lechii. Kontra gospodarzy, spore zamieszanie przed "szesnastką", doszło do odbitki, futbolówka w rękach Tobiasza
  • 34'
    Wracamy do gry!
  • 34'
    Zawodnicy wracają na boisko
  • 32'
    Boisko jest częściowo "pokryte" dymem z petard, obie drużyny przy ławkach
  • 30'
    Pirotechnika odpalona w sektorze gospodarzy, spotkanie przerwane
  • 30'
    Durmus miał niezłą szansę, był naciskany przez Rose'a, oddał mocny strzał z 7. metra, ale wprost w Tobiasza
  • 29'
    Dalekie podanie Kuciaka, Nawrocki wygrał pojedynek główkowy, z kolei Baku zgrał piłkę pod nogi Kałuzińskiego
  • 29'
    Lechia wymieni się podaniami na własnej połowie
  • 28'
    Strata Celhaki, ale Albańczyk naprawił błąd, zatrzymując Kubickiego w środku pola
  • 27'
  • 27'
    Josue sfaulowany przez Kubickiego w środku pola
  • 26'
    Kubicki prostopadle podał w pole karne do Pietrzaka, ten mocno uderzył z 12. metra, Tobiasz zbił piłkę do boku, Paixao skierował ją do pustej siatki, ale był na spalonym
  • 26'
    Josue mocno z dystansu, ale Kuciak na posterunku
  • 25'
    Baku minął Bartkowskiego, podał do Muciego, ten podprowadził piłkę, wbiegł w pole karne, zagrał do Wszołka, ten uderzał, ale zdecydowanie zbyt lekko
  • 24'
    Kubicki podał do Sezonienki, ten wybiegałby sam na sam, ale świetnie zatrzymał go wślizgiem Augustyniak
  • 23'
    Josue chciał prostopadle podać do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte, po chwili Portugalczyk popełnił faul w ataku na Kubickim
  • 22'
    Slisz dobrze przeciął dośrodkowanie na 17. metr, po chwili Tobiasz wyłapał centrę Bartkowskiego z prawej flanki
  • 21'
    Muci do Josue, ten próbował sprytnie, prostopadle podać do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 20'
    Dalekie podanie Josue do Wszołka, ale zagranie okazało się zbyt mocne, aut dla Lechii
  • 19'
    Lechia próbowała zabrać się do kontry, doszło do zamieszania, odbijanki, ostatecznie Legia przejęła piłkę
  • 17'
    Rose prostopadle podał do Muciego, ten dośrodkował z prawej strony pola karnego, po chwili doszło jeszcze do strzału Josue, ale bez większego zagrożenia
  • 16'
    Baku wbiegł w pole karne z lewej strony, próbował dośrodkować sprzed linii końcowej, ale został zablokowany przez Bartkowskiego
  • 16'
    Slisz zebrał tzw. drugą piłkę, zbiegł w boczny sektor i wywalczył aut
  • 14'
    Kolejna akcja Legii, po grze kombinacyjnej, na jeden kontakt. Rosołek mocno uderzył z lewej nogi, z 14. metra, na dalszy słupek, niewiele się pomylił
  • 13'
    Ciekawy pomysł miał Muci, który miękko dośrodkował w pole karne, do Rosołka, który próbował przyjmować piłkę, ale zatrzymał go Kuciak, który pewnie wyszedł z bramki
  • 13'
    Nawrocki zatrzymał Piłę, aut dla Lechii. Po chwili Bartkowski miękko dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, ale Nawrocki wybił piłkę
  • 12'
    Lechia miała rzut rożny, krótko rozegrany, ale bez efektów
  • 12'
    Strata Celhaki w bocznym sektorze, Sezonienko wbiegł w pole karne z prawej strony, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Augustyniak, który wybił piłkę poza boisko
  • 11'
    Muci! Albańczyk potężnie uderzył z prawej strony pola karnego na dalszy słupek, lecz Kuciak świetnie interweniował
  • 10'
    Strata Augustyniaka, ale zawodnik Legii szybko naprawił błąd, odbierając piłkę w środku pola
  • 10'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 9'
    Dalekie podanie do Wszołka, piłka mu odskoczyła, po chwili błąd popełnił Pietrzak. Josue mocno uderzył z dystansu, futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 8'
    Bartkowski wrzucił z autu w pole karne Legii, Augustyniak wybił piłkę, Legia wyszła z opresji
  • 7'
    Kubicki mocno uderzył z 20. metra, ale na wślizgu świetnie zablokował go Celhaka
  • 6'
    Josue próbował podać w pole karne do Wszołka, ale uprzedził go Kuciak, który złapał piłkę
  • 6'
    Wszołek, mimo nacisków dwóch rywali, zdołał dośrodkować płasko w pole karne. Legia przy piłce, buduje atak pozycyjny
  • 4'
    Korner dla Lechii, krótko rozegrany. Kałuziński mocno, ale bardzo nieudanie uderzył z 18. metra
  • 4'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Paixao wybił piłkę, lecz Legia szybko ją odzyskała. Muci uderzył z pola karnego, został zablokowany, sygnalizował rękę Bartkowskiego, ale gra była kontynuowana
  • 3'
    Slisz podprowadził piłkę, uderzył z 20. metra, był rykoszet, piłka wyszła poza boisko. Korner dla Legii
  • 2'
    Durmus dośrodkował z lewej flanki, Piła wyskoczył, ale żaden z rywali nie zdołał zamknąć akcji
  • 1'
    Maloca wybił piłkę z pola karnego Lechii
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Charatin, Jędrasik, Sokołowski, Strzałek, Pich, Carlitos, Kramer
  • Skład Legii na mecz z Lechią Gdańsk: Tobiasz – Rose, Augustyniak, Nawrocki – Wszołek, Slisz, Josue, Celhaka, Baku – Rosołek, Muci
  • Legioniści rywalizowali z Lechią 75 razy. Zwyciężyli 45-krotnie, 16 spotkań zremisowali, a 14 przegrali. Zdobyli 135 bramek, stracili 59. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – Najważniejszą motywacją jest fakt, że przed nami ostatni mecz w Gdańsku w sezonie. Zagramy z dobrym przeciwnikiem, zdobywcą Pucharu Polski. Spróbujemy wywalczyć trzy punkty – tłumaczył Badia, szkoleniowiec biało-zielonych
  • Ostatnie chwile w Lechii spędza także Joel Abu Hanna, który od końcówki sierpnia ub.r. przebywa tam na zasadzie wypożyczenia z Legii, jego kontrakt z warszawskim klubem obowiązuje do czerwca 2024 roku. – Wiem, że to nasz zawodnik, ale to temat na przyszły sezon. Miał trudny czas przy Łazienkowskiej, nie spełnił oczekiwań. Również w Gdańsku nie wyglądało to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Będziemy musieli znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron – mówił Runjaić. Jeśli chodzi o inne, stołeczne akcenty, to bramkarzem biało-zielonych jest Dusan Kuciak, mający za sobą występy w barwach "Wojskowych" w latach 2011-2015 (193 mecze, 3 mistrzostwa, 3 Puchary Polski). Słowak jest też obcokrajowcem z największą liczbą spotkań w ekstraklasie (325)
  • – To bardzo trudny moment dla drużyny, klubu, kibiców. Gdy spadasz z ligi, to niełatwo o motywację, grasz jedynie o honor. W tym momencie nie mamy żadnego celu, to jest najgorsze. Każdy piłkarz, który pojawi się na boisku w meczu z Legią, musi zaprezentować się jak najlepiej, wziąć odpowiedzialność. Dla mnie będzie to kompletnie inne spotkanie niż poprzednie, ważna chwila. Dam z siebie wszystko, jak zawsze – wyjaśniał Paixao
  • W Gdańsku czuć ogromny smutek, rozczarowanie, złość, nieprzyjemną atmosferę, w mediach krążą informacje, że klub zalega z wypłatami zarówno piłkarzom, jak i pracownikom. Nadchodzi wiatr wielkich zmian, choćby kadrowych. Kontraktu nie przedłuży 38-letni Flavio Paixao, z kolei do Rakowa ma trafić najlepszy strzelec Lechii w aktualnym sezonie, czyli Łukasz Zwoliński. Nowy mistrz Polski pyta też ponoć o innych zawodników biało-zielonych
  • – W ostatnich latach Lechia robiła dobrą robotę, grała o najwyższe cele, w 2019 roku zdobyła Puchar Polski i Superpuchar, ma niezłą kadrę na papierze, lecz w tym sezonie to nie wystarczyło. Rywale będą chcieli godnie pożegnać się z najwyższą klasą rozgrywkową przed własnymi kibicami – ocenił trener Legii
  • Już po pierwszej części rozgrywek sytuacja Lechii nie była godna pozazdroszczenia, gdyż wypracowała raptem 1-punktową przewagę nad strefą spadkową, aczkolwiek prawdziwy dramat nastąpił w obecnej rundzie. O ile biało-zieloni wznowili rozgrywki od wygranej z Wisłą Płock (1:0), to od lutego br. odnieśli zaledwie 1 zwycięstwo w 14 meczach i nie mieli co liczyć na pozytywne zakończenie, czyli utrzymanie. W akcji ratunkowej nie pomogły m.in. zmiany trenerów, których w tym sezonie przewinęło się aż czterech (Tomasz Kaczmarek, Maciej Kalkowski, Marcin Kaczmarek, David Badia). Drużyna się rozsypała, stała się bezradna, stopniowo traciła nadzieję, która umarła 6 maja, po domowej porażce z Zagłębiem Lubin (1:3), przesądzającej o spadku
  • – Jestem zaskoczony spadkiem Lechii, takie same uczucia towarzyszyły mi w poprzednim sezonie, gdy nie utrzymała się Wisła Kraków. W ekstraklasie nikt nie przyznaje punktów za zasługi, trzeba je regularnie zbierać, a gdy się tego nie robi, to takie zaniedbania są karane. Lubiłem rywalizować na stadionie w Gdańsku, naprawdę szkoda, że nie będziemy oglądać tego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówił Runjaić
  • Lechia (17. miejsce; 27 punktów; 7 wygranych, 6 remisów, 19 porażek) będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o ostatnich miesiącach, które były dla niej tragiczne, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że spadła z ligi na trzy kolejki przed końcem rozgrywek i po 15 latach żegna się z ekstraklasą. To olbrzymia niespodzianka, na początku sezonu pewnie nikt na poważnie nie rozważał takiego scenariusza, tym bardziej, że klub rywalizował w eliminacjach Ligi Konferencji Europy (odpadnięcie z Rapidem Wiedeń w II rundzie kwalifikacji)
  • Sytuacja kadrowa Legii jest – jak określił trener Runjaić – najgorsza w sezonie. Przeciwko Lechii zabraknie Mladenovicia (dyskwalifikacja z powodu zachowania po finale Pucharu Polski), Yuriego Ribeiro (po zabiegu stomatologicznym), Bartosza Kapustki, Tomasa Pekharta, Mattiasa Johanssona (problemy zdrowotne), Filipa Rejczyka (EURO U-17) i Artura Jędrzejczyka, który nie zagrał też z Jagiellonią Białystok (konsekwencja pauzy za 12 żółtych kartek). – Nadarza się okazja, by pokazali się ci, którzy występowali mniej. Liczę na to, że nie stracimy na jakości – wyjaśniał szkoleniowiec stołecznej drużyny
  • Kto wie, być może w przedłużeniu umów z Josue czy Mladenoviciem pomoże… Pro Junior System. Warszawiacy są na 6. pozycji w tym zestawieniu i jeśli na nim zostaną, to otrzymają 500 tys. zł (brutto), lecz mają realne szanse, by prześcignąć Cracovię (5. miejsce), czy Pogoń Szczecin (4. miejsce) i zarobić więcej pieniędzy, bo – jak wiadomo – w obecnej sytuacji finansowej liczy się każda złotówka. Zajęcie 5. lokaty gwarantuje 750 tys. zł (brutto), 4. pozycja zapewnia 1,25 mln zł (brutto). Awans w rankingu byłby możliwy, gdyby Kacper Tobiasz wystąpił w dwóch ostatnich spotkaniach, a Igor Strzałek, tegoroczny maturzysta, został uwzględniony w klasyfikacji, do czego potrzeba mu jeszcze 62 minut. "Strzała" zdaje egzaminy, ale wszystko zostanie zorganizowane tak, by był dostępny na mecz w Gdańsku
  • – Ich strata byłaby ogromna, musielibyśmy wtedy od nowa szukać podobnych graczy i budować zespół. Rozmowy między klubem a Josue są prowadzone i przebiegają w dobrej atmosferze, być może w przyszłym tygodniu będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Dyskutujemy również z Mladenoviciem, by został na dłużej, zajmuje się tym oczywiście Jacek Zieliński, zobaczymy, jakie będą efekty. Slisz rozwija się w dobrym kierunku. Wiemy, że ambicją wielu młodych Polaków jest wyjazd na Zachód, transfer do zagranicznego klubu, ale nie wiem czy to idealny moment, moim zdaniem jeszcze jeden sezon w Legii działałby na jego korzyść – tłumaczył trener "Wojskowych", Kosta Runjaić
  • Tak czy inaczej, nie należy się spodziewać minimalizmu "Wojskowych", tylko gry o komplet punktów w dwóch ostatnich meczach i walki o udane zakończenie sezonu. Pod koniec maja stołeczny zespół wybierze się na urlopy, a w połowie czerwca zacznie pracę nad odzyskaniem mistrzostwa oraz awansem do fazy grupowej Ligi Konferencji. By były to realne cele, kluczowa sprawa to zatrzymanie boiskowych liderów, czyli Josue i Filipa Mladenovicia (latem wygasają im umowy), a także m.in. Bartosza Slisza, który ma co prawda dłuższy kontrakt (do końca 2024 roku), lecz wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów, gdyż jest w świetnej formie
  • Ogranie "Jagi" sprawiło, że Legia, zajmująca 2. miejsce w PKO Ekstraklasie (63 punkty; 18 zwycięstw, 9 remisów, 5 porażek), utrzymała twierdzę przy Łazienkowskiej, gdzie nie przegrała od kwietnia 2022 roku, a także znacznie przybliżyła się do wicemistrzostwa, które ma na wyciągnięcie ręki. Przed nią wyjazdowa rywalizacja z Lechią Gdańsk, która 6 maja straciła szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Warszawiacy mają miłe wspomnienia z ostatniej wizyty na stadionie biało-zielonych, gdyż 8 listopada ub.r. pokonali ich w serii rzutów karnych i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, mimo że musieli dwukrotnie odrabiać straty, zarówno w regulaminowym czasie, jak i w dogrywce. Jeśli w sobotę przynajmniej zremisują, to zagwarantują sobie srebro, aczkolwiek niewykluczone, że mogą je zdobyć kilkadziesiąt minut przed meczem. Stanie się tak, jeżeli Pogoń Szczecin nie wygra z Górnikiem w Zabrzu
  • Porażka Legii z Pogonią w Szczecinie (1:2), poniesiona 5 dni po zdobyciu Pucharu Polski, wprawiła "Wojskowych" w złość, spowodowała większe skupienie, chęć natychmiastowej rehabilitacji. Takie podejście przekuło się w pozytywną energię i niezłą grę, czego efekty dało się zauważyć w poprzedni piątek, przy Łazienkowskiej, przeciwko Jagiellonii Białystok. Mimo że od 15. minuty stołeczna drużyna przegrywała 0:1 po golu Marka Guala, który latem dołączy do klubu z Warszawy, to odwróciła losy rywalizacji, zagrała bardzo dobrze, w drugiej połowie nawet znakomicie, co przyczyniło się do zasłużonej, wysokiej wygranej (5:1). Bramki w jej barwach zdobyli Josue (strzał z rzutu wolnego), Ernest Muci, Maciej Rosołek, Maik Nawrocki oraz Blaz Kramer
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się przedostatni mecz Legii w sezonie 2022/2023. Warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk, która 6 maja straciła szanse na utrzymanie
Lechia GdańskLegia Warszawa

45' Marco Terrazzino za Flavio Paixao

45'

67' Bassekou Diabate za Dominik Piła

67' Łukasz Zwoliński za Kacper Sezonienko

67'

68' Michał Buchalik za Dusan Kuciak

68'

84' Maciej Gajos za Ilkay Durmus