90'
  • 90+5'
    Koniec. Legia wygrała 2:0 z Wisłą Płock!
  • 90+4'
    Muci popisał się odbiorem, popędził na bramkę, wbiegł w pole karne z lewej strony i pokonał Gradeckiego po mocnym strzale!
  • 90+3'
    2:0 dla Legii! Ładny gol Muciego!
  • 90+2'
    Błąd Kapuadiego, Rosołek walczył o piłkę, lecz ta odbiła się niefortunnie
  • 90+2'
    Kolar uderzył z 17. metra, z lewej nogi, piłka odbiła się od Ribeiro, wpadła w kozioł, Tobiasz interweniował na raty
  • 90'
    Cztery minuty doliczone
  • 90'
    Baku do Strzałka, ten upadł na boisko w obrębie pola karnego Wisły, gra jest kontynuowana
  • 89'
    Muci huknął z woleja, nad poprzeczką
  • 88'
    Jędrzejczyk podawał do Rosołka, uprzedził go Tomasik. Korner dla Legii
  • 87'
    Hasek za Szwocha
  • 84'
    Ajj! Mladenović dośrodkował na dalszy słupek, Baku zgrywał do Rosołka, ale trochę niedokładnie, za wysoko, przez co młodzieżowiec nie sięgnął piłki
  • 83'
    Rosołek za Pekharta
  • 79'
    Furman posłał dalsze podanie do Kocyły, ten był jednak na spalonym
  • 77'
    Strzałek sfaulowany na własnej połowie przez Kocyłę
  • 76'
    20 119 - tyle osób jest na stadionie
  • 75'
    Mladenović uderzył z ostrego kąta, z lewej strony pola karnego, Gradecki udanie interweniował. Będzie korner
  • 73'
    Śpiączka, Lesniak, Chrzanowski schodzą, Kolar, Furman i Kvocera schodzą
  • 72'
    Legia przy piłce, buduje atak pozycyjny
  • 72'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, piłka wybita
  • 71'
    Tomasik mocno uderzył z 20. metra na dalszy słupek, Tobiasz wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 70'
    Baku sfaulowany na własnej połowie
  • 68'
    Josue niecelnie uderzył z dystansu
  • 64'
    Żółta kartka dla Pekharta za faul na Szymańskim
  • 62'
    Muci za Wszołka, Mladenović za Carlitosa
  • 60'
    Zmiana w Wiśle. Kocyła za Sekulskiego
  • 57'
    Augustyniak ucierpiał w polu karnym Legii po kontakcie ze Śpiączką, lecz stoper Legii może grać dalej
  • 53'
    Centra Josue, główka Jędrzejczyka, Wisła wyszła z opresji
  • 53'
    Baku mocno uderzył zza pola karnego, Gradecki zbił piłkę do boku, ostatecznie jest korner
  • 50'
    Legia w ataku pozycyjnym, buduje akcję
  • 47'
    Celhaka za Kapustkę
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Wisłą
  • 45+1'
    Wolski oddał mocny strzał z lewej strony pola karnego, Tobiasz nie dał się zaskoczyć
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone
  • 44'
    Legia miała rzut wolny, ale bez efektów
  • 43'
    Kapustka sfaulował Sekulskiego na połowie Legii
  • 42'
    Kontra Wisły. Szwoch do Tomasika, ten dośrodkował, ale Tobiasz pewnie złapał piłkę
  • 41'
    Wolski sfaulował Josue w bocznym sektorze, na połowie Legii
  • 40'
    Kapustka sfaulował Sekulskiego w środku pola
  • 39'
    Pekhart wrócił na boisko, przytrzymał piłkę
  • 39'
    Josue dośrodkował na bliższy, Wisła wyszła z opresji
  • 38'
    Korner dla Legii
  • 38'
    Pekhart leżał na boisku, trzyma się za plecy, ucierpiał w tej sytuacji, w kontakcie ze Szwochem
  • 37'
    Strata Wisły, Josue został zablokowany w polu karnym, a po chwili sugerował, że był faulowany. Ostatecznie Kapustka uderzył z dystansu, Gradecki udanie interweniował
  • 37'
    Rzut wolny dla Legii, krótko rozegrany. Josue dośrodkował z lewej flanki, Gradecki spokojnie wyłapał piłkę
  • 35'
    Baku miękko dośrodkował w pole karne, Carlitos nie zdołał glówkować
  • 34'
    Legia miała rzut wolny. Josue dośrodkował w pole karne, nikt nie musnął piłki, wznowi Gradecki
  • 32'
    Ajjjj! Baku pojawił się po lewej stronie pola karnego, zagrał wzdłuż boiska, na 6. metr, do Wszołka, ale ten nie zdołał oddać skutecznego strzału
  • 31'
    Legi w ataku pozycyjnym
  • 28'
    Żółta kartka dla Augustyniaka z faul na Sekulskim w środku pola
  • 28'
    Baku podprowadził piłkę, znalazł się na 20. metrze, ale Sulek udanie go zatrzymał
  • 26'
    Legia przy piłce, buduje kolejny atak
  • 24'
  • 24'
    Pekhart przełożył piłkę na lewą nogę, ale jego uderzenie z 13. metra zostało zablokowany przez Kapuadiego
  • 22'
    Slisz znowu sfaulowany w środku pola, kolejna żółta kartka dla piłkarza Wisły, tym razem dla Lesniaka
  • 21'
    Slisz wstał z boiska, gra dalej
  • 21'
    Slisz leży na murawie, żółta kartka dla Tomasika
  • 21'
    Wszołek minął Chrzanowskiego, popędził prawą flanką, mocno dośrodkował w pole karne, ale gra została przerwana z powodu faulu w ataku (Pekhart)
  • 19'
    Josue za mocno podał do Carlitosa na lewą stronę choć Hiszpan docenił pomysł
  • 19'
    Dalekie zagranie Jędrzejczyka, Kapuadi oddalił zagrożenie
  • 16'
    Jędrzejczyk wycofał z prawej flanki na 18. metr, do Carlitosa, ten uderzył z prawej nogi, Gradecki złapał piłkę
  • 16'
    Josue próbował posłać dalsze podanie do Baku, ale zagranie okazało się trochę za mocne
  • 14'
    Baku wrócił do obrony, popracował i zatrzymał Szwocha tuż przed własnym polem karnym
  • 13'
    13' 1:0 dla Legii! Josue wykorzystał rzut karny!
  • 12'
    Przy piłce Josue
  • 12'
    Rzut karny dla Legii! Żółta kartka dla Chrzanowskiego za faul na Pekharcie
  • 11'
    Mamy VAR!
  • 11'
    Pekhart protestuje, że był faulowany w polu karnym
  • 10'
    Ajjj! Josue dośrodkował z kornera na dalszy słupek, doszło do zgrania Jędrzejczyka, a potem Slisz nieco niecelnie główkował z 8. metra
  • 8'
    Sekulski na spalonym
  • 6'
    Plasowane zagranie Josue w pole karne, Pekhart próbował zamknąć akcję, ale nie zdołał musnąć piłki
  • 5'
    Josue niedokładnie podał do Wszołka, aut dla Wisły
  • 4'
    Tomasik zacentrował z lewej flanki, Ribeiro zdołał udanie przeciąć dośrodkowanie
  • 3'
    Szwoch prostopadle podał do Sekulskiego, ale uprzedził go Augustyniak
  • 3'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne, w kierunku Pekharta. Piłkę złapał Gradecki
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Rose, Nawrocki, Mladenović, Sokołowski, Celhaka, Strzałek, Muci, Rosołek
  • Skład Legii na mecz z Wisłą Płock: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Baku – Pekhart, Carlitos
  • – Nie możemy pozwolić sobie na takie zachowania, jak przeciwko Warcie, gdy zaczęliśmy być nerwowi. Trzeba cały czas realizować plan. Rzeczy, które wydarzyły się w Grodzisku Wielkopolskim, zostały przez nas szeroko omówione. Mam nadzieję, że dwie połowy na zbliżonym poziomie pozwolą nam na zwycięstwo – wyjaśniał Runjaić
  • Stołeczny zespół rywalizował z Wisłą 37 razy. Zwyciężył 23-krotnie, 5 spotkań zremisował, a 9 przegrał. Zdobył 62 bramki, stracił dwa razy mniej (31). Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. "Wojskowi" postarają się o to, by wygrać i w dobrych nastrojach przystąpić do wyczekiwanego finału Pucharu Polski. – Na Legię nie trzeba dodatkowo motywować. Każdy, kto wychodzi na boisko w Warszawie, zdaje sobie sprawę, że będzie pełny stadion, wymagający przeciwnik. Miło byłoby sprawić niespodziankę – dodał Stano
  • – Spędziłem w Legii 6 lat, miałem opcję przedłużenia kontraktu, nie skorzystałem z niej, aczkolwiek nie było tak, że bałem się dalszej rywalizacji. Po prostu chciałem coś zmienić, spróbować czegoś nowego. Zainteresowanie wykazała Wisła Płock, do teraz gra w niej Kuba Rzeźniczak, którego poznałem troszeczkę wcześniej, jeszcze przed transferem. To on był osobą, która popchnęła mnie w kierunku tej decyzji. Przedstawił sytuację, jak działa klub. Zaintrygowało mnie to, postanowiłem zaryzykować. Zależało mi na grze w ekstraklasie, więc zdecydowałem się na taki krok – mówił nam Cielemęcki
  • W kadrze "Nafciarzy" jest aż 7 piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Dominik Furman, Damian Warchoł, Jakub Rzeźniczak, Rafał Wolski, Mateusz Szwoch, Radosław Cielemęcki i Tomasz Walczak. Najwięcej sukcesów z "Wojskowymi" osiągnął "Rzeźnik" (2004-2006, 2007-2017), który zdobył 5 mistrzostw, 6 Pucharów Polski oraz 1 Superpuchar, grał także w Lidze Europy oraz Champions League. W piątek nie wystąpi, gdyż pauzuje za cztery żółte kartki. Poza kadrą znajdą się też Warchoł i Kristian Vallo, którzy mają problemy zdrowotne. Sztab szkoleniowy może skorzystać za to z Wolskiego, bo Komisja Ligi anulowała jego żółtą kartkę z meczu z Jagiellonią
  • – Wisła ma wielu byłych zawodników Legii, jakości tam nie brakuje. Pamiętamy, że pierwsza część sezonu była w ich wykonaniu bardzo dobra, potem trochę spuścili z tonu, ostatnio mają nieco gorszy okres, lecz w dalszym ciągu są groźni, mogą pokrzyżować nam szyki. Ważne będzie to, by zachować cierpliwość, pokazać nieustępliwość, zdecydowanie – opowiadał Runjaić
  • Płocczanie są aktualnie na 10. pozycji w tabeli, mają na koncie 36 punktów (10 zwycięstw, 6 remisów, 13 porażek) i raptem 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. W minionej kolejce przegrali 2:4 z Jagiellonią Białystok, mimo że po 10 minutach prowadzili 2:0. – Co się nie zgadzało? Wynik. Uważam, że dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, po przerwie nie było aż tak fatalnie, popełniliśmy indywidualne błędy, które dużo nas kosztowały. Nie zanosiło się na porażkę, stało się inaczej. Wyciągnęliśmy wnioski. Zawodnicy mają świadomość, że jeśli będą pracować tak, jak na początku rywalizacji, to pokażą, że jesteśmy solidnym zespołem – tłumaczył Pavol Stano, który jest trenerem "Nafciarzy" od marca 2022 roku
  • Wisła fantastycznie zaczęła sezon, była liderem od 1. do 8. kolejki, imponowała formą, świetnie funkcjonowała w ofensywie. Jednym z jej głównych kreatorów okazał się Davo, który po rundzie jesiennej zajmował 1. miejsce w klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy (razem z Saidem Hamuliciem). W styczniu br. Hiszpan definitywnie przeszedł do belgijskiego KAS Eupen, a "Nafciarze" wciąż odczuwają jego odejście, gdyż wiosną są – wspólnie ze Stalą Mielec – najgorszym zespołem ligi (8 punktów w 12 meczach)
  • Niemiec nie skorzysta w piątek z Mattiasa Johanssona (nie jest jeszcze gotowy do gry) i Blaza Kramera. Słoweniec wznowił rywalizację po urazie przywodziciela, strzelił gola w poprzednim meczu "dwójki", pokazał jakość. – Miał rozbrat z piłką, walczył z kontuzją, samym sobą. To dobre wieści, że wrócił po sporej przerwie, od dłuższego czasu zadowalająco trenował z zespołem. Pozytywnie zaprezentował się w III lidze, ale nie znajdzie się w kadrze na spotkanie z Wisłą, ponownie zagra w drugiej drużynie. W zależności od jego postawy w rezerwach, zdecydujemy, czy będzie brany pod uwagę pod kątem finału Pucharu Polski i następnych kolejek ekstraklasy – dodał Runjaić. Reszta zawodników jest zdrowa i gotowa, tyczy się to również Tomasa Pekharta oraz Ernesta Muciego, którzy tydzień temu nie pojechali do Grodziska Wielkopolskiego. Czech zmagał się z infekcją, którą wyleczył, a Albańczyk nie ma już kłopotów mięśniowych
  • Trzy dni po meczu z Wisłą, stołeczny zespół czeka finał Pucharu Polski, czyli – zdaniem wielu – najistotniejszy występ w tej części sezonu, aczkolwiek trener Runjaić ma w tej kwestii inne zdanie. – Najważniejsze spotkanie będzie w piątek, o godz. 18:00. O rywalizacji z Rakowem będziemy myśleć dopiero po grze z klubem z Płocka – tłumaczył
  • – Jesteśmy świadomi, że w ostatnich trzech spotkaniach nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, zwłaszcza w drugiej połowie z Wartą nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy. Czujemy niezadowolenie, chcemy pokazać się z lepszej strony. Najskuteczniejszym lekarstwem jest zwycięstwo, o które powalczymy – mówił szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić
  • Teraz Legia zmierzy się u siebie z Wisłą Płock, która jako ostatnia, nie licząc Warty, była w stanie ją pokonać. Stało się to nieco ponad pół roku temu (14.10.2022). Wówczas "Nafciarze" zwyciężyli u siebie 2:1 po golach Mateusza Lewandowskiego i Łukasza Sekulskiego. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych", na 1:1, zdobył Josue (rzut karny)
  • Legionistom – wiceliderom PKO Ekstraklasy (57 "oczek"; 16 zwycięstw, 9 remisów, 4 porażki), którzy tracą aż 11 punktów do prowadzącego Rakowa i mają 7-punktową przewagę nad trzecią Pogonią Szczecin – pozostała już tylko jedna passa. W tym sezonie wciąż są niepokonani przy Łazienkowskiej, ale by było tak do końca rozgrywek, potrzebna jest zmiana nastawienia, gra na pełnych obrotach, większa koncentracja i zaangażowanie. Przed nimi jeszcze trzy spotkania na własnym stadionie – z Wisłą, Jagiellonią i Śląskiem
  • Imponująca wygrana w hicie z Rakowem, awans do finału Pucharu Polski. O ile Legia kapitalnie weszła w decydującą część sezonu, to szybko straciła szanse na mistrzostwo, gdyż dwa razy zremisowała (po 2:2 z Miedzią Legnica i Lechem Poznań), a w minionej kolejce uległa na wyjeździe 0:1 Warcie Poznań. Ten wynik sprawił, że "Wojskowi" przerwali okazałą serię, która zakończyła się na 19 meczach bez porażki
  • Witamy! O godz. 18:00 rozpocznie się mecz 30. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Płock!
Legia WarszawaWisła Płock
12'

12' Adam Chrzanowski

13' Josue (k.)

13'
21'

21' Piotr Tomasik

22'

22' Filip Lesniak

60'

60' Dawid Kocyła za Łukasz Sekulski

73'

73' Milan Kvocera za Adam Chrzanowski

73' Marko Kolar za Bartosz Śpiączka

74'

74' Dominik Furman za Filip Lesniak

87'

87' Martin Hasek za Mateusz Szwoch