Koniec. Remis w klasyku, 2:2
  • 90+3'
    Kontra Widzewa. Hansen wbiegł w pole karne, minął Carlitosa, ale Hładun świetnie broni!
  • 90+3'
    Ajjjjj! Ależ było blisko! Sokołowski uderzył z przewrotki nieznacznie obok bramki!
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Zjawińskiego za faul na Mladenoviciu
  • 90+1'
    Hansen miał świetną okazję, ale Ribeiro kapitalnie go zablokował na 8. metrze
  • 90'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Zjawiński za Pawłowskiego
  • 90'
    Ajjjj! Josue dośrodkował na bliższy słupek, ostatecznie piłka przeleciała obok bramki
  • 90'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita, dopadł do niej Mladenović, który dośrodkował na dalszy słupek. Kolejny rzut rożny
  • 88'
    Ajjjj! Josue dośrodkował w pole karne, Pekhart główkował nieco obok bramki!
  • 87'
    Josue krótko rozegrał korner, piłka do niego wróciła, ale Widzew wyszedł z opresji
  • 87'
    Carlitos za Kapustkę
  • 87'
    Nawrocki! Ależ strzał stopera Legii, będzie korner
  • 84'
    2:2... Pawłowski uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Wszołka i wpadła do siatki. Znowu remis
  • 83'
    Żółta kartka dla Mladenovicia
  • 82'
    Pawłowski przy piłce
  • 82'
    Sokołowski sfaulował Kuna na 19. metrze od bramki Legii, żółta kartka. Rzut wolny dla Widzewa
  • 81'
    Wszołek! Wahadłowy Legii wbiegł w pole karne z prawej strony, potężnie uderzył, ale nieco się pomylił
  • 79'
    Shehu za Ciganiksa
  • 79'
    Wszołek dopadł do prostopadłego podania z głębi pola na prawą flankę, dośrodkował na środek "szesnastki". Strzałek składał się do strzału, ale uprzedził go Hanousek, który pechowo skierował piłkę do własnej siatki. Legia prowadzi 2:1!
  • 76'
    2:1! Samobój Hanouska
  • 76'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie
  • 75'
    Josue dośrodkował z wolnego na środek pola karnego, po chwili piłka do niego wróciła. Portugalczyk znowu zacentrował, ale Widzew wyszedł z opresji
  • 75'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska
  • 75'
    Korner dla Widzewa. Hanousek główkował na dalszym słupku, ale Hładun wyłapał piłkę. Kontra Legii, Mladenović pobiegł na bramkę i został sfaulowany przez Hansena
  • 74'
    Sanchez dopadł do prostopadłego podania z głębi pola na lewą stronę "szesnastki", ale świetnie zatrzymał go, kolejny raz, Jędrzejczyk
  • 73'
    Pekhart zgrał do Josue, ten podał prostopadle w kierunku Strzałka, ale uprzedził go Ravas
  • 73'
    Hanousek za mocno dograł na prawą flankę do Milosa, ten nie dopadł do piłki
  • 72'
    Milos może grać dalej
  • 72'
    Przerwa w grze, Milos ucierpiał w kontakcie z Mladenoviciem
  • 70'
    1:1. Hansen skutecznie główkował po dośrodkowaniu Milosa z prawego skrzydła na dalszy słupek
  • 68'
    Strzałek zmienia Muciego
  • 67'
    Legia chciała wyjść z kontrą, Josue podał do Kapustki, ale zatrzymał go wracający Pawłowski
  • 67'
    Rzut rożny dla Widzewa, krótko rozegrany. Kun do Pawłowskiego, ten zagrał w pole karne, ale Nawrocki oddalił zagrożenie
  • 67'
    Jędrzejczyk znowu dobrze w defensywie, przeciął zagranie do Hansena na 18. metrze
  • 66'
    Nawrocki próbował podać prostopadle, zagranie zostało przecięte
  • 65'
    Milos dośrodkował z prawej strony boiska na środek pola karnego, ale bez zagrożenia
  • 64'
    Josue sfaulowany na własnej połowie przez Hanouska
  • 63'
    Żółta kartka dla Ribeiro za faul w środku pola
  • 63'
    Kibice Legii odpalili race na Żylecie
  • 62'
    Josue sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 62'
    Nawrocki dobrze zatrzymał Kuna na 15. metrze
  • 62'
    Widzew miał kolejny rzut rożny, krótko rozegrany, ale Hładun pewnie wyłapał centrę Pawłowskiego
  • 61'
    Hładun! Bramkarz Legii skrócił kąt i wybronił strzał Hansena, który próbował zamknąć akcję po dośrodkowaniu z rogu, a następnie zgraniu na dalszy słupek
  • 61'
    Ciganiks płasko dośrodkował w pole karne z lewej strony, Nawrocki przeciął zagranie. Rzut rożny dla Widzewa
  • 59'
    Pekhart za Rosołka
  • 59'
    Kun za Letniowskiego, Hansen za Terpiłowskiego
  • 59'
    Stepiński podał do Sancheza, ten chciał przelobować Hładuna, ale uderzył nad poprzeczką
  • 59'
    Warszawiacy w ataku pozycyjnym
  • 58'
    Legia spokojnie buduje kolejną akcję
  • 57'
    Josue sfaulowany przez Żyrę w środku pola
  • 56'
    Pekhart szykuje się do wejścia na boisko
  • 56'
    Josue! Uderzenie Portugalczyka z 20 metrów, z lewej nogi, przeleciało nieznacznie obok bramki
  • 56'
    Widzew nerwowo w rozegraniu, Legia znowu założyła wysoki pressing
  • 56'
    Josue miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Mladenovicia, ten przyjął piłkę, uderzył potężnie, ale bardzo wysoko nad poprzeczką
  • 54'
    Hanousek mocno, płasko uderzył z 18. metra, lecz Hładun pewnie interweniował
  • 54'
    Błąd Hanouska, Josue przejął piłkę, podał do Kapustki, lecz ten niedokładnie próbował zagrać w pole karne
  • 54'
    Legia miała rzut rożny, ale Ravas wyłapał centrę Josue
  • 53'
    Ależ było blisko! Josue wycofał do Kapustki, ten odważnie wbiegł w pole karne, między rywali, ale jego strzał zablokował Żyro
  • 52'
    Stępiński chciał posłał dalsze podanie do Sancheza, ale niedokładnie, w aut
  • 51'
    Szota do Ravasa, ten mocno wybił piłkę. Przejął ją Jędrzejczyk
  • 50'
    Ajjjj! Wysoki pressing Legii mógł przynieść efekt. Muci doskoczył do Ravasa, ten z problemami, ale zdołał podać wzdłuż boiska, do obrońcy
  • 49'
    Wszołek trafił Pawłowskiego w twarz w walce o piłkę, wahadłowy Legii przeprosił rywala
  • 48'
    Josue dopadł do piłki, nieco ją podprowadził i mocno uderzył z ok. 25. metra, z lewej nogi. Ravas był na posterunku
  • 47'
    Josue znalazł się na 18. metrze, dośrodkował na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego zawodnika. Grę wznowi Ravas
  • 47'
    Letniowski próbował oddać strzał z ok. 20. metra, ale świetnie doskoczył do niego Jędrzejczyk
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Widzewem po golu Pawła Wszołka!
  • 45+1'
    Pawłowski mocno uderzył z 25. metra, był rykoszet, Widzew ma rzut rożny. Chwilę wcześniej Jędrzejczyk zatrzymał Hanouska
  • 45'
    Widzew utrzymuje się przy piłce, na razie na własnej połowie
  • 43'
    Ribeiro wstał z boiska, może grać dalej
  • 43'
    Ribeiro ucierpiał przy kontakcie ze Stępińskim, Portugalczyk trzyma się za prawą nogę
  • 42'
    Muci ruszył na bramkę, wbiegł w pole karne, ale nieco za mocno wypuścił piłkę przed siebie, przez co został zatrzymany wślizgiem
  • 42'
    Terpiłowski oddał strzał z 12. metra, był jednak na spalonym
  • 41'
    Sanchez przyjął piłkę, wycofał do Pawłowskiego, który potężnie uderzył z 25. metra. Hładun dobrze interweniował. Po chwili Milos główkował ze środka "szesnastki", lecz minimalnie nad bramką
  • 39'
    Pawłowski próbował minąć Kapustkę na skrzydle, ale ten nie dał za wygraną, wskoczył przed rywala i został sfaulowany. Grę wznowi Hładun
  • 38'
    Ciganiks chciał podać do Hanouska, ale uprzedził go Kapustka
  • 37'
    Faul Rosołka w środku pola
  • 37'
    Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego na środek pola karnego, Nawrocki znowu główkował, ale ponownie nad poprzeczką
  • 36'
    Josue chciał prostopadle zagrać do Wszołka, ale podanie przeciął Ciganiks. Korner dla "Wojskowych"
  • 35'
    Jędrzejczyk posłał dalekie podanie na prawą stronę boiska, Rosołek bardzo dobrze przyjął piłkę i wywalczył aut
  • 35'
    Legia znowu jest z piłką na połowie gości
  • 34'
    Widzew zabrał się do kontry, która została skasowana na 40. metrze od bramki Legii
  • 34'
    Josue dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale nikt nie sięgnął piłki
  • 34'
  • 32'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny, piłkę dostał Mladenović, ale niecelnie uderzył z 20. metra na dalszy słupek
  • 32'
    Ależ było blisko! Legia zabrała się do kontry, Mladenović ładnie popędził lewym skrzydłem i dośrodkował na bliższy słupek do Rosołka. Dobrze zachowali się Żyro i Ravas
  • 30'
    Faul Wszołka na Ciganiksie, na połowie Widzewa
  • 30'
    Ajjj! Legia krótko rozegrała stały fragment, Muci dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, Nawrocki wyskoczył, ale niecelnie główkował
  • 29'
    Nawrocki ruszył środkiem i podał prostopadle do Rosołka, który powalczył i oddał strzał na wślizgu. Ravas dobrze interweniował, skrócił kąt, Legia ma korner
  • 29'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego przez Letniowskiego
  • 28'
    Udany wślizg Sokołowskiego w środku pola, dzięki czemu zatrzymał Letniowskiego
  • 27'
    Dobry fragment Legii, która regularnie gra na połowie Widzewa
  • 27'
    Przerzut Josue do Wszołka, ten przełożył Ciganiksa, wbiegł w pole karne z prawej strony, podał na 7. metr, ale nikt nie zamknął akcji. Po chwili "Wszołi" znowu dostał piłkę, lecz uderzył nieco nad poprzeczką
  • 25'
    Josue podał w pole karne do Rosołka, ten chciał wycofać, ale połapali się w tym przeciwnicy
  • 25'
    Wszołek prostopadle podał do Muciego, ten zauważył Nawrockiego, który został zablokowany przez Szotę przy próbie dośrodkowania z prawej strony "szesnastki"
  • 24'
    Josue do Kapustki, ten upadł na murawę po kontakcie z rywalem (18. metr), do piłki dopadł jeszcze Rosołek, który uderzył z 15. metra, po ziemi, lecz Ravas nie dał się zaskoczyć
  • 23'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 22'
    Josue do Rosołka, ten odgrywał do Nawrockiego, który walczył ofiarnie, z dwoma rywalami, ale nie zdołał dopaść do piłki. Grę wznowi Ravas
  • 22'
    Legia buduje akcję od tyłu
  • 21'
    Ależ zamieszanie po rzucie wolnym dla Widzewa. Najpierw dobrze interweniował Hładun, potem Nawrocki, ostatecznie na spalonym był Pawłowski
  • 20'
    Rzut wolny dla Widzewa, z lewej strony boiska
  • 19'
    Kapustka kapitalnie przerzucił piłkę z lewej strony boiska na prawą stronę pola karnego, do Wszołka, który wygrał pojedynek z rywalem i skutecznie główkował z ok. 5. metra! 1:0 dla Legii!
  • 18'
    Gooool! 1:0 dla Legii! Piękny gol Wszołka, świetna asysta Kapustki!
  • 18'
    Sokołowski próbował prostopadle podać do Muciego, ale Widzew "przeczytał" jego intencje
  • 17'
    Sanchez naciskał Jędrzejczyka, ale stoper zdołał wycofać do Hładuna
  • 16'
    Mladenović chciał podać, został zablokowany, Legia ma aut
  • 16'
    Ciganiks przejął piłkę po niedokładnym zagraniu Josue w bocznym sektorze boiska
  • 15'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, goście wybili piłkę na aut
  • 15'
    Wszołek chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Korner
  • 14'
    Josue stracił piłkę na 30. metrze od bramki Legii, Widzew zabrał się do kontry, lecz Jędrzejczyk świetnie zatrzymał Letniowskiego na 16. metrze
  • 13'
    Ajjj! Wszołek wycofał do Josue, który kapitalnie, zewnętrzną częścią stopy zagrał z prawej strony boiska na dalszy słupek, Mladenović dopadł do piłki, uderzył, ale Ravas nie dał się zaskoczyć
  • 12'
    Letniowski krótko zagrał z wolnego do Milosa, ten dośrodkował w pole karne, Nawrocki oddalił zagrożenie. Widzew zdołał raz jeszcze zagrozić. Ciganiks zacentrował z lewej flanki w "szesnastkę", Sanchez umiejętnie wycofał do Hanouska, ten mocno uderzył, ale trafił w Jędrzejczyka. Ostatecznie był spalony
  • 11'
    Faul Sokołowskiego w środku pola. Rzut wolny dla Widzewa
  • 10'
    Josue podbił piłkę, chcąc podać na lewe skrzydło do Mladenovicia. Serba uprzedził Milos, futbolówka dla beniaminka
  • 9'
    Jędrzejczyk uprzedził Sancheza, który ruszył na prostopadłe zagranie, potem doskoczył do Hładuna, ale ten w ostatniej chwili zdołał dobrze, dokładnie podać
  • 8'
    Sanchez musnął piłkę po górnym podaniu w "szesnastkę", ale ta mu odskoczyła. Legia w posiadaniu
  • 8'
    Zgranie Terpiłowskiego przy dośrodkowaniu Widzewa z lewej flanki na dalszy słupek. Warszawiacy wyszli z opresji
  • 7'
    Było bardzo groźnie! Pawłowski przełożył Wszołka, Nawrockiego, wbiegł w pole karne z lewej strony, uderzył na bliższy słupek, ale w boczną siatkę
  • 7'
    Hładun był naciskany przy próbie wybicia, zagrał w aut
  • 6'
    Pawłowski minął Nawrockiego, płasko wycofał sprzed linii końcowej na bliższy słupek. Ale bez zagrożenia
  • 5'
    Ciganiks zablokowany przez Wszołka przy próbie prostopadłego podania na lewe skrzydło
  • 5'
    Widzew w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Dobry pressing Josue, aczkolwiek goście mają aut
  • 4'
    Legia założyła wysoki pressing w środku pola, goście mają aut, budują akcję od tyłu
  • 4'
    Wszołek podał do Muciego, do którego doskoczył Żyro. Ostatecznie grę z "piątki" zacznie Widzew
  • 3'
    Legioniści szybko odzyskali piłkę
  • 3'
    Josue ładnie, sprytnie, prostopadle podał do Wszołka, ten dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale akcji nie udało się zamknąć
  • 2'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 2'
    Faul Josue na wysokości koła środkowego
  • 1'
    Wszołek się zastawiał i został sfaulowany na własnej połowie przez Ciganiksa
  • 0
    Gramy!!!
  • Obie drużyny już na murawie! Zaraz zaczynamy!
  • Na Żylecie jest właśnie prezentowana oprawa
  • Czas na Sen o Warszawie!
  • Ławka: Miszta, Pekhart, Augustyniak, Pich, Charatin, Celhaka, Carlitos, Baku, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Widzewem Łódź: Hładun – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Sokołowski, Josue, Kapustka, Mladenović – Rosołek, Muci
  • – Wszyscy wiemy, że nie chodzi tylko o trzy punkty, ale i o to, kto pokaże więcej serca na murawie. Mam duże zaufanie do zespołu i wierzę, że osiągniemy dobry wynik. Uważam, że w tej rundzie jak na razie graliśmy bardzo solidnie, zdobyliśmy sporo punktów. Jeśli wygramy z Widzewem, plus we wtorek awansujemy do kolejnej rundy Pucharu Polski, to będziemy mieli niezwykle udane wejście w rok 2023. Ale zawsze koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu, tutaj nie jest inaczej. Nie możemy się doczekać piątkowego meczu. Chcemy zwyciężyć i jeśli zaprezentujemy odpowiedni poziom, to możemy to zrobić, jestem tego pewny. Skupimy się na mocnej stronie, czyli grze w piłkę, a także pokażemy odpowiednią wolę walki – opowiadał Runjaić
  • "Wojskowi" rywalizowali z Widzewem 79 razy. Zwyciężyli 41-krotnie, po 19 meczów zremisowali i przegrali. Zdobyli 122 bramki, stracili 69. Jesienią też okazali się lepsi, wygrywając w Łodzi 2:1 po golach Mattiasa Johanssona i Kapustki. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – Legia wiosną ma swój styl, jest zespołem dojrzalszym taktycznie, zmieniła ustawienie i strukturę drużyny, ale są momenty, gdy gra nierówno. Z Koroną wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą i nagle kilkanaście minut mogło obrócić to spotkanie o 180 stopni. Warszawiacy mają mocne strony, lecz i dolegliwości, które chcemy wykorzystać – wyjaśniał Niedźwiedź
  • – Ten mecz jest na ustach całej Polski. Nie należy mówić, że to rywalizacja jak każda inna. Bogata historia i otoczka sprawiają, że każdy marzy, by wystąpić w takim spotkaniu. Przez 25 lat w XX wieku Widzew nie przegrał u siebie w lidze z Legią, trzykrotnie wygrał przy Łazienkowskiej, a dwa razy te gry mocno przyczyniły się do zdobycia mistrzostw kraju. W XXI wieku ta statystyka jest dla nas brutalna, bo jeszcze nie zwyciężyliśmy, lecz chcemy zmienić bieg historii. Najważniejsze jest to, byśmy my, jako zespół, w każdym elemencie funkcjonowali tak, jak sobie zakładamy. Na pewno nie będziemy czekać na to, co zrobi Legia. Chcemy pojechać do Warszawy świadomi wartości i siły, i zagrać na swoich zasadach. Utrzymanie poziomu koncentracji będzie jednym z czynników prowadzących do zwycięstwa. Będzie komplet, na co wszyscy czekają, każdy chce grać przy pełnych stadionach. Doświadczamy tego co drugi tydzień, w Łodzi, więc jesteśmy przyzwyczajeni, że jest głośno, bardzo dużo ludzi – mówił trener Widzewa, Janusz Niedźwiedź
  • – Z Legią nigdy nie gra się łatwo, gdyż wiemy, jakie ma umiejętności, indywidualności, ale uważam, że jesteśmy w stanie się jej postawić, pokazać z jak najlepszej strony. I sprawić, by poniosła pierwszą, domową porażkę w obecnych rozgrywkach, właśnie z nami. (…) Na pewno znowu będzie to dla mnie dodatkowy kop. Pierwszy raz okazał się najbardziej szczególny, bo przechodziłem do Stali właśnie z Legii, spotkanie odbyło się kilka miesięcy po transferze. Może nie byłem przez nikogo wypychany z Warszawy, lecz wybrałem inną drogę i miałem z tyłu głowy, że muszę coś udowodnić pewnym ludziom, którzy byli na trybunach. Jednak rywalizacja z "Wojskowymi" zawsze elektryzuje, tak samo kibice z Łazienkowskiej. My, jako Widzew, jesteśmy w dobrej formie i w piątek postaramy się udowodnić, że to nie przypadek – tłumaczył Zjawiński
  • Beniaminek skromnie działał w zimowym, minionym już oknie transferowym, gdyż sprowadził jedynie Andrejsa Ciganiksa (FC DAC 1904 Dunajska Streda) i pożegnał się tylko z Karolem Danielakiem (Wieczysta Kraków). W kadrze Widzewa jest 4 piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Mateusz Żyro (6 meczów w Legii), Łukasz Zjawiński (występy w rezerwach, juniorach), a także Adam Dębiński i Ignacy Dawid, którzy grali w młodzieżowych zespołach "Wojskowych". Jeśli chodzi o "Zjawę", to od sierpnia ub. r. przebywa w Łodzi na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk (opcja transferu definitywnego)
  • – Myślę, że już latem było widać, że Widzew to zespół bardzo mocny, zgrany, ma dużo energii i jest gotowy do tego, by sporo zainwestować w każde spotkanie. To drużyna dobra technicznie, świetne umiejętności mają m.in. Sanchez, Pawłowski, Letniowski. Jest tam fajna mieszanka techniki, dynamiki, siły. W pierwszej, jesiennej rywalizacji wygraliśmy na wyjeździe z tym przeciwnikiem, łatwo nie było, zwłaszcza w drugiej połowie. Łodzianie się nie poddają, grają do końca, podobnie jak zresztą my, zasłużenie są na 4. miejscu, będą walczyli o europejskie puchary – opowiadał Runjaić
  • Widzew zaczął drugą część sezonu od 3 remisów (3:3 z Pogonią Szczecin, 1:1 z Jagiellonią Białystok, 0:0 z Lechią Gdańsk), a w poprzedniej kolejce wygrał u siebie 1:0 ze Śląskiem Wrocław po golu Kristoffera Hansena. Łodzianie są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów (10 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek) i stratą zaledwie 1 "oczka" do podium
  • – Piątkowy mecz na pewno okaże się ciekawy, dynamiczny. Myślę, że nie muszę zbyt wiele mówić o tej rywalizacji, która jest wielka, kryje się za nią historia. Nie zagramy w jedenastu, a w ok. 30 tys. osób. Sądzę, że jeden z najpiękniejszych sukcesów, jaki udało nam się osiągnąć, to ogromne wsparcie widzów na naszym stadionie. Kibice widzą i czują, że wkładamy w grę sporo pasji. Nie wszystko jest idealne, ale nikt się nie oszczędza, każdy pokazuje pełnię umiejętności. Cieszę się z okazji nadchodzącego spotkania i atmosfery, która będzie panować na trybunach. Wielokrotnie się zastanawiałem, jak to jest grać przy komplecie fanów, niebawem się o tym przekonam – mówił Runjaić
  • Ostatnio regularnie można było natrafić na wpisy ludzi poszukujących biletów, np. na Żyletę, czyli trybunę, która wyprzedała się na 11 dni przed hitem. Kibice nie mogą się doczekać klasyku, odliczają godziny do meczu, który odbędzie się przy komplecie publiczności. Legia poinformowała, że wszystkie wejściówki na sektory zwykłe rozeszły się na ok. 24 godziny przed spotkaniem. Klub wywiesił w kasach tabliczki – bilety wyprzedane
  • Przed "Wojskowymi" pierwszy klasyk z Widzewem przy Łazienkowskiej od połowy 2013 roku, czyli od wygranej Legii (5:1) po dwóch golach Michała Kucharczyka i bramkach Miroslava Radovicia, Jakuba Rzeźniczaka oraz Patryka Mikity. To rywalizacja, która od dawna elektryzuje wielu kibiców, choćby z racji emocjonującej, pamiętnej walki obu zespołów o mistrzostwa Polski w końcówce XX wieku. W ostatnich latach tego brakowało, co było spowodowane tym, że klub z Łodzi grał w niższych ligach. Temat wracał stopniowo, najpierw poprzez krajowy puchar (2019-2020), a od obecnych rozgrywek, czyli po powrocie Widzewa do ekstraklasy, odżył na dobre, jest szeroko komentowany, m.in. w mediach społecznościowych
  • – Przygotowania do takiego meczu są podobne, jak przy każdym innym, ale to derby, czyli święto, ogromna rywalizacja między dwoma klubami. Chodzi nie tylko o to, by być lepszym zespołem, lecz i by dać z siebie wszystko, pokazać serce, wolę walki, energię – mówił szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić. ZAPIS KONFERENCJI
  • Pokonanie Piasta sprawiło, że "Wojskowi" utrzymali dystans do Rakowa Częstochowa (lider) do 7 punktów, a przy okazji odskoczyli od peletonu, m.in. od Lecha Poznań (3. pozycja), nad którym mają już 6 "oczek" przewagi. Wciąż są wiceliderem ligi (42 punkty; 12 zwycięstw, 6 remisów, 3 porażki) i przed nimi długo wyczekiwany mecz z Widzewem. To beniaminek, który w minionych rozgrywkach zajął drugie miejsce w I lidze, wywalczył bezpośredni awans, wrócił do ekstraklasy po ośmiu latach, a ostatni raz wygrał ze stołecznym zespołem w kwietniu 2000 roku. Od tamtej pory rozegrano 22 spotkania między tymi klubami, z czego 4-krotnie był remis, a 18 razy zwyciężyła Legia
  • Legia obiecująco weszła w rundę wiosenną, o czym świadczy fakt, że jest najlepiej punktującą drużyną PKO Ekstraklasy w 2023 roku. Od wznowienia rozgrywek 3-krotnie zwyciężyła i raz zremisowała, co przełożyło się na 10 "oczek". W minionej kolejce skromnie, ale w pełni zasłużenie wygrała z Piastem w Gliwicach (1:0) po golu Josue, który wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Tomasa Pekharta. Od 84. minuty zespół z Warszawy musiał radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Bartosz Slisz
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się pierwszy klasyk przy Łazienkowskiej od połowy 2013 roku! Legioniści zmierzą się u siebie, przy pełnym stadionie, z Widzewem Łódź!
Legia WarszawaWidzew Łódź
59'

59' Dominik Kun za Juliusz Letniowski

59' Kristoffer Hansen za Ernest Terpiłowski

63'
70'

70' Kristoffer Hansen

76' Marek Hanousek

76'
79'

79' Juljan Shehu za Andrejs Ciganiks

83'

83' Bartłomiej Pawłowski

86'

86' Jordi Sanchez

90'

90' Łukasz Zjawiński za Bartłomiej Pawłowski

90' Łukasz Zjawiński