Pich za Josue, Rosołek za Pekharta
  • 90'
    Holubek i Sobczyk za Katranisa oraz Tomasiewicza
  • 90'
    Piast mógł, a właściwie powinien wyrównać. Wilczek dopadł do prostopadłego podania w pole karne, uciekł Jędrzejczykowi, uderzył obok Tobiasza, ale też obok bramki
  • 89'
    Zamieszanie w polu karnym Legii, Augustyniak wybił piłkę
  • 88'
    Chrapek podał w pole karne do Felixa, Tobiasz wyłapał piłkę
  • 87'
    Pekhart odebrał piłkę na własnej połowie, oddalając zagrożenie
  • 86'
    Rosołek wejdzie zaraz na boisko
  • 85'
    Augustyniak za Muciego
  • 85'
    Legia gra zatem w dziesiątkę
  • 84'
    Dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego na bliższy słupek, Legia wyszła z kontrą, ale Mosór zatrzymał Slisza, który go sfaulował, został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką
  • 83'
    Rzut wolny dla Piasta, po prawej stronie boiska. Kądzior głęboko dośrodkował, Tobiasz nie wyłapał piłki. Korner dla miejscowych
  • 82'
    Slisz zagrał piłkę ręką, piłkarze Piasta protestują. Żółta kartka dla Chrapka
  • 81'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Plach złapał piłkę
  • 80'
    Kądzior dośrodkował z prawego skrzydła na środek pola karnego, Jędrzejczyk ofiarnie interweniował, wybijając piłkę głową
  • 80'
    Felix i Kaput za Dziczka i Ameyawa
  • 78'
    Jędrzejczyk leżał na murawie, trzymał się za lewe kolano, ale po chwili wstał z boiska
  • 76'
    1:0 dla Legii! Josue wykorzystał rzut karny!
  • 76'
    Josue będzie wykonawcą rzutu karnego
  • 75'
    Josue trzyma piłkę, obok jest też Pekhart
  • 75'
    Rzut karny dla Legii! Pekhart został sfaulowany przez Mosóra
  • 74'
    Mamy VAR
  • 74'
    Dwójkowa akcja Mladenovicia z Ribeiro, ten drugi podał w pole karne do Pekharta, który upadł na murawę po kontakcie z Mosórem. Gra przerwana
  • 72'
    Wilczek wstał z boiska, może grać dalej
  • 72'
    Kaput wejdzie na boisko
  • 71'
    Wilczek leży na murawie, ucierpiał po starciu z Ribeiro
  • 71'
    Kądzior powstrzymał Josue, aut dla Legii na połowie Piasta
  • 70'
    Josue mocno dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Katranis wybił piłkę
  • 69'
    Muci sfaulowany przez Ameyawa po prawej stronie boiska, w pobliżu linii pola karnego. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 68'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 67'
    Kądzior nie zdołał dopaść do piłki od Wilczka
  • 67'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie, podał do Wszołka, ten dośrodkował z lewej nogi, ale Tomasiewicz oddalił zagrożenie
  • 66'
    Nawrocki dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Pyrka wybił piłkę na aut
  • 66'
    Kapustka zablokowany przez Dziczka przy próbie podania. Legia szybko wznowiła grę z autu
  • 65'
    Muci obrócił się z piłką w środku pola, ruszył na bramkę, ale niedokładnie uderzył z lewej nogi, z 20. metra
  • 64'
    Jędrzejczyk zagrał pod nogi Chrapka, sfaulował go i został napomniany żółtą kartką
  • 63'
    Mladenovic mocno dośrodkował na środek pola karnego, Mosór przeciął centrę
  • 63'
    Mucci pobiegł środkiem, podał do Wszołka, ten chciał odegrać do Albańczyka na 15. metr, ale Czerwiński przeciął podanie
  • 62'
    Wszołek za Johanssona, Kapustka za Sokołowskiego
  • 62'
    Ribeiro i Plach już wstali, tak samo Mosór, który był też opatrywany
  • 61'
    Wszołek też wejdzie zaraz na boisko
  • 61'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 7. metr, doszło do nieprzyjemnego zderzenia, w którym ucierpieli m.in. Ribeiro i Plach
  • 60'
    Kapustka przygotowuje się do wejścia na boisko
  • 60'
    Josue sfaulowany przez Tomasiewicza po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 27. metra
  • 59'
    Slisz może grać dalej
  • 59'
    Slisz ucierpiał w starciu z Chrapkiem w środku pola, gra została puszczona, lecz Kądzior nie utrzymał piłki w boisku
  • 57'
    Ameyaw zgrał piłkę do Wilczka, ten na spalonym
  • 57'
    Mladenović dobrze podał do Muciego, ten mocno, płasko uderzył z 20. metra, ale piłka nieznacznie minęła słupek
  • 55'
    Tym razem na spalonym Kądzior
  • 55'
    Josue na spalonym po podaniu Mladenovicia
  • 54'
    Tomasiewicz cały czas pilnuje Josue, co miało też miejsce w pierwszej połowie
  • 54'
    Josue dośrodkował z wolnego na 18. metr, tor lotu piłki został przedłużony, lecz Piast wyszedł z opresji
  • 53'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska, na wysokości 40. metra
  • 53'
    Mladenović zablokowany przez Pyrkę przy próbie dośrodkowania, po chwili Slisz trafił w poprzeczkę z woleja, z 18. metra!
  • 52'
    Slisz dośrodkował z prawej strony boiska na 6. metr, w kierunku Pekharta, lecz Czerwiński znowu udanie interweniował
  • 51'
    Johansson wygrał pojedynek główkowy, zgrywając piłkę do Muciego
  • 51'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 7. metr, Czerwiński wybił piłkę głową
  • 51'
    Korner dla Legii
  • 51'
    Josue miękko zagrał w pole karne do Pekharta, ale Czerwiński dobrze przypilnował Czecha
  • 50'
    Ojjj, ależ zamieszanie! Ameyaw znalazł się po lewej stronie "szesnastki", wycofał do Dziczka, ten zagrał na dalszy słupek do Wilczka, który musnął piłkę, Tobiasz z problemami, ale oddalił zagrożenie. Ostatecznie był jednak spalony
  • 48'
    Czerwiński uprzedził Pekharta, przecinając górne podanie do Czecha
  • 48'
    Legia buduje akcję od tyłu
  • 48'
    Ameyaw na spalonym
  • 47'
    Chrapek niedokładnie podawał do Kądziora, aut dla Legii
  • 46'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, Mosór wybił piłkę głową
  • 46'
    Nawrocki przeciął podanie Ameyawa do Kądziora
  • 46'
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 z Piastem w Gliwicach
  • 45+2'
    "Jędza" może grać dalej
  • 45+2'
    Żółta kartka dla Bogdana Wilka, dyrektora sportowego Piasta
  • 45+1'
    Piast wyszedł z kontrą, ale ofiarnie interweniował Jędrzejczyk, powstrzymując w środku pola Wilczka. Obrońca Legii jest opatrywany
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45'
    Żółta kartka dla Czerwińskiego za faul na Josue, na wysokości koła środkowego
  • 44'
    Faul Pekharta na Czerwińskim
  • 43'
    Chrapek dośrodkował w pole karne, ale do nikogo
  • 42'
    Pyrka dośrodkował na środek pola karnego, Slisz wybił piłkę głową poza "szesnastkę"
  • 42'
    Mladenović miękko zagrał w kierunku Muciego, podanie przecięte
  • 42'
    Faul w ataku Ameyawa, na Ribeiro
  • 40'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 37'
    Faul Slisza na Dziczku, doszło do spięcia między zawodnikami. Żółte kartki dla obu piłkarzy
  • 36'
    Chrapek ucierpiał w kontakcie ze Sliszem, ale podniósł się z boiska
  • 35'
    Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki", Dziczek główkował z 6. metra w słupek! Było groźnie
  • 34'
    Ameyaw zablokowany przez Ribeiro przy próbie dośrodkowania. Korner dla gospodarzy
  • 33'
    Sokołowski przejął piłkę, zbiegł do środka, ale niecelnie uderzył zza "szesnastki"
  • 32'
    Przechwyt Sokołowskiego w środku pola
  • 32'
    Żółta kartka dla Pekharta za faul w środku pola, na Mosórze
  • 31'
    Wilczek do Kądziora, ten dośrodkował z lewej flanki, piłka odbiła się od Nawrockiego, trafiła do Tobiasza, ten na raty, ale oddalił zagrożenie, powstrzymując Ameyawa
  • 30'
    Slisz próbował podać z tzw. pierwszej piłki do Johanssona, ale zabrakło precyzji. Po chwili Legia szybko odzyskała futbolówkę
  • 28'
    Piast wymienia się podaniami
  • 27'
    Kądzior zablokowany przez Nawrockiego w bocznym sektorze boiska. Piast szybko rozegrał aut, Katranis dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", ale Tobiasz pewnie wyłapał piłkę
  • 27'
    Sokołowski otrzymał podanie od Muciego, znalazł się na 20. metrze, miękko dośrodkował w pole karne, lecz nikt nie przeciął piłki
  • 26'
    Jędrzejczyk za mocno przerzucił piłkę na prawą flankę, do Johanssona. Aut dla Piasta
  • 24'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego. Żółta kartka dla Tomasiewicza
  • 23'
    Żółta kartka również dla trenera przygotowania fizycznego Legii, Stergiosa Fotopoulosa, który wziął udział w tym zamieszaniu
  • 22'
    Johansson sfaulowany w bocznym sektorze boiska przez Katranisa, który został ukarany żółtą kartką. Doszło do zamieszania, spięcia
  • 21'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, piłka wybita. Portugalczyk ponownie do niej dopadł, potem wykonał wślizg i znowu ją odzyskał, po czym miękko dograł w "szesnastkę" do Pekharta. Czech nie zdołał musnąć futbolówki głową, było blisko
  • 19'
    Rzut rożny dla Legii
  • 19'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie. Po chwili Ribeiro miękko dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", w kierunku Pekharta, który nie zdołał dopaść do piłki
  • 18'
    Tomasiewicz przeciął podanie Slisza do Josue. Aut dla Legii
  • 18'
    Kądzior dośrodkował z lewego skrzydła w "szesnastkę", ale bez większego zagrożenia. Legia przy piłce
  • 17'
    Pekhart! Czech dopadł do odbitej piłki na środku pola karnego, obrócił się z nią i uderzył z prawej nogi, z woleja. Plach skutecznie interweniował
  • 16'
    Josue sfaulowany w środku pola
  • 15'
    Wysoki pressing Piasta, miejscowi odzyskali piłkę, ale po chwili Wilczek został złapany na spalonym
  • 14'
    Legie buduje atak od tyłu
  • 13'
    Faul Pekharta w środku pola
  • 13'
    Slisz dośrodkował z prawego skrzydła, Plach spokojnie złapał piłkę
  • 13'
    Chrapek próbował prostopadle podać za linię obrony Legii, ale zabrakło komunikacji. Przy piłce "Wojskowi", którzy budują atak pozycyjny
  • 12'
    Johansson doskoczył do Katranisa, aut dla miejscowych
  • 12'
    Niedokładny przerzut zawodnika Piasta. Aut dla Legii na jej połowie
  • 11'
    Josue mocno dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, nikt nie zamknął akcji
  • 10'
    Ribeiro zbiegł z lewej flanki do środka i został sfaulowany. Rzut wolny dla Legii na wysokości 22. metra, bliżej lewej strony boiska
  • 9'
    Josue przechwycił piłkę, po czym został sfaulowany w środku pola przez Chrapka
  • 8'
    Piast w posiadaniu piłki
  • 8'
    Chrapek niedokładnie odegrał piętą na 18. metrze od bramki Legii. Futbolówkę przejął Sokołowski
  • 7'
    Sokołowski miękko zagrał w kierunku Pekharta, na 18. metr. Piłkę złapał Plach
  • 7'
    Mosór prostopadle, ale trochę za mocno podał do Pyrki. Grę wznowił Tobiasz
  • 6'
    Slisz przejął piłkę po wrzucie z autu dla Piasta
  • 5'
    Katranis zablokowany przez Nawrockiego przy próbie dośrodkowania z lewej flanki
  • 4'
    Ribeiro do Mladenovicia, ten mocno dośrodkował na bliższy słupek. Plach złapał piłkę
  • 4'
    Przechwyt Sokołowskiego na wysokości koła środkowego
  • 4'
    Slisz popędził prawym skrzydłem i podał do środka, do Muciego, ten został zatrzymany na 16. metrze
  • 3'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 3'
    Muci za mocno podbił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia. Aut dla Piasta
  • 2'
  • 2'
    Slisz podniósł się z boiska, gra jest kontynuowana
  • 1'
    Slisz leży na boisku, ucierpiał w starciu z Dziczkiem
  • 1'
    Katranis dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, Tobiasz spokojnie złapał piłkę
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Hładun, Augustyniak, Pich, Wszołek, Charatin, Baku, Rosołek, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Tobiasz – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Johansson, Slisz, Josue, Sokołowski, Mladenović – Muci, Pekhart
  • – Większość piłkarzy Legii darzę szacunkiem i sentymentem, co myślę, że jest obustronne. Taką relację zdobywam ogólnie, pracując z ludźmi, więc wiem, że wzajemny respekt ma miejsce w większości, lecz nie będzie miał na boisku dużego znaczenia. Każdy będzie grał dla swojej drużyny. Takiego podejścia oczekuję od Piasta i przeciwnika. Czy przed tym meczem miałem kontakt z osobami ze stołecznego klubu? Pewien zawodnik wysłał wideo z groźbami, oczywiście w formie żartu, ale zobaczymy, jak to będzie na murawie. Może po spotkaniu powiem o kogo chodzi – mówił Vuković
  • "Wojskowi" rywalizowali z Piastem 31 razy. Zwyciężyli 16-krotnie, 7 meczów zremisowali, a 8 przegrali. Zdobyli 52 bramki, stracili 32. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – O Legii, którą prowadziłem niedawno, wiem bardzo dużo, natomiast wiedza czy same założenia a wydarzenia boiskowe, to zupełnie odmienne kwestie. Wszystko jest w głowach, nogach zawodników, zarówno jednej, jak i drugiej drużyny. To oni, a nie wiedza trenerów, decydują o tym, co dzieje się na murawie. (…) Nadzieja i szansa dla nas, mimo wszystko, to występ na naszym stadionie, choć zdaję sobie sprawę, że w tym sezonie nie zdobyliśmy dużo punktów w Gliwicach. Jednak dalej uważam, że to nasz atut, co powinniśmy wykorzystać – powiedział "Vuko"
  • W tym oknie Piast sprowadził dwóch napastników, czyli Szczepana Muchę (Rekord Bielsko-Biała) i Alexa Sobczyka (Doxa Katokopias). Poza tym, wysłał na półroczne wypożyczenia dwóch innych snajperów. Chodzi o Alberto Torila (Real Murcia) oraz Rauno Sappinena (Stal Mielec; opcja transferu definitywnego). Ten pierwszy był bohaterem "Piastunek" w meczu z Legią, w ostatnim spotkaniu jakie w roli trenera prowadził Czesław Michniewicz. Gliwiczanie rozstali się z Wojciechem Kamińskim (Odra Opole). Z kolei Jakub Szmatuła, dotychczasowy bramkarz, zakończył karierę piłkarską i dołączył do sztabu szkoleniowego niebiesko-czerwonych
  • – Spędziłem w Legii pół życia, więc skłamałbym, gdybym powiedział, że to mecz jak każdy inny, ale wciąż ma wagę trzech punktów, co jest najważniejsze. Chodzi o to, byśmy powalczyli o komplet "oczek". (…) Wiem, że w ostatnim czasie Piast to raczej niewdzięczny rywal dla "Wojskowych", trochę to pamiętam, gdyż sam uczestniczyłem w tych rywalizacjach. Oczywiście, to fakt, w pewnym sensie tradycja, która nie ma jednak większego znaczenia przed niedzielą. Z drugiej strony, to mecz klubu walczącego o najwyższą pozycję w lidze i ekipy, która jest w tej chwili w zupełnie innej sytuacji. Uważam, że to różnica, inna kwestia niż w przeszłości, przy spotkaniach obu zespołów – mówił "Vuko"
  • – Piast bardzo ładnie wszedł w rok 2023, zagrał porządnie we wszystkich trzech ostatnich kolejkach. Moim zdaniem, w meczu z Rakowem zasłużył przynajmniej na punkt. Trudno strzelić gola gliwiczanom pod kierownictwem "Vuko", ich defensywa dobrze się sprawuje. W ataku też są bardzo groźni, grają kompaktowo, ze skupieniem. Wykazują chęci do walki. Będzie to dla nas spore wyzwanie – wyjaśniał Runjaić. Niemiec został także spytany o to, jak radzi sobie z sytuacją, w której musi zmierzyć się z Vukoviciem, dla którego będzie to spotkanie z kategorii specjalnych. – Dla dziennikarzy to bardzo ciekawy i atrakcyjny temat, ale dla mnie nie ma on znaczenia – dodał obecny szkoleniowiec "Wojskowych"
  • – Legia to zespół z większym potencjałem niż Zagłębie. Na klub z Warszawy też trzeba mieć plan, tak jak na każdego rywala, nieco zmodyfikować pewne elementy. Plan mamy, spróbujemy go zrealizować, czynimy również spore starania, by zostawić go dla siebie, bo myślę, że na tym to polega. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej. W niedzielę zobaczymy, czy będziemy w stanie skutecznie zagrać w taki sposób, jak z lubinianami. To dla nas wyzwanie, próba potwierdzenia tego, gdzie jesteśmy – komentował Vuković
  • Zimowe przygotowania Piasta oparły się m.in. na 5 sparingach. Niebiesko-czerwoni wygrali 3 razy (po 1:0 z Ferencvarosi TC oraz Śląskiem Wrocław, 8:0 z Karkonoszami Jelenia Góra), bezbramkowo zremisowali z FC Lugano i przegrali 0:1 z 1.FC Heidenheim. Strzelili 10 goli, stracili raptem 1. Rundę wiosenną zaczęli od remisu z Jagiellonią Białystok (1:1), porażki z Rakowem Częstochowa (0:1) i ogrania Zagłębia Lubin (2:0). Pokonanie "Miedziowych" sprawiło, że klub z Gliwic wydostał się ze strefy spadkowej i zajmuje miejsce tuż nad nią (15.), ma na koncie 20 punktów w 20 meczach (5 wygranych, 5 remisów, 10 porażek)
  • Tym razem warszawiacy przygotowywali się do meczu nie w LTC, ale na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. To efekt dzielenia muraw z zawodnikami Szachtara, którzy ćwiczą na podgrzewanej płycie w Książenicach, a w czwartek wygrali na stadionie Legii ze Stade Rennais (2:1) w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. W środę, czyli od startu operacji "Piast", zajęcia wznowił Carlitos, który błyskawicznie regeneruje się po operacji ręki (złamanie). Sztab szkoleniowy nie będzie jednak ryzykował i w niedzielę nie skorzysta z Hiszpana, dając mu jeszcze kilka dni, by ten był w pełni gotowy na kolejną rywalizację, z Widzewem Łódź. W składzie zabraknie także Blaza Kramera (problemy z przywodzicielem) i Lindsay'a Rose'a (kłopoty z kolanem), którzy wracają do zdrowia, są w trakcie rehabilitacji
  • Przed Legią, wiceliderem PKO Ekstraklasy (39 punktów; 11 zwycięstw, 6 remisów, 3 porażki), nie lada wyzwanie, czyli wyjazdowa rywalizacja z niewygodnym przeciwnikiem, Piastem Gliwice, który wygrał aż 6 z 10 ostatnich meczów z "Wojskowymi". Od 2017 roku niebiesko-czerwonych prowadził Waldemar Fornalik, który w październiku ub.r. został zwolniony, a niedawno przeniósł się do Zagłębia Lubin. Jego miejsce zajął… Aleksandar Vuković, były piłkarz i trener stołecznej drużyny, którą dwa razy obejmował na chwilę. Przy trzecim podejściu przepracował 538 dni, zdobył z zespołem mistrzostwo Polski, ale później został zwolniony. Po roku sprowadzono go awaryjnie, by ratować sezon 2021/2022 w największym kryzysie od dekad. Przychodząc wówczas na Łazienkowską miał wiele do stracenia i niewiele do zyskania, ale jak sam określił jego dom płonął i nie mógł stać z założonymi rękami. Misję zakończył sukcesem, utrzymał Legię w ekstraklasie, co często nie jest doceniane, a dokonał rzeczy naprawdę trudnej, w tamtym okresie nie każdemu ta sztuka by się udała. Teraz czeka go pierwsze spotkanie z "Wojskowymi" w roli szkoleniowca
  • Legioniści każdy z wiosennych meczów wybiegali i w każdym mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Zawodnicy Runjaicia muszą wystrzegać się błędów jakie popełniali zarówno w spotkaniach z Koroną Kielce jak i Cracovią. Grając w ustawieniu z trójką defensorów wszyscy grają dość ofensywnie, podchodzą wysoko i chwilowy brak koncentracji i w konsekwencji błąd powoduje, że korekty w ustawieniu są nie do zrobienia, a rywale dostają od "Wojskowych" prezenty. W pierwszym spotkaniu w rolę Mikołaja wcielili się Nawrocki i Rafał Augustyniak, zaś w drugim Filip Mladenović. To największa bolączka Legii w minionych kolejkach, ale gra zespołu może się podobać, a nawet nieco imponować
  • – Jeśli chodzi o nasz mecz z Cracovią, to moje najważniejsze spostrzeżenie jest takie, że we wszystkich statystykach byliśmy przekonujący, oprócz wyniku końcowego zaprezentowaliśmy się naprawdę solidnie. Jeżeli znowu powtórzymy te liczby, to w niedzielę też będziemy mieli spore szanse, by wygrać. Drużyna potwierdza mentalność zwycięzców. Nie był to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy potrafiliśmy odwrócić niekorzystny rezultat na naszą korzyść, zdobyć komplet punktów lub zremisować. Jestem przekonany, że w najbliższym spotkaniu będziemy walczyli, grali z zaangażowaniem. Postaramy się wygrać, gdyż to minimum, którego należy się od nas spodziewać – opowiadał na piątkowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić
  • Dwa zwycięstwa i remis. Legia ma za sobą niezły początek rundy wiosennej, aczkolwiek po ostatnim występie może czuć niedosyt, tym bardziej, że stanęła przed szansą zmniejszenia dystansu do Rakowa Częstochowa (lider) do 5 punktów (aktualnie 10 "oczek" straty, czerwono-niebiescy mają na koncie o jeden mecz więcej). Warunkiem była jednak wygrana z Cracovią, która po strzeleniu gola cofnęła się całą drużyną na własną połowę, z czym warszawiacy w pierwszej połowie meczu mieli problemy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a bramki w barwach "Wojskowych", obie dające wyrównanie, zdobyli Maik Nawrocki i Tomas Pekhart. W 54. minucie, przy stanie 0:1, do siatki mógł też trafić Josue, ale nie wykorzystał rzutu karnego, z jego strzałem uporał się Karol Niemczycki
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 21. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Piastem a Legią!
Piast GliwiceLegia Warszawa

21' Alexandros Katranis

21'

23' Grzegorz Tomasiewicz

23'

37' Patryk Dziczek

37'
76'

76' Josue (k.)

79' Michał Kaput za Patryk Dziczek

79' Jorge Felix za Michael Ameyaw

79'

82' Michał Chrapek

82'

90' Alex Sobczyk za Grzegorz Tomasiewicz

90' Jakub Holubek za Alexandros Katranis