86'
88'
90'
  • 90+6'
    Koniec! Legia wygrała 2:0 z Górnikiem Łęczna i awansowała do półfinału Pucharu Polski!
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Wieteski
  • 90+4'
    Strzał Banaszaka zablokowany przez Nawrockiego
  • 90'
    Muci mocno, ale niecelnie, po uderzeniu z lewej strony pola karnego
  • 89'
    Kastrati za Wszołka
  • 88'
    Górnik miał korner, ale Legia szybko wyszła z opresji i zabrała się do kontry. Josue ruszył na bramkę, a następnie zagrał na lewą stronę "szesnastki", do Muciego, który skierował piłkę do siatki
  • 86'
    2:0 dla Legii! Muci!
  • 85'
    Lokilo dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, Nawrocki wybił futbolówkę na korner
  • 85'
    Żółta kartka dla Pekharta. Rzut wolny dla Górnika po lewej stronie boiska
  • 82'
    Muci znalazł się po lewej stronie pola karnego, chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Szcześniaka. Piłka dla gości
  • 81'
    Lokilo pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale zbyt głęboko dograł na dalszy słupek. Grę wznowi Miszta
  • 78'
    Zakotłowało się po rzucie rożnym dla Górnika. Mak pojawił się po prawej stronie "szesnastki", a następnie potężnie, ale niecelnie uderzył w kierunku dalszego słupka
  • 77'
    Rymaniak mocno uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od Nawrockiego i przeleciała tuż ponad poprzeczką. Korner
  • 76'
    Faul Wieteski w środku pola
  • 75'
    Banaszak za Śpiączkę
  • 74'
    Lobato w pojedynku z Wszołkiem. Rywal popełnił faul w ataku
  • 72'
    Josue dośrodkował na dalszy słupek, rywale wybili futbolówkę
  • 72'
    Muci uderzył z 13. metra, ale został zablokowany. Korner dla Legii
  • 72'
    Lokilo zagrał z prawej strony boiska na 6. metr. Był tam Mak, ale uprzedził go Miszta
  • 70'
    Zmiana w Legii. Sokołowski za Celhakę
  • 68'
    Wędrychowski zmienia Golińskiego
  • 68'
    Josue! Portugalczyk oddał mocny, płaski strzał z 18. metra - piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 68'
    Górnik miał akcję, ale po dograniu z lewej flanki w pole karne, Legia wyszła z opresji
  • 66'
    Lokilo sprytnie zwiódł Mladenovicia, zbiegł z prawej flanki do środka i mocno uderzył na dalszy słupek. Wywalczył korner, który nie przyniósł pożądanych efektów
  • 64'
    Muci! Niezła akcja Albańczyka, który zbiegł ze środka boiska na prawą stronę pola karnego. Mocno uderzył, piłka przeleciała tuż ponad poprzeczką
  • 63'
    Muci płasko podał do Mladenovicia, ten znalazł się po lewej stronie "szesnastki" i dograł na dalszy słupek, do Pekharta. Czech był jednak pilnowany przez Rymaniaka
  • 61'
    Mladenović wypuścił sobie piłkę na skrzydle, ale został zatrzymany przez Golińskiego na wysokości koła środkowego
  • 60'
    Mak za Gąskę, Lobato za Krykuna, Serrano za Gola
  • 58'
    Było groźnie w polu karnym Legii. Lokilo miękko dograł z lewej flanki na dalszy słupek, do Gąski, który nie zdołał sięgnąć piłki
  • 57'
    Muci za Rosołka
  • 55'
    Krykun sfaulował rozpędzonego Johanssona po prawej stronie boiska
  • 54'
    Faul Golińskiego w ataku
  • 54'
    Ależ było blisko! Josue precyzyjnie dośrodkował na środek 'szesnastki", do Pekharta, który główkował mocno, ale minimalnie niecelnie
  • 53'
    Slisz mocno uderzył z dalszej odległości, a Gostomski zbił piłkę na korner
  • 53'
    Josue płasko, prostopadle podał na lewą stronę "szesnastki", do Mladenovicia, którego dogranie zostało przecięte
  • 52'
    Rosołek dopadł do piłki po lewej stronie pola karnego, upadł po kontakcie ze Szcześniakiem. Sędzia nie dopatrzył się faulu, piłka dla gości
  • 51'
    Akcja Górnika. Lokilo, mimo że miał przed sobą trzech legionistów, zdołał zagrać na prawą stronę pola karnego, do Gąski. Pomocnik zielono-czarnych został zablokowany przez Johanssona. Piłkę złapał Miszta
  • 49'
    Johansson podał do Celhaki, ten był pod presją, ale wywalczył aut, po tym jak piłka odbiła się od Krykuna i wyszła poza linię boczną
  • 48'
    Górnik w ataku pozycyjnym
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Górnikiem Łęczna po golu Josue. Wracamy za 15 minut
  • 45'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska. Josue miękko dograł na lewą stronę "szesnastki", ale zbyt głęboko. Gostomski z problemami, lecz złapał piłkę
  • 43'
    To mogło być 1:1. Gąska popędził lewym skrzydłem, a następnie dokładnie dośrodkował na środek "szesnastki", do Golińskiego. Skrzydłowy zielono-czarnych główkował w kierunku dalszego słupka, a piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 42'
    Wszołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, był naciskany przez rywali, ale zdołał dograć z lewej nogi na 9. metr, do Pekharta. Czech złożył się do przewrotki, ale nieczysto trafił w piłkę
  • 41'
    Josue zagrał na lewą stronę pola karnego, do Celhaki, który miękko dograł na 8. metr. Nikt nie zamknął akcji, ale legioniści wciąż byli przy piłce, w dużej mierze dzięki Josue. W pewnym momencie Johansson zbiegł z prawej flanki do środka, a następnie płasko uderzył w kierunku bliższego słupka. Uderzenie przeleciało nieco obok bramki
  • 38'
    Faul Lokilo na Rosołku, na połowie Legii
  • 38'
    Rzut wolny dla Górnika, po lewej stronie boiska, na wysokości 28. metra. Lokilo miękko zacentrował na prawą stronę "szesnastki". Był tam Rosołek, który oddalił zagrożenie. Po chwili łęcznianie odzyskali futbolówkę, ale nie zdołali wywalczyć choćby rogu
  • 36'
    Szcześniak wygrał pojedynek z Pekhartem i zagrał do przodu, w okolice 20. metra od bramki "Wojskowych". Zrobiło się zamieszanie, ale legioniści oddalili zagrożenie
  • 35'
    Goście wymieniają się podaniami na własnej połowie, Legia stara się pressować
  • 34'
    Kolejny rzut wolny dla Górnika. Znów centra na Śpiączkę, ale ten był pod presją. Ostatecznie, grę wznowi Miszta
  • 33'
    Gąska miękko dograł z rzutu wolnego na lewą stronę pola karnego. Był tam Śpiączka, który oddał strzał z głowy. Było to jednak zbyt lekkie uderzenie, piłkę spokojnie złapał Miszta
  • 33'
    Slisz sfaulował Gąskę na 40. metrze od bramki Legii
  • 32'
    Lokilo ruszył do prostopadłego zagrania z głębi pola, ale uprzedził go Nawrocki, który spokojnie wybił piłkę na aut
  • 30'
    To powinno być 2:0 dla Legii! Akcję świetnie zapoczątkował Josue, który zbiegł do środka po minięciu rywali. Podał do Wszołka, ten wypuścił Portugalczyka po prawej stronie pola karnego. Pomocnik sprytnie zagrał na 7. metr, do niepilnowanego Pekharta, który oddał strzał z prawej nogi, ale Gostomski kapitalnie interweniował
  • 25'
    Ładna, składna akcja Legii, na jeden kontakt. Josue odegrał na 22. metr, do Slisza, który oddał płaski strzał, ale Gostomski spokojnie złapał piłkę
  • 24'
    Josue popędził na bramkę, a następnie oddał potężny strzał z lewej nogi, zza pola karnego, pod poprzeczkę. Gostomski bez szans. 1:0 dla Legii
  • 22'
    Ależ gol Josue! 1:0 dla Legii!
  • 22'
    Przechwyt Johanssona na wysokości koła środkowego. Szwed zabrał się do kontry, zagrał na 17. metr do Josue. Portugalczyk szukał miejsca do oddania strzału - w końcu uderzył technicznie, w kierunku dalszego słupka. Uderzenie okazało się nieco niecelne
  • 19'
    Krykun sfaulował Slisza na wysokości koła środkowego, w momencie zbiegnięcia z prawej flanki do środka pola
  • 18'
    Niedokładne zagranie Leandro do Krykuna
  • 18'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego, ale centra okazała się zbyt głęboka i została złapana przez Gostomskiego
  • 17'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska
  • 17'
    Żółta kartka dla Gola za faul na rozpędzonym Josue, na 27. metrze od bramki Górnika
  • 16'
    Wszołek oddał mocny strzał z 18. metra, z prawej nogi w kierunku bliższego słupka, ale Gostomski złapał futbolówkę
  • 15'
    Leandro zacentrował z lewej flanki w pole karne, Nawrocki wybił futbolówkę poza "szesnastkę". Po chwili Legia zabrała się do kontry - Josue płasko, prostopadle podał do Slisza. Środkowy pomocnik znalazł się po prawej stronie boiska, chciał dograć, ale piłka odbiła się od rywala i została złapana przez bramkarza
  • 13'
    Johansson dobrze zagrał do Wszołka, ten płasko dograł z prawej flanki na 11. metr do Celhaki, ale przyjezdni oddalili zagrożenie
  • 12'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gości. Josue zablokował centrę z lewej flanki, po chwili Johansson wybił piłkę poza "szesnastkę". Ostatecznie, Legia ma aut, ponieważ Lokilo nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 11'
    Górnik miał korner. Doszło do zamieszania. Szcześniak wbiegł w pole karne z lewej strony, chciał dogra na środek, ale podanie przeciął Johansson. Kolejny róg
  • 11'
    Strata Celhaki w środku pola. Gol ruszył na bramkę gospodarzy. Były zawodnik Legii mocno uderzył z prawej nogi, z 18. metra - Miszta popisał się świetną interwencją
  • 9'
    Rosołek próbował ruszyć lewą flanką, lecz zatrzymał go Drewniak
  • 9'
    Faul w ataku Johanssona
  • 8'
    Górnik miał aut na wysokości pola karnego Legii. Po wyrzuceniu futbolówki na lewą stronę "szesnastki", Drewniak ruszył do piłki, ale został zatrzymany przez Slisza
  • 7'
    Leandro popędził lewą flanką i płasko dograł na środek "szesnastki". Nawrocki wybił futbolówkę na aut
  • 6'
    Akcja Josue. Portugalczyk pojawił się po lewej stronie boiska, a następnie oddał strzał z lewej nogi, z ok. 20. metra. Gostomski z problemami, ale złapał piłkę
  • 6'
    Dalekie podanie w kierunku Śpiączki, ale Wieteska był czujny w obronie
  • 5'
    Rosołek zbiegł z lewej flanki do środka, ale został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę na 40. metrze od bramki Górnika
  • 5'
    Gol znalazł się w środku pola, ale stracił piłkę. Goście jednak szybko odzyskali futbolówkę. Po chwili Krykun zbiegł z lewej flanki do środka pola, lecz legioniści wyszli z opresji
  • 3'
    Rywale próbowali przedrzeć się lewą flanką, ale wkradła się niedokładność i piłkę ma Miszta
  • 3'
    Leandro zagrał na lewe skrzydło, w kierunku Krykuna. Aut dla gości
  • 2'
    Wszołek i Johansson dobrze popracowali w obronie, i wywalczyli aut
  • 1'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Czas na Sen o Warszawie!
  • Ławka: Strebinger, Rose, Włodarczyk, Kastrati, Hołownia, Skibicki, Muci, Sokołowski, Lopes
  • Skład Legii na mecz z Górnikiem Łęczna: Miszta – Johansson, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Wszołek, Slisz, Celhaka, Rosołek – Josue – Pekhart
  • Do tej pory odbyło się 19 spotkań pomiędzy Legią a Górnikiem. Znacznie lepsze statystyki mają warszawiacy, którzy wygrali 11 razy, 4-krotnie zremisowali i ponieśli 4 porażki. Jak będzie tym razem? Kto trafi do półfinału Pucharu Polski? Tego dowiemy się w środowy wieczór. – Przede wszystkim, chcemy podtrzymać serię meczów bez porażki i awansować do kolejnej rundy. Nie odczuwamy jakiejś większej presji w związku z tym. Jeśli już jest, to działa ona na nas mobilizująco. Podchodzimy do Legii jak do każdego innego rywala – powiedział skrzydłowy zielono-czarnych, Michał Goliński
  • W kadrze zielono-czarnych znajduje się pięciu graczy mających za sobą występy w barwach "Wojskowych". To Janusz Gol, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Gostomski, Tomasz Woźniak i Michał Król, który przebywa w drużynie z Łęcznej na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin. – Mam sporo fajnych chwil związanych z Łazienkowską. Uważam, że Legia w pewnym stopniu mnie ukształtowała – jako człowieka i zawodnika. Gdy przechodziłem do stołecznego klubu, była to dla mnie pierwsza rozłąka z rodziną. Do domu nie miałem co prawda zbyt daleko, lecz musiałem nauczyć się samodzielności. Na początku było życie w bursie, potem sam przeniosłem się na – można powiedzieć – stancję, do wynajętego mieszkania. Czas spędzony w Legii nauczył mnie bardzo dużo. Przede wszystkim, mogłem poznać wielu świetnych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. I wydaje mi się, że to jest najcenniejsze – mówił Król, w rozmowie z nami
  • Beniaminek ligi pozyskał trzech piłkarzy w zimowym okienku transferowym. Do drużyny z Łęcznej dołączyli Jonathan de Amo (Stal Mielec), a także Gerson i Ruben Lobato, którzy pozostawali ostatnio bez klubów. Z Górnikiem pożegnali się Aleksander Jagiełło (były zawodnik Legii), Paweł Baranowski (FK Atyrau), Maciej Orłowski (Radunia Stężyca), Tomasz Tymosiak (Stomil Olsztyn) oraz Paweł Wojciechowski (Resovia)
  • Łęcznianie plasują się na 14. lokacie w ekstraklasie, wywalczyli 24 punkty (5 zwycięstw, 9 remisów, 9 porażek), a do meczu z Legią przystąpią po trzech remisach (1:1 z Wartą Poznań, 1:1 ze Śląskiem Wrocław, 0:0 z Wisłą Kraków) i wygranej ze Stalą Mielec (2:0). Zielono-czarni, którzy od 2,5 roku są prowadzeni przez Kamila Kieresia, wyeliminowali z Pucharu Polski trzech I-ligowców: Górnika Polkowice (2:1), Miedź Legnica (w rzutach karnych) i Koronę Kielce (2:1). A teraz mogą się zapisać na kartach historii, ponieważ jeszcze nigdy nie znaleźli się w najlepszej czwórce tych rozgrywek. Niedawno minęło 20 lat odkąd pierwszy raz trafili do 1/4 finału PP. W sezonie 2000/01 pokonali kolejno Czuwaj Przemyśl (5:0), Jagiellonię Białystok (3:0), Wisłę Kraków (2:1) i Ceramikę Opoczno (4:1), zatrzymali się wówczas na Górniku Zabrze (1:2)
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w środę z Artura Jędrzejczyka oraz Joela Abu Hanny, którzy wykonują już coraz więcej ćwiczeń w trakcie zajęć z zespołem. Nie wystąpią też Yuri Ribeiro (jest po operacji wycięcia wyrostka) i Bartosz Kapustka (wraca do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego). Wspomniana dwójka pracuje indywidualnie i zbliża się do powrotu do treningów
  • – Spotkanie w Pucharze Polski jest dla nas finałem, mimo że to dopiero ćwierćfinał. To jeden mecz, w którym nie masz prawa popełnić błędu – mówił jeszcze w styczniu trener Aleksandar Vuković. Wszyscy mają świadomość rangi nadchodzącej rywalizacji. Dla stołecznego klubu to jedyna furtka do eliminacji europejskich pucharów, bo chyba każdy wie, że zapewnienie sobie udziału w kwalifikacjach poprzez ligę graniczy z cudem (23 punkty straty do podium). Należy zatem oczekiwać dużej mobilizacji i walki na całego – również ze strony łęcznian, którzy stoją przed szansą osiągnięcia najlepszego wyniku w historii występów w tych rozgrywkach – nigdy nie dotarli jeszcze do półfinałów
  • Warszawiacy, którzy zajmują 16. miejsce w ekstraklasie z dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek), wracają teraz do rywalizacji w Pucharze Polski. Grę w tych rozgrywkach rozpoczęli od wyjazdowej wygranej z II-ligowymi Wigrami Suwałki (3:1). Później zwyciężyli Świt Skolwin w Szczecinie (III liga; 1:0) i Motor w Lublinie (II liga; 2:1), a w środę powalczą przy Łazienkowskiej o półfinał z 14. drużyną ligi – Górnikiem Łęczna. Legia ma z tym zespołem dobre wspomnienia z rundy jesiennej – w połowie września pokonała u siebie beniaminka 3:1 po golach Pawła Baranowskiego (samobój), Ernesta Muciego i Mahira Emrelego. Dla "Wojskowych" będzie to już 41. mecz o stawkę w sezonie i zarazem piąty w 2022 roku
  • W poprzednim tygodniu legioniści wygrali rzutem na taśmę z Wisłą Kraków (2:1) po trafieniach Tomasa Pekharta i Mateusza Wieteski. I – w porównaniu do wcześniejszych gier – zdołali skutecznie odpowiedzieć na boisku, rozstrzygnąć losy rywalizacji. Zespół zareagował, nie stracił głowy i odniósł zasłużone zwycięstwo, które podało tlen i dodało sporej pewności siebie. Legia dokonała tego po przejściu z trójki na czwórkę obrońców – zmiana ta, ze względu na problemy kadrowe, okazała się ryzykowna, ale wyszła na plus. Jeśli chodzi o jednostki, to warto pochwalić zwłaszcza Jurgena Celhakę, dla którego był to dopiero drugi występ w wyjściowym składzie
  • Witamy! O godz. 20:45 rozpocznie się mecz 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Łęczna!
Legia WarszawaGórnik Łęczna
16'

22' Josue

22'
59'

59' Michał Mak za Damian Gąska

59' Ruben Lobato za Serhij Krykun

60'

60' Alejandro Serrano za Janusz Gol

68'

68' Marcel Wędrychowski za Michał Goliński

75'

75' Przemysław Banaszak za Bartosz Śpiączka