85'
89'
90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia wygrała na wyjeździe 2:1 z Motorem Lublin i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski
  • 90+4'
    Kisiel za Luquinhasa
  • 90+4'
    Kontra Legii. Emreli zbiegł do środka, ale jego strzał z 16. metra został zablokowany
  • 90+3'
    To mogło być 2:2. Firlej pojawił się po prawej stronie "szesnastki". Po chwili zagrał na 14. metr do Vitinho, który uderzył płasko, ale minimalnie niecelnie
  • 90+2'
    Josue oddał płaski strzał z 15. metra w kierunku dalszego słupka. Piłka przeleciała obok bramki
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy
  • 89'
    Nawotka za Skibickiego
  • 88'
    Kontra Legii. Emreli wbiegł w pole karne z prawej strony, dwukrotnie przełożył Błyszkę, ale jego strzał z ostrego kąta został wybroniony przez Madejskiego
  • 88'
    Zrobiło się zamieszaniu po dośrodkowaniu rywala w pole karne Legii. Warszawiacy zażegnali jednak niebezpieczeństwo
  • 87'
    Rzut rożny dla Motoru
  • 86'
    Żółta kartka dla Raka, który sfaulował rozpędzonego Luquinhasa
  • 85'
    Wójcik dośrodkował z prawej strony boiska na 16. metr, ale legioniści oddalili zagrożenie
  • 83'
    Ryczkowski i Król za Swędrowskiego i Ceglarza
  • 82'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony "szesnastki" na jej środek. Zagranie zostało przecięte. Po chwili, Luquinhas niecelnie uderzył z dystansu
  • 81'
    Mladenović wycofał do Josue, który miękko dośrodkował z lewej strony boiska w okolice bliższego słupka. Na piłkę czyhał Włodarczyk, ale został uprzedzony
  • 80'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 78'
    Nawrocki zatrzymał Vitinho w bocznym sektorze boiska
  • 77'
    Jest potwierdzenie, gol nie został uznany. Wciąż 2:1 dla Legii
  • 76'
    Sytuacja jest jeszcze sprawdzana
  • 76'
    Josue miękko dograł w "szesnastkę", do Włodarczyka, który umieścił piłkę w siatce, po uderzeniu z głowy. Gol nie został jednak uznany, młodzieżowiec Legii był na spalonym
  • 75'
    Legia miała rzut rożny. Josue dośrodkował z rogu w okolice dalszego słupka, do Włodarczyka, który skutecznie główkował!
  • 73'
    2:1 dla Legii! Włodarczyk strzelił gola!
  • 72'
    Włodarczyk został zablokowany w polu karnym Motoru. Korner dla "Wojskowych"
  • 72'
    Dwie zmiany w Motorze. Firlej i Rak za Fidzukiewicza i Sędzikowskiego
  • 70'
    Skibicki wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został osaczony przez dwóch rywali. Młodzieżowiec Legii stracił piłkę, a po chwili popełnił faul w ataku
  • 69'
    Nieudana, zbyt mocna centra Vitinho z lewej flanki w "szesnastkę"
  • 68'
    Błyszko sfaulowany przez Włodarczyka, na wysokości koła środkowego
  • 67'
    Sędzikowski znalazł się bliżej prawej strony boiska. Zawodnik Motoru przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył z 18. metra w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała tuż obok bramki
  • 66'
    Włodarczyk ruszył do płaskiego, prostopadłego podania w "szesnastkę". Został jednak uprzedzony przez Madejskiego
  • 65'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 64'
    Włodarczyk zmienił Pekharta
  • 64'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Madejski wypiąstkował przed siebie piłkę, do której dopadł Slisz. Jego potężny strzał z 16. metra poszybował nieco ponad poprzeczką
  • 64'
    Josue chciał płasko, prostopadle podać do Emrelego. Zagranie zostało jednak przecięte
  • 63'
    Włodarczyk szykuje się do wejścia na boisko
  • 63'
    Ribeiro przeciął podanie na prawe skrzydło, do Sędzikowskiego
  • 62'
    Mladenović zbiegł z lewej flanki do środka i podał do Ribeiro. Portugalczyk chciał do niego odegrać, ale został "przeczytany" przez rywala
  • 61'
    Sędzikowski sfaulował Mladenovicia na połowie Legii. Żółta kartka dla piłkarza Motoru
  • 60'
    Vitinho popędził lewym skrzydłem i dograł w okolice bliższego słupka. Do futbolówki nie zdołał jednak dopaść Fidziukiewicz
  • 59'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za faul w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 58'
    Legioniści zabrali się do kontry. Mladenović płasko podał na środek, do Luquinhasa. Brazylijczyk minął przeciwnika i oddał kapitalny strzał, z 20. metra, z prawej nogi, i pokonał Madejskiego
  • 56'
    1:1! Ależ gol Luquinhasa!
  • 55'
    Ribeiro dośrodkował z lewego skrzydła, ale piłkę spokojnie przechwycił Madejski
  • 54'
    Kontra Legii. Luquinhas pobiegł środkiem boiska, a następnie podał do Mladenovicia, który wbiegł w pole karne z lewej strony. Serb został osaczony przez dwóch rywali i stracił piłkę
  • 53'
    Moskwik może grać dalej
  • 53'
    Przerwa w grze. Moskwik ucierpiał po kontakcie z Wieteską, z którym zderzył się głową
  • 51'
    Mladenović dośrodkował z rogu na bliższy słupek, piłkę poza "szesnastkę" wybił piłkarz Motoru
  • 51'
    Rzut rożny dla Legii
  • 50'
    Pekhart sfaulował Swędrowskiego na wysokości pola karnego Motoru
  • 49'
    Josue przerzucił na lewe skrzydło, do Ribeiro, który dośrodkował na 5. metr, na bliższy słupek. Błyszko wybił piłkę poza boisko
  • 48'
    Ceglarz zatrzymany przez Skibickiego w bocznym sektorze boiska. Grę wznowi Boruc
  • 48'
    Moskwik zacentrował z lewej flanki na bliższy słupek, lecz zagranie przeciął Slisz
  • 47'
    Skibicki dośrodkował z prawej flanki w pole karne, piłkę spokojnie złapał Madejski
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Emreli za Martinsa, Mladenović za Hołownię
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+19'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Motorem w Lublinie
  • 45+19'
    Legia wymienia się podaniami na połowie miejscowych
  • 45+18'
    Josue nieźle zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki", do Pekharta. Piłka odbiła się od Czecha, który nie zdołał jej opanować i oddać strzału
  • 45+16'
    Josue dośrodkował na 7. metr. Zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, golkiper Motoru spokojnie złapał piłkę
  • 45+15'
    Korner dla Legii
  • 45+15'
    Josue dobrze popracował w odbiorze, przechwycił piłkę w środku pola
  • 45+14'
    Jeszcze ok. 5 minut gry w pierwszej połowie
  • 45+14'
    Slisz dokładnie przerzucił na lewe skrzydło, do Ribeiro. Portugalczyk jednak nieudanie dośrodkował na dalszy słupek, do Pekharta
  • 45+12'
    Zrobiło się zamieszanie na 16. metrze od bramki Motoru. Rywale wyszli jednak z opresji, choć legioniści starają się coraz częściej atakować
  • 45+11'
    Zmiana w Motorze. Vitinho za kontuzjowanego Kołbona
  • 45+11'
    Legia miała rzut wolny, bliżej prawej strony boiska. Josue bezpośrednio uderzył z 20. metra, ale Madejski spokojnie złapał piłkę
  • 45+10'
    To mogło być 1:1. Luquinhas świetnie, płasko podał w pole karne do Pekharta. Czech został jednak, w ostatniej chwili, zatrzymany przez Moskwika, który wykonał udany wślizg
  • 45+8'
    Luquinhas zbiegł do środka boiska, ale został osaczony na 20. metrze i stracił piłkę
  • 45+5'
    Josue ponownie oddał strzał zza pola karnego. Portugalczyk znów uderzył niecelnie
  • 45+4'
    Josue minął rywala i znów uderzył z dalszej odległości, z lewej nogi - piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 45+3'
    Legioniści wymieniają się podaniami na połowie miejscowych
  • 45+2'
    Josue zdecydował się na mocne uderzenie z lewej nogi, z dystansu - strzał okazał się niedokładny
  • 45+1'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 44'
    Gra została wznowiona
  • 44'
    Zawodnicy wrócili już na boisko
  • 41'
    Gra nie została jeszcze wznowiona. Przerwa wciąż trwa
  • 34'
    Przerwa jeszcze trochę potrwa. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni
  • 32'
    Cały czas czekamy na wznowienie rywalizacji
  • 29'
    Czekamy na wznowienie gry. Boisko zostało "pokryte' dymem z petard
  • 27'
    Przerwa w grze. Martins potrzebuje pomocy medycznej
  • 26'
    Żółta kartka dla Luquinhasa, który sfaulował Wójcika w bocznym sektorze boiska, na połowie Motoru
  • 25'
    Swędrowski ucierpiał po kontakcie z Martinsem, w środku pola. Zawodnik Motoru może kontynuować grę
  • 25'
    Luquinhas miękko zacentrował z lewej strony na dalszy słupek, do Pekharta, który był naciskany przez Cichockiego. Czech musnął głową piłkę, która przeleciała obok bramki
  • 22'
    Sędzikowski pojawił się po lewej stronie pola karnego - jego centra została zablokowana przez Slisza. Korner dla Motoru
  • 22'
    Ceglarz do Moskwika, który dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Znalazł się tam Sędzikowski, który zgrał piłkę głową na 7. metr, do Swędrowskiego, ale ten został uprzedzony i nie zdołał oddać strzału
  • 19'
    Ribeiro zacentrował z lewej flanki w pole karne - futbolówka nie dotarła do Pekharta
  • 18'
    Luquinhas sfaulowany przez Sędzikowskiego po lewej stronie boiska
  • 18'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 17'
    Fidzukiewicz dopadł do piłki na 13. metrze, a następnie dobrze się obrócił i oddał skuteczny strzał z lewej nogi. Motor objął prowadzenie
  • 14'
    1:0 dla Motoru. Fidziukiewicz
  • 14'
    Moskwik zacentrował z lewego skrzydła na dalszy słupek - Ribeiro wybił piłkę na aut
  • 14'
    Moskwik płasko, prostopadle podał do Ceglarza, którzy dośrodkował z lewej flanki w okolice bliższego słupka. Zagranie przeciął Wieteska
  • 13'
    Josue zacentrował na prawą stronę "szesnastki", w kierunku Pekharta. Czech nie zdołał jednak dopaść do piłki
  • 11'
    Mogło być 1:0 dla Legii. Josue świetnie, miękko zacentrował z lewej strony boiska na 7. metr, do Martinsa, który chciał przelobować bramkarza, ale nieco się pomylił
  • 9'
    Skibicki dobrze przeciął miękkie zagranie na lewe skrzydło, do Moskwika
  • 9'
    Motor operuje futbolówką na własnej połowie
  • 8'
    Kusiński sfaulował Luquinhasa w środku pola
  • 8'
    Moskwik dośrodkował z rogu na dalszy słupek. Zakotłowało się w "szesnastce" Legii. Ostatecznie, Wieteska skutecznie zablokował mocne uderzenie Swędrowskiego
  • 6'
    Ceglarz zatrzymany przez Slisza w bocznym sektorze boiska. Rzut rożny dla Motoru
  • 5'
    Ceglarz dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Był tam Sędzikowski, który zgrał piłkę głową, na środek "szesnastki". Legioniści wybili futbolówkę, do której, przed polem karnym, dopadł Ceglarz. Jego mocne uderzenie okazało się niecelne
  • 4'
    Josue przerzucił piłkę ze środkowej strefy boiska na 18. metr, do Martinsa, który nie zdołał jej sięgnąć
  • 3'
  • 3'
  • 3'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na środek "szesnastki". Zrobiło się zamieszanie. Najpierw Hołownia oddał strzał z głowy, po chwili główkował Wieteska, ale miejscowi wyszli z opresji
  • 2'
    Luquinhas dopadł do piłki, zagrał w tempo do Ribeiro, który chciał dośrodkować z lewej strony pola karnego. Został jednak zablokowany. Korner dla gości
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • - To na pewno miłe przeżycie móc zagrać z byłym klubem, który jest dodatkowo mistrzem Polski. Dla całego Motoru będzie to świetny mecz, aby się pokazać i udowodnić, że jesteśmy w stanie zrealizować ambitne plany klubu. Myślę, że to ważne spotkanie, zarówno pod kątem czysto sportowym, jak i prywatnym. Podwójna motywacja – mówił w rozmowie z Legia.Net, przed rywalizacją "Wojskowych" z Motorem w Lublinie, Adam Ryczkowski, zawodnik II-ligowca, który w przeszłości grał przy Łazienkowskiej. CAŁA ROZMOWA
  • Ławka: Tobiasz, Mladenović, Kisiel, Celhaka, Ciepiela, Włodarczyk, Emreli, Noiszewski, Nawotka
  • Skład Legii na mecz z Motorem Lublin: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Hołownia, Ribeiro – Martins, Slisz, Josue – Skibicki, Pekhart, Luquinhas!
  • – Dziś jestem trenerem Motoru i zrobię wszystko, aby wygrać w środę. Sentyment jednak zawsze zostaje. Zawdzięczam Legii Warszawa bardzo dużo, piękne chwile, które przeżyłem w tym klubie. Pewne sentymenty zatem są, ale – jako profesjonalista, zawsze to powtarzałem – jak się zacznie mecz, trzeba je odłożyć na bok – skomentował "Sagan". Więcej TUTAJ
  • W sztabie Motoru jest trzech szkoleniowców z przeszłością w Legii. Mowa o Marku Saganowskim (obecnie: pierwszy trener), Kacprze Marcu (asystent/analityk) i Arkadiuszu Onyszce (trener bramkarzy). Najwięcej sukcesów przy Łazienkowskiej odniósł "Sagan", który zdobył z "Wojskowymi", jako piłkarz, po trzy mistrzostwa i krajowe puchary. Potem pracował z rezerwami, był trenerem juniorów starszych, a także asystentem Aleksandara Vukovicia i Czesława Michniewicza w "jedynce". Onyszko w pierwszej drużynie Legii zagrał tylko raz, karierę zrobił w Danii. Z kolei Marzec był w sztabach juniorskich zespołów i rezerw, a w 2020 roku pełnił funkcję trenera analityka "jedynki"
  • Mecz Motor – Legia będzie miał kilka podtekstów. W kadrze II-ligowca znajduje się pięciu piłkarzy, którzy mają za sobą grę przy Łazienkowskiej. Chodzi o Adama Ryczkowskiego, Arkadiusza Najemskiego, Kamila Rozmusa, Piotra Kusińskiego i Damiana Sędzikowskiego. W pierwszej drużynie, jako jedyny z tego grona, występował "Ryczi". Zawodnik zagrał w "jedynce" 12 razy, strzelił trzy gole (przeciwko Zawiszy Bydgoszcz w Superpucharze Polski, a także Ruchowi Chorzów i Podbeskidziu Bielsko-Biała w lidze). Co więcej, w sezonie 2015/2016 sięgnął z warszawiakami po dublet, czyli tytuł mistrzowski i krajowy puchar. Pozostała czwórka miała okazję rywalizować w rezerwach "Wojskowych" i zespołach młodzieżowych. - Dla mnie nie będzie sentymentów w tym meczu. Gram teraz dla Motoru i skupiam się tylko na tym. Jest to na pewno ważne spotkanie, ale – tak, jak wszyscy – podchodzę do niego jak do każdego innego – mówił Najemski. Więcej TUTAJ
  • Motor zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli ligowej, ma na koncie 27 punktów w 19 meczach (sześć zwycięstw, dziewięć remisów, cztery porażki). Do rywalizacji z Legią przystąpi po dwóch remisach: ze Zniczem Pruszków (1:1) i Ruchem Chorzów (0:0). Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Lublina, i zarazem całej II ligi, jest Michał Fidziukiewicz, strzelec 15 goli
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w środę z wielu zawodników mających problemy zdrowotne. Tylko w ostatnim meczu, z Jagiellonią w Warszawie, kontuzji – poza Luquinhasem, który jest gotowy do gry – doznało trzech piłkarzy. Chodzi o obrońców: Johansson ma kłopoty z mięśniem dwugłowym, a Artur Jędrzejczyk (złamanie obojczyka) i Lindsay Rose, który złamał nos, przeszli operacje. Nie zagra też Lirim Kastrati (podkręcony staw skokowy). Jego powrót na boisko to kwestia tygodnia, maksymalnie dwóch. Drużynie nie pomoże także Ernest Muci. Uraz stawu skokowego Albańczyka jest podobny do tego, jaki ma Kastrati. Zawodnik z rocznika 2001 powinien wrócić do gry za dwa lub trzy tygodnie. W kadrze zabraknie Rafaela Lopesa (uraz mięśnia biodra prawego). Z kolei Bartosz Kapustka i Joel Abu Hanna rehabilitują się po urazach
  • Spotkanie z Motorem Lublin z II ligi, w 1/8 finału Pucharu Polski, będzie dla warszawiaków już 31. meczem w tym sezonie. – Zdajemy sobie sprawę, że Motor postawi nam trudne warunki. Oby nie padał śnieg, bo jak boisko okaże się fajne do grania, to myślę, że będzie to nasz atut. Przed nami bardzo ważny mecz, to taka krótsza droga do Europy, którą musimy podążać – dodał Gołębiewski. Wygranie PP gwarantuje bowiem grę w eliminacjach europejskich pucharów, od czego Legię dzielą cztery mecze. A dziś przecież trudno wierzyć w to, iż zapewni ona sobie udział w kwalifikacjach poprzez ekstraklasę – musiałaby zająć miejsce na podium, do którego traci 18 "oczek"
  • Legioniści rozpoczęli grę w krajowym pucharze od wyjazdowej wygranej z II-ligowymi Wigrami Suwałki (3:1), a później skromnie pokonali Świt Skolwin w Szczecinie (1:0). Przed tym drugim spotkaniem, trener Gołębiewski mówił pół żartem, pół serio, że to mały finał Ligi Europy. – Wtedy, przed rywalizacją ze Świtem, powiedziałem to z przymrużeniem oka. Chodziło o to, aby piłkarze bardzo skupili się na meczu i go wygrali. Pamiętamy, że było to trudne spotkanie, i takie samo na pewno będzie w środę – stwierdził szkoleniowiec Legii
  • Niedzielna wygrana z "Jagą" mogła spowodować, że zawodnikom spadł kamień z serca, przez co nastąpi być może mentalna przemiana, w dobrą stronę. – Sądzę, że symptomy lepszego grania były już w Zabrzu, w meczu z Górnikiem. Znów wracam do drugiej połowy, ale wówczas zespół zaczął się odradzać. Fajnie, że z Jagiellonią dostaliśmy prezent w postaci trzech punktów. Widać to po atmosferze w drużynie, nie jest ona idealna, bo wiadomo, jakie mamy miejsce w tabeli, ale wraca do normalności. Dobrze byłoby podtrzymać tę passę do końca roku – przyznał na briefingu prasowym trener "Wojskowych", Marek Gołębiewski. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści przystąpią do meczu w Lublinie po długo wyczekiwanym przełamaniu. W ostatnią niedzielę wygrali u siebie 1:0 z Jagiellonią Białystok w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Jedynego gola, i zarazem pierwszego w barwach "Wojskowych", strzelił Mattias Johansson. Dla warszawiaków było to pierwsze ligowe zwycięstwo od 19 września, a więc od nieco ponad dwóch miesięcy
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz pomiędzy II-ligowym Motorem Lublin a Legią Warszawa
Motor LublinLegia Warszawa

14' Michał Fidziukiewicz

14'
26'

45' Vitinho za Tomasz Kołbon

45'
56'

60' Damian Sędzikowski

60'

71' Maciej Firlej za Michał Fidziukiewicz

71' Sebastian Rak za Damian Sędzikowski

71'

83' Adam Ryczkowski za Tomasz Swędrowski

83' Rafał Król za Piotr Ceglarz