88'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych!
  • 90+4'
    Koniec. Legia wygrała na wyjeździe 3:1 z Zagłębiem Lubin w pierwszym meczu o stawkę w 2022 roku!
  • 90+3'
    Zagłębie w ataku pozycyjnym
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90+1'
    Masiak i Kłudka za Daniela oraz Szysza
  • 90'
    Zagranie Celhaki chciał przeciąć Kopacz. Kapitan Zagłębia pechowo musnął piłkę, do której w polu karnym dopadł Wszołek. Zawodnik Legii minął Hładuna i skierował futbolówkę do siatki
  • 88'
    3:1 dla Legii! Wszołek!
  • 87'
    Rose sfaulowany przez Dolezala, przed polem karnym Legii
  • 85'
    Celhaka zastąpił Sokołowskiego
  • 85'
    Celhaka wejdzie zaraz na boisko
  • 85'
    Dudziński za Porębę
  • 85'
    Bartolewski pobiegł lewym skrzydłem i płasko podał na środek "szesnastki". Slisz musnął piłkę, którą poza pole karne wybił Muci
  • 84'
    Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 82'
    Niecelny strzał Poręby z dystansu
  • 82'
    Pekhart zgrał głową piłkę do Muciego. Albańczyk chciał zbiec do środka boiska, ale za mocno wypuścił sobie futbolówkę, którą przechwycił rywal
  • 81'
    Wszołek zastąpił Josue
  • 80'
    Dolezal upadł na murawę tuż przed polem karnym Legii, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia
  • 79'
    Slisz pobiegł środkiem boiska, ale został osaczony przez rywali i stracił piłkę na 20. metrze od bramki Zagłębia
  • 78'
  • 78'
    Josue niedokładnie podał do Johanssona, piłkę przechwycił przeciwnik
  • 77'
    Poręba ucierpiał po starciu w bocznym sektorze boiska, na połowie Zagłębia, ale może kontynuować grę
  • 76'
    Poręba sfaulował Sokołowskiego na wysokości koła środkowego
  • 76'
    Pekhart chciał zgrać piłkę głową do Muciego, ale zawodnik Zagłębia przeciął podanie
  • 75'
    Chodyna dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego. Gra została przerwana, sędzia dopatrzył się faulu Bartolewskiego na Wietesce
  • 73'
    Dwie zmiany w Zagłębiu. Łakomy za Pieńkę i Dolezal za Podlińskiego
  • 72'
    Bartolewski dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale Boruc pewnie złapał futbolówkę
  • 72'
    Bartolewski chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Johanssona
  • 72'
    Sokołowski pojawił się po lewej stronie boiska, ale nie zrozumiał się z Pekhartem w momencie podania
  • 70'
    Muci zmienił Rosołka
  • 70'
    Hołownia wyłuskał piłkę spod nóg rywala, po lewej stronie pola karnego. Wahadłowy Legii wycofał na środek "szesnastki", ale nie było tam żadnego z zawodników "Wojskowych"
  • 70'
    Muci szykuje się do wejścia na murawę
  • 70'
    Johansson sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 69'
    Szysz popędził prawym skrzydłem, a następnie dograł w pole karne. Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 69'
    Sokołowski przechwycił piłkę na 25. metrze od bramki Legii. Pomocnik podał do Rosołka, który chciał dośrodkować z lewej strony boiska w pole karne, lecz został zablokowany. Futbolówkę złapał Hładun
  • 67'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, gra została przerwana. Ławniczak ucierpiał w starciu z Wieteską, ale może grać dalej
  • 66'
    Johansson został zatrzymany przez Bartolewskiego, ale wywalczył korner
  • 65'
    Legioniści operują futbolówką w środku pola
  • 65'
    Szysz wbiegł w pole karne z prawej strony, oddał strzał z lewej nogi, ale Boruc był na posterunku
  • 64'
    Chodyna dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Po chwili do piłki dopadł jeszcze, na 20. metrze, Szysz, którego strzał został zablokowany
  • 64'
    Szysz bezpośrednio uderzył z lewej nogi, z rzutu wolnego. Boruc zbił piłkę na rzut rożny
  • 63'
    Rose sfaulował Pieńkę na 22. metrze od bramki Legii. Rzut wolny dla Zagłębia
  • 62'
    Nawrocki przechwycił piłkę po lewej stronie boiska, a następnie wywalczył aut
  • 61'
    Rose dobrze zagrał na wyprzedzenie. Zagłębie jednak wciąż przy piłce
  • 60'
    Johansson przeciął zagranie w bocznym sektorze boiska
  • 60'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Mistrzowie kraju wyszli jednak z opresji
  • 59'
    Chodyna zacentrował z prawej flanki w okolice bliższego słupka, ale legioniści zażegnali niebezpieczeństwo
  • 58'
    Szysz znalazł się z piłką w bocznym sektorze pola karnego, a następnie wycofał na 16. metr do Pieńki, który dograł na dalszy słupek. Tam był Johansson, który oddalił zagrożenie
  • 57'
    Rosołek pojawił się po lewej stronie "szesnastki", chciał dośrodkować, ale futbolówka wyszła poza linię końcową
  • 56'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 56'
    Rose pobiegł prawym skrzydłem, ale za mocno dośrodkował w pole karne. Piłka wyszła na aut
  • 55'
    Szysz znalazł się w bocznym sektorze pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili Poręba zacentrował z prawej strony boiska na środek "szesnastki", lecz Wieteska był czujny
  • 54'
    Johansson dośrodkował z prawej flanki w okolice dalszego słupka, ale miejscowi oddalili zagrożenie. Chodyna wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 53'
    Żółta kartka dla Johanssona
  • 53'
    Szysz miękko dośrodkował na środek pola karnego, ale piłkę poza "szesnastkę" wybił Rose
  • 51'
    Żółta kartka dla Poręby za faul na Pekharcie
  • 50'
    Zagłębie miało rzut wolny z 17. metra. Rywale krótko rozegrali stały fragment. Szysz wypuścił przed siebie piłkę, a następnie oddał mocny strzał z lewej nogi, z 18. metra, i pokonał Boruca
  • 49'
    2:1. Gol Szysza
  • 48'
    Faul Pekharta na Kopaczu, tuż przed polem karnym Legii, bliżej prawej strony boiska
  • 47'
    Hołownia jest teraz ustawiony na lewym wahadle, a Nawrocki gra po lewej stronie trójosobowego bloku defensywnego
  • 46'
    Nawrocki zmienił Skibickiego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:0 z Zagłębiem w Lubinie! Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Gol został uznany. Okazało się, że po strzale Skibickiego, to Kopacz pechowo skierował piłkę do własnej siatki, po uderzeniu głową
  • 45+1'
    2:0 dla Legii!
  • 45'
    Josue świetnie, płasko, prostopadle podał na lewą stronę "szesnastki", do Skibickiego. Młodzieżowiec próbował oddać strzał z prawej nogi. Zrobiło się zamieszanie, piłka wpadła do siatki. Sędzia odgwizdał spalonego, akcja jest sprawdzana
  • 42'
    Pekhart pojawił się z piłką po prawej stronie boiska. Czech odegrał do Josue, który zbiegł do środka, znalazł się na 17. metrze i uderzył z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Tor lotu futbolówki zmienił Rosołek, który skierował ją do siatki. Brawo!
  • 40'
    1:0 dla Legii! Rosołek!
  • 40'
    Miejscowi mieli korner. Zrobiło się zamieszanie na 4. metrze, lecz Boruc złapał piłkę
  • 39'
    Szysz pojawił się z piłką po lewej stronie pola karnego. Zawodnik Zagłębia został w ostatniej chwili powstrzymany przez Slisza
  • 38'
    Zagłębie wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 37'
    Szysz zacentrował z rzutu rożnego na bliższy słupek, ale Boruc wybił piłkę poza pole karne. Po chwili Josue został sfaulowany przez Chodynę, który obejrzał żółtą kartkę
  • 35'
    Chodyna zagrał na prawą flankę do Szysza, który był naciskany przez Hołownię i wywalczył korner
  • 34'
    Niedokładne zagranie Josue do Johanssona. Aut dla miejscowych
  • 34'
    Rose sfaulowany na prawym skrzydle, przez Pieńkę. Legia szybko wznowiła grę
  • 33'
    Slisz przerzucił piłkę w boczny sektor pola karnego, do Skibickiego, który został uprzedzony przez Chodynę
  • 32'
    Hołownia do Slisza, ten zagrał bez przyjęcia, ale piłkę przechwycił rywal
  • 32'
    Pieńko minął Johanssona, ale został zatrzymany przez Rose
  • 31'
    Szysz popędził prawą stroną boiska, zbiegł do środka, ale jego płaski strzał z 16. metra został spokojnie złapany przez Boruca
  • 30'
    Rose do Johanssona, którego centra została zablokowana. Legia jednak szybko odzyskała piłkę
  • 29'
    Hołownia wykonał skuteczny wślizg, dzięki czemu przechwycił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 28'
    Rosołek dopadł do piłki po prawej stronie "szesnastki". Młodzieżowiec wycofał futbolówkę do Johanssona, który został zablokowany
  • 26'
    Daniel do Bartolewskiego, ten zacentrował z lewej flanki na środek "szesnastki". Był tam Podliński, który główkował, ale Boruc pewnie złapał piłkę
  • 25'
    Pekhart na spalonym
  • 25'
    Wieteska chciał miękko zagrać w pole karne do wbiegającego Sokołowskiego, lecz podanie przeciął zawodnik Zagłębia
  • 23'
    Josue do Skibickiego, który został zastopowany przez Chodynę. Moment później "Skiba" popełnił faul w ataku
  • 23'
    Skibicki dopadł do zagrania na lewe skrzydło, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 22'
    Slisz wygrał walkę o piłkę na wysokości koła środkowego. Po chwili Josue został nieprzepisowo powstrzymany przez Podlińskiego
  • 21'
    Szysz sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 21'
    Slisz chciał zagrać w pole karne w kierunku Sokołowskiego, ale podanie przeciął rywal
  • 20'
    Chodyna oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale Boruc pewnie interweniował
  • 19'
    Żółta kartka dla Josue za faul w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Portugalczyk nie zagra z Wartą Poznań, bo to dla niego czwarty żółty kartonik w rozgrywkach ekstraklasy
  • 19'
    Daniel pojawił się z piłką po lewej stronie "szesnastki", chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Rose. Zawodnik Zagłębia dopadł jeszcze do piłki, lecz stoper "Wojskowych" znów uprzedził rywala
  • 17'
    Przechwyt Pekharta, Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 16'
    Skibicki płasko podał do Sokołowskiego, który znalazł się na lewej flance. Środkowy pomocnik został jednak zatrzymany przez Pieńkę
  • 16'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 15'
    Rosołek przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska. Chwilę później Slisz został sfaulowany przez Podlińskiego w środku pola
  • 14'
    Pekhart do Johanssona, ten dośrodkował w okolice bliższego słupka. Centrę przeciął piłkarz "Miedziowych"
  • 13'
    Johansson zatrzymany w bocznym sektorze boiska. Legia ma aut
  • 13'
    Dośrodkowanie Slisza zablokowane przez Bartolewskiego
  • 12'
    Zagłębie miało rzut wolny z lewej strony boiska, lecz mistrzowie Polski wyszli z opresji
  • 11'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na Podlińskim. Stoper Legii nie zagra przeciwko Warcie Poznań (13.02)
  • 11'
    Niezła akcja Legii. Josue świetnie, miękko zagrał na lewą stronę pola karnego, do Skibickiego. Młodzieżowiec uderzył bez przyjęcia, w kierunku bliższego słupka - strzał okazał się trochę niecelny
  • 10'
    Zamieszanie pod bramką Legii. Poręba znalazł się po prawej stronie "szesnastki", a następnie płasko zagrał wzdłuż boiska. Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 9'
    Johansson chciał podać na środek boiska, ale było to niedokładne zagranie, które przechwycił rywal
  • 8'
    Zagłębie miało rzut rożny, ale centra na bliższy słupek została przecięta
  • 7'
    Szysz dopadł do piłki na 20. metrze od bramki Legii, a następnie miękko dograł na lewą stronę pola karnego. Był tam Daniel, którego w ostatniej chwili uprzedził Rose. Lubinianie mają korner
  • 6'
    Chodyna zacentrował z rogu na bliższy słupek, lecz legioniści spokojnie oddalili zagrożenie
  • 6'
    Rzut rożny dla miejscowych
  • 6'
    Rose niedokładnie przerzucił piłkę do ofensywy
  • 4'
    Daniel do Bartolewskiego, ten dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie, ale, ostatecznie, Wieteska wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 4'
    Slisz sfaulował Podlińskiego w środku pola
  • 2'
    Josue dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę "szesnastki", piłkę poza pole karne wybił zawodnik Zagłębia
  • 2'
    Rzut wolny dla Legii, po prawej stronie boiska, na wysokości 25. metra
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Wszołek, Charatin, Celhaka, Nawrocki, Muci, Włodarczyk, Ciepiela
  • Skład Legii na mecz z Zagłębiem Lubin: Boruc – Rose, Wieteska, Hołownia – Johansson, Slisz, Sokołowski, Skibicki – Josue, Pekhart, Rosołek!
  • Jak na razie odbyły się 72 spotkania pomiędzy warszawiakami a lubinianami. Lepsze statystyki mają legioniści (37 wygranych, 21 remisów, 14 porażek). Kiedy "Wojskowi" ostatni raz przegrali z Zagłębiem? W grudniu 2019 roku, a więc nieco ponad dwa lata temu. Wówczas rywale zwyciężyli u siebie 2:1 po bramkach Bartosza Białka i Damjana Bohara, honorowego gola dla gości strzelił Jarosław Niezgoda
  • W kadrze Zagłębia znajduje się jeden piłkarz z przeszłością w Legii – Łukasz Łakomy. To środkowy pomocnik, który spędził przy Łazienkowskiej siedem lat. Najpierw rywalizował w zespole ze swojego rocznika (2001), a potem w U-17, U-18 oraz III-ligowych rezerwach. Klub z Lubina reprezentuje od początku 2021 roku, do tej pory wystąpił 15-krotnie w "jedynce" i 19 razy w "dwójce" (5 goli)
  • Zagłębie zajmuje w tym momencie 14. pozycję w tabeli. Drużyna z Lubina wywalczyła 20 punktów w 19 spotkaniach (6 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek), a do meczu z Legią przystąpi po wygranych we wszystkich sparingach w okresie przygotowawczym (1:0 z FC Voluntari, 2:1 z FK Gabala, 2:1 z FK Ołeksandrija, 1:0 z Polissią Żytomierz, 3:1 z FK Metalac). Jej najskuteczniejszy zawodnik w bieżących rozgrywkach ligowych to Patryk Szysz, strzelec 4 goli. Trenerem "Miedziowych", od 21 grudnia, jest Piotr Stokowiec
  • Sztab szkoleniowy nie skorzysta w piątek z Luquinhasa, który niebawem odejdzie z klubu i zwiąże się z New York Red Bulls. Przeciwko Zagłębiu nie wystąpi Filip Mladenović (pauzuje za nadmiar żółtych kartek). Nie zagrają także Yuri Ribeiro (jest po operacji wycięcia wyrostka) i Bartosz Kapustka (wraca do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego). Wspomniana dwójka ćwiczy indywidualnie, idzie własnym cyklem i jest coraz bliżej powrotu do zajęć. Artur Jędrzejczyk zaczyna już częściowo pracować z zespołem, podobnie jak Joel Abu Hanna. Poza kadrą na spotkanie w Lubinie znalazł się też Lirim Kastrati. W "dwudziestce" meczowej są za to Wszołek i Nawrocki, który normalnie trenuje od dobrych dziesięciu dni
  • Przed Legią już 37. spotkanie o stawkę w tym sezonie i zarazem pierwsze w 2022 roku. Zespół z Łazienkowskiej zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem, z którym ma świetne wspomnienia z ostatnich miesięcy. W tamtym roku warszawiacy dwa razy mierzyli się z "Miedziowymi". I dwukrotnie wygrali po 4:0 – najpierw na wyjeździe (cztery gole Tomasa Pekharta), a potem u siebie (dwie bramki Rafaela Lopesa, trafienia Pekharta i Mateusza Hołowni). Na ten drugi mecz – zagrany w niezłym stylu, i w końcu wygrany – czekali wszyscy. Duża była w tym zasługa "Vuko", który miał za sobą udany powrót na Łazienkowską w roli pierwszego trenera i trafił do głów poszczególnych zawodników
  • Mistrz Polski sprowadził do tej pory trzech zawodników: Patryka Sokołowskiego (Piast Gliwice), Ramila Mustafajewa (Stal Rzeszów) i Pawła Wszołka (półroczny transfer czasowy z Unionu Berlin). Co więcej, Maciej Rosołek wrócił do stołecznego klubu, który skrócił jego wypożyczenie do I-ligowej Arki Gdynia. Z pierwszym zespołem Legii przygotowywało się do rundy wiosennej ośmiu zawodników, którzy trenowali dotąd z rezerwami lub drużyną CLJ (U-18). Byli to Maciej Kikolski, Igor Strzałek i Wiktor Kamiński z rocznika 2004, Kacper Skwierczyński, Patryk Pierzak i Jakub Kwiatkowski z rocznika 2003 oraz nieco starsi – Mateusz Grudziński (2000) i Karol Noiszewski (1999). Po sparingach podjęto decyzję, że z "jedynką" zostaną na stałe Strzałek i Grudziński
  • W ostatnich tygodniach doszło do kilku zmian w drużynie. Zespół z Warszawy opuścili najpierw Andre Martins (Hapoel Beer Szewa) oraz Kacper Kostorz (Pogoń Szczecin), natomiast Jakub Kisiel od połowy stycznia trenuje z I-ligowym Stomilem Olsztyn i rundę wiosenną spędzi zapewne na wypożyczeniu. Dodatkowo, Mahir Emreli trafił w środę (2.02) do Dinama Zagrzeb, a krok od odejścia z Legii jest też jej nowy kapitan, Luquinhas, który trafi do New York Red Bulls (MLS)
  • – Przypomnę cytat świętej pamięci Radomira Anticia, jednego z największych serbskich trenerów, który zmarł na początku pandemii. Zawsze mówił, i ja w to też wierzę, że nie zawsze najlepsi zawodnicy tworzą dobrą drużynę, ale dobra atmosfera zawsze tworzy dobrą drużynę. To coś, co jest dla mnie całkowicie jasne. Robimy dużo i chcemy, aby poprzez pewne zachowania, wartości, które staramy się pielęgnować, utworzyć grupę chcącą wspólnie o coś walczyć. Myślę, że tylko tak jesteśmy w stanie zmienić naszą sytuację i poprawić coś w grze – dodał Vuković.
  • Atmosfera w zespole, która jeszcze w grudniu przypominała stypę i chyba nie mogła być gorsza, uległa zdecydowanej poprawie. Co prawda nikt nie skakał z radości, nie śpiewał po treningach, ale po prostu nie było już widać smutku i przygnębienia. Wpływ miała na to z pewnością przerwa w rozgrywkach. Każdy psychicznie się zresetował i wrócił do pracy. Dużą rolę odegrał w tym też "Vuko". Serb przedstawił własne zasady pracy z drużyną, które zostały przez nią zaakceptowane
  • – W tej chwili mogę tylko przekonywać, że drużyna dobrze trenuje, jest zaangażowana, bardzo profesjonalnie i z dużą determinacją przepracowała okres od początku stycznia do dziś. Dobrze pracujemy, a liga nas zweryfikuje – nie tylko piątkowy mecz, ale i kolejne, które są przed nami. Nigdy nie opowiadałem, że jesteśmy super lub czegoś nam brakuje. Czas na to, aby zweryfikować się na boiskach ligowych. To nasz cel, aby być innym zespołem niż w poprzedniej rundzie, jeżeli mówimy szczególnie o ekstraklasie. Myślę, że to do osiągnięcia, zależy to od naszej determinacji, chęci i udowodnienia tego na boisku. To cel nadrzędny, aby prezentować się inaczej, lepiej, tak jak byśmy sobie tego sami życzyli, a z pewnością też i wszyscy ludzie, którzy nam kibicują – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej szkoleniowiec stołecznego klubu, Aleksandar Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • Warszawski zespół pracował od początku roku nad kilkoma elementami, m.in. przygotowaniem fizycznym i organizacją gry. W ostatnich dwóch spotkaniach kontrolnych dało się zaobserwować, że drużyna walczyła na całej długości i szerokości boiska. Trener Vuković domagał się od graczy wysokiego pressingu, szybkiego doskoku do rywala, obowiązku walki o piłkę po jej stracie, powrotu na pozycje. Oczywiście, są braki, chwile dekoncentracji, ale wszyscy są tego świadomi i skupiają się na tym, aby je stopniowo eliminować. Nikt nie chce pompować balonika, każdy twardo stąpa po ziemi i zna miejsce zespołu w ligowej tabeli. Gra i wyniki napawają lekkim optymizmem, lecz najważniejsze będą spotkania o stawkę
  • Mistrzowie Polski rozegrali w styczniu pięć sparingów – i wszystkie wygrali. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mierzyli się z Botewem Płowdiw (2:0), FK Krasnodar (2:1) oraz Riga FC (2:0), a po powrocie do kraju rywalizowali z GKS-em Tychy (4:0) i Radomiakiem Radom (4:0). Strzelili łącznie 14 goli, stracili zaledwie 1. Najwięcej bramek (3) zdobył Josue
  • Legioniści wznawiają walkę o jak najszybszą poprawę sytuacji w tabeli ligowej. Od ostatniego meczu w grudniu minęło już 47 dni. Przez ten czas warszawiacy pracowali nad formą – piłkarską, fizyczną i mentalną
  • Witamy! Wracamy do gry o stawkę! Już o godz. 20:30 rozpocznie się mecz 20. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Lubin a Legią Warszawa!
Zagłębie LubinLegia Warszawa
19'

19' Josue

37' Kacper Chodyna

37'
44'

44' Bartosz Kopacz

48' Patryk Szysz

48'

50' Łukasz Poręba

50'

73' Łukasz Łakomy za Tomasz Pieńko

73'

74' Martin Dolezal za Karol Podliński

74'

85' Daniel Dudziński za Łukasz Poręba

85'

90' Kacper Masiak za Erik Daniel

90' Bartłomiej Kłudka za Patryk Szysz