Koniec. Legia przegrała 2:3 z Rakowem Częstochowa
    Gwilia oddał bezpośredni strzał, a Miszta wybił piłkę poza boisko
  • 90+5'
    Żółta kartka dla Charatina za faul na Guedesie. Rzut wolny dla gości
  • 90+5'
    Wieteska dopadł do płaskiego zagrania, uderzył z ok. 16. metra, ale piłka przeleciała obok bramki
  • 90+4'
    Charatin dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, do Emrelego, który uderzył z głowy, ale Trelowski był na posterunku
  • 90+3'
    Gwilia nieźle dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne - na piłkę czyhał Petrasek, ale, ostatecznie, złapał ją Miszta
  • 90+1'
    Sapała oddał strzał z lewej strony pola karnego, ale został zablokowany
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych do drugiej połowy
  • 89'
    Ależ było blisko!!! Josue dał świetną, ciętą piłkę na dalszy słupek. Tam pojawił się Szelągowski - piłka odbiła się od niego i trafiła do Emrelego, który główkował tuż obok bramki!
  • 88'
    Udovicić niedokładnie dośrodkował na dalszy słupek. Po chwili Mladenović wygrał pojedynek z rywalem w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 87'
    Faul w ataku Emrelego
  • 86'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Josue podał do Mladenovicia, którego mocny strzał z dystansu okazał się niecelny
  • 86'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska
  • 85'
    Sapała dośrodkował z rogu, ale Jędrzejczyk spokojnie wybił piłkę poza pole karne. Po chwili Udovicić zacentrował z lewego skrzydła w "szesnastkę", lecz Miszta złapał futbolówkę
  • 84'
    Niedokładne podanie Mladenovicia. Guedes przechwycił piłkę na 25. metrze i podał na prawą stronę pola karnego do Wdowiaka. Ostatecznie, Raków ma rzut rożny
  • 83'
    Josue sfaulowany na połowie Legii
  • 83'
    Ależ było groźnie! Muci zbiegł do środka i dośrodkował w pole karne. Piłka odbiła się od rywala i spadła na dalszy słupek, pod nogi Rafaela Lopesa. Portugalczyk chciał płasko odegrać wzdłuż boiska do Pekharta, ale nieczysto trafił w futbolówkę, którą złapał Trelowski
  • 81'
    Udovicić dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony boiska, w pole karne. Legioniści wybili piłkę, do której dopadł Szelągowski - jego strzał z dystansu przeleciał obok bramki
  • 79'
    Guedes, Szelągowski i Udovicić za Musiolika, Lopeza i Tudora
  • 77'
    Josue dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale piłkę spokojnie złapał Trelowski
  • 75'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek. Piłka ponownie została odegrana do Portugalczyka, który miękko dograł na dalszy słupek, do Pekharta, który główkował ponad poprzeczką
  • 74'
    Rzut rożny dla "Wojskowych"
  • 74'
    Legia podkręca tempo
  • 73'
    Sturgeon za Gutkovskisa
  • 72'
    Lopes za Kastratiego
  • 70'
    Gooool! Charatin! Ukrainiec dopadł do piłki na 15. metrze, po podaniu od Josue, i oddał skuteczny strzał w kierunku dalszego słupka
  • 69'
    Muci zdecydował się na mocne uderzenie z ok. 18. metra, z prawej nogi - piłkę przy bliższym słupku złapał Trelowski
  • 69'
    Josue płasko, prostopadle podał do Kastratiego, który dośrodkował w pole karne, ale futbolówkę wybił przeciwnik
  • 68'
    Lopez dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale Niewulis oddał niecelny strzał
  • 67'
    Mladenović sfaulował Musiolika na prawej stronie boiska. Rzut wolny dla przyjezdnych, z ok. 25. metra
  • 67'
    Lopez zacentrował z rogu na bliższy słupek. Tam jedne z rywali chciał zgrać piłkę, do której dopadł jednak Josue. Portugalczyk chciał rozpocząć kontrę, ale niedokładnie podał na lewą stronę boiska
  • 66'
    Musiolik dopadł do piłki na lewym skrzydle, został zatrzymany przez Wieteskę, ale wywalczył rzut rożny
  • 65'
    Gwilia oddał niecelny strzał z ok. 20. metra
  • 64'
    Pekhart za Slisza
  • 64'
    Josue uderzył z lewej nogi, zza pola karnego, w kierunku dalszego słupka. Strzał został zablokowany przez Petraska
  • 63'
    Kastrati dobrze popracował w odbiorze i odzyskał piłkę
  • 63'
    Kastrati zacentrował z prawej flanki na 6. metr, ale Trelowski wyszedł z bramki i wypiąstkował futbolówkę
  • 62'
    Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne z prawej flanki, ale rywale wybili piłkę
  • 61'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 59'
    Lopez zacentrował z rogu w okolice dalszego słupka, ale legioniści wyszli z opresji
  • 59'
    Korner dla gości
  • 58'
    Dwie zmiany w Legii. Charatin za Martinsa, Muci za Skibickiego
  • 57'
    3:1 dla Rakowa... Lopez
  • 56'
    Lopez został sfaulowany przez Martinsa na 22. metrze. Żółta kartka dla piłkarza Legii
  • 55'
    Sapała za Poletanovicia
  • 55'
    Lopez dośrodkował z rzutu rożnego, a Gutkovskis zagrał piłkę głową na dalszy słupek, do niepilnowanego Tudora, który strzeliła gola z bliskiej odległości
  • 53'
    Gol dla Rakowa. Tudor
  • 53'
  • 52'
    Wdowiak dośrodkował z lewej strony boiska na środek pola karnego. Tam pojawił się Lopez, który oddał mocny strzał, ale został zablokowany przez Nawrockiego
  • 51'
    Tudor dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale Miszta spokojnie złapał futbolówkę
  • 50'
    Raków w ataku pozycyjnym
  • 50'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony, minął Tudora, ale został uprzedzony przez Papanikolau, który wywalczył piłkę dla gości
  • 49'
    Rzut wolny dla Legii, z lewej strony boiska. Centra Martinsa na środek "szesnastki" została wybita
  • 48'
    Papanikolau sfaulował rozpędzonego Emrelego na lewej stronie boiska. Żółta kartka dla piłkarza Rakowa
  • 48'
    Zamieszanie w polu karnym Legii. Miszta był czujny i złapał futbolówkę
  • 48'
    Gwilia nie zdołał sięgnąć piłki po centrze z prawej flanki w boczny sektor "szesnastki"
  • 47'
    Raków operuje piłką w środkowej strefie boiska
  • 47'
    Slisz nie zdołał opanować piłki, po zagraniu z lewej strony boiska. Aut dla rywali
  • 46'
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Rakowem Częstochowa. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Lopez dośrodkował z rogu na bliższy słupek, ale piłka została wybita przez legionistów
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Mladenović może grać dalej
  • 45+1'
    Rzut wolny dla Rakowa. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska na dalszy słupek, nastąpiło zgranie piłki głową. Ostatecznie, klub z Częstochowy ma korner
  • 44'
    Mladenović jest opatrywany przez lekarzy. Serb ucierpiał w starciu z Tudorem
  • 44'
    Kontra Rakowa. Tudor ruszył na bramkę Miszty, lecz został sfaulowany przez Mladenovicia na 30. metrze od bramki Legii
  • 43'
    Martins dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek - był tam Gutkovskis, który musnął piłkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od Jędrzejczyka i wyszła poza linię końcową
  • 42'
    Mladenović zacentrował na środek pola karnego, ale piłkę wybił Petrasek
  • 41'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości 20. metra
  • 41'
    Kastrati popędził prawym skrzydłem i został sfaulowany przez Wdowiaka w bocznym sektorze boiska
  • 40'
    Brawo dla Nawrockiego! Raków zabrał się do kontry, Musiolik pojawił się z piłką po lewej stronie pola karnego, płasko podał wzdłuż boiska, ale stoper Legii wybił futbolówkę poza linię końcową
  • 39'
    Emreli znalazł się na połowie Legii, w bocznym sektorze, i wywalczył aut
  • 38'
    Lopez znalazł się na 20. metrze, ale w ostatniej chwili Martins wykonał skuteczny wślizg i powstrzymał piłkarza Rakowa
  • 35'
    Żółta kartka dla Gutkovskisa, który sfaulował Slisza na wysokości koła środkowego
  • 35'
    Mladenović miękko zacentrował na lewą stronę "szesnastki". Emreli, będąc pod presją, przyjął piłkę, a następnie oddał mocny, kapitalny strzał i pokonał Trelowskiego! 1:1!
  • 33'
    Ależ gooooool Emrelego! 1:1
  • 33'
    Slisz chciał płasko odegrać na skrzydło do Kastratiego, ale piłkę przechwycił przeciwnik
  • 32'
    Slisz sfaulowany w środku pola
  • 32'
    Kastrati do Jędrzejczyka, który płasko wycofał piłkę w pole karne, ale rywale wyszli z opresji
  • 29'
    1:0 dla Rakowa. Lopez wykorzystał rzut karny
  • 29'
    Rzut karny dla Rakowa. Miszta wyszedł z bramki i sfaulował Musiolika
  • 28'
    Gutkovskis pojawił się na prawym skrzydle, płasko podał na środek pola karnego, ale piłkę wybił Wieteska
  • 28'
    Mladenović płasko dograł z lewej flanki na dalszy słupek, do Kastratiego, który wykonał wślizg, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku
  • 26'
    Rzut wolny dla Rakowa. Lopez oddał bezpośredni strzał, który przeleciał tuż ponad poprzeczką
  • 26'
    Kontra Rakowa. Wdowiak ruszył środkiem boiska i został sfaulowany przez Nawrockiego na 25. metrze od bramki Legii. Żółta kartka dla stopera "Wojskowych"
  • 25'
    Kastrati wbiegł w pole karne z prawej strony, płasko dograł wzdłuż boiska, ale futbolówkę wybił jeden z przeciwników
  • 24'
    Rywale krótko rozegrali korner. Po centrze w pole karne doszło do zamieszania. Ostatecznie, Gwilia, który pojawił się po prawej stronie "szesnastki", oddał strzał, lecz nieczysto trafił w piłkę
  • 23'
    Tudor popędził prawym skrzydłem, minął Skibickiego, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Nawrockiego. Korner dla Rakowa
  • 23'
    Kastrati dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę" do Emrelego. Piłkę poza pole karne wybił Petrasek
  • 22'
    Josue dograł w "szesnastkę" w kierunku Emrelego. Przyjezdni szybko odzyskali futbolówkę
  • 20'
    Kastrati pobiegł prawym skrzydłem, ale został powstrzymany na wysokości koła środkowego
  • 19'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul w środku pola. Kapitan Legii powstrzymał Gutkovskisa, który ruszył do kontry
  • 19'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 17'
    Żółta kartka dla Slisza
  • 17'
    Ależ było groźnie w polu karnym gości! Najpierw Josue miękko zagrał na lewą stronę "szesnastki" do Skibickiego, który oddał mocny strzał. Do piłki po prawej stronie pola karnego dopadł Kastrati. Reprezentant Kosowa płasko podał do środka "szesnastki" - zrobiło się zamieszanie, futbolówkę przechwycił Martins, który trafił w poprzeczkę! Do dobitki złożył się jeszcze Slisz, lecz jego potężny strzał z 16. metra poszybował nad poprzeczką
  • 14'
    Faul Jędrzejczyka na połowie gości
  • 13'
    Jędrzejczyk dośrodkował z prawej flanki w pole karne, ale Petrasek wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 12'
    Kastrati dopadł do górnego zagrania po prawej stronie "szesnastki", zagrał bez przyjęcia wzdłuż boiska, lecz piłkę złapał Trelowski
  • 11'
    Gwilia został osaczony przez dwóch legionistów i stracił piłkę w środku pola. Legioniści zabrali się do kontry - Emreli znalazł się na 20. metrze od bramki gości, ale miał przed sobą trzech przeciwników. Ostatecznie, przyjezdni odzyskali futbolówkę
  • 10'
    Slisz chciał dograć w kierunku Kastratiego, za plecy obrońców Rakowa, ale podanie zostało przechwycone. Po chwili Wdowiak wyszedł z kontrą, ale został sfaulowany przez Jędrzejczyka, w środku pola
  • 8'
    Legioniści wymieniają się podaniami na 20.-30. metrze od bramki Rakowa
  • 8'
    Martins chciał sprytnie, miękko zagrać na prawą stronę pola karnego do Kastratiego, ale podanie przeciął rywal
  • 7'
    Mladenović mocno zacentrował z lewego skrzydła na środek "szesnastki". Piłka nie dotarła do żadnego z piłkarzy stołecznego klubu
  • 6'
    Kastrati podał na prawe skrzydło do Slisza. Pomocnik znalazł się tuż przed linią końcową, zdołał wycofać piłkę, którą przechwycili przeciwnicy
  • 5'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej flanki w kierunku bliższego słupka - piłka odbiła się od rywala i została złapana przez golkipera Rakowa
  • 5'
    Lopez miękko zagrał na prawą stronę "szesnastki" do Tudora, ten chciał podać wzdłuż boiska do Gwilii, ale piłkę przechwycił Martins, który został po chwili sfaulowany
  • 2'
  • 2'
    Faul Gwilii na Wietesce na połowie Legii
  • 1'
    Miszta wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła na środek pola karnego
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Rose, Abu Hanna, Ribeiro, Celhaka, Charatin, Muci, Lopes, Pekhart
  • Skład Legii na mecz z Rakowem: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Slisz, Martins – Kastrati, Josue, Skibicki – Emreli!
  • Do tej pory Legia mierzyła się z Rakowem 17 razy: odniosła jedenaście zwycięstw, cztery razy remisowała i poniosła dwie porażki (w tym jedną po rzutach karnych). Jeśli chodzi o rywalizację ligową, to od momentu powrotu częstochowian do ekstraklasy, warszawiacy wygrali z nimi trzykrotnie i raz zremisowali. Czerwono-niebiescy sześć razy grali w lidze z "Wojskowymi" w Warszawie. I sześć razy przegrali
  • Na pewno będzie to ciekawy mecz dla "Vako", z podtekstami. Gruzin z Legią wywalczył dwa tytuły mistrza Polski, ale kluczową postacią zespołu był gdy trenerem był Aleksandar Vuković, zaś gdy zmienił go Michniewicz zaczął grać coraz mniej aż umowa nie została przedłużona. - Myślę, że spotkanie przeciwko Legii będzie ciekawe. Niby każdy mecz jest ważny, ale ten będzie dla wszystkich wydarzeniem - skomentował krótko Gwilia
  • W tym sezonie czerwono-niebiescy zajmują szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów w sześciu spotkaniach (trzy zwycięstwa, dwa remisy, jedna porażka), mają – podobnie, jak Legia – dwie zaległe gry. W poprzedniej kolejce zespół prowadzony przez Marka Papszuna zwyciężył na wyjeździe 3:0 Stal Mielec po trafieniach Iviego Lopeza, Vladislavsa Gutkovskisa oraz Mateusza Wdowiaka. - Legia powinna się obawiać najbardziej Wdowiaka i Lopeza? Myślę, że bardziej Rakowa. Zawsze charakteryzowaliśmy się tym, że dobrze wyglądamy jako zespół. Oczywiście, ktoś to finalizuje, tak jak w ostatnich meczach. Nie jest tajemnicą, że rzuty wolne wykonywane przez Iviego zawsze są zagrożeniem dla przeciwnika – mówił szkoleniowiec klubu z Częstochowy. Więcej TUTAJ
  • Raków jest obecnym wicemistrzem Polski, a do końca sierpnia dzielnie walczył w eliminacjach Ligi Konferencji. Najpierw pokonał Suduvę Mariampol (0:0, 4:3 p.k), później wygrał z Rubinem Kazań (0:0, 1:0 p.d), a w decydującej, IV rundzie przegrał z belgijskim KAA Gent (1:0, 0:3)
  • Spotkaniem z Rakowem legioniści rozpoczynają serię meczów z naprawdę wymagającymi rywalami - po zespole z Częstochowy mistrzowie Polski zmierzą się kolejno z Leicester City, Lechią Gdańsk, Lechem Poznań, Napoli, Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Jeśli dodać do tego kwestie logistyczne i fakt, że spotkania z Rakowem i Lechią przedzieli mecz z Leicester, a zaraz po meczu z Lechem zespoł poleci na spotkanie z Napoli, by od razu po powrocie z Włoch wyruszyć do Gliwic, to widoczna jest skala trudności dla graczy Legii i sztabu szkoleniowo-medycznego
  • - I my, i Raków, lubimy atakować. Oczywiście, każdy klasowy zespół musi umieć bronić, bo w spotkaniu są takie fazy, w których trzeba wybronić parę sytuacji. Ale myślę, że będzie to otwarty mecz. Liczymy na dobre widowisko w naszym wykonaniu, stać nas na dobrą grę. Ostatnio mieliśmy różne problemy. Okres lipiec-sierpień był dla nas bardzo trudny – wiele meczów i podróży, ale cel był taki, aby zagrać na jesieni w Europie, co się udało. Dziś wiemy, że czeka nas jeszcze pięć meczów w Lidze Europy, ale chcemy też dobrze grać w lidze, aby za rok znów móc walczyć w Europie. Cel jest jeden – walka o mistrzostwo Polski – mówił na piątkowym briefingu trener Michniewicz
  • Przed mistrzami Polski 18. spotkanie o stawkę w tych rozgrywkach. Warszawiacy zmierzą się u siebie z wicemistrzem kraju, Rakowem Częstochowa, z którym rywalizowali już w obecnym sezonie. W połowie lipca lepsi przy Łazienkowskiej okazali się rywale, którzy wygrali w rzutach karnych i sięgnęli po Superpuchar
  • Legia odniosła ostatnio trzy zwycięstwa z rzędu. Najpierw 1:0 ze Spartakiem w Moskwie na inaugurację Ligi Europy, później pokonała u siebie 3:1 Górnika Łęczna w 8. kolejce PKO Ekstraklasy, a w środę zwyciężyła 3:1 Wigry w Suwałkach i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Rakowem Częstochowa!
Legia WarszawaRaków Częstochowa
29'

29' Ivi Lopez (k.)

33' Mahir Emreli (k.)

33'
35'

35' Vladislavs Gutkovskis

48'

48' Giannis Papanikolaou

53'

53' Fran Tudor

54'

54' Igor Sapała za Marko Poletanović

57'

57' Ivi Lopez

71'

71' Fabio Sturgeon za Vladislavs Gutkovskis

79'

79' Żarko Udovicić za Fran Tudor

79' Alexandre Guedes za Sebastian Musiolik

79' Daniel Szelągowski za Ivi Lopez