90'
  • 90+15'
    Koniec. Legia zremisowała 2:2 z Miedzią
  • 90+15'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na 6. metr, piłka wybita, po chwili Mladenović zacentrował, doszło do zderzenia Jędrzejczyka z Navedą
  • 90+15'
    Muci uderzył z 20. metra, piłka odbiła się od rywala. Będzie korner
  • 90+14'
    Nie ma gola
  • 90+13'
    Czekamy na ostateczną decyzję tej sytuacji
  • 90+12'
    Matynia trafił do siatki, ale na spalonym był Narsingh
  • 90+11'
    Legia miała rzut rożny, doszło do zamieszania, potem zacentrował jeszcze Muci, ale Abramowicz złapał piłkę
  • 90+8'
    Ribeiro leży na murawie, jest opatrywany
  • 90+8'
    Żółta kartka dla Domingueza za faul w środku pola, na Ribeiro
  • 90+7'
    Matynia dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, bez efektu
  • 90+6'
    Żółta kartka dla Mijuskovicia, który domagał się rzutu karnego dla Miedzi
  • 90+6'
    Josue skutecznie uderzył w okolice środka bramki
  • 90+5'
    2:2! Josue wykorzystał rzut karny!
  • 90+4'
    Josue ustawia piłkę
  • 90+4'
    Mamy rzut karny dla Legii!
  • 90+3'
    Przy zagraniu Wszołka, piłka trafiła w rękę Matyni
  • 90+3'
    Mamy VAR
  • 90+2'
    Rzut rożny dla Legii, choć piłkarze "Wojskowych" domagają się rzutu karnego
  • 90+1'
    Matynia za Velkovskiego, Naveda za Chucę
  • 90'
    Dziesięć minut doliczonych
  • 89'
    Dominguez ucierpiał po kontakcie z Celhaką
  • 86'
    Muci do Wszołka, któremu piłka odskoczyła w bocznym sektorze. Grę wznowi Abramowicz
  • 85'
    Wracamy do gry
  • 82'
    Gra przerwana z powodu odpalenia fajerwerków przez kibiców Miedzi
  • 81'
    Żółta kartka dla Ribeiro za dyskusje z sędzią
  • 80'
    Wszołek przejął piłkę na prawej flance, dośrodkował na bliższy słupek, ale nieczysto w nią trafił
  • 78'
    Rosołek za Pekharta, Celhaka za Slisza
  • 78'
    Josue dośrodkował z wolnego na dalszy słupek, w kierunku Augustyniaka, ten jednak nie sięgnął piłki
  • 77'
    Rzut wolny dla Legii
  • 77'
    Josue sfaulowany po lewej stronie boiska, na ok. 30. metrze
  • 76'
    Ribeiro podprowadził piłkę, znalazł się na 18. metrze, podał w pole karne, w kierunku Pekharta, ale Czech zbiegł w lewą stronę, a piłka poleciała w prawą
  • 75'
    Massouras za Drachala
  • 74'
    Josue prostopadle podał do Carlitosa, ten nie zdołał przejąć piłki
  • 73'
    Drachal próbował prostopadle podać do Narsingha, Augustyniak był czujny
  • 72'
    Gulen i Slisz zderzyli się głowami w środku pola. Pomocnik Legii dość szybko się podniósł, zawodnik Miedzi jest opatrywany
  • 71'
    Zmiana w Miedzi. Narsingh za Henriqueza
  • 70'
    Rzut wolny z 30. metra. Josue miękko zagrał w pole karne, do Muciego, ten nieczysto uderzył, piłka wyszła poza boisko
  • 69'
    Faul Niewulisa na Mucim
  • 68'
    Slisz mocno, ale bardzo niecelnie uderzył z 18. metra
  • 66'
    Mladenović dośrodkował na dalszy słupek, Carolina uprzedził Carlitosa
  • 62'
    Jędrzejczyk, Wszołek i Carlitos zastępują Nawrockiego, Baku i Kapustkę
  • 61'
    Muci! Albańczyk mocno uderzył z 17. metra na bliższy słupek, bramkarz Miedzi udanie interweniował
  • 59'
    Legia przy piłce, na razie niewiele z tego wynika
  • 57'
    Abramowicz spokojnie wyłapał dośrodkowanie Baku
  • 54'
    Dominguez sfaulowany przez Kapustkę na połowie Legii
  • 52'
    Żółta kartka dla Velkovskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego
  • 51'
    Velkovski dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek, na 7. metr, do Chuki, który skutecznie uderzył w lewy, dolny róg
  • 49'
    2:1 dla Miedzi. Chuca
  • 48'
    Chuca bezpośrednio uderzył z wolnego na bliższy słupek, Hładun udanie interweniował
  • 47'
    Błąd Nawrockiego, po chwili żółta kartka dla stopera Legii za faul na Velkovskim. Żółta kartka dla młodzieżowca, którego zabraknie w meczu z Lechem
  • 46'
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Miedzią w Legnicy
  • 45'
    Ajjjj! Josue otrzymał prostopadłe podanie na prawą stronę "szesnastki", ten chciał uderzyć w lewy, górny róg, Abramowicz nie zdołał musnąć piłki, ta odbiła się od głowy Pekharta i wyszła poza linię końcową. Josue był jednak na spalonym
  • 44'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, Carolina wybił piłkę
  • 44'
    Baku dośrodkował z prawej flanki w pole karne, piłka wybita, będzie korner dla Legii
  • 44'
    Abramowicz próbował jeszcze odbić piłkę, ale uderzenie było bardzo precyzyjna, futbolówka wpadła do siatki
  • 42'
    Goool! 1:1! Josue strzelił gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego!
  • 41'
    Josue przy piłce, do bramki ok. 17 metrów
  • 41'
    Muci sfaulowany przez Carolinę tuż przed "szesnastką" gospodarzy. Żółta kartka dla lewego obrońcy Miedzi
  • 40'
    Strata Nawrockiego, ale po chwili rehabilitacja stopera, który przeciął zagranie na lewą flankę
  • 39'
    Akcja Legii. Baku znalazł się z piłką po prawej stronie "szesnastki", podał na dalszy słupek, Mladenović próbował zagrać piętką, do Josue, ale doszło do błędu technicznego i futbolówka nie dotarła do Portugalczyka
  • 38'
    Velkovski podał do Domingueza, Augustyniak zatrzymał strzelca gola
  • 38'
    Slisz i Ribeiro dobrze oddalili zagrożenie w pobliżu 16. metra
  • 37'
    Muci wywalczył piłkę po prawej stronie boiska, dośrodkował na dalszy słupek, piłka odbiła się od Drachala i wpadła w ręce Abramowicza
  • 36'
    Ribeiro próbował posłać dalsze podanie do Muciego, Miedź odzyskała piłkę na 20. metrze
  • 35'
    Legia w posiadaniu, ale na razie niewiele z tego wynika
  • 33'
    Hładun wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony
  • 33'
    Baku zagrał do Nawrockiego, ten znalazł się po prawej stronie "szesnastki", próbował uderzać tyłem do bramki, strzał okazał się niecelny
  • 32'
    Carolina przejął górne zagranie Josue na prawą flankę
  • 32'
    Henriquez sfaulował Muciego na wysokości koła środkowego
  • 31'
    Miedź przy piłce
  • 29'
    Legia popełniła ogromny błąd w rozegraniu od bramki. Nawrocki wycofał do Hładuna niedokładnie, trochę za mocno, na dodatek w bramkę. Golkiper Legii dopadł do piłki, lecz ta mu odskoczyła i została przejęta przez Henriqueza, który podał do Domingueza, ten uderzył z 11. metra, piłka odbiła się od Ribeiro i lobem wpadła do siatki
  • 27'
    1:0 dla Miedzi. Dominguez
  • 27'
    Velkovski dośrodkował z rożnego na dalszy słupek, Ribeiro wybił piłkę, dopadł do niej Tront, który zacentrował tak, że futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczkę
  • 26'
    Henriquez wywalczył rzut rożny, mimo że był naciskany przez Baku i Nawrockiego w bocznym sektorze
  • 25'
    Ależ było blisko! Muci prostopadle podał do Mladenovicia, ten dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Pekharta, który główkował nieco niecelnie, metr obok bramki
  • 23'
    Ribeiro sfaulowany przez Henriqueza na połowie Legii
  • 23'
    Ajjj! Josue dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, na 9. metr, do Slisza, który oddał strzał, lecz Abramowicz spokojnie złapał piłkę
  • 22'
    Rzut wolny dla Legii na wysokości 35. metra
  • 21'
    Mladenović sfaulowany w bocznym sektorze przez Drachala
  • 20'
    Tront sfaulował Josue na połowie Legii i został napomniany żółtą kartką
  • 20'
    Velkovski dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, Ribeiro wybił piłkę
  • 19'
    Pressing Muciego, aut dla Miedzi
  • 19'
    Chuca posłał górne, dalsze podanie ze środka boiska w pole karne, do Henriqueza, ten upadł na murawę po kontakcie z Ribeiro, ale gra była kontynuowana
  • 18'
    Miedź przejęła piłkę na własnej połowie, zaczyna budować atak
  • 17'
    Legia przy piłce, wymienia się podaniami na połowie Miedzi
  • 17'
    Josue miękko zagrał z wolnego na lewą stronę pola karnego, Pekhart przyjął piłkę, został zablokowany. Po chwili Mladenović zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek, Augustyniak zgrał głową piłkę, która została wybita. Moment później Kapustka złożył się do strzału z 18. metra, ale został zablokowany. Miedź próbowała wyjść z kontrą, lecz Legia szybko ją skasowała
  • 15'
    Kapustka sfaulowany na połowie Miedzi. Środkowy pomocnik został nadepnięty przez Tronta, ucierpiał, ale może grać dalej. Rzut wolny dla Miedzi, do bramki ok. 30 metrów
  • 14'
    Velkovski nie miał szans, by dopaść do dalszego podania z głębi pola na lewe skrzydło
  • 14'
    Baku powalczył, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku po dalekim, górnym zagraniu z głębi pola
  • 12'
    Josue sfaulowany na połowie Legii
  • 12'
    Slisz wybił piłkę poza "szesnastkę" po wrzucie z autu w wykonaniu Velkovskiego. Po chwili Henriquez znalazł się sam na sam z Hładunem, płasko uderzył, bramkarz Legii świetnie interweniował. Gra została przerwana, gdyż napastnik Miedzi był na spalonym
  • 11'
    Miedź przejęła piłkę po udanym, wysokim pressingu. Aut dla beniaminka
  • 11'
    Niecelny strzał Kapustki z ok. 20. metra
  • 10'
    Josue przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, do Baku, ten podał do Slisza. Środkowy pomocnik prostopadle podał w "szesnastkę", ale zabrakło zrozumienia z wahadłowym
  • 9'
    Kapustka sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Velkovski na spalonym
  • 9'
    Velkovski zbiegł do środka, poradził sobie z czterema legionistami, prostopadle podał w pole karne do Henriqueza, ale ten nie spodziewał się takiego zagrania
  • 7'
    Warszawiacy wymieniają sporo podań na połowie Miedzi
  • 6'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 6'
    Carolina prostopadle podał do Velkovskiego, ale uprzedził go Augustyniak, który spokojnie wycofał do Hładuna
  • 5'
    Josue dośrodkował z rożnego na 17. metr, do Mladenovicia, ten złożył się do strzału, ale nie trafił w piłkę
  • 5'
    Nawrocki prostopadle podał do Baku, ten został zablokowany przez Carolinę przy próbie dośrodkowania. Korner dla Legii
  • 4'
    Josue miękko, bez przyjęcia zagrał z głębi pola w kierunku Pekharta, rywal przeciął podanie, ale Legia odzyskała piłkę
  • 4'
    Legia w posiadaniu
  • 4'
    Josue miękko zagrał na prawą stronę "szesnastki", do Baku, ale uprzedził go Carolina, wybijając piłkę na aut
  • 3'
    Muci znalazł się na 17. metrze, próbował prostopadle podać w pole karne, ale zagranie zostało przecięte
  • 2'
    Legia buduje akcję od tyłu, Miedź założyła pressing, lecz goście wyszli spod niego
  • 1'
    Zawodnik Miedzi na spalonym po dalekim zagraniu od Abramowicza
  • 1'
    Ribeiro przeciął górne, dalsze zagranie w boczny sektor boiska
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Raków zremisował 0:0 z Radomiakiem w Radomiu, co oznacza, że jeśli Legia wygra w Legnicy, to zmniejszy straty do lidera do 4 punktów!
  • Ławka: Tobiasz, Rose, Jędrzejczyk, Sokołowski, Celhaka, Wszołek, Strzałek, Rosołek, Carlitos
  • Skład Legii na mecz z Miedzią Legnica: Hładun – Nawrocki, Augustyniak, Ribeiro – Baku, Slisz, Josue, Kapustka, Mladenović – Pekhart, Muci
  • – Aby osiągnąć sukces w Legnicy, trzeba pokazać właściwy poziom gry. Nie szukamy wymówek, musimy zaprezentować się solidnie, by podtrzymać passę i utrzymać emocje do końca rozgrywek, w walce o mistrzostwo. Mieliśmy teraz chwilę przerwy na regenerację, jestem przekonany, iż zaprezentujemy się lepiej – tłumaczył Runjaić
  • – Byliśmy z trenerami na meczu z KKS-em, by zobaczyć Legię na żywo. Drużyna z Kalisza pokazała przede wszystkim dużą determinację i odwagę, tego potrzebujemy z warszawiakami. Zawodnicy II-ligowca nie bali się zakładać wysokiego pressingu, odbierali piłkę blisko pola karnego Legii i bardzo odważnie zagrali w ataku. Półfinał Pucharu Polski odbył się we wtorek. My gramy w poniedziałek, więc stołeczny zespół przeprowadził praktycznie normalny mikrocykl. Sześć dni między spotkaniami, przy tak silnej i wyrównanej kadrze, jaką posiadają "Wojskowi", nie będzie miało znaczenia – dodał Mokry
  • Legioniści mierzyli się z Miedzią raptem 5 razy i 5-krotnie zwyciężyli. Jesienią "Wojskowi" wygrali u siebie 3:2 po dwóch golach Mladenovicia i bramce Wszołka, mimo że od 14. minuty przegrywali 0:2. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. Wicelider ligi powalczy m.in. o 7. wygraną z rzędu i pozostanie jedynym, niepokonanym zespołem PKO Ekstraklasy w 2023 roku
  • Szkoleniowiec Miedzi nie skorzysta z Kamila Drygasa (pauza za cztery żółte kartki) i Olafa Kobackiego (leczenie kontuzji). Do dyspozycji sztabu będzie za to Maxime Dominguez, gdyż Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę, którą otrzymał w meczu z Koroną Kielce (0:1). Poza tym, Szymon Matuszek wraca do zdrowia po urazie
  • – Mecz z Legią to na pewno wyzwanie dla wszystkich, gdyż w tym roku kalendarzowym to najlepszy zespół PKO Ekstraklasy zarówno jeśli chodzi o sposób gry, jak i punktowanie. Warszawiacy zdobyli komplet "oczek" na wyjazdach, z kolei w ostatnim, ligowym spotkaniu w bardzo dobrym stylu pokonali u siebie 3:1 lidera. Poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko, ale my potrafimy pokazać się z dobrej strony na tle silnego przeciwnika. Tak było choćby podczas ostatniego, wyjazdowego meczu przy Łazienkowskiej. Spotkania z Lechem też pokazały, że umiemy grać z niezłymi rywalami. Mobilizacja jest niezwykle duża – mówił Grzegorz Mokry, który jest trenerem beniaminka od października 2022 roku
  • – Klub z Legnicy jest w trudnej sytuacji, ale nie beznadziejnej, musi zacząć punktować, by się utrzymać, dlatego jesteśmy świadomi, jakie zagrożenia niesie takie spotkanie. Pamiętamy rywalizację z jesieni, gdy wygraliśmy w końcówce. Wiemy, że są tam dobrzy piłkarze, jak np. Angelo Henriquez z kadry Chile czy Luciano Narsingh, czyli były reprezentant Holandii – opowiadał Runjaić
  • Miedź zajmuje ostatnie, 18. miejsce w lidze, ma 19 punktów (4 wygrane, 7 remisów, 15 porażek), 3 porażki z rzędu, 5 spotkań bez zwycięstwa i aż 11 "oczek" straty do strefy zapewniającej utrzymanie. Ostatnio uległa 0:1 Koronie w Kielcach
  • – Szczególny mecz? Już tak do tego nie podchodzę. Grałem z Miedzią przy Łazienkowskiej, fajnie było wystąpić w spotkaniu z klubem, z którego się wybiłem i któremu coś zawdzięczam. Wygraliśmy, nie bez kłopotów. Ale teraz to już kolejna taka rywalizacja. Sentyment był i zawsze będzie, lecz wychodząc na murawę się o tym nie pamięta – wyjaśniał Augustyniak, który reprezentował zespół z Legnicy w latach 2017-2019
  • – Przed nami kolejny niezwykle istotny mecz z Miedzią, na pewno nie będzie mniej ważny niż poprzednie – mówił przed rywalizacją w Legnicy trener Legii, Kosta Runjaić, który ma w zasadzie idealną sytuację kadrową. Niemiec nie może skorzystać jedynie z Blaza Kramera, który trzy dni temu odbył pierwszy trening z zespołem po wyleczeniu urazu przywodziciela. Do dyspozycji sztabu powinni być Josue, Artur Jędrzejczyk i Bartosz Kapustka, których zabrakło na piątkowych zajęciach, z rożnych powodów. Kapitan "Wojskowych" zmagał się z przeziębieniem, "Jędza" miał wyrywany ząb, a "Kapi" był oszczędzany ze względu na delikatne problemy z kolanem. Z kolei Kacper Tobiasz, wracający do formy po kontuzji barku, wystąpił w sobotę w III-ligowych rezerwach (5:2 z Bronią Radom)
  • Legioniści rosną z miesiąca na miesiąc, cały czas robią postępy, co widać zarówno po ich grze, jak i wynikach, statystykach. Drużyna z Warszawy ma serię 6 zwycięstw z rzędu, 17 meczów bez porażki, wygrała 6 ostatnich spotkań na wyjazdach, nie przegrała poprzednich 15 gier przy Łazienkowskiej. Teraz zrobi wszystko, by podtrzymać passę, a także kontynuować walkę o tytuł
  • Za Legią wręcz wymarzone wejście w ostatnią, decydującą część sezonu. Solidna praca w trakcie przerwy na mecze reprezentacji przyniosła natychmiastowe efekty. Najpierw stołeczna drużyna wygrała u siebie 3:1 z liderującym Rakowem Częstochowa w hicie 26. kolejki PKO Ekstraklasy, a w miniony wtorek zwyciężyła na wyjeździe 1:0 KKS Kalisz i awansowała do finału Pucharu Polski. Mimo że "Wojskowi" zagrali słabiej z II-ligowcem, to dowieźli skromne, jednobramkowe prowadzenie. Gol Igora Strzałka (pierwszy w "jedynce") zapewnił im osiągnięcie celu, czyli występ 2 maja na PGE Narodowym z… Rakowem (obrońca trofeum)
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 27. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Miedzią Legnica (beniaminek, ostatni zespół w tabeli) oraz wiceliderem rozgrywek, Legią Warszawa
Miedź LegnicaLegia Warszawa

20' Damian Tront

20'

27' Maxime Dominguez

27'

40' Jurich Carolina

40'
41'

41' Josue

50' Chuca

50'

52' Dimitar Velkovski

52'

71' Luciano Narsingh za Angelo Henriquez

71'

75' Giannis Massouras za Dawid Drachal

75'
80'

90' Hubert Matynia za Dimitar Velkovski

90' Santiago Naveda za Chuca

90' Nemanja Mijusković

90' Maxime Dominguez