Koniec. Legia przegrała 1:2 z Wisłą w Płocku
  • 90+9'
    Josue przerzucił do Muciego, ten dośrodkował w pole karne, ale Wisła wyszła z opresji
  • 90+8'
    Faul Nawrockiego w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Rzut wolny dla Wisły, która gra teraz umiejętnie
  • 90+7'
    Drapiński powstrzymał Mladenovicia, który zabrał się do akcji
  • 90+7'
    Furman do Warchoła, ale ten uprzedzony przez Jędrzejczyka
  • 90+6'
    Rzut wolny dla Wisły po lewej stronie boiska, na połowie Legii
  • 90+6'
    Drapiński doskoczył do Baku, a po chwili został przez niego sfaulowany. Żółta kartka dla pomocnika Legii
  • 90+4'
    Rzeźniczak jest poza boiskiem
  • 90+3'
    Rzeźniczak położył się na boisku, odczuwa jeszcze ból po poprzednim starciu
  • 90+3'
    Warchoł jest opatrywany przez lekarzy
  • 90+2'
    Warchoł sfaulowany przez Carlitosa na połowie Wisły
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Muci za Slisza
  • 90'
    Rzeźniczak ucierpiał na wysokości koła środkowego, jest opatrywany przez lekarzy
  • 88'
    Nawrocki! Ajjj, było blisko! Stoper Legii otrzymał podanie, zgubił rywala przyjęciem, oddał strzał z 17. metra, który odbił się od rywala. Warszawiacy mieli rzut rożny, ale Wisła oddaliła zagrożenie
  • 87'
    Żółta kartka dla Lesniaka
  • 86'
    Furman zacentrował z rogu na bliższy słupek, piłkę wybił Slisz. Po chwili Wolski zebrał piłkę, dośrodkował z lewej flanki na bliższy słupek, do Sekulskiego, który nieczysto trafił w futbolówkę
  • 86'
    Jędrzejczyk dobrze interweniował we własnym polu karnym, przeciął podanie Warchoła do Sekulskiego. Korner dla miejscowych
  • 84'
    Baku za Johanssona
  • 84'
    Rzut wolny dla Wisły. Furman dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, Warchoł główkował, ale Tobiasz bardzo dobrze interweniował
  • 82'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Wisły. Kramer główkował nieco ponad poprzeczką
  • 82'
    Kapustka prostopadle podał do Mladenovicia, ten dośrodkował w pole karne, piłka minęła Carlitosa i została wybita
  • 80'
    Drapiński za Sulka
  • 78'
    Sulek ucierpiał w polu karnym Wisły, jest opatrywany przez lekarzy
  • 77'
    Wszołek dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, doszło do odbijanki i będzie korner dla Legii
  • 75'
    Lesniak za Szwocha, Warchoł za Davo
  • 75'
    Wszystko zaczęło się od straty Johanssona, któremu odebrał piłkę Wolski. Były zawodnik Legii zabrał się do kontry, zbiegł do środka i podał na prawą stronę pola karnego do Sekulskiego. Napastnik Wisły, mimo nacisku Nawrockiego, oddał płaski, skuteczny strzał
  • 73'
    2:1 dla Wisły. Łukasz Sekulski
  • 72'
    Mladenović wycofał do Kapustki, ten mocno uderzył na bliższy słupek, lecz Kamiński pewnie złapał piłkę
  • 72'
    Korner dla Legii. W polu karnym Wisły doszło do zamieszania, warszawiacy próbowali trafić do siatki, ale ostatecznie Carlitos został zablokowany i miejscowi wyszli z opresji
  • 71'
    Ajjj, to powinno być 2:1 dla Legii! Slisz kapitalnie dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, na 8. metr, do Kramera, który główkował, ale Kamiński bardzo dobrze interweniował
  • 70'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 70'
    Legia chciała wyjść z kontrą. Josue został sfaulowany przez Furmana na połowie "Wojskowych"
  • 69'
    Sekulski opanował piłkę po miękkim podaniu z głębi pola, pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale dobrze doskoczyli do niego Wszołek i Johansson
  • 68'
    Sekulski ruszył do piłki z głębi pola, ale Jędrzejczyk dobrze zaasekurował Tobiasza, który wyszedł z bramki i złapał piłkę
  • 67'
    Rzeźniczak sfaulowany przez Mladenovicia na połowie Wisły
  • 66'
    Wszołek nie sięgnął piłki po przerzucie od Josue (na prawe skrzydło), ale bił brawo za sam pomysł
  • 66'
    Strata Kramera, Wisła chciała wyjść z kontrą, ale Słoweniec się zrehabilitował, odzyskał piłkę
  • 65'
    Josue odzyskał piłkę przed polem karnym Wisły, po czym oddał mocny strzał, lecz Kamiński był na posterunku
  • 65'
    Legia miała korner, Josue dośrodkował, ale Wisła wyszła z opresji
  • 65'
    Carlitos wbiegł w pole karne z lewej strony, zbiegł do środka, po czym oddał mocny strzał pod poprzeczkę, ale Kamiński udanie interweniował
  • 64'
    Sulek przeciął podanie do Mladenovicia. Aut dla Legii
  • 63'
    Dwie zmiany w Legii. Kramer za Rosołka, Kapustka za Sokołowskiego
  • 61'
    1:1. Josue wykorzystał rzut karny. Kamiński rzucił się w dobrą stronę, ale nie sięgnął piłki, uderzenie Portugalczyka okazało się bardzo precyzyjne
  • 61'
    Rzut karny dla Legii! Sulek sfaulował Mladenovicia po lewej stronie "szesnastki"
  • 60'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie, przy rzucie rożnym dla Wisły. Serb zablokował centrę Szwocha, a potem nabił rywala i wywalczył aut
  • 59'
    Dwie zmiany w Wiśle. Pawlak za Rasaka, Sekulski za Lewandowskiego
  • 58'
    Wolski wbiegł w pole karne z lewej strony, ale zablokował go Wszołek. Wisła ma korner
  • 58'
    Wolski do Szwocha, ten próbował wbiec w pole karne, ale zatrzymał go Johansson
  • 57'
    Zaczęło się od tego, że Wisła dobrze wyszła spod pressingu Legii i przeprowadziła udaną akcję. Wolski pojawił się po prawej stronie boiska, po czym miękko dośrodkował na dalszy słupek, na 7. metr, do Lewandowskiego, który skutecznie główkował
  • 56'
    1:0 dla Wisły. Lewandowski
  • 55'
    Legioniści próbowali założyć wysoki pressing, ale Wisła spokojnie sobie z tym poradziła
  • 55'
    Slisz przerzucił piłkę do Mladenovicia, ten miękko dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, a Wszołek główkował trochę niecelnie
  • 54'
    Wolski ruszył do piłki z głębi pola, znalazł się po prawej stronie pola karnego, ale Tobiasz dobrze wyszedł z bramki i przechwycił futbolówkę
  • 53'
    Tobiasz wyłapał piłkę po niedokładnym zagraniu z rywala z lewej flanki
  • 53'
    Johansson sfaulował Wolskiego w środku pola
  • 53'
    Faul Wolskiego na Josue, w bocznym sektorze boiska, na połowie "Wojskowych"
  • 52'
    Nawrocki uprzedził Lewandowskiego w bocznym sektorze, skutecznie go zatrzymał. Dobrze prezentuje się dziś stoper Legii
  • 51'
    Slisz do Wszołka, ten popełnił faul w ataku, na Krywociuku
  • 51'
    Josue zdecydował się na mocne uderzenie z 18. metra na dalszy słupek, ale był to strzał odchodzący od bramki, niecelny
  • 50'
    Slisz zatrzymał Lewandowskiego na 35. metrze od bramki Legii
  • 50'
    Teraz to Legia wymienia się podaniami na połowie gospodarzy
  • 48'
    Wisła w ataku pozycyjnym
  • 48'
    Jędrzejczyk wygrał pojedynek z Davo w bocznym sektorze boiska, wywalczył piłkę dla Legii
  • 47'
    Johansson chciał miękko podać na prawą flankę o Wszołka, ale zagranie przeciął Krywociuk
  • 47'
    Faul Szwocha na połowie Legii
  • 46'
    Tobiasz wyszedł z bramki i pewnie wyłapał piłkę, uprzedzając Sulka, który próbować dopaść do piłki po podaniu Wolskiego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Wisłą w Płocku
  • 45+1'
    Furman zacentrował z wolnego w "szesnastkę", doszło do odbijanki, ale gra ostatecznie została przerwana, powodem okazał się spalony
  • 45'
    Rosołek próbował wybić piłkę, ale trafił w Chrzanowskiego. Wisła ma rzut wolny po lewej stronie boiska, do bramki ok. 27 metrów
  • 45'
    Davo zacentrował z prawej flanki na dalszy słupek, ale do nikogo
  • 44'
    Mladenović dopadł do piłki po lewej stronie boiska, zbiegł do środka, przełożył Sulka w bocznym sektorze "szesnastki", ale nieco odskoczyła mu futbolówka. Na dodatek doskoczył do niego Rzeźniczak, który wywalczył piłkę dla miejscowych
  • 43'
    Wolski dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, Sokołowski musnął piłkę głową, akcję chciał zamknąć Rzeźniczak, ale nie dopadł do futbolówki. Wisła miała jeszcze korner, lecz "Wojskowi" wyszli z opresji
  • 42'
    Furman dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, ale Nawrocki wybił piłkę głową do boku
  • 41'
    Sulek sfaulowany przez Carlitosa po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Wisły, na wysokości 15. metra
  • 41'
    Davo uprzedzony przez Jędrzejczyka, który nie zdołał dopaść do piłki po miękkim zagraniu z głębi pola
  • 40'
    Szwoch zacentrował z lewego skrzydła w pole karne, w kierunku Lewandowskiego, ale piłkę złapał bramkarz Legii
  • 39'
    Davo pojawił się po lewej stronie pola karnego, zbiegł do środka, zagrał do Lewandowskiego, który był naciskany przez Sokołowskiego. Ostatecznie grę wznowi Tobiasz
  • 38'
    Furman dośrodkował z rogu na środek "szesnastki", zabrakło strzału, ale piłkę, po lewej stronie boiska, zebrał Rasak. Dośrodkowanie pomocnika Wisły zostało jednak przechwycone przez "Wojskowych"
  • 38'
    Wolski zatrzymany przez Slisza we własnej "szesnastce". Korner dla Wisły
  • 37'
    Sulek wyrzucił piłkę z autu w pole karne, ale Slisz wybił piłkę głową poza "szesnastkę"
  • 37'
    Kolejny aut dla "Nafciarzy"
  • 37'
    Aut dla Wisły na wysokości koła środkowego. Sulek do Wolskiego, ale podanie przeciął Mladenović
  • 36'
    Tobiasz wyszedł z bramki i wybił piłkę, uprzedzając Wolskiego
  • 36'
    Strata Wszołka na własnej połowie. Wolski wbiegł w pole karne, pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale Nawrocki go wyprzedził i wywalczył piłkę dla Legii
  • 35'
    Rasak chciał zagrać piętką do Lewandowskiego, na lewą flankę, ale popełnił błąd techniczny. Aut dla gości
  • 35'
    Slisz przeciął podanie Szwocha, ale Wisła ma aut
  • 34'
    Wszołek walczył o piłkę, ale popełnił faul w bocznym sektorze, na wysokości środka boiska
  • 34'
    Żółta kartka dla Rosołka za faul na Rasaku na wysokości koła środkowego
  • 33'
    Przechwyt Wisły na połowie Legii. Dośrodkowanie Szwocha z lewej strony boiska w okolice dalszego słupka, w kierunku Lewandowskiego, ale napastnika płocczan dobrze wyblokował Nawrocki
  • 32'
    Legia buduje akcję od tyłu, wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 32'
    Jędrzejczyk główkował po centrze Slisza z prawej flanki, ale trochę zabrakło
  • 31'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, lecz Lewandowski wybił piłkę
  • 31'
    Mladenović mocno dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Rosołek ruszył na piłkę, ale nie zamknął akcji. Ostatecznie futbolówka została wybita na korner dla Legii
  • 30'
    Johansson miękko zagrał w kierunku Rosołka, ten strącił piłkę, którą przechwycił rywal
  • 29'
    Żółte kartki dla Szwocha i Josue
  • 29'
    Małe spięcie na linii Josue-Szwoch, sędzia porozmawiał z zawodnikami
  • 28'
    Legioniści zastosowali wysoki pressing, który przyniósł efekt. Rosołek doskoczył do Kamińskiego, który wybił piłkę na aut
  • 27'
  • 26'
    Było groźnie. Sulek zdecydował się na mocny strzał z prawej nogi, z 18. metra, a piłka poszybowała nieznacznie nad bramką
  • 25'
    Przechwyt Slisza. Pomocnik podał do Carlitosa, ten wycofał do Josue, który stracił piłkę na rzecz rywala, który skutecznie do niego doskoczył
  • 24'
    Wolski sfaulowany przez Johanssona na połowie Wisły
  • 24'
    Sokołowski do Carlitosa, ten mocno uderzył z 18. metra, ale Kamiński spokojnie interweniował
  • 23'
    Tobiasz wyszedł z bramki i wybił piłkę na aut, uprzedzając rywala, który próbował ruszyć na podanie z głębi pola
  • 22'
    Szybka akcja Wisły. Rasak podłączył się do ataku, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym podał do Lewandowskiego (na lewy sektor "szesnastki"), który tuż przed strzałem zagrał piłkę ręką, dlatego gra została przerwana
  • 20'
    Josue do Mladenovicia, ten miękko zacentrował na środek pola karnego, ale piłka została wybita
  • 20'
    Legia miała korner, ale centra Josue na bliższy słupek została przechwycona przez Wisłę
  • 19'
    Josue oddał mocny strzał z 18. metra, ale został zablokowany. Po chwili to samo, ale po prawej stronie pola karnego, spotkało Wszołka
  • 19'
    Slisz oddał mocny strzał z dystansu, ale Kamiński spokojnie złapał piłkę
  • 18'
    Kontra Wisły, miejscowi byli o krok od gola. Sulek otrzymał podanie ze środka boiska, wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony i dograł na bliższy słupek, do Lewandowskiego, który uderzył nieco nad poprzeczką
  • 17'
    Rzut wolny dla Legii po prawej stronie boiska (30. metr). Josue zagrał na lewą stronę boiska, do Mladenovicia, ten przełożył rywala, ale jego strzał zza "szesnastki" okazał się niecelny
  • 16'
    Sokołowski chciał zagrać do Wszołka, jego podanie znowu zostało przecięte, ale pomocnik Legii powalczył o piłkę i wywalczył aut
  • 15'
    Niedokładne podanie Sokołowskiego do Wszołka. Moment później faul w ataku popełnił Carlitos
  • 15'
  • 15'
    Davo sfaulował Johanssona (w środku pola), który zagrał na wyprzedzenie. Legia szybko wznowiła grę
  • 14'
    Josue przerzucił na lewe skrzydło, do Mladenovicia, ten mocno, nieźle dośrodkował na dalszy słupek. Był tam Rosołek, który (też bez przyjęcia) uderzył z woleja. Strzał okazał się silny, lecz przeleciał nad poprzeczką
  • 13'
    Josue sfaulowany przez Szwocha w środku pola
  • 13'
    Wszołek przełożył rywala, dośrodkował na bliższy słupek, ale miejscowi wybili futbolówkę
  • 12'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, lecz zawodnik Wisły wybił piłkę poza "szesnastkę". Po chwili Wszołek dośrodkował z prawej flanki w środek pola karnego, Carlitos złożył się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę
  • 11'
    Mladenović próbował dograć z lewej strony boiska w pole karne, piłka odbiła się od rywala, o futbolówkę powalczył jeszcze Carlitos, ale został uprzedzony. Korner dla "Wojskowych"
  • 11'
    Wszołek znalazł się na 16. metrze, bliżej prawej strony boiska, po czym miękko dośrodkował na dalszy słupek, Rosołek główkował, a Kamiński spokojnie interweniował
  • 10'
    Legioniści mieli korner, ale bez efektów. Stołeczny zespół wywalczył jeszcze aut na wysokości pola karnego Wisły
  • 10'
    Spore zamieszanie pod bramką Wisły. Najpierw Mladenović nieźle zacentrował z lewej flanki na dalszy słupek, Wszołek wycofał do Slisza, który nieczysto uderzył. Moment później "Wszołi" chciał dośrodkować z prawego skrzydła, lecz został zablokowany
  • 8'
    Mladenović prostopadle podał do Carlitosa, ale Chrzanowski wykonał wślizg i wybił piłkę na aut
  • 8'
    Faul Nawrockiego na Lewandowskim. Wisła szybko wznowiła grę, było dośrodkowanie w pole karne Legii, ale warszawiacy wyszli z opresji. Po chwili Carlitos próbował zabrać się do kontry, lecz dobrze zatrzymał go Rzeźniczak
  • 6'
    Josue przerzucił futbolówkę na prawe skrzydło, do Wszołka, ten minął dwóch rywali, miękko dośrodkował na 8. metr, do Carlitosa, który jednak zagrał piłkę ręką
  • 6'
    Odbiór Slisza w środku pola
  • 5'
    Wisła stworzyła akcję, ale Legia była czujna w obronie, m.in. Johansson, który przeciął podanie przed "szesnastką"
  • 5'
    Mladenović posłał podanie z głębi pola w kierunku Rosołka, ale uprzedził go Sulek, który zagrał głową do Kamińskiego
  • 4'
    Centra Josue z rzutu rożnego na bliższy słupek, Wisła wybiła piłkę, do której szybko dopadła Legia
  • 4'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, w kierunku Carlitosa. Kolejny korner
  • 3'
    Wszołek prostopadle do Slisza, ten do Carlitosa. Hiszpan pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał wycofać do Rosołka, ale podanie zostało przecięte. Korner dla Legii
  • 2'
    Mladenović naciskany przez Szwocha, aut dla "Wojskowych"
  • 2'
    Przechwyt Slisza na własnej połowie. Legia w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Jędrzejczyk wygrał pojedynek główkowy na 25. metrze od bramki Legii. Warszawiacy budują akcję od tyłu
  • 1'
    Rosołek do Josue, ten chciał prostopadle podać do Wszołka, ale zagranie zostało przecięte
  • 0
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Skład Wisły:
  • Ławka: Miszta, Rose, Ribeiro, Charatin, Kapustka, Muci, Baku, Pich, Kramer
  • Skład Legii na mecz z Wisłą Płock: Tobiasz – Johansson, Jędrzejczyk, Nawrocki – Wszołek, Sokołowski, Josue, Slisz, Mladenović – Rosołek, Carlitos
  • – W moim zespole widzę jakość, odpowiednie nastawienie, ufam zawodnikom. Trzeba też docenić Legię, która może nie gra widowiskowo, ale punktuje. Z drugiej strony, jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzącej rywalizacji. Niech wygra lepszy – mówił szkoleniowiec Wisły, Pavol Stano
  • Warszawiacy rywalizowali z Wisłą 35-krotnie. Zwyciężyli 22 razy, 5 spotkań zremisowali, a 8 przegrali. Zdobyli 58 bramek, stracili dwa razy mniej (29). Jak będzie teraz? Tego dowiemy się wieczorem. – Piłkarzom został przybliżony sposób gry Wisły, która w tym sezonie prezentuje ciekawy futbol, osiąga niezłe rezultaty, dlatego musimy się postarać o to, by dyktować warunki meczu. Do Płocka jest blisko, więc to spotkanie będzie miało pewnie dodatkowy podtekst, kipiało emocjami. Jedziemy tam z wiarą w zwycięstwo, chcemy się dobrze zaprezentować. Najważniejsze są punkty, później skupimy się na Pucharze Polski – powiedział trener "Wojskowych"
  • W kadrze "Nafciarzy" znajduje się aż 7 piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Dominik Furman, Damian Warchoł, Jakub Rzeźniczak, Rafał Wolski, Mateusz Szwoch, Radosław Cielemęcki i Tomasz Walczak. Najwięcej sukcesów z "Wojskowymi" osiągnął "Rzeźnik" (2004-2006, 2007-2017), który zdobył 5 mistrzostw, 6 Pucharów Polski oraz 1 Superpuchar, grał też w Lidze Europy oraz Champions League
  • Wisła weszła w sezon z przytupem – była liderem od 1. do 8. kolejki, a teraz plasuje się na 3. pozycji w tabeli z dorobkiem 21 punktów (6 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki), lecz od końcówki sierpnia wywalczyła tylko 5 "oczek" w 6 meczach (1 wygrana, 2 remisy, 3 porażki). W poprzednim tygodniu zremisowała na wyjeździe 1:1 z Jagiellonią Białystok po golu Davo, który prowadzi w klasyfikacji strzelców (8 bramek) wspólnie z Jesusem Imazem. – Okres, w którym Wisła miała gorsze wyniki, wiązał się także z karą dla Rafała Wolskiego. To również miało bezpośredni wpływ na jej postawę na boisku. W ostatnich spotkaniach zaobserwowałem tendencję zwyżkową u zespołu z Płocka, który ma jakościową kadrę, ale my musimy skupić się na własnych walorach i jakości. Powinniśmy to wykorzystać – stwierdził Runjaić
  • – Najbliższe półtora tygodnia będzie się wiązało z rotacją w składzie, wymuszoną trzema bardzo ważnymi meczami. (…) Jest możliwość, że Carlitos i Blaz Kramer zagrają razem. Wariantów jest kilka, nadal jesteśmy w fazie eksperymentów. Próbujemy dojść, które zestawienie jest optymalne. Potrzeba na to czasu, który – w początkowym etapie budowania drużyny – należy dać zespołowi i poszczególnym piłkarzom, aby osiągnęli poziom i rozumieli się w ciemno – skomentował Runjaić
  • – Dwie wygrane po 1:0 w najbliższych dwóch spotkaniach w Płocku byłyby dla mnie idealne. W piłce nożnej chodzi o wyniki, a szczególnie w meczu w przyszłym tygodniu, w Pucharze Polski, gdzie tylko jedna drużyna może zejść z boiska zwycięska, ale do tej rywalizacji jeszcze sporo czasu. Piątkowe spotkanie z Wisłą na pewno będzie dużym wyzwaniem – tłumaczył na czwartkowej konferencji prasowej trener Legii, Kosta Runjaić. Szkoleniowiec może już skorzystać m.in. z Filipa Mladenovicia, który odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek. Niepokoi jedynie fakt, że Rafał Augustyniak doznał lekkiego naderwania podczas jednego z treningów. – Nie chcemy ryzykować pogłębienia kontuzji, mamy nadzieję, że doprowadzimy go do dobrego stanu na wtorek. Wychodzimy z założenia, że w piątek nie wystąpi. Jeśli chodzi o resztę składu, to wszyscy są gotowi do gry – wyjaśnił 51-latek. ZAPIS KONFERENCJI
  • – Mówimy sobie na odprawach, że dwa mecze z Wisłą i spotkanie z Pogonią Szczecin dadzą nam odpowiedź, w którym miejscu, jako drużyna, się obecnie znajdujemy i w co możemy dokładniej celować. Myślę, że na pewno nie będziemy się murować. W treningach szlifujemy wysoki pressing, grę w posiadaniu piłki, nie ukrywajmy też, że mamy, jak na ekstraklasę, bardzo jakościowych zawodników, typu Josue, Carlitos. To nazwiska, piłkarze, którzy potwierdzili już umiejętności na polskich boiskach. Mimo wszystko, można się spodziewać, że gra będzie szła do góry i będziemy tym zespołem, który jest przy piłce i kreuje coraz więcej sytuacji – powiedział Rosołek
  • Legia jest aktualnie na 2. miejscu w klasyfikacji z dorobkiem 24 "oczek" (7 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki). Przed nią mały maraton, czyli 3 gry w 9 dni. W pierwszym i drugim spotkaniu, odpowiednio w 13. kolejce PKO Ekstraklasy oraz 1/16 finału Pucharu Polski, "Wojskowi" zmierzą się w Płocku z Wisłą, z którą wygrali 4 z 5 ostatnich meczów. "Nafciarze" mają za sobą bardzo obiecujący start rozgrywek, grają ofensywnie, skutecznie i ładnie dla oka – zwłaszcza u siebie, gdzie zdobyli 13 z 21 punktów (4 wygrane, 1 remis, 0 porażek)
  • – Chcemy prezentować się lepiej. Wiemy, że ta gra nie wygląda jakoś efektownie i nie jest bardzo efektywna, jeżeli chodzi o gole, bo nie strzelamy ich najwięcej. Jednak uważam, że teraz najważniejsze jest to, że mimo czasami średniej gry, regularnie zdobywamy punkty, zwyciężamy i jesteśmy w czubie tabeli. Mam nadzieję, że będziemy systematycznie poprawiać grę i (…) że kibice, wszyscy oglądający zobaczą, że wygrane są poparte dobrą, efektowną dla oka piłką – mówił Rosołek. TUTAJ
  • Warszawiacy od początku sezonu nie grają wielkiej piłki, nie zachwycają, lecz regularnie punktują, wygrywają – nieznacznie, jedną bramką, po niezbyt ciekawym spotkaniu, ale jednak. Tak było ze Stalą Mielec, Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, Radomiakiem Radom, Miedzią Legnica i ostatnio z Wartą Poznań (1:0). Stołeczna drużyna zwyciężyła "Zielonych" po ładnym golu Macieja Rosołka (z woleja, z 16. metra na dalszy słupek) i awansowała na pozycję lidera, którym była do poniedziałku, gdy wyprzedził ją (o 2 punkty) Raków Częstochowa
  • Przed Legią intensywny czas, czyli 3 spotkania w 9 dni. Początek i kontynuacja małego maratonu nastąpi w Płocku, gdzie "Wojskowi" 2-krotnie zmierzą się z Wisłą – najpierw w lidze, a później w Pucharze Polski. Pierwszy mecz, w 13. kolejce PKO Ekstraklasy, już w piątek, 14 października (godz. 20:30)
Wisła PłockLegia Warszawa
30'

30' Josue

56' Mateusz Lewandowski

56'

59' Aleksander Pawlak za Damian Rasak

59' Łukasz Sekulski za Mateusz Lewandowski

59'
62'

62' Josue (k.)

73' Łukasz Sekulski

73'

74' Filip Lesniak za Mateusz Szwoch

74'

75' Damian Warchoł za Davo

75'

79' Igor Drapiński za Martin Sulek