75'
79'
90'
  • 90+1'
    Koniec. Legia II przegrała 0:5 z Wisłą Kraków i zakończyła udział w Pucharze Polski na I rundzie
  • 90+1'
    Spokojna dobitka Rodado po strzale Szywacza
  • 90'
    5:0 dla Wisły. Rodado
  • 90'
    Ajjj, Legia mogła mieć gola honorowego. Zaczęło się od straty Jelicia Balty. Sobociński zabrał się do kontry, po czym podał na lewą stronę "szesnastki", który uderzył tuż nad poprzeczką
  • 89'
    Wachowiak dośrodkował z rogu na dalszy słupek, Jelić Balta zgrał piłkę głową, ale Legia wyszła z opresji
  • 88'
    Puciłowski walczył o piłkę z Wachowiakiem, ostatecznie Wisła ma korner
  • 87'
    Dośrodkowanie Gruszkowskiego z prawej flanki na 8. metr, piłka odbiła się od Noiszewskiego i została złapana przez Trojanowskiego
  • 86'
    Szywacz dośrodkował z rogu na dalszy słupek, Trojanowski piąstkował piłkę poza "szesnastkę"
  • 86'
    Talar do Gruszkowskiego, ten wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego centrę przeciął Laskowski. Korner dla Wisły
  • 84'
    Niedokładne podanie Maciejewskiego do Wnorowskiego. Po chwili Gruszkowski zbiegł z prawej flanki do środka, znalazł się na 16. metrze, ale jego zagranie do Rodado zostało przecięte
  • 84'
    Jurić Balta za mocno dograł na lewą flankę do Starzyńskiego. Aut dla Legii II
  • 83'
    Jędrasik chciał dośrodkować w pole karne, został zablokowany przez Skrobańskiego
  • 82'
    Noiszewski wybił piłkę głową po centrze Wachowiaka z kornera na środek pola karnego
  • 82'
    Szywacz dopadł do przerzutu z prawej flanki na lewą stronę boiska, po czym chciał dograć w pole karne. Będzie korner, bo podanie zostało zablokowane
  • 81'
    Legia miała kolejny rzut rożny, który tym razem krótko rozegrała. Jędrasik dopadł do piłki przed "szesnastką", ale z jego centrą poradzili sobie przeciwnicy
  • 81'
    Korner dla Legii. Laskowski dośrodkował, wyszedł z tego strzał, Broda zbił piłkę poza linię końcową
  • 80'
    Laskowski oddał mocny strzał z 18. metra, ale Broda zbił piłkę na korner
  • 79'
    Ziółkowski za Strzałka, Wnorowski za Packa
  • 78'
    Trojanowski piąstkował piłkę po centrze gości z rzutu rożnego
  • 77'
    Szot chciał dośrodkować z prawej flanki, ale zablokował go Strzałek. Korner dla Wisły
  • 77'
    Starzyński zbiegł z lewej flanki do środka, oddał płaski strzał z 18. metra na bliższy słupek, który okazał się nieco niecelny
  • 76'
    Noiszewski podłączył się do ofensywy, upadł na murawę po kontakcie z Jeliciem Baltą, ale sędzia nie dopatrzył się faulu
  • 75'
    Wachowiak za Niewiadomskiego
  • 74'
    Noiszewski zatrzymał Rodado na 16. metrze
  • 72'
    Puciłowski za Skibickiego
  • 72'
    Szot pojawił się w polu karnym, minął Trojanowskiego, ale czujny był Laskowski, który wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej
  • 71'
    Strzałek miękko dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, do Maciejewskiego, który główkował ponad poprzeczką
  • 71'
    Pacek zbiegł z lewej flanki, ale jego strzał zablokował Jelić Balta. Piłka trafiła jeszcze do Sobocińskiego, który się przy niej utrzymał, mimo że był naciskany przez Gruszkowskiego i Talara. Moment później Strzałek dośrodkował na dalszy słupek w kierunku Jędrasika, lecz Wisła wyszła z opresji
  • 69'
    Skibicki wykonał wślizg na po lewej stronie pola karnego, dzięki któremu zatrzymał Starzyńskiego. Wisła miała jeszcze korner. Szywacz za mocno dośrodkował, piłka wyszła poza "szesnastkę". Moment później Pacek został sfaulowany w bocznym sektorze boiska
  • 68'
    Jędrasik otrzymał podanie od Strzałka, chciał minąć Niewiadomskiego, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, która wyszła poza linię boczną
  • 67'
    Kamiński za Celhakę
  • 66'
    4:0 dla Wisły. Szywacz oddał skuteczny, bezpośredni strzał z rzutu wolnego (18. metr) na bliższy słupek
  • 65'
    Jelić Balta za Plewkę, Szot za Bashę
  • 64'
    Szywacz sfaulowany przez Celhakę tuż przed polem karnym Legii II. Rzut wolny dla Wisły
  • 63'
    Skibicki przeciął podanie z głębi pola, po chwili Strzałek został sfaulowany na własnej połowie
  • 62'
    Rodado oddał pewny, płaski strzał w prawy, dolny róg bramki. Wisła prowadzi już 3:0
  • 61'
    3:0 dla Wisły. Rodado wykorzystał rzut karny
  • 61'
    Rodado oddał strzał z ok. 18. metra, piłka trafiła w rękę Tadrowskiego, będącego w "szesnastce". Stoper Legii został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. A Wisła ma rzut karny
  • 59'
    Szywacz utrzymał się przy piłce na lewej flance, mimo że był naciskany przez Laskowskiego. Po chwili wycofał do Niewiadomskiego, ale ten za mocno dośrodkował w pole karne
  • 58'
    Skibicki wykonał wślizg, dzięki czemu przeciął podanie. Legia wywalczyła aut
  • 58'
    Basha sfaulowany przez Skibickiego na połowie "Białej Gwiazdy"
  • 57'
    Strzałek utrzymał się przy piłce, po czym prostopadle podał w pole karne do Jędrasika, którego uprzedził Broda
  • 56'
    Żółta kartka dla Rodado, który sfaulował Noiszewskiego w środku pola
  • 56'
    Legia mogła szybko odpowiedzieć, ale strzał Laskowskiego z 18. metra okazał się nieznacznie niecelny
  • 56'
    Plewka zdecydował się na strzał z ok. 22. metra. Był rykoszet, bo piłka odbiła się od Noiszewskiego, a następnie wpadła do siatki za plecy Trojanowskiego
  • 54'
    2:0 dla Wisły. Gol Plewki
  • 53'
    Gruszkowski minął Sobocińskiego, ale jego miękka centra z prawej flanki na bliższy słupek została przecięta przez Celhakę
  • 53'
    Wisła w ataku pozycyjnym
  • 53'
    Szywacz uderzył z prawej nogi, z 18. metra, ale poślizgnął się w momencie strzału, piłka przeleciała obok bramki
  • 52'
    Laskowski sfaulował Szywacza na połowie Wisły
  • 52'
    Udany wślizg Noiszewskiego, dzięki któremu przeciął podanie. Po chwili Pacek podał wzdłuż boiska do Sobocińskiego, ale jego zagranie do Maciejewskiego zostało zablokowane
  • 51'
    Strzałek zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, z ok. 20. metra, ale piłka poszybowała nad poprzeczką
  • 50'
    Przechwyt Strzałka na połowie Wisły, zawodnik "jedynki" zabrał się do kontry, która została przerwana nieprzepisowo. Rzut wolny dla Legii
  • 49'
    Strzałek przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, do Jędrasika, który popełnił faul w ataku, popchnął Niewiadomskiego
  • 49'
    Noiszewski zablokował strzał rywala z 18. metra
  • 49'
    Bashak niedokładnie zagrał w kierunku Gruszkowskiego. Piłkę przechwycił Sobociński
  • 48'
    Celhaka wrócił do gry
  • 48'
    Celhaka sfaulował Szywacza w środku pola i ucierpiał w tym starciu. Albańczyk jest opatrywany przez lekarza
  • 47'
    Skibicki podłączył się do ofensywy, ale jego uderzenie z ok. 25. metra poszybowało ponad poprzeczką
  • 46'
    Dwie zmiany w Wiśle: Szywacz za Dudę i Rodado za Żyrę. Doszło też do roszady w Legii - Sobociński zastąpił Niskiego
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia II przegrywa u siebie 0:1 z Wisłą Kraków w I rundzie Pucharu Polski
  • 45+1'
    Duda dośrodkował z kornera na środek "szesnastki", ale Laskowski przeciął centrę
  • 45'
    Gruszkowski pojawił się po prawej stronie pola karnego, jego zagranie przeciął Tadrowski. Rzut rożny dla "Białej Gwiazdy"
  • 45'
    Pacek minął rywala, ale zatrzymał się na drugim i stracił piłkę na wysokości koła środkowego
  • 44'
    Pacek zatrzymał Talara, wyłuskał piłkę spod jego nóg. Legia ma aut
  • 43'
  • 42'
    Noiszewski przeciął dogranie Żyry w pole karne
  • 42'
    Jędrasik niedokładnie podał na prawe skrzydło do Skibickiego
  • 41'
    Noiszewski do Jędrasika, doskoczyło do niego dwóch przeciwników, którzy wywalczyli aut na własnej połowie
  • 41'
    Jędrasik zbiegł z piłką na lewą flankę, ale jego centra okazała się zdecydowanie za wysoka. Grę wznowi bramkarz "Białej Gwiazdy"
  • 40'
    Basha za mocno zagrał na prawą flankę, do Gruszkowskiego, który chwilę wcześniej popisał się udanym odbiorem na własnej połowie
  • 39'
    Korner dla Wisły. Duda dośrodkował z rogu w okolice dalszego słupka, w kierunku Skrobańskiego. Centra okazała się za mocna, Legia ma aut
  • 39'
    Żółta kartka dla Laskowskiego za faul na Bashy na połowie Wisły
  • 38'
    Noiszewski wygrał pojedynek ze Starzyńskim w środku pola, ale Wisła szybko odzyskała piłkę. Moment później Starzyński oddał mocny strzał z 18. metra na bliższy słupek, a Trojanowski wybił piłkę na korner
  • 37'
    Starzyński miękko dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, Celhaka przeciął podanie, do piłki dopadł jeszcze Basha, którego strzał z dystansu odbił się od Laskowskiego. Goście mieli korner, ale Trojanowski pewnie wyłapał futbolówkę
  • 36'
    Dwóch piłkarzy Legii doskoczyło do Starzyńskiego i odebrało mu piłkę, ale wiślacy szybko ją odzyskali
  • 35'
    Duda miękko, ale trochę za mocno zagrał w pole karne do wybiegającego Żyry. Piłkę złapał Trojanowski
  • 35'
    Rzut wolny dla Wisły. Duda przeciągnął dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, piłka wyszła poza boisko. Grę wznowi Trojanowski
  • 34'
    Pacek wykonał wślizg i sfaulował Talara. Żółta kartka dla zawodnika Legii
  • 34'
    Żyro miękko dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale legioniści wyszli z opresji
  • 33'
    Noiszewski próbował wyjść z akcją, ale ostatecznie sfaulował Bashę. Wisła ma rzut wolny, do bramki Trojanowskiego ok. 30 metrów
  • 32'
    Skibicki zbiegł z piłką do środka, po czym podał wprost pod nogi rywala
  • 31'
    Celhaka sfaulował Dudę na połowie Wisły, w bocznym sektorze boiska
  • 31'
    Za mocne, prostopadłe podanie w kierunku Żyry. Piłkę spokojnie złapał Trojanowski
  • 29'
    Celhaka przeciął podanie, z którego wyszło nieco niecelnie zagranie do Maciejewskiego. Wisła wciąż przy piłce
  • 29'
    Wisła spokojnie wymienia się podaniami w środku pola
  • 28'
    Skibicki zgrał piłkę głową do Niskiego, ale ten nie zdołał utrzymać jej w boisku
  • 27'
    Tadrowski sfaulował Dudę na wysokości koła środkowego i został ukarany żółtą kartką
  • 26'
    Basha zdecydował się na uderzenie z lewej nogi, z 25. metra, ale strzał okazał się nieudany, poszybował ponad poprzeczką
  • 25'
    Ajj, było blisko! Celhaka podał do Packa, ten zagrał do Jędrasika, który zwiódł Gruszkowskiego, po czym wycofał na 9. metr do Strzałka. Zawodnik "jedynki" oddał strzał, który został wybroniony, a następnie złożył się do dobitki, ale piłkę wybił, będący na 2. metrze, jeden z obrońców "Białej Gwiazdy". Okazało się jednak, że był spalony
  • 23'
    Skrobański niedokładnie podał na lewą flankę do Niewiadomskiego. Aut dla Legii, ale Wisła szybko odzyskała piłkę
  • 22'
    Żyro chciał płasko, prostopadle podać na prawą stronę "szesnastki", lecz zagranie przeciął Noiszewski
  • 21'
    Talar dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, a Duda, którego nie przypilnował Skibicki, pokonał Trojanowskiego po strzale z głowy, z 6. metra. Wisła prowadzi 1:0
  • 19'
    1:0 dla Wisły. Duda skutecznie główkował po centrze Talara
  • 18'
    Noiszewski przeciął prostopadłe zagranie z głębi pola na ok. 25. metrze od bramki Legii
  • 17'
    Jędrasik dobrze naciskał Gruszkowskiego na połowie Wisły, po chwili do Talara doskoczył Pacek, ale "Biała Gwiazda" wyszła z opresji, wywalczyła aut
  • 16'
    Celhaka przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Jędrasika, który próbował minąć rywala, ale ten go zatrzymał, wybijając futbolówkę na aut
  • 15'
    Wisła była blisko gola na 1:0. Duda pojawił się z piłką na 22. metrze, po czym huknął z prawej nogi w poprzeczkę
  • 15'
    Maciejewski dobrze przechwycił piłkę na prawym skrzydle. Po chwili Laskowski dośrodkował z flanki na 16. metr, ale zrobił to za lekko, futbolówkę spokojnie przechwycili goście
  • 14'
    Wisła miała aut, ale "Wojskowi" wyszli z opresji, moment później Skrobański sfaulował Skibickiego (na 25. metr od bramki Legii II), który próbował zabrać się do szybkiej akcji
  • 13'
    Laskowski skutecznie powstrzymał Starzyńskiego w bocznym sektorze pola karnego
  • 13'
    Faul Noiszewskiego na Dudzie w środkowej strefie boiska
  • 12'
    Skibicki przeciął podanie, piłka trafiła do Maciejewskiego, ten wycofał do Strzałka, ale zawodnik "jedynki" za mocno zagrał do wybiegającego "Skiby"
  • 12'
    Strzałek próbował minąć rywala w środku pola, stracił piłkę, ale po chwili szybko się zrehabilitował, blokując dośrodkowanie Gruszkowskiego z prawej strony "szesnastki"
  • 11'
    Żyro znalazł się po lewej stronie boiska, doskoczył do niego Skibicki. Ostatecznie były zawodnik Legii popełnił faul w ataku, nieprzepisowo powstrzymał "Skibę"
  • 10'
    Żyro płasko dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki", ale czujny był Noiszewski, który uprzedził Dudę
  • 10'
    Skibicki prostopadle do Niskiego, ale ten został zatrzymany przez rywala na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Za mocny przerzut Łasickiego do Starzyńskiego, na lewą flankę. Aut dla Legii II
  • 9'
    Niski chciał prostopadle podać na prawe skrzydło do Skibickiego, ale zagranie okazało się niedokładne, wyszło poza linię boczną
  • 8'
    Gruszkowski do Plewki, ten znalazł się po prawej stronie "szesnastki", ale jego płaskie podanie wzdłuż boiska przeciął Noiszewski
  • 7'
    Krakowianie mieli korner, który nie przyniósł efektów. Centra na dalszy słupek okazała się przeciągnięta
  • 7'
    Jeden z zawodników Wisły wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał płasko dograć wzdłuż boiska, ale piłka odbiła się od Tadrowskiego i Laskowskiego, i wyszła na rzut rożny
  • 6'
    Za mocny przerzut Skrobańskiego w kierunku Talara. Piłka wyszła poza boisko, grę wznowi Trojanowski
  • 5'
    Skibicki znalazł się w środku pola, chciał zabrać się do kontry, ale Basha wykonał wślizg i wyłuskał piłkę spod nóg piłkarza Legii
  • 5'
    Celhaka przechwycił piłkę we własnej "szesnastce", po braku zrozumienia wśród zawodników "Białej Gwiazdy"
  • 4'
    Talar zatrzymany w bocznym sektorze boiska przez Packa
  • 3'
    Akcja Wisły. Dośrodkowanie Talara z prawej flanki na dalszy słupek, w kierunku Starzyńskiego, ale ten niedokładnie musnął piłkę głową
  • 3'
    Niewiadomski zgrał piłkę na lewą stronę pola karnego, do Starzyńskiego, który płasko podał na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z piłkarzy Wisły
  • 2'
    Laskowski przeciął płaskie podanie na 25. metrze od własnej bramki
  • 1'
    Wisła wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Sztab szkoleniowy Legii II nie mógł skorzystać z Patryka Konika (kontuzja), Igora Korczakowskiego (pauza za kartki z ubiegłej edycji PP), Kacpra Skwierczyńskiego (złamanie kości piszczelowej i uszkodzenie więzadła w stawie skokowym) i Dawida Dzięgielewskiego (przewlekły uraz)
  • Ławka: Szajewski, Gładysz, Wnorowski, Ziółkowski, Czajkowski, Knera, Sobociński, Kamiński
  • Skład Legii II wygląda następująco: Trojanowski – Niski, Noiszewski, Tadrowski, Pacek – Celhaka, Laskowski – Skibicki, Strzałek, Jędrasik – Maciejewski!
  • Skład Wisły:
  • – Mecze z Legią – bez względu na to, czy rywalizujesz z pierwszą czy drugą drużyną – zawsze mają dodatkowy smaczek. Myślę, że każdy zdaje sobie z tego sprawę. W składzie rezerw są wychowankowie, ale i zawodnicy, którzy grają, trenują z "jedynką". Czeka nas bardzo trudne spotkanie – dodał szkoleniowiec Wisły
  • Przeciwko drugiej drużynie "Wojskowych" nie wystąpią: Jakub Błaszczykowski, Zdenek Ondrasek, Alan Uryga, Michael Pereira i Momo Cisse (kontuzjowani). Trener Brzęczek nie skorzysta także z Luisa Fernandeza (wicelider klasyfikacji strzelców I ligi), który przeciwko Chrobremu w Głogowie obejrzał czerwoną kartkę za kopnięcie rywala. Mimo że Hiszpan został ukarany w lidze, to ze stołecznym zespołem (w I rundzie PP) też nie zagra, ponieważ Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmie się jego sprawą (zachowaniem) dopiero w czwartek
  • Wiślacy są na 1. pozycji w I lidze, wywalczyli 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki), lecz w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe 1:2 z Chrobrym Głogów. Barwy klubu z Krakowa reprezentuje od niedawna Michał Żyro, który w przeszłości występował w Legii, wywalczył z nią 3 mistrzostwa i 5 Pucharów Polski (157 gier, 27 bramek). – Chcemy wygrywać każde spotkanie, takie jest nastawienie, niezależnie czy to mecz ligowy, pucharowy, czy towarzyski. Oczywiście, chcemy awansować do następnej rundy, mamy też świadomość, że w Pucharze Polski nie ma łatwych meczów. Jeśli chodzi o zmiany, to we wtorek na pewno je dokonamy. W bramce stanie Kamil Broda – opowiadał trener "Białej Gwiazdy", Jerzy Brzęczek
  • Rezerwy Legii zajmują 4. miejsce w tabeli III ligi (grupy I), mają na koncie 9 punktów (2 wygrane, 3 remisy, 0 porażek) i 6 "oczek" straty do prowadzącego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a teraz rozpoczną przygodę w Pucharze Polski, mierząc się w I rundzie z Wisłą Kraków. – To poważny przeciwnik, który ma za sobą spadek z PKO Ekstraklasy, a jednocześnie jest liderem I ligi. Czeka nas mecz z zacnym rywalem, który szybko będzie chciał powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Cytując klasyka, puchary rządzą się swoimi prawami. To sprawia, że zawodnicy od razu będą mocno zmotywowani – mówił, w rozmowie z TVP Sport, Piotr Jacek, który w lipcu br. został trenerem "dwójki"
  • Wcześniej, w 2012 roku, drugi zespół Legii potrafił pokonać Motor Lublin i rezerwy Bogdanki Łęczna (po 2:1), choć wtedy turniej wyglądał inaczej, bo były to spotkania rundy przedwstępnej i wstępnej. Potem, w I fazie rozgrywek, "Wojskowi" przegrali 2:4 z Górnikiem Polkowice (po dogrywce). Do wyróżniających się postaci należeli wówczas Łukasz Turzyniecki, Kamil Kurowski czy Patryk Mikita
  • Ostatni raz Legia II rywalizowała w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/2020. Warszawiacy, prowadzeni wtedy przez Piotra Kobiereckiego, wyeliminowali dwóch I-ligowców (2:0 z Wigrami Suwałki, 1:0 z Odrą Opole), a w 1/8 finału przegrali 0:2 z ówczesnym mistrzem kraju, Piastem Gliwice. W "dwójce" wystąpili wówczas m.in. Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin), a także Cezary Miszta i Maciej Rosołek, którzy są obecnie w kadrze "jedynki"
  • Witamy! O godz. 16:15 rozpocznie się mecz I rundy Pucharu Polski pomiędzy rezerwami Legii a Wisłą Kraków!
Legia II WarszawaWisła Kraków
19'

19' Kacper Duda

26' Julien Tadrowski

26'

33' Miłosz Pacek

33'

38' Filip Laskowski

38'

46' Maddox Sobociński za Nikodem Niski

46'

46' Wiktor Szywacz za Kacper Duda

46' Angel Rodado za Michał Żyro

54'

54' Patryk Plewka

56'

56' Angel Rodado

60' Julien Tadrowski

60'
61'

61' Angel Rodado (k.)

65'

65' Dawid Szot za Vullnet Basha

65' Ivan Jelić Balta za Patryk Plewka

65' Wiktor Szywacz

67' Wiktor Kamiński za Jurgen Celhaka

67'

72' Wiktor Puciłowski za Kacper Skibicki

72'
75'

75' Krystian Wachowiak za Jakub Niewiadomski

79' Jan Ziółkowski za Igor Strzałek

79' Kacper Wnorowski za Miłosz Pacek