Koniec! Legia zremisowała 2:2 z Celtikiem!
    Boruc wraca na murawę, zastąpi Misztę. Szpaler dla 42-latka
  • 89'
    Boruc szykuje się do wejścia na boisko
  • 89'
    Świetna interwencja Miszty! Bramkarz Legii wybronił mocny strzał Johnstona na bliższy słupek
  • 88'
    Kisiel przerzucił piłkę w kierunku Kastratiego, zagranie zostało przecięte
  • 87'
    McCarthy sfaulował Strzałka na połowie Legii
  • 87'
    Miszta pewnie wyłapał piłkę po centrze z prawego skrzydła
  • 86'
    Jota sfaulował Picha po lewej stronie boiska
  • 85'
    Charatin dobrze zatrzymał Kyogo na 15. metrze
  • 83'
    Strzałek za Kamińskiego
  • 83'
    Jota do Juranovicia, ten dośrodkował na dalszy słupek, tam nastąpiło zgranie, lecz Legia wyszła z opresji
  • 82'
    Strata Kisiela na 25. metrze od bramki Legii. Celtic wymienia się podaniami
  • 81'
    Kyogo zablokowany przy strzale z 15. metra
  • 81'
  • 80'
    Ribeiro sfaulowany na 18. metrze od bramki Legii
  • 79'
    Strata Kisiela na własnej połowie, po chwili Furuhashi upadł w polu karnym po kontakcie z Abu Hanną, ale obrońca Legii popisał się udanym wślizgiem
  • 79'
    Skibicki dobrze popracował w odbiorze, dzięki czemu piłkę przejął Kastrati. Aut dla Legii
  • 77'
    Johnston miękko zagrał w pole karne do Turnbulla, ale ten został zatrzymany
  • 76'
    Celtic w ataku pozycyjnym
  • 75'
    Juranović na spalonym po płaskim podaniu z prawej flanki na 18. metr
  • 74'
    Abu Hanna wybił piłkę na aut po centrze Joty z prawej flanki
  • 72'
    Sokołowski podał w pole karne do Kamińskiego, ten uderzył z 12. metra, ale został zablokowany
  • 71'
    Zmiany w Legii. Miszta, Skibicki, Celhaka, Kamiński, Kisiel, Ribeiro za Tobiasza, Jędrzejczyka, Josue, Rosołka, Rose'a i Mladenovicia
  • 69'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował z rzutu wolnego na 6. metr, lecz Bain skutecznie piąstkował
  • 68'
    Kontra Legii. Kastrati zabrał się do kontry, ruszył na bramkę i został sfaulowany przez rywala na 20. metrze od bramki Legii, bliżej prawej strony boiska
  • 67'
    Jak padł gol? Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego i postanowił miękko wycofał na 17. metr do Josue. Portugalczyk przyjął piłkę, a następnie pokonał bramkarza Celtiku po strzale tuż przy słupku! 2:2!
  • 66'
    Aleeż gol Josue! 2:2!
  • 65'
    Tobiasz wyłapał piłkę po centrze Taylora z lewej strony boiska
  • 64'
    Celtic miał kontrę, lecz Juranović został zatrzymany przez Mladenovicia
  • 64'
    Josue dośrodkował z rogu na 3. metr, Bain piąstkował
  • 64'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska na środek "szesnastki", ale rywale wyszli z opresji. Legia ma korner
  • 63'
    Pich za Baku, Kastrati za Wszołka
  • 62'
    Josue miękko dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę "szesnastki", ale Jędrzejczyk miał małe szanse na odegranie. Piłka dla gości
  • 61'
    McCarthy sfaulował Baku na 30. metrze od bramki Celtiku. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 60'
    Trzy zmiany w Celtiku. Jullien, McCarthy, Johnston wchodzą, Carter-Vickers, McGregor, Maeda schodzą
  • 59'
    Była szansa na remis! Wszołek płasko podał w pole karne, a Rosołek na wślizgu oddał strzał, który okazał się nieznacznie niecelny
  • 57'
    Abu Hanna ucierpiał po starciu na wysokości koła środkowego, ale może grać dalej
  • 56'
    Tobiasz dobrze wyszedł z bramki i przeciął podanie z głębi pola. Poza tym, zawodnik Celtiku był na spalonym
  • 56'
    Turnbull nie był w stanie dopaść do piłki na prawym skrzydle. Grę wznowi Legia (aut)
  • 55'
  • 53'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na 5. metr, bramkarz Celtiku piąstkował piłkę
  • 53'
    Mladenović wbiegł w pole karne z lewej strony, ale zatrzymał go wślizgiem były zawodnik Legii, Juranović
  • 51'
    Zmiany też w Celtiku. Juranovic, Taylor, Turnbull, Ideguchi, Kyogo wchodzą, Ralston, Bernabei, O'Riley, Hatate, Forrest schodzą
  • 49'
    Tobiasz, Abu Hanna, Sokołowski i Charatin za Boruca, Wieteskę, Kapustkę i Slisza
  • 46'
    Gol kontaktowy! Maciej Rosołek! 1:2
  • 46'
    Mecz jest dostępny w CANAL+ online (TUTAJ)
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa w sparingu 0:2 z Celtikiem FC. Wracamy za kwadrans
  • 45'
    Forrest dośrodkował z lewej flanki na środek pole karnego, Rose przeciął zagranie
  • 44'
    Akcja Japończyków. Hatate, który znalazł się przed polem karnym, prostopadle, płasko podał na 9. metr do Maedy, a ten pokonał bezradnego Boruca. Szkoci prowadzą 2:0
  • 43'
    2:0 dla Celtiku. Maeda
  • 42'
    McGregor szukał miękkiej centry w pole karne, lecz Hatate nie miał szans na dojście do piłki
  • 40'
    Za mocny przerzut Josue z rzutu wolnego na prawą stronę boiska, do Wszołka
  • 40'
    Wieteska sfaulowany przy próbie prostopadłego podania na lewe skrzydło
  • 39'
    Ralston dośrodkował z prawej flanki w pole karne, O'Riley główkował w słupek, a Boruc złapał piłkę i oddalił zagrożenie
  • 39'
    Wszołek płasko zagrał wzdłuż pola karnego w kierunku Baku, ale podanie zostało przecięte
  • 38'
    Kontra Legii. Baku płasko podał do niepilnowanego Mladenovicia, ten mocno uderzył z lewej nogi (boczny sektor "szesnastki"), lecz wysoko nad bramką
  • 37'
    Rose wybił piłkę po centrze z lewej flanki na 9. metr
  • 36'
    Celtic wymienia się podaniami w środku pola
  • 35'
    Mladenović przeciął centrę z lewego skrzydła na dalszy słupek. Po chwili zrobiło się jeszcze zamieszanie na 16. metrze, lecz zagrożenie oddalił Slisz
  • 34'
    Szkoci w ataku pozycyjnym
  • 34'
    Jędrzejczyk do Josue, ten do Slisza. Po chwili Mladenović dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Wszołka. Centra okazała się za mocna, wyszła poza linię końcową
  • 33'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, ale zagranie przeciął obrońca Celtiku
  • 32'
    Ależ zrobiło się zamieszane w polu karnym Legii. Wydawało się, że Celtic będzie miał szansę na zdobycie bramki, ale ofiarnością wykazał się m.in. Jędrzejczyk, który ucierpiał w starciu z rywalem. Obrońca może jednak grać dalej
  • 31'
    Błąd Kapustki, który zagrał pod nogi Meady, ten pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale uderzył niecelnie
  • 30'
    Faul w ataku Maedy
  • 30'
    Baku zablokował rywala w "szesnastce". Celtic miał korner, który krótko rozegrał. McGregor zdecydował się na strzał z dystansu, obił... słupek
  • 29'
    Mogło być 2:0. O'Riley mocno uderzył z lewej strony pola karnego, trafił w słupek
  • 28'
    Celtic wymienia się podaniami na połowie Legii
  • 27'
    Hatate uderzył z dystansu, ale Boruc dobrze interweniował
  • 27'
    Wszołek płasko dograł na 6. metr, do Baku, ale ten niedokładnie uderzył
  • 26'
    Kapustka posłał ryzykowne, płaskie podanie do Rose, ale stoper Legii wykonał wślizg, dzięki któremu zatrzymał rozpędzonego rywala
  • 25'
    Wieteska wstał z boiska, może grać dalej
  • 24'
    Wieteska ucierpiał w starciu z przeciwnikiem w środku pola, złapał się za lewą stopę
  • 24'
    Faul w ataku rywala
  • 22'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na dalszy slupek. Baku dopadł do piłki, ale był osaczony przez kilku rywali i stracił piłkę
  • 21'
    1:0 dla Celtiku. Hatate skutecznie uderzył z woleja (10. metr) po miękkiej centrze McGregora z ok. 25. metra
  • 19'
    Hatate znalazł się po lewej stronie boiska, ale zatrzymał go Jędrzejczyk, który wykonał wślizg. Szkoci jednak szybko odzyskali piłkę
  • 18'
  • 18'
    Welsh posłał nieprzyjemne, górne podanie do bramkarza, lecz Hart spokojnie opanował piłkę na 15. metrze
  • 17'
    Ralston otrzymał prostopadle podanie na prawe skrzydło, ale jego dośrodkowanie okazało się zdecydowanie za mocne. Aut dla Legii
  • 16'
    Strata Josue na połowie Celtiku. Szkoci wyszli z kontrą, jeden z rywali znalazł się po lewej stronie pola karnego, wycofał na jej środek, lecz Mladenović powstrzymał Abadę
  • 16'
    O'Riley dośrodkował z prawej strony boiska w okolice dalszego słupka. Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 15'
    Ależ interwencja Boruca! Bramkarz Legii obronił płaski strzał Forresta z 8. metra
  • 13'
    Celtic miał w sumie trzy rzuty rożne, które krótko rozgrywał. Legioniści oddalali zagrożenie za każdym razem
  • 13'
    Krótkie rozegranie kornera przez Celtic. O'Riley znalazł się w polu karnym, ale został zablokowany
  • 12'
    Forrest dośrodkował z lewej flanki w okolice dalszego słupka, Wieteska wybił piłkę na rzut rożny dla gości
  • 11'
    Kapustka zagrał do Jędrzejczyka, ten wypatrzył Wszołka. Po chwili Josue posłał górne podanie w pole karne, które okazało się za mocne, niedokładne
  • 10'
    Ależ było blisko! Wszołek popędził prawym skrzydłem, wycofał do Josue, który miękko dośrodkował na dalszy słupek do Baku, ten nie zdołał musnąć piłki
  • 8'
    Legia wymienia się podaniami w linii obrony
  • 8'
    Josue przerzucił piłkę na prawą stronę boiska, do Jędrzejczyka. Po chwili futbolówka ponownie dotarła do Josue, który zagrał na lewe skrzydło. Mladenović zacentrował na 8. metr, a Rosołek główkował ponad poprzeczką
  • 6'
    Przechwyt Wszołka na połowie Celtiku
  • 6'
    Rose był naciskany przez dwóch rywali na 18. metrze od własnej bramki, ale zdołał oddalić zagrożenie, celnie podając
  • 5'
    Mladenović sfaulowany na własnej połowie
  • 5'
    Kapustka ruszył środkiem boiska, po czym podał do Josue. Portugalczyk prostopadle zagrał w pole karne do Wszołka, którego centra okazała się przecięta. Legia miała korner, Josue dośrodkował na dalszy słupek, o piłkę walczył m.in. Jędrzejczyk, lecz Szkoci wyszli z opresji
  • 3'
    Hahate dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, nikt nie zamknął akcji. Grę wznowi Boruc
  • 1'
  • 0
  • "Borubar" otrzymuje teraz nagrody: od ministra sportu, przedstawicieli Pogoni Siedlce, Celtiku FC i Legii
  • "Król Artur" jest na środku boiska, otoczony m.in. przez dzieci z Legia Soccer Schools, a także piłkarzy Legii i Celtiku
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • – Zagram w pierwszej połowie, a potem zobaczymy. Legia i Celtic traktują sparing bardzo poważnie. Szkoci są chwilę przed startem ligi, więc nie będę miał okazji wystąpić ani minuty w barwach "The Bhoys" – mówił Boruc w CANAL+
  • Ławka: Tobiasz, Miszta, Skibicki, Kisiel, Abu Hanna, Ribeiro, Charatin, Sokołowski, Celhaka, Kastrati, Kamiński, Pich, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Celtikiem FC: Boruc – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Mladenović – Slisz – Wszołek, Josue, Kapustka, Baku – Rosołek
  • – Jak napisał Artur: będzie to jedyny wieczór Legii w Europie w tym sezonie. To szczególne wydarzenie dla Boruca. Wierzę, że wystąpię w tym spotkaniu i będę mógł się cieszyć z gry z dobrym rywalem. Nasze przygotowania do całych rozgrywek jeszcze się nie skończyły, przetarcie przed 2. kolejką ligową na pewno nam się przyda. Miejmy nadzieję, że godnie pożegnamy Artura – mówił Wieteska
  • Do tej pory odbyły się dwie gry pomiędzy "Wojskowymi" a "The Bhoys". Były to mecze pamiętne, rozegrane 8 lat temu w ramach 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legia świetnie zaprezentowała się w Warszawie, wygrała 4:1 po dwóch trafieniach Miroslava Radovicia, a także po jednym golu Michała Żyry i Jakuba Koseckiego. Ekipa Henninga Berga – mimo że Ivica Vrdoljak nie wykorzystał dwóch rzutów karnych – zapewniła sobie niezłą zaliczkę przed rewanżem. W Szkocji też rządziła na murawie, zwyciężyła 2:0 po bramkach Żyry i Michała Kucharczyka, ale... została ukarana walkowerem (0:3) ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika, Bartosza Bereszyńskiego. I odpadła z walki o fazę grupową Champions League, do której by pewnie awansowała, biorąc pod uwagę kapitalną formę w tamtym okresie (ostatecznie weszła do Ligi Europy)
  • Drużyna z Glasgow rozegrała 4 z 6 zaplanowanych sparingów – jak na razie po dwa razy wygrała (7:0 z Wiener Viktoria, 4:2 z Banikiem Ostrawa) i zremisowała (3:3 z Rapidem Wiedeń, 2:2 z Blackburn Rovers). Przed nią jeszcze spotkania kontrolne z Legią (20.07, godz. 18:00) i Norwich City (23.07)
  • W klubie z Glasgow od prawie roku rywalizuje Josip Juranović (prawy obrońca). Chorwat trafił do Celtiku po świetnych występach w… Legii. W poprzednich rozgrywkach, w barwach zespołu ze Szkocji, zagrał 35 razy, strzelił 5 goli i miał 2 asysty. W ostatnim czasie był łączony z Atletico Madryt i drużynami z Premier League
  • Celtic FC został formalnie założony w 1887 roku. To 52-krotny mistrz Szkocji, mający też na koncie m.in. 40 pucharów krajowych i Puchar Europy (obecna Liga Mistrzów), który zdobył w sezonie 1966/67. Trenerem "The Bhoys" jest aktualnie Ange Postecoglou. To 56-letni szkoleniowiec, który był wcześniej selekcjonerem reprezentacji Australii (2013-2017), sięgał również po mistrzostwa kraju z Brisbane Roar, South Melbourne FC (Australia; po 2 razy) i Yokohama F. Marinos (Japonia)
  • Tydzień temu 42-latek raz jeszcze odniósł się do sytuacji, tym razem na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. – Nie mam absolutnie żadnych profitów z biletów. Żeby wyjaśnić zupełnie wszystko, to, rzeczywiście, podpisałem umowę z Legią. Mój zakres obowiązków jest troszkę większy niż zwykle, co wiadomo. Przy okazji moja rola się powoli zmienia: z piłkarza-bramkarza w ambasadora. Słowa na filmiku? Każdy odebrał to tak, jak zrozumiał. To bardzo indywidualna sprawa – tak, jak w przypadku cen biletów. Może dlatego wyszło dwuznacznie, by nikt się tego nie domyślił – oznajmił "Król Artur". Wątpliwości nie zostały rozwiane, sprawa się nie złagodziła, a frekwencja zbytnio nie poprawiła. Boruc nagrał kolejne filmy, zwracał się do kibiców, tłumaczył sytuacje, ale to niewiele dało – nieoficjalnie można się było dowiedzieć, że na meczu nie będzie prowadzony zorganizowany doping. W końcu zareagował klub, który obniżył ceny biletów o 20 zł. Na dzień przed sparingiem sprzedano nieco ponad 10 tys. wejściówek.
  • "Borubar" śni i marzy o pełnym stadionie, ale okazuje się, że sporym wyzwaniem będzie zapełnienie obiektu przy Łazienkowskiej choć w połowie. Środowe spotkanie miało być świętem i inicjatywą, która nie wzbudzi najmniejszych kontrowersji. Stało się inaczej. Zawrzało już po rozpoczęciu sprzedaży biletów, ponieważ ich ceny okazały się wyższe niż na el. Ligi Mistrzów w poprzednich rozgrywkach (60 zł na Żyletę, od 95 do 130 zł na trybunę wschodnią – na zniżki mogli liczyć posiadacze karnetów na sezon 2022/23). Kibice byli zawiedzeni, swoje zdanie wyrazili Nieznani Sprawcy, a dziennikarz Weszło, Krzysztof Stanowski, zasugerował, że ceny są, jakie są m.in. dlatego, że koszty zwiększa sam Boruc, pobierając za wydarzenie stosowne honorarium. Ta informacja wywołała kolejne dyskusje, a emocjonalne nagranie bramkarza zostało odebrane dwojako. – Chciałbym tylko jedno wyjaśnić… tu nie ma co k… wyjaśniać. Jeśli masz ochotę przyjść na mecz, to zapraszam bardzo serdecznie. Jeśli nie, to dziękuję, baw się dobrze w domu – powiedział najstarszy mistrz Polski
  • Bramkarz zagra z byłym zespołem, w którym z sukcesami występował w latach 2005-2010. Spędził tam wspaniały czas pod względem sportowym: zdobył 3 mistrzostwa Szkocji, 2 Puchary Ligi Szkockiej i 1 krajowy puchar, rywalizował 22 razy w Lidze Mistrzów. – Pierwsze wspomnienia przychodzące do głowy – rzut karny w eliminacjach Champions League przeciwko Spartakowi Moskwa. Potem obronił "jedenastkę" w tych samych rozgrywkach i zapewnił wygraną z Manchesterem United. To zwycięstwo pozwoliło na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. To wszystko działo się podczas jego drugiego sezonu w Glasgow i myśleliśmy wtedy, że mamy najlepszego bramkarza na świecie! Nigdy nie widziałem tak dobrego golkipera Celtów, a moja pamięć sięga lat 70-tych. Poprosiłem legendarnego komentatora szkockiej telewizji, który pamięta lata 50-te, aby ocenił Artura na tle innych i on również przyznał, że Boruc był najlepszym bramkarzem Celtów, jakiego widział – opowiadał nam Paul Brennan, dziennikarz sportowy, znawca historii "The Hoops", współtwórca wielu kanałów informacyjnych. WYPOWIEDŹ
  • Trudno wyobrazić sobie lepszy mecz na rozstanie z futbolem. – Dokładnie tak, bardzo trafne stwierdzenie. Ostatnie spotkanie w karierze rozegram w barwach Legii przeciwko Celtikowi, któremu też w jakiś sposób kibicuję – to klub niezwykle mi bliski, gdzie spędziłem świetne lata. Taki mecz jest bardzo fajną inicjatywą ze strony Legii, naprawdę dobrym zwieńczeniem tej mojej przygody. Może jeszcze od siebie wbiję małą szpilkę – szkoda, że to dopiero pierwsze pożegnanie piłkarza na tak wzniosłym poziomie. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z tego spotkania i cieszę się również na myśl, że być może taki event zapoczątkuje kolejne, a imprezy pożegnalne w takim stylu będą nam wszystkim towarzyszyć częściej – komentował Boruc
  • "Król Artur" reprezentował "Wojskowych" w latach 2000-2005 oraz 2020-2022, wywalczył dwa mistrzostwa Polski i Puchar Ligi. – Legia jest czymś więcej niż tylko klubem. Dała mi wszystko, więc nie mogę być niewdzięczny. Mój charakter ukształtował się tutaj na tyle, że późniejsze lata okazały się dużo łatwiejsze, jeśli chodzi o grę w piłkę czy też to, co się ze mną działo. Gdyby nie Legia, to szybciej pomyślałbym o zamknięciu etapu piłkarskiego. Co roku odkładałem tę decyzję, mówiłem: "No dobrze, jeszcze roczek". Było dużo łatwiej, bo, oczywiście, apanaże wiążące się z grą w piłkę są dość fajne, więc pojawiały się myśli: "Okej, możemy skończyć rok później". Przyszła opcja Legii i zacząłem trochę inaczej patrzeć na przygodę z futbolem. Wiedziałem, że w Warszawie będę nieco inaczej oceniany i będę musiał wymagać od siebie trochę więcej. Powrót okazał się pewnie słodko-gorzki, ale – mimo wszystko – bardzo się cieszę, że tutaj skończyłem grę, że tutaj jestem, i taką klamrą spiąłem moje piłkarskie życie – stwierdził "Borubar".
  • – Wiem, że będzie pięknie, emocjonalnie. (…) Nie pompuję tego spotkania do granic łzawego wydarzenia, bo wreszcie zacznę się cieszyć życiem. Trzeba coś fajnie zamknąć, skończyć. I rozpocznie się coś nowego, ciekawego – mówił 42-latek, który we wtorek po raz ostatni trenował z drużyną, a w środę oficjalnie zakończy karierę.
  • Witamy! O godz. 18:00 rozpocznie się sparing pomiędzy Legią Warszawa a Celtikiem FC, będący pożegnaniem Artura Boruca z profesjonalnym futbolem
Legia WarszawaCeltic Glasgow
20'

20' Reo Hatate

43'

43' Daizen Maeda

46'

46' Josip Juranović za Anthony Ralston

46' Yosuke Ideguchi za Reo Hatate

46' Scott Bain za Joe Hart

46' Jota za Liel Abada

46' Greg Taylor za Alexandro Bernabei

46' David Turnbull za Matt O'Riley

46' Kyogo Furuhashi za James Forrest

58'

58' Christopher Jullien za Cameron Carter-Vickers

58' James McCarthy za Callum McGregor

58' Mikey Johnston za Daizen Maeda

66' Josue

66'

83' Igor Strzałek za Wiktor Kamiński

83'

83' Bosun Lawal za Stephen Welsh