Koniec. Legia przegrała 1:3 z Pogonią Szczecin
    Trzy minuty doliczone
  • 88'
    Josue za mocno dośrodkował z lewej strony boiska w kierunku Pekharta
  • 86'
    Dośrodkowanie na prawą stronę pola karnego, do Lopesa, który zagrywał piłkę ręką
  • 85'
    Rzut wolny dla Pogoni. Dąbrowski miękko dośrodkował w boczny sektor pola karnego, ale warszawiacy wyszli z opresji
  • 83'
    Wszołek sfaulował Drygasa na połowie Legii
  • 82'
    Josue mocno uderzył zza pola karnego, lecz został zablokowany
  • 81'
    Niecelne uderzenie Kapustki z woleja
  • 80'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na bliższy słupek, piłka została wybita
  • 79'
    Centry Kapustki i Wszołka na środek pola karnego, rywale wyszli z opresji
  • 77'
    Kapustka wycofał z bocznego sektora "szesnastki", piłkę złapał Stipica
  • 77'
    Drygas sfaulował Ribeiro w bocznym sektorze boiska
  • 75'
    Żółta kartka dla Wieteski za faul na połowie Pogoni
  • 73'
    Malec za Grosickiego
  • 72'
    Lopes za Sokołowskiego
  • 70'
    Dwie zmiany w Legii. Kapustka za Abu Hannę, Pekhart za Verbicia
  • 70'
    Grosicki zbiegł z lewej flanki do środka, a następnie oddał płaski, skuteczny strzał z 17. metra na bliższy słupek
  • 68'
    3:1 dla Pogoni. Grosicki
  • 68'
    Dwie zmiany w Pogoni. Drygas za Silvę, Kurzawa za Biczachczjana
  • 67'
    Kontra Pogoni. Grosicki zabrał się do ataku, a następnie za mocno podał w pole karne
  • 66'
    Josue poślizgnął się przy płaskim uderzeniu z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki
  • 66'
    Dąbrowski posłał miękkie podanie z głębi pola, piłka zmieniła tor lotu, następnie Abu Hanna chciał ją wybić, ale zrobił to niedokładnie. To sprawiło, że do futbolówki dopadł Zahović, który uderzył z lewej nogi. Futbolówka wpadła w kozioł, zmyliła Strebingera i wpadła do siatki
  • 63'
    2:1 dla Pogoni. Drugi gol Zahovicia
  • 61'
    Dobry przechwyt Rose, do piłki dopadł Wszołek, który podał w pole karne do Rosołka. Napastnik Legii oddał płaski, ale niecelny strzał na dalszy słupek. Nawet jakby trafił, to gol nie zostałby uznany. Był bowiem spalony
  • 59'
    Dąbrowski mocno uderzył z dystansu w kierunku dalszego słupka, ale Strebinger nie dał się zaskoczyć. Austriak zbił do boku piłkę, do której dopadł Grosicki. Skrzydłowi Pogoni miękko zagrał na dalszy słupek, ale nie było tam żadnego z jego kolegów
  • 58'
    Mata schodzi, Kucharczyk wchodzi
  • 57'
    Ribeiro znalazł się po lewej flance, był osaczony przez dwóch rywali, ale zdołał zagrać wzdłuż boiska. Nie było tam jednak żadnego gracza Legii, piłkę przechwyciła Pogoń
  • 56'
    Legia mogła zabrać się do kontry. Josue, będący w środku pola, chciał płasko, prostopadle podać na lewe skrzydło, do Verbicia. Zagranie okazało się jednak za mocne
  • 55'
    Wszołek pojawił się na prawym skrzydle, chciał dośrodkować, ale został zablokowany
  • 54'
    Stipica uprzedził rozpędzonego Wszołka, który ruszył do miękkiego zagrania z głębi pola
  • 54'
    Josue zbyt głęboko, za mocno dośrodkował w pole karne. Piłkę spokojnie złapał Stipica
  • 53'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej prawej strony boiska, do bramki ok 26 metrów
  • 53'
    Zmiana decyzji, czerwona kartka dla Zecha!
  • 52'
    Mamy jeszcze analizę VAR. Możliwe, że będzie to czerwona kartka dla Zecha
  • 51'
    Żółta kartka dla Zecha, który sfaulował Wszołka przed polem karnym Pogoni
  • 51'
    Wszołek ucierpiał we własnym polu karnym po kontakcie z... Abu Hanną. Zawodnik Legii był opatrywany przez lekarzy, ale może kontynuować grę
  • 49'
    Wszołek uderzył zza pola karnego, ale został zablokowany. Doszło do odbijanki, mogło być groźnie, ale Pogoń wyszła z opresji
  • 48'
    Ależ było blisko! Rose dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, do Rosołka, który główkował i trafił w słupek
  • 47'
    Przerzut Josue na prawe skrzydło, do Slisza, który zgrał piłkę w boczny sektor pola karnego, do Wszołka. Podanie okazało się za mocne
  • 46'
    Zmiana w Pogoni. Łęgowski za Fornalczyka
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 1:1 z Pogonią w Szczecinie. Wracamy za 15 minut
  • 45'
    Sokołowski uderzył z 18. metra, ale Stipica był na posterunku
  • 45'
    Biczachczjan znowu uderzył zza "szesnastki", ale ponownie był zablokowany
  • 44'
    Niezła akcja Legii. Udany przerzut Josue na prawą stronę boiska. Rosołek posłał zawiesinę na dalszy słupek, do Slisza, który główkował tuż ponad poprzeczką!
  • 43'
    Centra z rogu na środek pola karnego, Strebinger dobrze piąstkował futbolówkę
  • 43'
    Biczachczjan pojawił się z piłką przed polem karnym, jego strzał został zablokowany. Korner dla miejscowych
  • 42'
    Josue chciał oddać sprytny strzał z 18. metra, lecz piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 41'
    Centra Rose z prawego skrzydła na środek pola karnego, w kierunku Rosołka. Miejscowi wyszli jednak z opresji
  • 41'
    Rose dośrodkował w pole karne z prawej flanki, doszło do odbijanki, ale Pogoń wyszła z opresji
  • 40'
    Legia miała rzut rożny. Josue dośrodkował w okolice dalszego słupka, Stipica nie sięgnął piłki, ta trafiła w Dąbrowskiego, który pechowo skierował ją do własnej siatki. Remis w Szczecinie
  • 38'
    1:1. Legia wyrównała po samobójczym golu Dąbrowskiego
  • 35'
    Grosicki zbiegł z lewej flanki do środka, a następnie płasko uderzył zza pola karnego, ale został zablokowany
  • 35'
    Mata wybił piłkę po centrze z lewej flanki na dalszy słupek
  • 34'
    Verbic pojawił się po lewej stronie pola karnego i podał wzdłuż boiska, lecz Sokołowski nie opanował piłki. Moment później Josue zdecydował się na mocne uderzenie zza "szesnastki" na dalszy słupek, ale strzał okazał się niecelny
  • 32'
    Josue bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur
  • 31'
    Rose sfaulowany na 18. metrze przed bramką Pogoni. Rzut wolny dla "Wojskowych"
  • 30'
    Josue płasko, mocno dograł z lewej flanki w pole karne. Bartkowski wybił futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 29'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Wszołek główkował, ale nieznacznie obok bramki
  • 28'
    Jak padł gol dla Pogoni? Biczachczjan dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, do Kostasa, który główkował. Strebinger zbił piłkę przed siebie, doszło do zamieszania, o piłkę walczyli Wieteska i Zahović, który skierował piłkę do siatki
  • 26'
    1:0 dla Pogoni. Zahović
  • 25'
    Rzut wolny dla Pogoni, do bramki ok 27. metrów. Biczachczjan zdecydował się na płaskie uderzenie, był rykoszet. Miejscowi mają korner
  • 24'
    Grosicki zbiegł z lewej flanki do środka, ale jego uderzenie z 18. metra zostało zablokowane przez Rose
  • 23'
    Wszołek dośrodkował w pole karne w kierunku Sokołowskiego. Zagranie zostało jednak przecięte, zrobiło się zamieszanie, lecz "Portowcy" wyszli z opresji
  • 22'
    Ribeiro do Verbicia, ten zbiegł do środka i mocno uderzył zza pola karnego. Słoweniec mocno uderzył, ale Stipica był na posterunku
  • 20'
    Grosicki zbiegł z lewej flanki do środka boiska i uderzył z 20. metra na bliższy słupek. Strzał okazał się niecelny
  • 20'
    Pogoń w ataku pozycyjnym
  • 19'
    Faul Verbicia na Łęgowskim na wysokości koła środkowego
  • 17'
    Verbic ucierpiał po kontakcie z Dąbrowskim. Słoweniec leżał na murawie, ale wszystko jest już w porządku
  • 17'
    Sokołowski pojawił się na lewym skrzydle, jego dośrodkowanie zostało zablokowane
  • 16'
    Josue próbował miękko zagrać w pole karne do Rosołka. Podanie okazał się jednak trochę za mocne, grę wznowi Stipica
  • 16'
    Przechwyt Wszołka. Po chwili skrzydłowy chciał płasko wycofać z prawej flanki na 18. metr, ale zagranie przeciął Dąbrowski
  • 15'
    Pogoń wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 14'
    Rzut wolny dla Legii, po lewej stronie boiska (ok. 35 metrów do bramki). Josue dośrodkował w okolice lewej strony pola karnego, ale piłka została wybita przez piłkarza "Portowców"
  • 13'
    Żółta kartka dla Kostasa za faul na Rosołku w bocznym sektorze boiska, na połowie Pogoni
  • 12'
    Biczachczjan uderzył z 20. metra, ale został zablokowany
  • 11'
    Doszło do starcia między Fornalczykiem a Ribeiro (boczny sektor boiska). Portugalczyk położył się na murawie, lecz może kontynuować grę
  • 10'
    Fornalczyk pojawił się po prawej flance, ale został osaczony przez dwóch legionistów i stracił piłkę. Warszawiacy próbowali wyjść z kontrą, lecz dość szybko futbolówkę odzyskali "Wojskowi"
  • 9'
    Aut dla Pogoni, na wysokości pola karnego Legii
  • 9'
    Gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Verbic chciał uruchomić Ribeiro, ale Portugalczyk został uprzedzony przez Zecha na 35. metrze od bramki Pogoni
  • 7'
    Korner dla Legii. Josue dośrodkował na 9. metr, nikt nie zamknął akcji w polu karnym. Do piłki, na prawej flance, dopadł Sokołowski, który zacentrował w "szesnastkę", ale futbolówkę spokojnie złapał Stipica
  • 6'
    Grosicki popędził lewą flanką, ale jego podanie w pole karne zostało przechwycone przez Wieteskę
  • 5'
    Josue chciał przerzucić piłkę z głębi pola na prawe skrzydło, do Wszołka. Zagranie zostało przecięte
  • 3'
    Akcja Pogoni. Grosicki miękko dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Fornalczyka. Centra okazała się trochę za głęboka, ale piłkarz Pogoni zdołał utrzymać piłkę w boisku. Miejscowi w ataku pozycyjnym
  • 2'
    Ribeiro chciał wybić piłkę, ale ucierpiał w bocznym sektorze boiska po kontakcie z Fornalczykiem. Portugalczyk może jednak grać dalej
  • 1'
    Wszołek powalczył o piłkę po prawej stronie boiska. Ostatecznie, aut na własnej połowie ma Pogoń
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kikolski, Pekhart, Celhaka, Muci, Lopes, Skibicki, Grudziński, Włodarczyk, Kapustka
  • Skład Legii na mecz z Pogonią Szczecin: Strebinger – Rose, Wieteska, Abu Hanna – Wszołek, Slisz, Sokołowski, Ribeiro – Josue, Rosołek, Verbic
  • Co ciekawe, dla "Wojskowych" będzie to już 50. gra w tym sezonie. – O punkty będzie bardzo trudno, ale zrobimy wszystko, aby je zdobyć – potem jest do zgarnięcia jeszcze kolejne 12. Nie ukrywam, że to też kwestia osobista – chcę wywalczyć ich do końca sezonu jak najwięcej. Wiem, że teraz łatwo o takie podejście, że już nic się nie liczy. Zrobię ze swojej strony maksimum, abyśmy rywalizowali o każdy punkt tak samo jak wtedy, gdy byliśmy bezpośrednio zagrożeni spadkiem – mówił na piątkowej konferencji prasowej Vuković
  • – Będziemy robić to wszystko, co przeciwko Rakowowi. Na koniec chodzi o detale, decyzje w poszczególnych sytuacjach. Dokładnie o tym samym rozmawiałem z drużyną po meczu z zespołem z Częstochowy. Ważne jest, jak się zareaguje na porażkę. Chcemy zareagować odpowiednio i taki mamy zamiar. Nie miałbym nawet nic przeciwko temu, abyśmy tym razem zagrali gorzej niż ostatnio, ale wygrali, ponieważ w piłce liczy się przede wszystkim wynik – opowiadał Runjaić.
  • Do tej pory odbyło się 115 gier pomiędzy Legią a "Portowcami". Lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy zwyciężyli 71 razy, 24-krotnie remisowali i ponieśli 20 porażek. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w niedzielny wieczór. – Zmierzymy się z silnym rywalem, który ciągle walczy o mistrzostwo Polski. Pogoń dalej ma swoje ambicje w tym sezonie. Jeśli chce zająć 1. miejsce w lidze, to jasne jest to, że nie może stracić z nami punktów. Pod tym kątem wiemy, że będzie to – też z tego powodu – niezwykle trudne spotkanie – skomentował trener Vuković
  • Zachodniopomorski klub reprezentuje czterech piłkarzy z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Michale Kucharczyku, Pawle Stolarskim, Kamilu Grosickim i Kostorzu. Pierwszy z wymienionych spędził w Legii 9 lat, sięgnął po 5 mistrzostw, 6 Pucharów Polski, strzelił gola, który zapewnił awans do Ligi Mistrzów. Zdobył w sumie 71 bramek i rozegrał 349 spotkań z "eLką" na piersi (6. miejsce w historii klubu). Stolarski oraz Kostorz wywalczyli z "Wojskowymi" po 2 tytuły mistrzowskie (2020, 2021), a Grosicki – 1 (2008)
  • Granatowo-bordowi pozyskali dwóch zawodników w zimowym oknie transferowym: Wahana Biczachczjana (MSK Zilina) oraz Kacpra Kostorza, który występował wcześniej w Legii. Zespół ze Szczecina musiał się też pogodzić ze stratą Kacpra Kozłowskiego. Pomocnik z rocznika 2003 związał się z Brighton i został wypożyczony do końca sezonu do belgijskiego Royale Union Saint-Gilloise
  • Trenerem Pogoni, od listopada 2017 roku, jest Runjaić, który jednak wraz z końcem obecnych rozgrywek opuści Szczecin. Niemiec nie zdecydował się na przedłużenie umowy i wszystko wskazuje na to, że trafi do Legii. Niedzielne spotkanie będzie miało zatem dodatkowy smaczek, ciekawy podtekst. – Jak nasi zawodnicy zareagują na grę przeciwko trenerowi Runjaiciowi? Trudno mi się wypowiadać w imieniu piłkarzy, jak oni do tego podchodzą – czy ich to w jakiś sposób emocjonuje, czy bardziej mobilizuje. Trzymajmy się wersji oficjalnej, czyli że tak naprawdę nie wiadomo, kto poprowadzi stołeczny klub – skomentował Vuko
  • – Pogoń już od jakiegoś czasu jest w czołówce, ostatni sezon również skończyła w pierwszej trójce. To drużyna, która jest bardzo mądrze zarządzana i wzmacniana. Pamiętam jej pierwszy mecz po przerwie zimowej, wygrany z Piastem w Gliwicach. Jeśli się nie mylę, to z ławki wchodzili wówczas Kucharczyk, Kurzawa, Parzyszek, nowy nabytek z ligi słowackiej, nie potrafię wymówić tego długiego nazwiska (Wahan Biczachczjan – red.), który strzelił pięknego gola. To naprawdę konkretni ludzie. Kadra "Portowców" jest – od początku sezonu – mocna, w zimie była jeszcze wzmacniana. Wiemy, jak było u nas – po pierwszej części rozgrywek odeszło dwóch najgroźniejszych zawodników pod bramką przeciwnika (Emreli i Luquinhas – red.), a i tak byliśmy w takiej sytuacji, w jakiej byliśmy. Różnica między nami a Pogonią jest w tym sezonie olbrzymia. Tabela to obrazuje – mamy ponad 20 punktów mniej niż szczecinianie. W tym roku nie zdobyliśmy dużo mniej "oczek" niż "Portowcy", ale z przebiegu całych rozgrywek, to różnica, która mówi wszystko – opowiadał Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • W tym momencie Pogoń plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji, ma na koncie 59 punktów (17 zwycięstw, 8 remisów, 5 porażek) i 3 "oczka" straty do lidera (Raków Częstochowa) oraz wicelidera (Lech Poznań). Zespół ze Szczecina rozegrał 11 spotkań w 2022 roku – wygrał 7-krotnie, raz zremisował, a w 3 meczach lepszy okazał się przeciwnik. W ostatnią środę "Portowcy" przegrali u siebie 1:2 z Rakowem w bardzo ważnej, bezpośredniej rywalizacji o tytuł – oczywiście wciąż mają szansę na zajęcie 1. lokaty, ale ich sytuacja się skomplikowała. Była to też dla nich druga z rzędu porażka na własnym stadionie
  • Trener Vuković na pewno nie skorzysta w niedzielę z Ihora Charatina (pauzuje za czerwoną kartkę; grał w sobotę w rezerwach) i Artura Jędrzejczyka (pauza za nadmiar żółtych kartoników), czyli kapitana i zarazem niezwykle ważnego piłkarza będącego w niezłej formie, mogącego dać jakość na każdej pozycji w defensywie. – Mogę się tylko cieszyć, że raz jeszcze udowodnił, iż jest pewnego rodzaju fenomenem – mówił o nim niedawno Vuko. Bardzo niepokojący jest także brak Mattiasa Johanssona, jedynego nominalnego prawego obrońcy w klubie. Szwed narzeka na uraz przeciążeniowy, przez co nie wystąpi w drugim meczu z rzędu. Nie będzie również Cezarego Miszty (kontuzja kolana) i Maika Nawrockiego (uszkodzenie stawu skokowego), którzy truchtają już wokół boiska. Bramkarz ma wkrótce rozpocząć normalne zajęcia, a jeśli chodzi o stopera, to plany są takie, by wrócił do treningów z drużyną jeszcze przed końcem bieżącego sezonu. Poza kadrą znalazł się też Mateusz Hołownia (ma infekcję)
  • Sytuacja zdrowotna w zespole z Warszawy powoli się poprawia, Vuković mówił zresztą, że dopiero pod koniec sezonu będzie można mówić o najsilniejszej, docelowej kadrze, jakiej by sobie życzył. Do zdrowia wrócili i wracają bowiem zawodnicy kontuzjowani lub po chorobach – w tym tygodniu zajęcia z kolegami wznowili Artur Boruc (był przeziębiony), Paweł Wszołek (miał uszkodzony mięsień dwugłowy uda) i Rafael Lopes, który z powodu urazu nie znalazł się w składzie na spotkanie z Piastem Gliwice. Jednak przed sztabem szkoleniowym nie lada wyzwanie, aby posklejać linię defensywną na mecz w Szczecinie
  • – Wiadomo, w jakiej sytuacji Legia znajdowała się jeszcze przed kilkoma tygodniami. Na pewno nikt nie oczekiwał, że wydarzy się coś takiego, że mistrz kraju, mimo podwójnego zaangażowania w lidze i pucharach, zagra tak słabą rundę z tak wieloma porażkami na początku sezonu. Obejrzałem bardzo dużo meczów "Wojskowych", jak i innych klubów, które są w ekstraklasie. W wielu spotkaniach, które przegrali, nie okazywali się gorszą drużyną, tylko wyniki nie były takie, jak oczekiwali. Natomiast były też fazy, które wyglądały dla nich naprawdę źle. Myślę, że trener Vuković wykonał bardzo dużą pracę, aby sprowadzić ten zespół na właściwe tory. Legioniści zdobyli mnóstwo punktów w rundzie wiosennej, bo 21, tracą mało bramek, są stabilni. Vuko to już dla mnie legenda Legii. Grał w jej barwach, jest szkoleniowcem, zawsze był do dyspozycji – można powiedzieć, że to on w tym sezonie uratował stołeczny klub – stwierdził Kosta Runjaić, który prowadzi Pogoń i zapewne po zakończeniu tych rozgrywek... zastąpi Serba na stanowisku trenera przy Łazienkowskiej
  • Legia, która od połowy lutego gra całkiem dobrze, zdecydowanie lepiej niż jesienią, znowu nie jest jednak faworytem. Nie była nim również jadąc do Częstochowy i Poznania, ale potrafiła wywozić stamtąd po punkcie m.in. dzięki ambicji, woli walki i dyscyplinie. Jeszcze solidniej zaprezentowała się w rywalizacji z Lechią Gdańsk (2:1), zwłaszcza w pierwszej, świetnej połowie, najlepszej od dawna. Warszawiacy rozegrali w miesiąc trzy mecze z rywalami z TOP 4, spotkanie w Szczecinie okaże się dla nich ostatnim w wadze ciężkiej
  • Mizernie wygląda też bilans Legii w 3 poprzednich meczach wyjazdowych – to 1 remis i 2 porażki (ostatnie zwycięstwo w Szczecinie miało miejsce w listopadzie 2017 roku; 3:1). Trener Aleksandar Vuković 5-krotnie prowadził "Wojskowych" przeciwko "Portowcom" – i to także nie są dla Serba miłe wspomnienia. Jego zespół zwyciężył za pierwszym razem, a więc 2 lata temu (3:1; dom). Potem było gorzej – remis (1:1; dom) i 3 kolejne porażki (1:2, 1:3, 1:2). W tamtym roku ekipa ze stolicy 2 razy grała u siebie z Pogonią – w kwietniu zwyciężyła 4:2 po 4 golach w ciągu pierwszych 29 minut, a ostatniego dnia października przegrała 0:2 po gongach tuż przed przerwą i chwilę po niej
  • Aktualny jeszcze mistrz Polski poniósł ostatnio 15. porażkę w ekstraklasie w tym sezonie. Legioniści ulegli u siebie Piastowi Gliwice (0:1), co w ostatnich latach staje się – można powiedzieć – tradycją. Gdyby tego było mało, to przed Legią rywalizacja z następnym niewygodnym przeciwnikiem. Warszawiacy, którzy są na 10. pozycji w tabeli z dorobkiem 36 punktów (11 wygranych, 3 remisy, 15 porażek), zmierzą się w Szczecinie z Pogonią, czyli jednym z trzech kandydatów do zdobycia mistrzostwa Polski. Na 9 ostatnich spotkań (z tym rywalem) stołeczny klub zwyciężył raptem 2 razy, 2-krotnie zremisował i poniósł aż 5 porażek
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 30. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Legią Warszawa!
Pogoń SzczecinLegia Warszawa

13' Kostas Triantafyllopoulos

13'

26' Luka Zahović

26'
37'

37' Damian Dąbrowski

46' Mateusz Łęgowski za Mateusz Fornalczyk

46'

53' Benedikt Zech

53'

58' Michał Kucharczyk za Luis Mata

58'

62' Luka Zahović

62'

67' Kamil Drygas za Wahan Biczachczjan

67'

68' Kamil Grosicki

68' Rafał Kurzawa za Jean Carlos Silva

68'

73' Mariusz Malec za Kamil Grosicki