90'
  • 90+6'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Piastem
  • 90+3'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował z rzutu wolnego, zrobiło się zamieszanie, Wieteska nie zdołał sięgnąć piłki
  • 90+2'
    Żółta kartka dla Kaputa
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    Pyrka za Kądziora
  • 89'
    Kądzior znalazł się na 13. metrze, ale nieczysto uderzył, piłkę przechwycili miejscowi
  • 87'
    Żółta kartka dla Jędrzejczyka za faul na Kapucie. To oznacza, że kapitan Legii nie zagra w Szczecinie z Pogonią
  • 85'
    Muci wbiegł w pole karne z lewej strony, uderzył płasko, na bliższy słupek, ale niecelnie
  • 83'
    Holubek dośrodkował z lewej strony boiska na dalszy słupek. Zagranie okazało się nieudane
  • 81'
    Toril za Wilczka, Kaput za Vidę
  • 80'
    Włodarczyk za Pekharta
  • 79'
    Jędrzejczyk wrzucił piłkę z autu w pole karne, Wieteska strącił piłkę, którą przechwycił Plach
  • 78'
    Ależ było blisko! Josue dośrodkował z rogu na dalszy słupek, Jędrzejczyk główkował, piłka odbiła się od Czerwińskiego i przeleciała tuż obok bramki
  • 77'
    Kapustka chciał dośrodkować z prawej strony pola karnego, wywalczył korner
  • 77'
    Jędrzejczyk płasko podał z prawej strony boiska w boczny sektor "szesnastki", Huk wybił piłkę na aut
  • 76'
    Slisz podał na lewą stronę pola karnego do Muciego, który jednak źle przyjął piłkę
  • 74'
    Dla "Kapiego" to pierwszy mecz o stawkę od 9 miesięcy. Kibice Legii skandowali jego i imię i nazwisko tuż po tym jak pojawił się na murawie
  • 73'
    Dwie zmiany w Legii. Sokołowski i Verbic schodzą, wchodzą Muci i Kapustka!
  • 72'
    Jędrzejczyk dobrze zagrał na wyprzedzenie, ale piłki, na prawej stronie boiska, nie sięgnął Rosołek
  • 71'
    Verbic sfaulowany przez Vidę na połowie Legii
  • 70'
    Rosołek popędził prawym skrzydłem, ale pojedynek bark w bark wygrał z nim Mosór
  • 69'
    Ribeiro do Verbicia, ten do Slisza. Środkowy pomocnik chciał płasko podać do Słoweńca na lewą stronę "szesnastki", ale było to niedokładne zagranie
  • 68'
    Kądzior zacentrował z rzutu rożnego na 10. metr, Mosór świetnie wyskoczył i główkował tuż obok bramki
  • 67'
    Holubek został zatrzymany przez Rose na lewym skrzydle, ale wywalczył korner
  • 66'
    Chrapek pojawił się z piłką po prawej stronie pola karnego, chciał płasko podać do kolegi, ale zabrakło zrozumienia
  • 64'
    Ribeiro dośrodkował z lewego skrzydła na środek pola karnego, do Sokołowskiego, który niecelnie główkował
  • 64'
    Zbyt mocne dośrodkowanie Wieteski z lewej flanki na dalszy słupek, nikt nie zamknął akcji
  • 62'
    Żółta kartka dla Wieteski, który sfaulował rywala
  • 62'
    Josue wbiegł w pole karne, miękko zacentrował na dalszy słupek. Był rykoszet, futbolówka trafiła do Pekharta, który złożył się do strzału i huknął z 7. metra w poprzeczkę!
  • 61'
    Jędrzejczyk zamarkował centrę, dzięki czemu minął Holubka. Kapitan Legii chciał dośrodkować, ale tym razem zablokował go piłkarz Piasta
  • 60'
    Zmiana w Legii. Ribeiro za Abu Hannę
  • 59'
    Korner dla gości. Kądzior zacentrował na 5. metr. ale Wieteska wybił piłkę głową
  • 59'
    Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, w polu karnym nikt nie dopadł do piłki. Konczkowski zgarnął ją na prawym skrzydle i wywalczył korner
  • 58'
    Faul Slisza po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Piasta na wysokości 30. metra
  • 57'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Piast oddalił zagrożenie
  • 57'
    Rosołek pojawił się po prawej stronie pola karnego, chciał wycofać, ale został zablokowany przez Czerwińskiego, który naprawił wcześniejszy błąd
  • 55'
    Josue do Abu Hanny, ten zbiegł do środka i został sfaulowany. Legia szybko wznowiła grę, Verbic pojawił się po lewej stronie "szesnastki", lecz został zablokowany przy próbie dośrodkowania wzdłuż boiska
  • 54'
    Faul Mosóra na Rosołku na wysokości koła środkowego
  • 54'
    Dośrodkowanie z prawej flanki na środek pola karnego, Sokołowski uderzył przewrotką, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką
  • 53'
    Verbic sprytnie podał piętą do Slisza, ten płasko zagrał na lewą stronę pola karnego, którego strzał został zablokowany przez Mosóra
  • 52'
    Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, zrobiło się lekkie zamieszanie, ale legioniści wyszli z opresji
  • 52'
    Mosór sfaulowany przez Pekharta w bocznym sektorze, na połowie Legii. Rzut wolny dla gości
  • 51'
    Chrapek znalazł się na lewym skrzydle, ale dobrze w obronie popracował Rose, który zatrzymał rywala wybijając piłkę na aut
  • 50'
    Vida nieprzepisowo powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 49'
    Żółta kartka dla Huka, który sfaulował Josue w środku pola
  • 48'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 48'
    Chrapek pojawił się z piłką po lewej flance, ale został osaczony przez Slisza i Jędrzejczyka, i stracił piłkę
  • 47'
    Jędrzejczyk przeciął górne podanie na lewe skrzydło, aut dla Piasta
  • 47'
    Sokołowski podał do Verbicia, ten wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został zatrzymany przez Czerwińskiego. Grę wznowi Plach
  • 46'
    Legia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa u siebie 0:1 z Piastem Gliwice
  • 45+2'
    Abu Hanna chciał płasko podać na lewe skrzydło, do Verbicia. Doszło do nieporozumienia, Słoweniec nie dopadł do futbolówki, grę wznowi bramkarz Piasta
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Jak padł gol? Wieteska, będący we własnym polu karnym, był naciskany przez Kądziora i podbił piłkę. Ta trafiła do Rose, który zgrał futbolówkę głową bardzo pechowo, niedokładnie, wprost do Kądziora, który miał przed sobą tylko Strebingera i pewnie go pokonał. Piast prowadzi 1:0
  • 43'
    Gol dla Piasta. Kądzior
  • 42'
    Konczkowski uprzedzony przez Wieteskę po prawej stronie boiska. Piast ma jeszcze aut
  • 42'
    Kądzior zacentrował z rogu na środek "szesnastki", Wilczek główkował, ale nie trafił w bramkę
  • 41'
    Kądzior dośrodkował na 6. metr, Abu Hanna przeciął centrę. Piast ma rzut rożny
  • 40'
    Sokołowski sfaulował Vidę po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Piasta na wysokości 16. metra
  • 40'
    Konczkowski dośrodkował z prawej flanki w pole karne, zagranie zostało przecięte
  • 39'
    Pekhart upadł na murawę po kontakcie z Czerwińskim, na połowie Piasta, ale gra była puszczona
  • 38'
    Piast chciał wyjść z kontrą, ale dobrze zareagował Sokołowski, który wbiegł przed rozpędzonego rywala, uprzedził go i przejął futbolówkę
  • 37'
    Josue chciał miękko zacentrować z rogu pola karnego na prawą stronę "szesnastki", do Jędrzejczyka, który nie zdołał sięgnąć piłki i utrzymać jej w boisku
  • 36'
    Czerwiński do Kądziora, ten do Holubka, który miękko dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Rose przeciął zagranie głową. Gliwiczanie jednak szybko przechwycili futbolówkę. Moment później Huk uderzył z dalszej odległości, ale niecelnie
  • 35'
    Verbic próbował minąć Reinera i wbiec w pole karne z lewej strony, ale stoper Piasta powstrzymał Słoweńca i odzyskał piłkę
  • 34'
    Verbic otrzymał podanie, próbował przyjęciem minąć rywala i zbiec do środka, ale piłka mu odskoczyła, rywale wyszli z opresji
  • 33'
    Josue przełożył rywala, po czym mocno uderzył z lewej nogi, z 25. metra na bliższy słupek. Plach był na posterunku, spokojnie złapał piłkę
  • 32'
    Abu Hanna dobrze popracował w defensywie, powstrzymał Konczkowskiego
  • 32'
    Rosołek mocno uderzył z lewej nogi, z dystansu. Strzał okazał się niecelny
  • 30'
    Pekhart znalazł się po prawej stronie pola karnego, po czym zgrał piłkę na środek "szesnastki" do Verbicia, który popełnił faul w ataku
  • 29'
    Josue zacentrował z rogu na 10. metr, w kierunku Wieteski. Rywale wybili piłkę, którą szybko odzyskali "Wojskowi"
  • 29'
    Jędrzejczyk płasko wycofał w pole karne, do Rosołka, ten obrócił się z piłką i uderzył z trudnej pozycji. Futbolówka odbiła się od Mosóra, Czerwińskiego i wyszła na korner
  • 28'
    Slisz dobrze odebrał futbolówkę w środku pola, Legia wyszła z kontrą. Po chwili nastąpiło dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek. Był tam Pekhart, który zgrał piłkę głową - Verbić nie trafił w futbolówkę, akcję mógł zamknąć jeszcze Rosołek, który składał się do strzału, ale trafił w nogę Mosóra. Sędzia odgwizdał faul
  • 24'
    Josue zacentrował z rogu na 7. metr, zrobiło się zamieszanie, Verbic chciał dopaść do piłki, ale został uprzedzony. Piast wyszedł z kontrą, lecz mocny strzał Chrapka zza "szesnastki" okazał się niedokładny
  • 23'
    Rzut wolny dla Legii. Josue dośrodkował z 25. metra na dalszy słupek. Czujny był Czerwiński, który przeciął dogranie w kierunku Wieteski. Korner
  • 22'
    Wilczek sfaulował Slisza na połowie Piasta
  • 22'
    Wieteska znowu podłączył się do ofensywy. Stoper podał na lewą flankę do Abu Hanny, którego centra została zablokowana. Piłka odbiła się od rywala i została przechwycona
  • 21'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 21'
    Piast miał korner. Dośrodkowanie do Reinera, który główkował, ale Strebinger spokojnie interweniował
  • 20'
    Holubek płasko dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Slisz przeciął podanie - o mały włos, a piłka wpadłaby do bramki strzeżonej przez Strebingera. Korner dla Piasta
  • 19'
    Slisz stracił piłkę w środku pola. Piast wyszedł z kontrą - Vida ruszył na bramkę, potężnie uderzył zza "szesnastki", ale futbolówka poszybowała ponad poprzeczką
  • 17'
    Piast próbował się przedrzeć prawą stroną boiska, ale to się nie udało, Legia dobrze się broniła
  • 16'
    Jędrzejczyk płasko zacentrował z prawej flanki w pole karne, w kierunku Verbicia. Podanie zostało przecięte przez Huka
  • 15'
    Josue niedokładnie podał na lewą stronę boiska, do Slisza. Piłkę przejął Czerwiński
  • 15'
    Piast wyprowadził szybki atak, ale legioniści nie dali się zaskoczyć, z dobrej strony pokazał się Sokołowski, który wybił piłkę poza pole karne
  • 14'
    Legia miała rzut rożny. Josue dośrodkował na bliższy słupek, ale rywale wyszli z opresji
  • 13'
    Przechwyt Abu Hanny w bocznym sektorze boiska, Legia zabrała się do kontry. Po chwili Rosołek wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał zacentrować, ale zablokował go Mosór. Korner
  • 12'
    Legia miała rzut wolny po lewej stronie boiska. Josue dośrodkował w okolice dalszego słupka, Plach wyszedł z bramki i piąstkował piłkę, uprzedzając Wieteskę, który składał się do strzału z głowy
  • 11'
    Żółta kartka dla Reinera, który sfaulował Verbicia na wysokości koła środkowego
  • 10'
    Niezła akcja Legii. Josue otrzymał piłkę na prawym skrzydle, po czym miękko dośrodkował z lewej nogi na środek "szesnastki". Rosołek główkował, futbolówka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 9'
    Rosołek sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Przechwyt Sokołowskiego w środku pola. Moment później zawodnik Legii był naciskany przez rywala, stracił piłkę po lewej stronie boiska, ale warszawiacy szybko ją odzyskali
  • 8'
    Kądzior potężnie uderzył z pola karnego Legii, piłka poszybowała ponad poprzeczką. Poza tym, zawodnik Piasta był na spalonym
  • 7'
    Faul Sokołowskiego na Czerwińskim w bocznym sektorze boiska, na połowie gości
  • 6'
    Wieteska podłączył się do ofensywy, podał do Josue, który mocno uderzył z dystansu. Strzał zablokował Czerwiński
  • 6'
    Verbic upadł w polu karnym Piasta po kontakcie z Reinerem. Sędzia nie odgwizdał jednak faulu
  • 5'
    Abu Hanna zacentrował z lewej strony boiska, Plach piąstkował piłkę
  • 5'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 3'
    Josue miękko dośrodkował z 25. metra na prawą stronę pola karnego, ale Rosołek nie zdołał sięgnąć piłki. Grę wznowi Plach
  • 2'
  • 1'
    Rose posłał dalekie podanie na prawe skrzydło, do Pekharta. Zagranie przeciął Mosór
  • 1'
  • Josue otrzymał statuetkę dla piłkarza marca w PKO Ekstraklasie
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Kikolski, Ribeiro, Kastrati, Celhaka, Muci, Skibicki, Włodarczyk, Kapustka, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Strebinger – Jędrzejczyk, Rose, Wieteska, Abu Hanna – Rosołek, Slisz, Sokołowski, Verbic – Josue – Pekhart!
  • Do tej pory odbyło się 29 gier pomiędzy Legią a Piastem. Lepsze statystyki mają "Wojskowi", którzy zwyciężyli 15 razy, a także po 7 razy remisowali i przegrywali. Stołeczny zespół nie wygrał za to z gliwiczanami żadnego z 5 ostatnich, domowych spotkań (2 remisy, 3 porażki). Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się w poniedziałkowy wieczór. – W Warszawie gra się trudno. Legia jest w dobrej formie, ale my też. Jedziemy tam pewni siebie – po to, by wygrać, gdyż mamy swoje cele. Punkty są nam potrzebne – dodał Kądzior
  • Nadchodzący mecz z pewnością będzie szczególny dla Ariela Mosóra, który w 2018 roku – jako 15-latek – przeszedł ze stołecznej Unii do "Wojskowych" i reprezentował ich barwy przez trzy sezony. – Kibicowałem Legii, odkąd pamiętam, zaraził mnie tym tato. Przeżyłem przy Łazienkowskiej fajny czas: mistrzostwo Polski juniorów, debiut w ekstraklasie, mistrzostwo również wśród seniorów, choć akurat zbyt wiele się wtedy nie nagrałem (2 spotkania w "jedynce" – red.). Moje uczucia do tego klubu nigdy się nie zmienią, zawsze będę za niego trzymać kciuki. Dziś na boisku wszystko, co mogę, oddaję Piastowi, który we mnie uwierzył i stworzył optymalne warunki. Czy czuję stres przed występem na stadionie w Warszawie? Kompletnie o tym nie myślę, przyjeżdżam zrobić swoje. Legia oczywiście jest faworytem, ale jesteśmy mocno nakręceni serią ośmiu meczów bez porażki. Liczę na fajną, świąteczną niespodziankę dla nas i naszych kibiców. Mam nadzieję, że wygramy – opowiadał 19-latek. – Ariel będzie chciał się pokazać, na pewno jest mu cały czas żal, że nie dostał szansy w Legii – stwierdził były obrońca aktualnego mistrza kraju, Igor Lewczuk
  • – W polskiej piłce nie ma zbyt wielu rzeczy zagwarantowanych, ale jest jedna prawidłowość, niezmienna od przynajmniej 20 lat – trener Fornalik bardzo dobrze przygotowuje drużynę do sezonu, gra ona na miarę możliwości. Nie idzie za tym splendor czy opowiadanie bajek, medialny szum. To świetny fachowiec z niezwykle solidnym zespołem. Tak traktujemy tego rywala. To nie jest przypadek, że w kolejnej rundzie punktuje na niezłym poziomie – skomentował Vuko
  • Klub z Gliwic nie skorzysta z Kostadinova i Sappinena, którzy doznali poważnych kontuzji. – To zawodnicy, których zakontraktowaliśmy na dłuższy czas, w określonym celu. Myślę, że w pierwszych spotkaniach pokazali, że już teraz albo niebawem mogą stanowić o sile Piasta. Ich absencje, urazy, to na pewno problemy. Ktoś powie, że są inni piłkarze, jest szeroka kadra. Oczywiście, tak jest, ale ubytek dwóch graczy z prawie podstawowego składu zawsze powoduje kłopot dla sztabu, drużyny. Zmniejsza się pole manewru. Mówiąc o poniedziałkowym meczu w Warszawie, dochodzi jeszcze nieobecność Toma Hateleya, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. To spore osłabienie – mówił szkoleniowiec Fornalik
  • – Piast ma mocny kręgosłup. Grono zawodników, począwszy od bramkarza, przez Kubę Czerwińskiego, Chrapka, Kądziora czy Wilczka, to ludzie, których stać było na grę w zespołach na naszym poziomie. Czerwo występował w Legii, Wilczek reprezentował duże kluby, tak samo Kądzior. Wciąż są w dobrym wieku, mogą dać sporo na murawie. Drużyna z Gliwic ma zatem indywidualności, ale jest – przede wszystkim – poukładana, dobrze przygotowana motorycznie. To od lat wyróżnia szkoleniowca Fornalika, który prowadził wcześniej – w podobny sposób – Ruch Chorzów, czyli zespół potrafiący grać w europejskich pucharach, mimo że nie raz bił się o utrzymanie. Nie ma tam przypadku. To dla nas wyzwanie, aby powalczyć z tą drużyną, wygrać. Chodzi o to, żeby ogrywać też mocnych rywali – powiedział Vuković
  • Niebiesko-czerwoni pozyskali pięciu graczy w zimowym oknie transferowym. Do "Piastunek" dołączyli Michał Kaput (Radomiak Radom), Tihomir Kostadinov (MFK Ruzomberok), Constantin Reiner (SV Ried 1912), Rauno Sappinen (Flora Tallinn) i Wilczek (FC Kobenhavn). Gliwice opuścili natomiast Tomasz Jodłowiec (bez klubu), Patryk Lipski (Widzew Łódź), Dominik Steczyk (Stal Mielec; wypożyczenie), Tiago Alves (Montedio Yamagata) i Sokołowski, który na początku stycznia po latach wrócił na Łazienkowską
  • Piast jest na 7. pozycji z dorobkiem 41 punktów (11 zwycięstw, 8 remisów, 9 porażek) i stratą 5 "oczek" do 4. lokaty. Gliwiczanie mają za sobą 8 gier bez porażki (5 wygranych, 3 remisy), w poprzedniej kolejce pokonali u siebie Górnika Łęczna (1:0) po golu Kamila Wilczka. – Runda wiosenna jest – w naszym wykonaniu – dobra. Nie tracimy bramek, praktycznie w każdym spotkaniu stwarzamy sytuacje z przodu, punktujemy. Niektóre mecze udało nam się wygrać, w innych remisowaliśmy po 0:0. Wiadomo, zawsze może być lepiej. Jeśli chodzi o grę ofensywną, to wydaje mi się, że cały czas – z takim potencjałem ludzkim, jakim dysponujemy – są u nas rezerwy. Mam nadzieję, że do końca sezonu nie przegramy ani razu – skomentował zawodnik zespołu ze Śląska, Damian Kądzior
  • Ale dla Legii "Piastunki" są wyjątkowo trudnym rywalem – na ostatnie 10 spotkań warszawiacy tylko 2-krotnie wygrali z ekipą ze Śląska, 3-krotnie padał remis i aż 5 razy lepsi byli przeciwnicy. Wcale lepiej nie wyglądają mecze z gliwiczanami na własnym boisku. Ostatni raz "Wojskowi" ograli Piasta przy Łazienkowskiej w 2018 roku – zwyciężyli 2:0 po golach Sandro Kulenovicia i Carlitosa, trenerem był wówczas Ricardo Sa Pinto. Kolejne wyniki w Warszawie, to 0:1, 1:2, 1:1, 2:2. W ostatnim starciu w stolicy rywale zwyciężyli 2:1 – do siatki Cezarego Miszty trafiali Świerczok i Tiago Alves, dla legionistów strzelił Lopes. Trener Vuković prowadził drużynę przeciwko Piastowi 5 razy i wygrał tylko pierwszy mecz (3:1 w Gliwicach po golach Artura Jędrzejczyka, Jose Kante i Dominika Nagya; w maju 2018 roku). Kolejne 4 spotkania pod wodzą "Vuko", to 0:1, 0:2, 1:2 i 1:1, czyli w sumie bilans serbskiego szkoleniowca z "Piastunkami", to 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 porażki
  • W poniedziałek piłkarze Legii zmierzą się u siebie z Piastem Gliwice (7. pozycja), który też jest w grze o Europę. Stołeczny zespół ma z tą drużyną mieszane wspomnienia z poprzedniego roku (dwa wyjazdy) – w kwietniu zwyciężył 1:0, a w październiku przegrał 1:4. Po tym drugim spotkaniu zwolniony został trener "Wojskowych", Czesław Michniewicz, który od stycznia br. jest selekcjonerem reprezentacji Polski. – Jak pamiętamy początek tamtego meczu (jesienią – red.), to wcale nie zapowiadało się, że wygramy tak efektownie. W pierwszych minutach warszawiacy mieli dwa słupki w jednej akcji. Zagraliśmy wtedy naprawdę bardzo dobrze. Nie chcę się odnosić do ówczesnej postawy "Wojskowych", ale dziś to na pewno inny zespół niż wtedy. To drużyna skonsolidowana, jedna z najlepiej punktujących na wiosnę. Trener Vuković potrafił dotrzeć do tych chłopaków, scalić, zjednoczyć. Widać efekty pracy, choć jego zadanie było bardzo trudne. Pamiętamy w jakiej sytuacji przejmował Legię, a w jakiej jest ona obecnie – stwierdził szkoleniowiec Piasta, Waldemar Fornalik. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści znajdują się na 9. pozycji w lidze z dorobkiem 36 punktów (11 zwycięstw, 3 remisy, 14 porażek) i są w takim położeniu, że niektórzy mówią, iż nie grozi im ani spadek, ani puchary. Stołeczny zespół, który nie zagwarantował sobie jeszcze utrzymania, wciąż ma szanse na 4. lokatę (10 punktów straty, 6 kolejek do końca), ale musiałby seryjnie wygrywać i liczyć na regularne potknięcia klubów będących przed nim. – Mogliśmy czuć większą presję, co do układu klasyfikacji. Teraz jest inaczej, co nie sprawia, że chcemy mniej niż do tej pory. Trzeba zrobić wszystko, aby być gotowym na nadchodzący mecz ligowy z dobrym przeciwnikiem. Nie myślimy zbytnio o tym, jak w tej chwili wygląda tabela – opowiadał szkoleniowiec "Wojskowych", Aleksandar Vuković. ZAPIS KONFERENCJI
  • Wydaje się, że warszawiacy na dobre odpędzili złe demony, z którymi mieli do czynienia w rundzie jesiennej i na początku drugiej części sezonu. Od dwóch miesięcy utrzymują solidny poziom, co spowodowało, że mają za sobą 8 ligowych meczów bez porażki (5 zwycięstw, 3 remisy), a w 3 ostatnich spotkaniach mierzyli się przecież z przeciwnikami z TOP 4. W poprzedniej kolejce legioniści zremisowali z Lechem w Poznaniu (1:1) – nie byli faworytem rywalizacji z "Kolejorzem", ale wywieźli z Wielkopolski cenny punkt po golu Rafaela Lopesa. Mistrzowie Polski kończyli grę w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ihora Charatina (doliczony czas), a wcześniej dokonali dwóch wymuszonych zmian z powodu urazów Lopesa (spięcie mięśni) i Patryka Sokołowskiego (rozcięta głowa, uszkodzony nos). Obaj zawodnicy są już jednak do dyspozycji sztabu szkoleniowego
  • Witamy! O godz. 20:00 rozpocznie się mecz 29. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice. Oba kluby są po 8 ligowych spotkaniach bez porażki i będą chciały podtrzymać passę, by zachować szanse na 4. pozycję premiowaną grą w Europie
Legia WarszawaPiast Gliwice
11'

11' Constantin Reiner

43'

43' Damian Kądzior

49'

49' Tomas Huk

81'

81' Michał Kaput za Kristopher Vida

81' Alberto Toril za Kamil Wilczek

90'

90' Arkadiusz Pyrka za Damian Kądzior