84'
90'
90'
  • 90+4'
    Koniec. Legia wygrała 4:1 z Bruk-Betem po dwóch golach Pekharta, a także bramkach Josue i Wieteski
  • 90+2'
    Bruk-Bet sprytnie rozegrał rzut wolny. Putiwcew dopadł do wystawionej piłki i skutecznie uderzył w kierunku bliższego słupka
  • 90'
    Gol dla Bruk-Betu. Putiwcew
  • 90'
    Błąd Mladenovicia w defensywie. Sytuację chciał naprawić Slisz, który - zdaniem sędziego - sfaulował Mesanovicia, tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla pomocnika Legii
  • 89'
    Mladenović zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, z lewej nogi. Piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 87'
    Mladenović zbiegł z lewej flanki do środka boiska, a następnie został sfaulowany przez Tushę na wysokości 20. metra. Rzut wolny dla miejscowych
  • 86'
    Jędrzejczyk po raz kolejny fajnie podłączył się do ofensywy - widać, że jest bardzo zaangażowany od momentu wejścia na boisko, pokazuje się do gry, nieźle radzi sobie w odbiorze
  • 84'
    Ostatnia zmiana w ekipie gości. Tusha za Radwańskiego
  • 83'
    Faul Slisza w środkowej strefie boiska
  • 83'
    Termalica wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 81'
    Rose dobrze popracował w defensywie - najpierw uprzedził Mesanovicia, a potem go nabił. Grę wznowi Miszta
  • 79'
    Przerwa w grze. Domgjoni ucierpiał, potrzebuje pomocy medycznej
  • 78'
    Mladenović dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale zagranie zostało przecięte. Powalczył jednak Jędrzejczyk, który przechwycił piłkę na prawej flance, a następnie wycofał do Celhaki. Albańczyk dograł w "szesnastkę", lecz przyjezdni oddalili zagrożenie
  • 77'
    Sokołowski sfaulowany na ok. 24. metrze od bramki Bruk-Betu. Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony
  • 75'
    Dwie zmiany w Legii. Sokołowski za Josue, Jędrzejczyk za Johanssona
  • 74'
    Pekhart dobrze popracował z przodu i przechwycił piłkę po niedokładnym podaniu Pawluczenki. Czech pojawił się w polu karnym, minął Boneckiego, zbiegł do środka, a następnie na wślizgu, z lewej nogi, z 13. metra, trafił do siatki
  • 72'
    4:0 dla Legii! Drugi gol Pekharta!
  • 72'
    Dwie zmiany w Bruk-Becie. Bonecki i Mesanović za Wlazłę i Polarusa
  • 71'
    Polarus dośrodkował z rogu na bliższy słupek, Miszta piąstkował piłkę, która po chwili została wybita z pola karnego
  • 70'
    Polarus zacentrował, a Celhaka wybił futbolówkę na kolejny róg
  • 70'
    Przyjezdni mieli korner. Dośrodkowanie na bliższy słupek, Wieteska wyskoczył i wybił piłkę na kolejny korner
  • 69'
    Domgjoni sfaulowany przez Johanssona po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla gości, na wysokości 24. metra. Rywale krótko rozegrali stały fragment, Josue zatrzymał rywala będącego w bocznym sektorze "szesnastki". Korner dla Bruk-Betu
  • 67'
    Legia w ataku pozycyjnym, spokojnie wymienia podania w środku pola
  • 65'
    Dośrodkowanie Radwańskiego z rogu na dalszy słupek, zrobiło się zamieszanie, ale piłka wyszła poza "szesnastkę"
  • 64'
    Radwański znalazł się na prawej flance, jego centra została zablokowana. Korner dla gości
  • 63'
    Dwie zmiany w Legii. Muci i Celhaka za Rosołka i Lopesa
  • 62'
    Mladenović chciał miękko dograć z lewej strony boiska w pole karne, ale podanie przeciął Biedrzycki
  • 61'
    Bruk-Bet wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 61'
    Josue płasko, prostopadle zagrał na prawe skrzydło, do Wszołka. Zawodnik Legii zdołał utrzymać piłkę w boisku, ale szybko przechwycił ją Domgjoni
  • 60'
    Żółta kartka dla trenera Latala
  • 59'
    Josue dośrodkował z rogu na środek pola karnego, rywale wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 58'
    Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego, został zablokowany, ale wywalczył korner
  • 57'
    Slisz znalazł się po lewej stronie boiska (w defensywie), był naciskany przez Hubinka, ale zdołał go nabić. I wywalczył piłkę dla Legii
  • 54'
    Johansson zagrał z głębi pola do Wszołka, który walczył o piłkę z Domgjonim. Zawodnik Bruk-Betu wybił futbolówkę poza linię boczną
  • 53'
    Rosołek zagrał do Josue, ten podał bez przyjęcia na prawe skrzydło, do Wszołka, który dośrodkował na środek "szesnastki". W piłkę nie trafił Putiwcew, a potem Pekhart. Do futbolówki dopadł jeszcze Mladenović, który zacentrował z lewej flanki na ok. 9. metr. Był tam Lopes, który główkował w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się trochę niecelny
  • 50'
    Legioniści mieli aut, ale piłkę dość szybko przechwycili przyjezdni
  • 50'
    Rosołek zbiegł do środka, a następnie miękko zagrał na prawe skrzydło, do Wszołka. Podanie przeciął Domgjoni, Legia ma aut
  • 49'
    Miszta spokojnie złapał futbolówkę po centrze Modelskiego z prawego skrzydła
  • 49'
    Bruk-Bet miał rzut rożny. Dośrodkowanie na bliższy słupek, zrobiło się zamieszanie, jeden z rywali uderzył ponad poprzeczką
  • 48'
    Śpiewak pojawił się z piłką po prawej stronie pola karnego, zagrał na dalszy słupek. Wszołek popracował w defensywie, wybił futbolówkę na korner
  • 47'
    Akcja Legii. Mladenović popędził lewą flanką, przełożył rywala, ale tempo akcji spadło. Po chwili Wieteska popełnił faul w środku pola
  • 46'
    Dwie zmiany w Bruk-Becie. Śpiewak za Kocyłę i Stefanik za Poznara
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 3:0 z Bruk-Betem po golach Josue, Pekharta i Wieteski. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Stołeczna ekipa miała korner - Josue zacentrował na bliższy słupek, piłka została wybita. Portugalczyk znów do niej dopadł, po czym kapitalnie dośrodkował na dalszy słupek. Był tam Wieteska, który wyskoczył i skutecznie główkował - Pawluczenko musnął piłkę, ale ta i tak wpadła do siatki. Legia prowadzi już 3:0 z Bruk-Betem!
  • 45'
    3:0 dla Legii! Wieteska!
  • 45'
    Legia miała rzut wolny. Josue miękko dośrodkował w okolice prawej strony "szesnastki", jeden z rywali wybił piłkę na rzut rożny
  • 44'
    Johansson sfaulowany przez Putiwcewa po prawej stronie boiska. Żółta kartka dla rywala
  • 43'
    Josue dośrodkował z rogu na bliższy słupek, piłka została wybita poza "szesnastkę", dopadł do niej Rosołek, który uderzył bez przyjęcia - ponad poprzeczką
  • 43'
    Korner dla Legii
  • 42'
    Josue sfaulowany po lewej stronie boiska. Legia miała rzut wolny - Portugalczyk zacentrował na środek pola karnego, zakotłowało się, ale rywale oddalili zagrożenie
  • 39'
    Wszystko zaczęło się od dokładnego podania Slisza z głębi pola, do Wszołka, ten wbiegł w pole karne, a następnie zagrał na dalszy słupek do Pekharta, który pokonał bramkarza
  • 38'
    2:0 dla Legii! Pekhart!
  • 35'
    Goście mogli wyrównać. Domgjoni wbiegł w pole karne z lewej strony, a następnie wycofał na 8. metr do Poznara, który uderzył ponad poprzeczką
  • 33'
    Pekhart sfaulowany w środku pola
  • 31'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w pole bramkowe, zrobiło się zamieszanie, ale goście wyszli z opresji
  • 30'
    Rzut rożny dla miejscowych
  • 30'
    Lopes zagrał na prawe skrzydło, do Wszołka, który został uprzedzony przez rywala. Legia ma aut
  • 29'
    Slisz pojawił się po prawej stronie pola karnego, oddał strzał, ale golkiper Bruk-Betu był na posterunku
  • 28'
    Lopes popędził prawą flanką, a następnie dośrodkował na dalszy słupek, do Pekharta. Zrobiło się zamieszanie, piłka została wybita. Do futbolówki, na 18. metrze, dopadł Josue, który oddał skuteczny strzał w kierunku bliższego słupka. Legia prowadzi 1:0!
  • 26'
    1:0 dla Legii! Josue!
  • 23'
    Rose za kontuzjowanego Nawrockiego
  • 22'
    Nawrocki położył się na murawie, nie będzie w stanie grać dalej
  • 22'
    Zbyt głębokie dośrodkowanie rywala z prawej flanki na dalszy słupek. Johansson musnął piłkę głową, dopadł do niej Wszołek, który został sfaulowany
  • 22'
    Nawrocki wrócił na boisko. Po chwili Hubinek dośrodkował z prawej strony boiska, ale akcji nie zamknął żaden z piłkarzy Bruk-Betu
  • 20'
    Żółta kartka dla Rosołka za faul na połowie gości
  • 19'
    Rose zaczął się rozgrzewać, Nawrocki na razie poza boiskiem
  • 19'
    Polarus dośrodkował z rzutu wolnego w okolice dalszego słupka. Czujny był Nawrocki, który wyskoczył i wybił piłkę głową. Stoper "Wojskowych" poczuł jednak ból, jest opatrywany
  • 17'
    Faul Wieteski po lewej stronie boiska. Rzut wolny dla Termaliki na wysokości 23. metra
  • 16'
    Kolejna niezła akcja Legii. Wszołek zacentrował z prawej flanki w okolice środka pola karnego. Do piłki dopadł Lopes, który główkował w kierunku dalszego słupka, lecz golkiper "Słoni" popisał się skuteczną obroną
  • 15'
    Legia miała korner. Josue miękko dograł z rogu na bliższy słupek, ale Pawluczenko złapał futbolówkę
  • 15'
    To mogło być 1:0 dla Legii! Johansson świetnie minął Polarusa, po czym wbiegł w pole karne z prawej strony. Szwed wycofał na 7. metr do Lopesa, który uderzył z prawej nogi, ale bramkarz Bruk-Betu kapitalnie interweniował
  • 12'
    Josue pojawił się po lewej stronie boiska. Portugalczyk dośrodkował na bliższy słupek, do Pekharta, ale Czech został uprzedzony przez przeciwnika, który wykonał wślizg i przeciął podanie
  • 11'
    Wlazło sfaulowany przez Lopesa w środku pola
  • 10'
    Kocyła ruszył na bramkę, próbował zbiec z prawej strony do środka boiska, ale został powstrzymany na 30. metrze od bramki "Wojskowych". Po chwili gracz Termaliki nieprzepisowo powstrzymał Lopesa
  • 9'
    Josue sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Nawrocki wygrał pojedynek główkowy na 25. metrze od bramki Legii. Stoper przeciął górne podanie z linii obrony i wywalczył piłkę dla Legii
  • 8'
    Faul w ataku Kocyły, który walczył o piłkę na prawym skrzydle z Mladenoviciem i Wszołkiem
  • 8'
    Kolejna akcja przyjezdnych. Centra z lewej flanki na środek pola karnego, lecz Poznar nie zdołał sięgnąć piłki
  • 7'
    Kocyła wbiegł w pole karne z prawej strony, lecz został osaczony przez trzech legionistów i stracił futbolówkę
  • 6'
    Poznar pojawił się na lewej flance, ale został zatrzymany przez Johanssona. Goście mieli aut, chwilę później Domgjonas zacentrował ze skrzydła na środek "szesnastki", lecz Nawrocki był czujny i wybił piłkę głową
  • 5'
    Rosołek bardzo dobrze popracował w defensywie. Mimo że był naciskany przez dwóch rywali w bocznym sektorze boiska, to powalczył, a następnie został sfaulowany. Legia ma piłkę
  • 3'
  • 3'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego w okolice dalszego słupka, na 6. metr. Rywal wybił piłkę poza "szesnastkę", jednak "Wojskowi" szybko ją odzyskali
  • 2'
    Wszołek zagrał z prawego skrzydła w pole karne w kierunku Pekharta. Czech walczył o piłkę z Biedrzyckim - i uzyskał korner
  • 2'
    Polarus zbiegł z lewej flanki do środka, ale jego centra okazała się niedokładna, warszawiacy przejęli piłkę przed polem karnym
  • 1'
    Nawrocki dobrze zagrał na wyprzedzenie, Legia przechwyciła piłkę w środku pola
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Strebinger, Hołownia, Celhaka, Sokołowski, Muci, Skibicki, Włodarczyk, Rose, Jędrzejczyk
  • Skład Legii na mecz z Bruk-Betem: Miszta – Johansson, Wieteska, Nawrocki, Mladenović – Wszołek, Josue, Slisz, Rosołek – Lopes – Pekhart!
  • Do tej pory odbyło się osiem gier pomiędzy Legią a Bruk-Betem. Warszawiacy dwukrotnie wygrali i trzy razy zremisowali (u siebie), a także trzykrotnie przegrali (na wyjeździe). Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się we wtorkowy wieczór.
  • W składzie "Słoni" jest dwóch piłkarzy z przeszłością w stołecznym klubie. To Łukasz Budziłek i Bartłomiej Kukułowicz. Pierwszy z wymienionych spędził przy Łazienkowskiej pół roku (nie wystąpił w "jedynce" ani razu), a drugi grał w Legii przez trzy lata. – Mam w pamięci bardzo dobre chwile spędzone w tym klubie, w młodzieżowych zespołach, w których występowałem. W tamtym czasie otrzymywałem także pierwsze powołania do juniorskich reprezentacji – rywalizowałem zresztą w Pucharze Syrenki, w którym brał udział m.in. Erling Haaland. Moja przygoda z piłką nabrała rozpędu przy Łazienkowskiej. Gdy słyszę hasło "Legia", to krążą mi po głowie same pozytywne myśli – opowiadał nie tak dawno Kukułowicz, w rozmowie z nami
  • Do beniaminka ligi – w zimowym oknie transferowym – dołączyli Matej Hybs (Viktoria Pilzno), Zvonimir Kozulj (Eyupspor Kulubu), Pawieł Pawluczenko (Ruch Brześć), Maciej Ambrosiewicz (Zagłębie Sosnowiec), Veton Tusha (Denizlispor), Roland Varga (Al-Ittihad Kalba SC) i David Domgjoni (FC Luzern). Poza tym, niecieczanie ściągnęli Dawida Kocyłę (transfer czasowy z Wisły Płock). Z zespołem pożegnał się m.in. były piłkarz Legii – Adam Hlousek (FC Zlin). Z kolei Patryk Czarnowski i Dominik Kąkolewski, którzy wcześniej też reprezentowali "Wojskowych", trafili do – odpowiednio – Znicza Pruszków oraz Sokoła Ostróda (wypożyczenia)
  • Bruk-Bet zajmuje ostatnią, 18. pozycję w tabeli, wywalczył 22 punkty (5 wygranych, 7 remisów, 12 porażek), a do meczu z Legią przystąpi po dwóch zwycięstwach (2:1 z Cracovią, 1:0 z Wartą Poznań) i piątkowej porażce z Zagłębiem Lubin (0:2)
  • W kadrze zabraknie Lirima Kastratiego, który ma mocno zbity i opuchnięty palec u nogi – czekają go dwa-trzy dni przerwy w treningach. Kosowianin powinien być gotowy na rywalizację z Rakowem w Częstochowie. Przypomnijmy, że trener Aleksandar Vuković może już skorzystać z Artura Jędrzejczyka (po operacji obojczyka; złamanie) i Joela Abu Hanny (uszkodzenie więzadeł bocznych w kolanie), którzy niedawno wrócili do zdrowia. Reprezentant Izraela zagrał zresztą przez godzinę w sobotnim meczu rezerw (5:2 z Pilicą Białobrzegi). Trochę czasu potrzebuje jeszcze Yuri Ribeiro, który w czwartek odbył dopiero pierwsze zajęcia z drużyną po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Inaczej sytuacja wygląda z Bartoszem Kapustką. Pomocnik pracuje z kolegami (ale bez kontaktu), wykonuje coraz więcej ćwiczeń, lecz na murawę będzie mógł wrócić prawdopodobnie pod koniec kwietnia
  • Aktualni mistrzowie kraju zajmują 12. miejsce w tabeli, mają na koncie 28 punktów (9 zwycięstw, 1 remis, 14 porażek). Przed nimi już 44. mecz o stawkę w bieżących rozgrywkach i zarazem ósmy w 2022 roku. We wtorek podejmą Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Przeciwko tej drużynie grali trzy tygodnie temu – wówczas, na terenie rywala, padł bezbramkowy remis. Warszawiacy powalczą teraz o piątą wygraną z rzędu. To dla nich niezwykle ważne spotkanie, które skończy serię gier z drużynami z dołu klasyfikacji. Zdobycie trzech "oczek" pozwoli na lekkie wytchnienie, złapanie oddechu i trochę większy luz. I – co kluczowe – oddalenie się od strefy spadkowej
  • W poniedziałek, 14 marca, skład "Wojskowych" powiększył się o jednego piłkarza, Benjamina Verbicia (Dynamo Kijów), który podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. FIFA zawiesiła umowy zagranicznych zawodników oraz trenerów z ligi ukraińskiej i rosyjskiej (obcokrajowcy mogą tymczasowo zmienić klub do 7 kwietnia). We wtorek 28-latek pojawi się przy Łazienkowskiej, wieczorem obejrzy z trybun mecz z Termaliką. W kolejnych dniach będzie miał chwilę na załatwienie swoich spraw. Nie znajdzie się jeszcze w kadrze na spotkanie z Rakowem Częstochowa (19.03), po którym uda się na obóz reprezentacji Słowenii. Gdy z niego wróci, będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego
  • Stołeczny zespół znajduje się w niezłym momencie. Co prawda nie prezentuje się wybitnie, ale zaczął regularnie wygrywać – i to jest najważniejsze. W ostatni piątek legioniści pokonali na wyjeździe ekipę Górnika Łęczna (1:0) po golu Macieja Rosołka. Można powiedzieć, że młodzieżowiec zdołał przyzwyczaić do ważnych bramek, a Josue – do bardzo dobrej, od dłuższego czasu, postawy (genialna asysta drugiego stopnia). Solidny mecz zagrali też Bartosz Slisz i Mattias Johansson, sporą robotę z przodu wykonał Tomas Pekhart. Warszawiacy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, to dla nich pierwsza taka seria w tych rozgrywkach
  • Witamy! O godz. 18:45 odbędzie się zaległy mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Bruk-Betem Termaliką Nieciecza
Legia WarszawaBruk-Bet Termalica Nieciecza

26' Josue

26'
44'

44' Artem Putiwcew

46'

46' Samuel Stefanik za Tomas Poznar

46' Kacper Śpiewak za Dawid Kocyła

71'

71' Sebastian Bonecki za Piotr Wlazło

71' Muris Mesanović za Artem Polarus

84'

84' Veton Tusha za Adam Radwański