• 63' Filip Mladenović
  • 88' Tomas Pekhart

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa: Pójść za ciosem

03-10-2021 / 08:15 Maciej Ziółkowski

Piłkarze Legii, po wygranej z Leicester City w Lidze Europy, wracają do ligowej walki o punkty. Warszawiacy zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk w 10. kolejce PKO Ekstraklasy i będą chcieli odnieść zwycięstwo tuż przed przerwą na mecze reprezentacji. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 3 października, o godz. 17:30. Transmisję będzie można obejrzeć w Canal+ Premium i Canal+ 4K, a my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo.

Legioniści przystąpią do meczu w Gdańsku w kapitalnych nastrojach. Trzy dni temu zwyciężyli u siebie 1:0 Leicester City w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola strzelił Mahir Emreli, choć w końcówce spotkania warszawiacy mogli zdobyć jeszcze dwie bramki, lecz uderzenie Lirima Kastratiego świetnie wybronił Kasper Schmeichel, a strzał Tomasa Pekharta poszybował ponad poprzeczką. Mistrzowie Polski wciąż są liderem grupy Ligi Europy, mają komplet punktów po dwóch spotkaniach.

Warszawiacy mają przed sobą 20. mecz w bieżących rozgrywkach. Jak na razie odnieśli jedenaście zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i ponieśli sześć porażek (w tym jedną po rzutach karnych z Rakowem w grze o Superpuchar). W niedzielę Legia zagra z Lechią, z którą nie przegrała na wyjeździe od prawie… 5,5 roku, czyli od połowy 2016 roku (0:2 po golach Sławomira Peszki i Milosa Krasicia). Od tamtej pory Legia siedem razy rywalizowała w Gdańsku: pięć razy zwyciężyła i dwukrotnie zremisowała. W poprzednim sezonie legioniści dwukrotnie wygrali z gdańszczanami - 2:0 (u siebie) i 1:0 (na wyjeździe), i trzy dni po tym drugim spotkaniu zapewnili sobie mistrzostwo Polski.

W meczu z Lechią dojdzie do kilku zmian w składzie. Nie wszyscy zawodnicy zdążyli się w pełni zregenerować, niektórzy są kontuzjowani. Do Gdańska nie pojechał Mattias Johansson, który doznał urazu w spotkaniu z Leicester, zabrakło też leczących kontuzje Artura Boruca i Bartosza Kapustki. W szerokiej kadrze nie znaleźli się też ci, którzy  zagrali w sobotę w drugim zespole z Polonią Warszawa - Mateusz Hołownia, Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel, Kacper Kostorz i Szymon Włodarczyk.

Jak może wyglądać wyjściowa "jedenastka" Legii na mecz w Gdańsku? W bramce stanie Cezary Miszta. Blok defensywny stworzą Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska oraz Maik Nawrocki. Choć możliwe, że Nawrocki, odpocznie i wtedy zastąpi go Joel Abu Hanna. Na prawym wahadle pojawi się Kacper Skibicki, a na lewym – Filip Mladenović, choć możliwy jest też występ Yuriego Ribeiro. W środku pola można się spodziewać Bartosza Slisza i Ihora Charatina. Role "dziesiątek" będą pełnić Ernest Muci oraz Josue. W ataku zagra Emreli.

Do Gdańska pojechał Luquinhas. Brazylijczyk odczuwał ostatnio ból w mięśniu czworogłowym - w czwartek wrócił do treningów z piłką i raczej zacznie mecz na ławce rezerwowych.

W poprzednim sezonie Lechia zajęła siódme miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów w 30 spotkaniach (12 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem gdańszczan okazał się wówczas Flavio Paixao (12 goli). W tych rozgrywkach ligowych biało-zieloni plasują się na trzeciej pozycji, zdobyli  16 "oczek" w dziewięciu spotkaniach (cztery zwycięstwa, cztery remisy, jedna porażka). Lechiści mają za sobą dwa zwycięstwa z rzędu w lidze: z Piastem Gliwice (1:0) oraz Górnikiem w Łęcznej (4:0). - Musimy być przygotowani na to, że Lechia będzie starała się pokazać swój potencjał. Nam to pasuje. To zespół, który chce grać w piłkę. To nie jest drużyna, która broni bramki i ma dziesięciu zawodników przed własnym polem karnym. Łukasz Zwoliński, mój bardzo dobry znajomy ze Szczecina, znajduje się w świetnej dyspozycji, strzela gole mówił trener Michniewicz.

Miesiąc temu doszło do zmiany szkoleniowca w klubie z Gdańska. Piotra Stokowca zastąpił dotychczasowy asystent trenera Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin - Tomasz Kaczmarek. Pod jego wodzą lechiści rozegrali cztery mecze: odnieśli trzy zwycięstwa i raz zremisowali. - Będziemy próbowali grać to, co staramy się robić w każdym meczu - mieć piłkę, odważnie atakować i w momentach przechwycenia futbolówki dynamicznie przechodzić do kontrataku. Zamierzamy bronić wysoko, ale też nie zawsze będziemy mogli. Chcemy rozegrać taki mecz, w którym będziemy czuli kontrolę, zarówno będąc przy piłce, jak i będąc bez niej. To jednak kawał ciężkiej roboty. Będziemy potrzebowali do tego kibiców, by wszystko szło w takim kierunku, w jakim chcemy. A chcemy, by ludzie przyszli nie tylko obejrzeć Legię, ale żeby z wiarą liczyli na dobre spotkanie Lechii - mówił trener Kaczmarek.

W letnim oknie transferowym do Lechii trafili m.in. Ilkay Durmus (Saint Mirren FC), Witan Sulaeman (FK Radnik), Marco Terrazzino (SC Paderborn 07), a także dwóch byłych piłkarzy Legii - Miłosz Szczepański(Raków Częstochowa) i Łukasz Zjawiński (Stal Mielec). Z klubem z Gdańska pożegnali się z kolei: Karol Fila (RC Strasbourg), Egy Maulana Vikri (FK Senica), Kenny Saief (Ashdod SC) czy Żarko Udovicić (Raków Częstochowa).

Biało-zielonych reprezentuje aktualnie trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Dusanie Kuciaku i wspomnianych wcześniej Szczepańskim oraz Zjawińskim. Kuciak zagrał w Legii w 193 oficjalnych spotkaniach, sięgnął z "Wojskowymi" po trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Szczepański zdołał zadebiutować w "jedynce" przeciwko Ruchowi Zdzieszowice (4:0) w 1/8 finału krajowego pucharu. Zjawiński występował z początku w zespołach młodzieżowych, a później – w III-ligowych rezerwach. W grudniu 2020 roku, w barwach Stali Mielec, wywalczył trzy rzuty karne przeciwko… Legii, w Warszawie. Zespół z Mielca wygrał wówczas 3:2, w dużej mierze dzięki 20-latkowi.

Według bukmacherów z TOTALbet, większe szanse na zdobycie trzech punktów w Gdańsku ma stołeczny klub. Kurs na zwycięstwo Legii wynosi 2.27, remis to mnożnik 3.45, a wygrana Lechii – również 3.45. Mecz, który poprowadzi Szymon Marciniak, odbędzie się w niedzielę, 3 października, o godz. 17:30. Spotkanie będzie można obejrzeć w Canal+ Premium i Canal+ 4K. Redakcja Legia.Net tradycyjnie przeprowadzi relację tekstową na żywo, a po zakończeniu gry zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami.

Przypuszczalne składy:

Lechia: Kuciak - Kopacz, Nalepa, Maloca, Conrado - Kubicki, Gajos - Durmus, Paixao, Sezonienko - Zwoliński

Legia: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki, Slisz, Charatin, Mladenović – Josue, Emreli, Muci

• 90+1' Kopacz za Zwolińskiego
  • 90+1' Dwie minuty doliczone do drugiej części gry
  • 90+1' Makowski podał na prawą stronę boiska do Zwolińskiego, jego centra została zablokowana przez Nawrockiego. Korner dla miejscowych
  • 88' 1:3. Pekhart wykorzystał rzut karny
  • 88' Rzut karny dla Legii. Żółta kartka dla Nalepy, który sfaulował Pekharta na 5. metrze
  • 87' Legia w ataku pozycyjnym
  • 87' Mladenović miękko dograł na 18. metr do Luquinhasa, a ten płasko podał w pole karne do Pekharta. Czech niedokładnie przyjął piłkę, którą wybił przeciwnik
  • 85' Pietrzak minął Jędrzejczyka, pojawił się po lewej stronie pola karnego, ale jego wycofujące podanie zostało przecięte
  • 85' Nieudany przerzut Wieteski na lewe skrzydło. Piłka opuściła boisko, grę wznowi Kuciak
  • 84' Josue chciał miękko zacentrować na lewe skrzydło do Mladenovicia, ale zagranie zostało przecięte. Piłkę jednak szybko odzyskał Luquinhas, który wygrał pojedynek z Diabate w bocznym sektorze boiska
  • 83' Pietrzak zmienił Durmusa
  • 82' Mladenović miękko zagrał na lewą flankę do Josue, który został powstrzymany przez Nalepę
  • 81' Josue do Kastratiego, który został powstrzymany na skrzydle przez Conrado. Reprezentant Kosowa wywalczył aut
  • 80' Zwoliński znalazł się po prawej stronie pola karnego, wycofał piłkę na 18. metr do Diabate, którego strzał został złapany przez Misztę
  • 79' Diabate zdecydował się na płaski strzał z lewej nogi, zza pola karnego. Miszta wybił przed siebie piłkę, ale szybko ją złapał
  • 79' Wieteska dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, w kierunku Pekharta, ale zagranie przeciął obrońca
  • 78' Mladenović wygrał pojedynek z Diabate w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 77' Dwie zmiany w Lechii. Diabate za Sezonienkę i Makowski za Paixao
  • 77' Martins chciał prostopadle podać do Pekharta, ale Kuciak wyszedł z bramki i uprzedził czeskiego napastnika
  • 76' Emreli popędził prawym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił przeciwnik
  • 75' Luquinhas znalazł się na 20. metrze, ale jego zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 74' Legia krótko rozegrała rzut rożny. Martins miękko zacentrował na dalszy słupek do Emrelego, który uderzył z głowy, ale piłka przeleciała obok bramki
  • 73' Kastrati dośrodkował w pole karne, lecz Maloca wybił piłkę na rzut rożny
  • 72' Kastrati dośrodkował z prawej flanki w okolice dalszego słupka. Był tam Pekhart, ale Nalepa w ostatniej chwili wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 71' Josue zacentrował w pole karne z rzutu wolnego, ale rywale wybili futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 71' Luquinhas sfaulowany przez Kubickiego na 35. metrze od bramki Legii
  • 70' Josue bardzo niedokładnie dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka wyszła poza boisko
  • 69' Jędrzejczyk sfaulowany na prawym skrzydle. Rzut wolny dla gości
  • 68' Mladenović wycofał piłkę do Miszty, który zagrał do Nawrockiego. Stoper Legii niedokładnie, za krótko zagrał do "Mladena". Piłkę przechwycił Sezonienko, który płasko podał na 7. metr do Zwolińskiego, a ten trafił do siatki
  • 67' 3:0 dla Lechii. Zwoliński
  • 66' Josue wycofał piłkę do Jędrzejczyka, który zdecydował się na mocne uderzenie z prawej nogi, z dystansu. Piłkę spokojnie złapał Kuciak
  • 65' Żółta kartka dla Gajosa za faul na Luquinhasie w środku pola
  • 65' Paixao pojawił się po lewej stronie pola karnego, chciał miękko zagrać do Durmusa, ale podanie zostało przecięte
  • 64' Gajos dośrodkował z prawej flanki na 8. metr, do Paixao, który uderzył ponad poprzeczką
  • 64' Sezonienko został sfaulowany przez Mladenovicia w bocznym sektorze boiska. Żółta kartka dla Serba, rzut wolny dla Lechii
  • 63' Kastrati dośrodkował z prawej flanki w pole karne, lecz piłkę poza "szesnastkę" wybił Maloca
  • 62' Luquinhas sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 62' Pekhart odebrał piłkę w polu karnym Lechii. Luquinhas podał na prawe skrzydło do Kastratiego, który został zatrzymany przez Conrado
  • 61' Luquinhas znalazł się po lewej stronie "szesnastki", ale jego uderzenie z prawej nogi zostało spokojnie złapane przez Kuciaka
  • 59' Durmus bezpośrednio uderzył z lewej nogi w kierunku bliższego słupka. Miszta z problemami, ale złapał piłkę
  • 59' Rzut wolny dla Lechii
  • 59' Wieteska wybił piłkę po centrze z rzutu rożnego. Po chwili Josue sfaulował Gajosa na 22. metrze od bramki Legii
  • 58' Żukowski pobiegł prawą stroną boiska, był naciskany przez Mladenovicia, ale wywalczył korner
  • 56' Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Paixao w środku pola
  • 56' Luquinhas za Muciego
  • 56' Josue podał do Emrelego, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego mocne uderzenie poszybowało ponad poprzeczką
  • 55' Kubicki zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od Nawrockiego i wpadła do siatki. Lechia podwyższyła wynik
  • 53' 2:0 dla Lechii. Kubicki
  • 53' Durmus dośrodkował z lewej flanki w pole karne, lecz piłkę wybił Mladenović
  • 52' Zwoliński uderzył z lewej nogi, zza pola karnego, lecz został zablokowany przez Wieteskę
  • 52' Nawrocki uprzedził Paixao w bocznym sektorze boiska, i wywalczył aut
  • 51' Kastrati może grać dalej
  • 51' Mladenović zacentrował z rogu na dalszy słupek. Piłka odbiła się od Żukowskiego, zrobiło się zamieszanie, ale lechiści wyszli z opresji
  • 51' Legia ma rzut rożny. Josue dośrodkował z rogu na lewą stronę pola karnego. Był tam Mladenović, którego strzał został zablokowany
  • 50' Kastrati ucierpiał po kontakcie z Malocą, jest opatrywany przez lekarzy
  • 50' Kastrati dopadł do zagrania z głębi pola, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale został zatrzymany przez Malocę
  • 49' Legia zmieniła system, gra teraz czwórką obrońców z tyłu, Jędrzejczyk został przesunięty na prawą stronę defensywy
  • 48' Niedokładne zagranie z głębi pola na prawe skrzydło, do Zwolińskiego, który nie zdołał opanować piłki
  • 48' Muci dośrodkował z lewej flanki na środek "szesnastki". Piłka został wybita poza pole karne, na 18. metrze dopadł do niej Martins. Portugalczyk oddał mocny strzał z lewej nogi, ale Kuciak nie dał się zaskoczyć
  • 47' Martins sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 47' W Legii doszło w przerwie do czterech zmian. Emreli zmienił Lopesa, Kastrati - Skibickiego, Martins - Slisza, a Josue - Charatina
  • 46' Paixao zacentrował z prawej flanki na dalszym słupku. Był tam Durmus, który główkował nieco ponad poprzeczką
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Lechią w Gdańsku, po golu Gajosa z rzutu wolnego. Wracamy za 15 minut
  • 45+3' Durmus zacentrował z rzutu rożnego na środek "szesnastki". Po chwili Gajos dopadł do piłki, uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie
  • 45+2' Conrado minął Skibickiego, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został zatrzymany przez Slisza. Korner dla miejscowych
  • 45+1' Paixao chciał miękko zagrać w pole karne do Sezonienki, ale zagranie dobrze przeciął Slisz
  • 45+1' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45' Mladenović podał na lewe skrzydło do Muciego. Albańczyk popełnił faul w ataku
  • 45' Durmus dośrodkował z rogu w pole karne. Zrobiło się zamieszanie na środku "szesnastki", ale, ostatecznie, Miszta złapał piłkę
  • 44' Paixao chciał zacentrować z lewej flanki, ale został zablokowany przez Wieteskę. Rzut rożny dla rywali
  • 43' Błąd techniczny Mladenovicia. Serb niedokładnie podał na lewe skrzydło do Muciego
  • 42' Pekhart sfaulowany na połowie Legii
  • 42' Wieteska uprzedził Zwolińskiego i przeciął zagranie z głębi pola na lewe skrzydło
  • 40' Lechiści wywalczyli korner. Po centrze na 8. metr, Maloca uderzył z głowy w poprzeczkę
  • 39' Lechia miała rzut wolny. Durmus dośrodkował na bliższy słupek. Był tam Zwoliński, ale jego strzał został wybroniony przez Misztę
  • 38' Sezonienko został sfaulowany w bocznym sektorze boiska przez Nawrockiego. Żółta karta dla stopera Legii
  • 38' Sezonienko chciał dośrodkować z prawej flanki, ale został zablokowany przez Nawrockiego
  • 35' Miejscowi mieli rzut wolny z 20. metra. Gajos zdecydował się na bezpośredni strzał z prawej nogi, w kierunku bliższego słupka, i trafił praktycznie w lewy, górny róg bramki. Lechia objęła prowadzenie
  • 34' 1:0 dla Lechii. Gajos
  • 33' Zwoliński sfaulowany przez Jędrzejczyka na 20. metrze. Rzut wolny dla miejscowych
  • 32' Pekhart sfaulowany przez Conrado po prawej stronie boiska. Legia miała rzut wolny, lecz Mladenović dośrodkował zbyt mocno - piłka wyszła poza linię końcową
  • 31' Żółta kartka dla Paixao, który sfaulował w środku pola rozpędzonego Slisza
  • 31' Żukowski dośrodkował z prawej flanki w boczny sektor pola karnego. Zagranie przeciął Nawrocki, który został jeszcze sfaulowany przez Sezonienkę
  • 30' Conrado wbiegł w pole karne z lewej strony, wycofał piłkę, którą przechwycił Nawrocki
  • 28' Lopes miękko zagrał na prawe skrzydło do Skibickiego. Młodzieżowiec wbiegł w pole karne, wygrał pojedynek z rywalem, ale jego centra na dalszy słupek, do Pekharta, została wybita przez przeciwnika
  • 27' Żukowski zbiegł z prawej flanki do środka boiska i miękko zacentrował na środek "szesnastki", na głowę Sezonienki, który uderzył tuż ponad poprzeczką
  • 26' Sezonienko wbiegł w pole karne z prawej strony, chciał podać w kierunku Zwolińskiego, ale jego zagranie przeciął Wieteska
  • 25' Conrado znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale został osaczony przez trzech legionistów i stracił piłkę
  • 24' Zwoliński może kontynuować grę
  • 24' Przerwa w grze. Zwoliński ucierpiał po kontakcie z Wieteską
  • 23' Mladenović zacentrował z rzutu rożnego, a Wieteska uderzył z głowy nieco obok bramki
  • 22' Lopes dośrodkował z prawego skrzydła na 8. metr, w okolice dalszego słupka. Był tam Pekhart, który główkował, ale trafił w Nalepę. Korner
  • 21' Skibicki sfaulowany przez Conrado w bocznym sektorze boiska, na połowie Lechii
  • 20' Gajos dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Sezonienko oddał niecelny strzał z głowy
  • 20' Sezonienko sfaulowany przez Nawrockiego po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Lechii, na wysokości 27. metra
  • 19' Skibicki chciał zbiec z prawej strony boiska do środka pola, ale został zatrzymany przez rywala na wysokości koła środkowego
  • 18' Kubicki płasko zagrał w pole karne do Zwolińskiego, który wykonał wślizg, dopadł do piłki, ale jego uderzenie z lewej nogi okazało się trochę niecelne
  • 17' Gospodarze operują piłką w środku pola
  • 16' Lopes płasko, prostopadle podał na prawe skrzydło do Slisza, który zagrał wzdłuż boiska w kierunku Pekharta. Jego dogranie przeciął jednak Nalepa
  • 15' Lechiści wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 15' Conrado sfaulowany przez Lopesa w środku pola
  • 14' Slisz zdecydował się na uderzenie z 18. metra, z prawej nogi, w kierunku dalszego słupka, lecz piłka przeleciała obok bramki
  • 12' Gajos dośrodkował z rzutu rożnego, zakotłowało się w polu karnym, ale, ostatecznie, Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 12' Sezonienko prostopadle podał do Zwolińskiego, ale jego strzał z prawej strony "szesnastki" został zablokowany przez Wieteskę. Korner dla miejscowych
  • 11' Conrado zacentrował z lewej flanki na 9. metr, był tam Durmus, ale jego uderzenie z powietrza okazało się bardzo niecelne
  • 10' Dośrodkowanie rywala z rzutu wolnego, na prawą stronę pola karnego, zostało wybite przez Slisza
  • 10' Slisz sfaulował Paixao w bocznym sektorze boiska. Rzut wolny dla Lechii, z prawej strony boiska
  • 8' Faul w ataku Skibickiego
  • 7' Szybka akcja Lechii po przechwycie futbolówki przez Conrado w środku pola. Durmus popędził lewym skrzydłem, miękko dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Kubicki uderzył z głowy, lecz Miszta spokojnie złapał piłkę
  • 6' Zwoliński znalazł się po lewej stronie pola karnego, chciał podać wzdłuż boiska. Zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, Conrado mocno uderzył zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Futbolówka przeleciała nieco obok bramki
  • 5' Lechia miała rzut rożny. Durmus zacentrował na środek "szesnastki", Zwoliński główkował, lecz nieczysto trafił w piłkę
  • 4' Było groźnie w polu karnym Legii. Paixao miękko dograł w pole karne na 5. metr do Zwolińskiego, ale jego strzał świetnie wybronił Miszta
  • 3' Durmus pojawił się na lewym skrzydle, dośrodkował na 7. metr, lecz Sezonienko uderzył z głowy ponad poprzeczką
  • 2' Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 2' Mladenović stracił piłkę na własnej połowie. Dopadł do niej Zwoliński, który znalazł się na 20. metrze, ale niedokładnie dograł w pole karne. Futbolówkę przechwycił Jędrzejczyk
  • 1' Gramy!
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Ribeiro, Abu Hanna, Rose, Martins, Luquinhas, Kastrati, Josue, Emreli
  • Skład Legii na mecz z Lechią Gdańsk: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki, Slisz, Charatin, Mladenović – Lopes, Pekhart, Muci
  • Biało-zielonych reprezentuje aktualnie trzech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. Mowa o Dusanie Kuciaku i wspomnianych wcześniej Szczepańskim oraz Zjawińskim. Kuciak zagrał w Legii w 193 oficjalnych spotkaniach, sięgnął z "Wojskowymi" po trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Szczepański zdołał zadebiutować w "jedynce" przeciwko Ruchowi Zdzieszowice (4:0) w 1/8 finału krajowego pucharu. Zjawiński występował z początku w zespołach młodzieżowych, a później – w III-ligowych rezerwach. W grudniu 2020 roku, w barwach Stali Mielec, wywalczył trzy rzuty karne przeciwko… Legii, w Warszawie. Zespół z Mielca wygrał wówczas 3:2, w dużej mierze dzięki 20-latkowi
  • - Będziemy próbowali grać to, co staramy się robić w każdym meczu - mieć piłkę, odważnie atakować i w momentach przechwycenia futbolówki dynamicznie przechodzić do kontrataku. Zamierzamy bronić wysoko, ale też nie zawsze będziemy mogli. Chcemy rozegrać taki mecz, w którym będziemy czuli kontrolę, zarówno będąc przy piłce, jak i będąc bez niej. To jednak kawał ciężkiej roboty. Będziemy potrzebowali do tego kibiców, by wszystko szło w takim kierunku, w jakim chcemy. A chcemy, by ludzie przyszli nie tylko obejrzeć Legię, ale żeby z wiarą liczyli na dobre spotkanie Lechii - mówił trener Legii, Tomasz Kaczmarek. Więcej TUTAJ
  • - Musimy być przygotowani na to, że Lechia będzie starała się pokazać swój potencjał. Nam to pasuje. To zespół, który chce grać w piłkę. To nie jest drużyna, która broni bramki i ma dziesięciu zawodników przed własnym polem karnym. Łukasz Zwoliński, mój bardzo dobry znajomy ze Szczecina, znajduje się w świetnej dyspozycji, strzela gole – mówił trener Legii, Czesław Michniewicz. Więcej TUTAJ
  • W poprzednim sezonie Lechia zajęła siódme miejsce w PKO Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów w 30 spotkaniach (12 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek). Najskuteczniejszym zawodnikiem gdańszczan okazał się wówczas Flavio Paixao (12 goli). W tych rozgrywkach ligowych biało-zieloni plasują się na trzeciej pozycji, zdobyli 16 "oczek" w dziewięciu spotkaniach (cztery zwycięstwa, cztery remisy, jedna porażka). Lechiści mają za sobą dwa zwycięstwa z rzędu w lidze
  • Do Gdańska pojechał Luquinhas. Brazylijczyk odczuwał ostatnio ból w mięśniu czworogłowym - w czwartek wrócił do treningów z piłką i raczej zacznie mecz na ławce rezerwowych
  • Do Gdańska nie pojechał Mattias Johansson, który doznał urazu w spotkaniu z Leicester, zabrakło też leczących kontuzje Artura Boruca i Bartosza Kapustki. W szerokiej kadrze nie znaleźli się też ci, którzy zagrali w sobotę w drugim zespole z Polonią Warszawa - Mateusz Hołownia, Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel, Kacper Kostorz i Szymon Włodarczyk
  • Warszawiacy mają przed sobą 20. mecz w bieżących rozgrywkach. Jak na razie odnieśli jedenaście zwycięstw, dwukrotnie zremisowali i ponieśli sześć porażek (w tym jedną po rzutach karnych z Rakowem w grze o Superpuchar). W niedzielę Legia zagra z Lechią, z którą nie przegrała na wyjeździe od prawie… 5,5 roku, czyli od połowy 2016 roku (0:2 po golach Sławomira Peszki i Milosa Krasicia). Od tamtej pory Legia siedem razy rywalizowała w Gdańsku: pięć razy zwyciężyła i dwukrotnie zremisowała. W poprzednim sezonie legioniści dwukrotnie wygrali z gdańszczanami - 2:0 (u siebie) i 1:0 (na wyjeździe), i trzy dni po tym drugim spotkaniu zapewnili sobie mistrzostwo Polski
  • Legioniści przystąpią do meczu w Gdańsku w kapitalnych nastrojach. Trzy dni temu zwyciężyli u siebie 1:0 Leicester City w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Jedynego gola strzelił Mahir Emreli, choć w końcówce spotkania warszawiacy mogli zdobyć jeszcze dwie bramki, lecz uderzenie Lirima Kastratiego świetnie wybronił Kasper Schmeichel, a strzał Tomasa Pekharta poszybował ponad poprzeczką. Mistrzowie Polski wciąż są liderem grupy Ligi Europy, mają komplet punktów po dwóch spotkaniach
  • Witamy! O godz. 17:30 rozpocznie się mecz 10. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa