• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych. Dobrej nocy!
    Faul Jędrzejczyka na połowie Slavii
  • 90+4'
    Legioniści przechwycili piłkę w środku pola, po chwili Josue wywalczył aut dla "Wojskowych"
  • 90+3'
    Slisz świetnie popracował w defensywie, moment później Luquinhas dał się sfaulować na własnej połowie
  • 90+2'
    Lingr dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne - niepilnowany Olayinka znalazł się na 6. metrze, ale uderzył ponad poprzeczką
  • 90+1'
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych do drugiej części gry
  • 90+1'
    Nawrocki wybił piłkę poza pole karne, po centrze z prawego skrzydła
  • 90'
    Slavia stara się podkręcić tempo, ale Legia dobrze się broni
  • 90'
    Jędrzejczyk świetnie popracował w defensywie, znalazł się w bocznym sektorze boiska i przeciął zagranie
  • 89'
    Rzut wolny dla Slavii. Legioniści oddalili zagrożenie, po chwili Muci zabrał się do kontry i został sfaulowany przez Borila w środku pola. Żółta kartka dla rywala
  • 88'
    Lingr sfaulowany na 35. metrze od bramki Legii
  • 87'
    Rzut wolny dla Slavii. Traore dośrodkował w pole karne, goście wywalczyli aut
  • 86'
    Zakotłowało się w "szesnastce" Legii. Olayinka znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale Nawrocki wykonał świetny wślizg i zablokował rywala
  • 86'
    Olayinka dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale Slisz oddalił zagrożenie
  • 85'
    Mladenović oddał strzał z lewej nogi w kierunku bliższego słupka - piłka przeleciała nieco ponad bramką
  • 84'
    Kolejny rzut wolny dla Legii
  • 84'
    Legia miała rzut rożny - piłka spadła pod nogi Muciego, zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, Luquinhas znów został sfaulowany na 20. metrze
  • 83'
    Luquinhas był opatrywany przez lekarzy, ale może grać dalej
  • 83'
    Luquinhas świetnie przechwycił piłkę spod nóg Kudeli. Ostatecznie, Brazylijczyk został sfaulowany na 20. metrze przez stopera Slavii, który został napomniany żółtą kartką
  • 81'
    Krmencik za Schranza, Olayinka za Stanciu
  • 81'
    Legia ma korner. Josue dośrodkował w pole karne, do piłki skakał m.in. Wieteska. Ostatecznie, rywale wyszli z opresji
  • 80'
    Muci za Emrelego, strzelca dwóch goli
  • 80'
    Luquinhas przechwycił piłkę na 30. metrze od bramki Legii. Lopes znalazł się na prawym skrzydle, chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Korner
  • 79'
    Emreli wraca do gry
  • 78'
    Emreli leży na murawie, jest opatrywany przez lekarzy
  • 77'
    Pekhart świetnie popracował w środku pola, znalazł się przed "szesnastką", ale został osaczony przez przeciwników. Do piłki dopadł jeszcze Jędrzejczyk, ale popełnił faul w ataku
  • 75'
    Żółta kartka dla Lopesa, który sfaulował Borila w bocznym sektorze boiska
  • 75'
    Faul w ataku Pekharta
  • 74'
    Luquinhas znalazł się w środku pola, prostopadle podał do Emrelego, ale piłkę przechwycili rywale
  • 73'
    Żółta kartka dla Ekpaia, który sfaulował Pekharta na połowie Slavii
  • 72'
    Sima za Baha, Traore za Hromadę
  • 71'
    Legia krótko rozegrała rzut rożny. Mladenović zbiegł z piłką do środka boiska, dośrodkował na dalszy słupek, a Emreli musnął głową piłkę i wpakował ją do siatki!
  • 70'
    Goooool! Emreli! 2:1 dla Legii!
  • 70'
    Luquinhas oddał mocny strzał zza pola karnego - piłka odbiła się od rywala i wyszła poza linię końcową. Korner dla miejscowych
  • 69'
    Josue znalazł się po lewej stronie boiska, zacentrował w "szesnastkę", ale pikę wybił Stanciu
  • 68'
    Błąd techniczny Baha na połowie Legii, w bocznym sektorze boiska. Legia zabrała się do akcji - Jędrzejczyk popędził prawym skrzydłem, ale jego centra w pole karne okazała się nieudana
  • 67'
    Josue miękko zagrał w pole karne do Luquinhasa, ale Brazylijczyk został uprzedzony przez Kolara
  • 65'
    Zmiana w Slavii. Lingr za Tecla
  • 65'
    Legia miała korner. Josue dośrodkował w pole karne. Zrobiło się zamieszanie, futbolówka opuściła "szesnastkę''. Ostatecznie, Mladenović uderzył z dystansu, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką
  • 64'
    Slisz świetnie dośrodkował w pole karne, na 12. metr, do Lopesa, który uderzył z prawej nogi, ale Kolar popisał się skuteczną interwencją
  • 64'
    Legioniści operują piłką w środku pola
  • 63'
    Bah zagrał w kierunku Ekpaia, ale czujny w defensywie był Nawrocki. Legia przy piłce
  • 63'
    Emreli minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne z prawej strony. Został osaczony przez kolejnych przeciwników, ale do futbolówki dopadł jeszcze, na skrzydle, Jędrzejczyk. Po chwili Josue chciał miękko zagrać w "szesnastkę" do Luquinhasa, ale było to trochę zbyt mocne
  • 61'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 60'
    Lopes pojawił się po prawej stronie boiska, miękko dośrodkował na 8. metr do Emrelego, który skutecznie główkował!
  • 59'
    1:1! Emreli!
  • 59'
    Josue przerzucił piłkę na lewe skrzydło, do Mladenovicia, który poślizgnął się, przez co rywal przechwycił futbolówkę
  • 58'
    Mladenović zbiegł z lewej strony do środka boiska, minął Ekpaia, ale jego strzał z prawej nogi w kierunku bliższego słupka został zablokowany
  • 56'
    Pekhart za Hołownię
  • 56'
    Slisz ucierpiał po kontakcie ze Stanciu w środku pola
  • 55'
    Pekhart wejdzie zaraz na boisko
  • 54'
    Lopes na spalonym, po górnym zagraniu od Slisza
  • 54'
    Ależ interwencja Boruca! Bramkarz Legii wybronił strzał Tecla z 12. metra! Napastnik Slavii był w sytuacji sam na sam - doszło do tego, bo Hołownia popełnił błąd tuż przed polem karnym
  • 53'
    Legioniści przechwycili piłkę w środku pola. Po chwili Luquinhas chciał podać na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia, lecz było to nieudane zagranie
  • 51'
    Jędrzejczyk sfaulował przeciwnika w środkowej strefie boiska
  • 50'
    Ekpai pojawił się po prawej stronie boiska, przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Borila. Była to nieudana próba. Piłka dla Legii
  • 50'
    Legia miała rzut rożny. Josue dośrodkował na bliższy słupek, ale piłkarze Slavii wybili futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 49'
    Luquinhas pojawił się po lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne, ale rywali wyszli z opresji
  • 49'
    Slisz zdecydował się na strzał z ok. 30. metra. Uderzenie okazało się bardzo niecelne
  • 48'
    Slisz chciał płasko, prostopadle podać do Lopesa, ale zagranie zostało przecięte przez rywala
  • 47'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 46'
    Stanciu oddał mocny strzał z lewej nogi, z 18. metra, ale został zablokowany przez Wieteskę
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 ze Slavią. Wracamy za 15 minut
  • 45+2'
    Rzut wolny dla Legii, bliżej lewej strony boiska. Mladenović zacentrował w pole karne, na 6. metr, ale Zima wybił piłkę
  • 45+2'
    Stanciu dośrodkował z rzutu wolnego, z prawej strony boiska, w pole karne. Zrobiło się zamieszanie, piłka spadła na 17. metr do nadbiegającego Ekpaia, który oddał potężny strzał w lewy, górny róg bramki i pokonał bezradnego Boruca
  • 45'
    1:0 dla Slavii. Ekpai
  • 44'
    Żółta kartka dla Mladenovicia, który sfaulował Baha w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 44'
    Zima dobrze przeciął zagranie z głębi pola w "szesnastkę", do Emrelego
  • 42'
    Slavia operuje piłką na własnej połowie
  • 41'
    Jędrzejczyk ruszył do zagrania Slisza z głębi pola, pojawił się po prawej stronie "szesnastki", ale uprzedził go Kolar
  • 41'
    Emreli znalazł się po lewej stronie pola karnego i płasko podał do Luquinhasa na 7. metr. Zagranie było jednak nieco za plecy
  • 39'
    Znów było groźnie w polu karnym Legii. Bah płasko dośrodkował w pole karne, zrobiło się zamieszanie, a po chwili Boruc zdołał wybić piłkę na rzut rożny
  • 38'
    Bah dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, ale Nawrocki wybił piłkę
  • 37'
    Lopes prostopadle podał do Mladenovicia, którego centra z lewej flanki została złapana przez Kolara
  • 37'
    Slisz posłał świetne, górne podanie do Jędrzejczyka, który znalazł się w polu karnym, umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym
  • 35'
    Stanciu złapany na spalonym
  • 34'
    Slavia wymienia się podaniami na własnej połowie
  • 34'
    Faul w ataku Jędrzejczyka
  • 33'
    Mladenović pojawił się w polu karnym Slavii, ale jego strzał został zablokowany
  • 30'
    Żółta kartka dla Hołowni za faul na wysokości koła środkowego
  • 30'
    Jędrzejczyk oddał mocny strzał z dystansu, ale Kolar zbił piłkę do boku
  • 30'
    Mladenović pojawił się w polu karnym Slavii, upadł po kontakcie z rywalem, ale sędzia nakazał grać dalej
  • 29'
    Ekpai znalazł się po prawej stronie "szesnastki", dośrodkował, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 28'
    Emreli chciał prostopadle, płasko podać do Luquinhasa, ale Kolar wyszedł z bramki i oddalił zagrożenie
  • 27'
    Faul Hołowni w środku pola
  • 25'
    Lopes za Martinsa
  • 24'
    Slavia miała korner, ale Jędrzejczyk wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 24'
    Hromda wywalczył rzut rożny dla rywali, został zablokowany przez Jędrzejczyka
  • 23'
    Lopes szykuje się do wejścia na boisko
  • 23'
    Hołownia podał do Mladenovicia, który uderzył z 17. metra - piłka odbiła się od rywala i przeleciała tuż obok bramki
  • 22'
    Stanciu dośrodkował na lewą stronę pola karnego, w kierunku Tecla, ale Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 21'
    Bah zacentrował z rzutu rożnego na 14. metr, ale legioniści wybili futbolówkę poza "szesnastkę". Slavia jednak wciąż przy piłce
  • 21'
    Ekpai popędził prawym skrzydłem, chciał dośrodkować, ale został zablokowany przez Wieteskę. Korner dla gości
  • 20'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki na 6. metr, ale Zima wybił piłkę
  • 20'
    Mladenović bardzo dobrze popracował w odbiorze, przechwycił piłkę na połowie Slavii i - ostatecznie - wywalczył aut
  • 19'
    Jędrzejczyk chciał zagrać na 16. metr do Emrelego, ale rywale przecięli to podanie
  • 19'
    Emreli uderzył z lewej nogi, z 18. metra, lecz został zablokowany
  • 18'
    Niedokładne, płaskie zagranie Nawrockiego do Josue
  • 17'
    Ekpai nie zdołał dopaść do piłki na prawym skrzydle, po płaskim zagraniu od Kudeli
  • 17'
    Czesi wymieniają się podaniami na połowie Legii
  • 15'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola. Rzut wolny dla miejscowych
  • 15'
    Ależ interwencja Boruca! Bramkarz Legii wybronił uderzenie Tecla z 8. metra! Rywal był sam na sam z golkiperem "Wojskowych"
  • 14'
    Legia miała wrzut z autu. Luquinhas musnął piłkę w polu karnym, podał do Mladenovicia, który uderzył płasko, w kierunku dalszego słupka - piłka przeleciała tuż obok bramki
  • 13'
    Jędrzejczyk dopadł do piłki na skrzydle, chciał dośrodkować, lecz został zablokowany
  • 12'
    Bah może kontynuować grę
  • 11'
    Gra przerwana. Bah ucierpiał po kontakcie z Hołownią, jest opatrywany przez lekarzy
  • 9'
    Jędrzejczyk sfaulował Borila na połowie Slavii
  • 9'
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez "Wojskowych". Martins podał do Mladenovicia, który dośrodkował, ale już zza linii końcowej. Piłka dla rywali
  • 8'
    Josue podał prostopadle do Mladenovicia, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego centra została przecięta. Korner dla Legii
  • 7'
  • 7'
    Martins wrócił do gry
  • 6'
    Rzut wolny dla Legii. Mladenović dośrodkował z prawej strony boiska na lewą stronę "szesnastki", ale Kolar złapał piłkę
  • 5'
    Martins jest opatrywany przez lekarzy
  • 3'
    Czerwona kartka dla Holesa. Zawodnik Slavii brutalnie sfaulował Martinsa w środku pola
  • 3'
    Schranz podał na lewą stronę pola karnego do innego zawodnika Slavii, którego zagranie zostało spokojnie złapane przez Boruca
  • 2'
    Luquinhas pojawił się bliżej prawej strony boiska, oddał płaski strzał z ok. 18. metra, który został zablokowany
  • 1'
    Wieteska chciał zagrać na prawe skrzydło do Jędrzejczyka. Rywal przeciął podanie, ale legioniści szybko przechwycili piłkę
  • 1'
  • Oba zespoły już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Tobiasz, Johansson, Pekhart, Muci, Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose, Kostorz, Rosołek, Kisiel
  • Skład Legii na rewanż ze Slavią: Boruc - Nawrocki, Wieteska, Hołownia – Jędrzejczyk, Slisz, Martins, Mladenović – Josue, Emreli, Luquinhas!
  • Legia ma wysoką jakość, jest niezwykle wytrzymała i niebezpieczna w ofensywie, co pokazała w Pradze. Oglądaliśmy materiały wideo z meczu sprzed tygodnia, zdajemy sobie sprawę nad czym musieliśmy pracować. Wierzę, że zdobędziemy bramki, unikniemy błędów i trafimy do fazy grupowej Ligi Europy - mówił kapitan Slavii, Jan Boril. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Przyjechaliśmy tutaj, by trafić do fazy grupowej Ligi Europy. Widzieliśmy jednak ostatnio, że Legia może być niebezpieczna, więc musimy być bardzo ostrożni przez cały mecz. Warszawiacy mają różne typy napastników, do zdrowia wrócił Tomas Pekhart. Trzeba być przygotowanym na każdą sytuację – stwierdził trener Slavii, Jindrich Trpisovsky. ZAPIS KONFERENCJI
  • W niedzielnym meczu Slavii wystąpili Ondrej Kudela (stoper) i Jan Boril (lewy obrońca), którzy będą mogli się zmierzyć z "Wojskowymi". Boril wrócił do zdrowia po kontuzji, a Kudela odcierpiał karę dyskwalifikacji w europejskich pucharach. - Wierzymy, że będzie to impuls dla zespołu. Widzieliśmy, jak ta dwójka prowadziła drużynę przeciwko Banikowi. Zobaczyliśmy też doskonały występ Ondreja Kolara i całej ekipy – mówił asystent trenera mistrza Czech, Zdenek Houstecky. WIĘCEJ W LINKU
  • Slavia ma za sobą mecz ligowy z Banikiem Ostrava (4:0). Nie zagrał w nim czołowy zawodnik klubu z Pragi, Nicolae Stanciu, który mógł trochę odpocząć przed rewanżem z Legią w Warszawie. Dla mistrzów Czech była to… 50. gra ligowa bez porażki. Slavia na 12 możliwych punktów do zdobycia w lidze, sięgnęła po wszystkie
  • Warto też dodać, że nowym lewym wahadłowym Legii został 24-letni Yuri Ribeiro, któremu wraz z końcem czerwca wygasła umowa z Nottingham Forest (II poziom rozgrywkowy w Anglii). W kadrze "Wojskowych", na rewanż ze Slavią, brakuje m.in. Bartosza Kapustki (zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie) i Mattiasa Johanssona. Szwed w poniedziałek wznowił zajęcia, ale jest po przebytej mononukleozie, ma za sobą prawie miesiąc bez treningów, przez co nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu
  • Szkoleniowiec "Wojskowych" ma tylko dwie wątpliwości, co do wyjściowej "jedenastki" na starcie ze Slavią. - Musimy z powrotem wkomponować naszego kapitana, Artura Jędrzejczyka, do podstawowego składu. Na pewno zagra od początku – kwestia czy zagra na swojej pozycji, czyli z prawej strony trójosobowego bloku defensywnego, czy jako wahadłowy, w miejsce Juranovicia. Ćwiczyliśmy taki wariant w treningu, w czwartek zdecydujemy o tym, na jakiej pozycji wystąpi. Jeśli wróci do obrony, to na wahadle wystąpi Skiba. Drugi znak zapytania dotyczy środka pomocy, tego, czy Bartek Slisz będzie na 100 procent gotowy do gry. A jeśli nie Bartek, to kto – myślę, że odpowiedź będzie dopiero w dniu meczu - wyjaśnił trener Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Slavia w pierwszym meczu była zespołem lepszym, szczególnie w pierwszej połowie meczu, mogła strzelić kilka goli. Ale piłkę nożną kochamy za nieprzewidywalność. A ta objawia się na wiele sposobów. Czy dwa miesiące temu mógł ktoś przewidzieć, że mistrzowie Polski w meczu decydującym o awansie do fazy grupowej Ligi Europy mogą wystąpić z trójką obrońców złożonych z Maika Nawrockiego, Mateusza Wieteski i Mateusza Hołowni? Raczej nie. Tym bardziej, że w reprezentacyjnej formie był "Jędza", a do zespołu doszli Joel Abu Hanna i Lindsay Rose.
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się rewanż IV rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Slavią Praga. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Pradze, padł remis 2:2. Rezultat - mimo że bramki na wyjeździe nie liczą się już podwójnie - jest niezły, a awans do fazy grupowej Ligi Europy pozostaje sprawą otwartą
Legia WarszawaSlavia Praga
3'

3' Tomas Holes

45'

45' Ubong Ekpai

59'
65'

65' Ondrej Lingr za Stanislav Tecl

70'
72'

72' Abdallah Sima za Alexander Bah

72' Ibrahim Traore za Jakub Hromada

73'

73' Ubong Ekpai

75'
81'

81' Michael Krmencik za Ivan Schranz

81' Peter Olayinka za Nicolae Stanciu