90'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+6'
    Koniec meczu. Legia wygrała rzutem na taśmę 2:1 z Florą Tallinn. Legioniści mają skromną zaliczkę przed rewanżem w Estonii
  • 90+5'
    Vassiljev za mocno dośrodkował z rzutu wolnego
  • 90+5'
    Rzut wolny dla Flory bliżej lewej strony boiska
  • 90+4'
    Kallaste wyrzucił piłkę z autu w pole karne Legii. Był tam Reinkort, ale zagrożenie oddalił Reinkort
  • 90+2'
    Jak padł gol? Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Był tam Jędrzejczyk, ale piłka spadła jeszcze na 11. metr, pod nogi Lopesa, który oddał mocny strzał i pokonał bramkarza Flory
  • 90+1'
    Gooool! 2:1 dla Legii! Lopes
  • 90'
    Żółta kartka dla Zenjova, który sfaulował Mladenovicia. Legia ma rzut wolny bliżej lewej strony boiska
  • 90'
    Flora wymienia się podaniami w środku pola
  • 89'
    Nieudany strzał Luquinhasa z dalszej odległości
  • 88'
    Niedokładne zagranie Josue w kierunku Slisza
  • 88'
    Juranović dośrodkował z prawego skrzydła na bliższy słupek, w kierunku Pekharta, ale Czech został uprzedzony przez rywala
  • 86'
    Lopes sfaulowany na połowie "Wojskowych"
  • 86'
    Flora operuje piłką na połowie Legii
  • 85'
    Mladenović powstrzymany przez Lilandera na skrzydle
  • 85'
    Ojamaa do Vassiljeva, który pojawił się po prawej stronie pola karnego. Świetnie w obronie popracował Martins, który powstrzymał kapitana Flory
  • 84'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 83'
    Zenjov zdecydował się na mocne uderzenie z prawej strony boiska, ale strzał okazał się niecelny
  • 82'
    Juranović zacentrował z prawego skrzydła w pole karne. Był tam m.in. Lopes, ale Estończycy nie dali się zaskoczyć
  • 80'
    Dwie zmiany w zespole Flory. Poom za Soometsa i Reinkort za Sappinena
  • 80'
    Juranović nieźle dośrodkował na 8. metr, a Pekhart główkował obok bramki
  • 79'
    Slisz minął dwóch rywali, ale, ostatecznie, został zatrzymany w polu karnym Flory
  • 78'
    Vassiljev miękko zacentrował na prawą stronę pola karnego. Tam był Miller, który chciał zgrać piłkę głową - była to jednak nieudana próba
  • 77'
    Rzut wolny dla Flory z lewej strony boiska, na wysokości 40. metra
  • 76'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek. Wieteska świetnie główkował, ale Zenjov wybił piłkę praktycznie linii bramkowej. Po chwili do futbolówki dopadł jeszcze Slisz, ale jego mocny strzał poszybował ponad poprzeczką
  • 75'
    Josue oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego - piłka odbiła się od muru. "Wojskowi" mają korner
  • 74'
    Kallaste za Lukkę
  • 74'
    Legia ma rzut wolny zza pola karnego
  • 72'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii, po tym jak Sappinen pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i zagrał na dalszy słupek. Zenjov jednak nie zdołał opanować piłki
  • 72'
    Josue płasko uderzył zza pola karnego. Pekhart był bliski tego, aby dopaść do piłki w "szesnastce", ale rywal był czujny i oddalił zagrożenie
  • 70'
    Lilander podłączył się do ofensywy, ale jego centra z prawego skrzydła okazała się bardzo nieudana
  • 69'
    Zenjov chciał dośrodkować w pole karne z prawej strony boiska, lecz został zablokowany przez Wieteskę
  • 68'
    Lukka może kontynuować grę
  • 68'
  • 68'
    Lukka potrzebuje pomocy medycznej
  • 67'
    Josue szukał miękkiego zagrania do Lopesa, ale napastnik Legii był naciskany przez rywali, którzy odzyskali piłkę
  • 66'
    Juranović zbyt mocno dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Legia jednak wciąż przy piłce
  • 65'
    Legia miała kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mladenovicia w pole karne, Lopes oddał strzał, który okazał się niecelny
  • 64'
    Jędrzejczyk nieźle główkował po centrze z rzutu rożnego, w kierunku bliższego słupka. Igonen był jednak na posterunku
  • 63'
    Luquinhas świetnie minął rywala po lewej stronie pola karnego i dośrodkował w kierunku Pekharta. Ostatecznie, piłka wyszła poza "szesnastkę"
  • 62'
    Pekhart sfaulował Millera w środku pola
  • 60'
    Lopes za Hołownię
  • 60'
    Niedokładne zagranie Jędrzejczyka do Juranovicia
  • 59'
    Juranović nieźle zacentrował w pole karne Legii, ale Estończycy zdołali wybić piłkę poza "szesnastkę"
  • 59'
    Juranović nie był w stanie dopaść do mocnego zagrania na prawą stronę boiska
  • 57'
    Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ostatecznie, zawodnik Flory oddał strzał, który przeleciał tuż obok bramki Boruca
  • 56'
    Josue za Emrelego. Dla Portugalczyka to debiut w barwach "Wojskowych"
  • 56'
    Sappinen zagrał w pole karne do Millera, ale zagrożenie oddalił Slisz
  • 55'
    Niezła akcja Ojamy, który pojawił się z piłką po lewej stronie pola karnego. Estończyk przełożył piłkę i podał wzdłuż boiska, na 6. metr, do Sappinena, który dostawił nogę i strzelił gola. 1:1
  • 53'
    Gol dla Flory. 1:1. Sappinen
  • 52'
    Faul w ataku Pekharta
  • 52'
    Martins zacentrował z rzutu wolnego na lewą stronę "szesnastki". Był tam Wieteska, który chciał przedłużyć tor lotu piłki głową. Ostatecznie, futbolówka opuściła linię końcową
  • 51'
    Legia ma rzut wolny, bliżej prawej strony boiska, na 30. metrze
  • 51'
    Luquinhas sfaulowany przez Ojamę na połowie Flory
  • 50'
    Zenjov dośrodkował z prawego skrzydła na lewą stronę pola karnego. Centra okazała się jednak niecelna, zbyt mocna
  • 49'
    Mladenović nie zdołał dobiec do przerzutu Martinsa na lewe skrzydło
  • 48'
    Sappinen naciskał Hołownię przed linią końcową, ale obrońca Legii był czujny. I wywalczył piłkę dla "Wojskowych"
  • 48'
    Hołownia dobrze popracował w defensywie - przeciął zagranie z głębi pola
  • 47'
    Mladenović ruszył do płaskiego, prostopadłego podania, ale nie był w stanie utrzymać piłki w boisku
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 1:0 z Florą po trafieniu Kapustki. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Luquinhas prostopadle podał na lewą stronę pola karnego do Mladenovicia. Serb walczył o piłkę z Lilanderem, który wyszedł z opresji
  • 45'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45'
    Zakotłowało się przed polem karnym Legii. Czujny był jednak Boruc, który wyszedł z bramki i powstrzymał Sappinena
  • 43'
    Flora szukała kolejnej szansy w ataku. Arbiter odgwizdał jednak faul w ataku Ojamy. Estończyk nieprzepisowo powstrzymał Wieteskę na 16. metrze
  • 42'
    Estończycy mieli rzut rożny. W polu karnym Legii zrobiło się pewne zamieszanie. Ostatecznie, Boruc wyszedł z bramki i przechwycił piłkę, oddalając jednocześnie zagrożenie
  • 41'
    Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony boiska. Piłka dotarła na 10. metr do Purga, który oddał strzał z głowy. Ostatecznie, futbolówka odbiła się jeszcze od Hołowni i wyszła poza linię końcową
  • 40'
    Faul Wieteski na Sappinenie w bocznym sektorze boiska
  • 39'
    Juranović popędził prawym skrzydłem, lecz jego centra okazała się niedokładna
  • 39'
    Martins chciał miękko zagrać w kierunku Emrelego, na prawą stronę pola karnego, ale Kuusk pilnował Azera do samego końca i przechwycił piłkę
  • 38'
    Flora operuje piłką w linii obrony
  • 37'
    Ojamaa otrzymał podanie na lewym skrzydle, ale Wieteska skutecznie powstrzymał Estończyka. Obrońca Legii wywalczył aut dla "Wojskowych"
  • 36'
    Niedokładne zagranie Jędrzejczyka do Emrelego. Piłkę przechwycili, przed własnym polem karnym, Estończycy
  • 35'
    Legioniści wymieniają się podaniami w środku pola
  • 34'
    Mladenović starał się wyłuskać futbolówkę spod nóg Lilandera w polu karnym Flory. Boczny obrońca mistrza Estonii kontrolował jednak sytuację i wywalczył piłkę dla swojej drużyny
  • 31'
    Ojamaa uderzył z prawej nogi z 18. metra, ale Boruc był na posterunku
  • 31'
    Emreli zbiegł z piłką z prawej strony do środka boiska, a następnie ucierpiał w kontakcie z rywalem. Azer upadł na murawę, lecz sędzia nie przerwał gry
  • 29'
    Ojamaa przechwycił piłkę w środku pola i dokładnie podał do Zenjova, który znów znalazł się po prawej stronie pola karnego. Skrzydłowy zbiegł do lewej nogi, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka okazał się niecelny
  • 28'
    Mogło być 1:1. Zenjov pojawił się po prawej stronie "szesnastki", zbiegł do lewej nogi i uderzył w kierunku bliższego słupka. Boruc popisał się świetną interwencją
  • 27'
    Ależ było blisko! Mladenović świetnie, prostopadle podał do Luquinhasa, który wbiegł w pole karne z prawej strony, szukał technicznego uderzenia z prawej nogi w kierunku dalszego słupka. Brazylijczyk pomylił się nieznacznie
  • 26'
    Luquinhas świetnie zbiegł do środka boiska i prostopadłe podał na prawą stronę pola karnego do Jędrzejczyka. Kapitan Legii szukał płaskiego zagrania wzdłuż boiska, ale podanie zostało przecięte
  • 25'
    Emreli nieprzepisowo powstrzymany na 40. metrze od bramki mistrza Estonii
  • 24'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 24'
    Mladenović otrzymał podanie po lewej stronie boiska, ten zagrał do Luquinhasa. Brazylijczyk nieźle odegrał piłkę na 14. metr do Emrelego, który upadł w polu karnym po kontakcie z rywalem. Sędzia nakazał grać dalej
  • 22'
    Zenjov sfaulowany przez Mladenovicia w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii
  • 22'
  • 20'
    Wieteska zatrzymał Sappinena tuż przed polem karnym Legii
  • 20'
    Pekhart czyhał na centrę z prawego skrzydła. Futbolówka spadła jeszcze pod nogi Mladenovicia, który przełożył rywala i podał do Martinsa, którego strzał poszybował ponad poprzeczką
  • 17'
    Żółta kartka dla Lukki za faul na Juranoviciu na wysokości koła środkowego
  • 17'
    Wieteska czujny w obronie, powstrzymał Sappinena
  • 15'
    Mladenović znalazł się po lewej stronie pola karnego, ale jego zagranie zostało przecięte
  • 13'
    Vassiljev niedokładnie zagrał w pole karne do Sappinena. Miękka centra okazała się niecelna. Grę wznowił Boruc
  • 13'
    Juranović dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale jeden z rywali wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 12'
    Luquinhas sfaulowany na połowie Flory
  • 11'
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Ostatecznie, nastąpiło dośrodkowanie na dalszy słupek. Po chwili, Purg szukał miejsca do uderzenia z głowy, ale legioniści wyszli z opresji
  • 10'
    Sappinen pojawił się po prawej strony pola karnego, chciał wycofać piłkę, ale Hołownia wybił piłkę na rzut rożny
  • 7'
    Slisz za kontuzjowanego Kapustkę
  • 7'
    "Kapi" poczuł ból w nodze w momencie celebracji bramki. Do wejścia na boisko szykuje się Slisz
  • 6'
    Kapustka korzysta z pomocy medycznej
  • 5'
    Ależ początek w wykonaniu "Wojskowych"! Świetną akcją popisał się Kapustka, który dopadł do piłki na własnej połowie, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, a następnie oddał płaski strzał z lewej nogi, z ok. 17. metra, i pokonał bramkarza Flory!
  • 3'
    Gooool! 1:0 dla Legii! Kapustka!
  • 2'
  • 1'
  • Obie drużyny już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Tobiasz, Kochalski, Abu Hanna, Rose, Nawrocki, Slisz, Josue, Skibicki, Muci, Lopes, Kostorz, Rosołek
  • Skład Legii na mecz z Florą: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia – Juranović, Kapustka, Martins, Mladenović - Luquinhas - Emreli, Pekhart!
  • - Oczywiście, będzie to dla mnie trochę wyjątkowe spotkanie, z jednym z moich byłych klubów na dużej, europejskiej scenie, o sporą stawkę. Mam 30 lat, jestem bardziej doświadczony niż wtedy, gdy grałem przy Łazienkowskiej. Nie mogę się doczekać meczu. Cieszę się, że mam okazję zagrać tutaj ponownie przed wielkim tłumem - opowiadał były piłkarz Legii, który reprezentuje obecnie Florę, Henrik Ojamaa. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Musimy się spodziewać, że Ojamaa, Zenjov i inni będą szukać akcji 1 na 1. Bardzo szanujemy rywala. Oczywiście, mamy plan na spotkanie. Chcemy zagrać na naszych zasadach, ale wiemy, że będzie to zupełnie inny mecz niż z Bodo. Tam pewne rzeczy można było przewidzieć z góry. Tutaj niektóre sytuacje będą wynikały po prostu z sytuacji boiskowych i tego, co wymyśli Vassiljev, a także inni zawodnicy – mówił trener Legii, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • W zespole z Tallinna gra aktualnie czterech zawodników z przeszłością w ekstraklasie: Henrik Ojamaa, który występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Legii Warszawa i Miedzi Legnica, Konstantin Vassiljev (Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok), Sergei Zenjov (Cracovia) i Ken Kallaste (Korona Kielce, Górnik Zabrze)
  • Flora Tallinn została mistrzem Estonii w sezonie 2020 (system wiosna-jesień) z aż 16-punktową przewagą nad drugą drużyną w tabeli. Poniosła zaledwie jedną porażkę w tamtejszej ekstraklasie. Jeśli chodzi o obecne eliminacje Ligi Mistrzów, to w I rundzie pokonała Hibernians. W pierwszym spotkaniu zwyciężyła 2:0 (dwa trafienia padły po czerwonej kartce dla rywala), a w rewanżu - 3:0
  • W przypadku wyeliminowania Flory, "Wojskowi" zmierzą się w III rundzie kwalifikacji do Champions League ze zwycięzcą pary Dinamo Zagrzeb/Omonia Nikozja (jeżeli przegrają w dwumeczu z Estończykami, to w III rundzie el. Ligi Europy trafią na przegranego tej pary)
  • Jeśli legioniści pokonają Estończyków w dwumeczu, to zapewnią sobie udział przynajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji. Oznaczałoby to wtedy, że Legia minimum do końca roku będzie grała mecze w europejskich pucharach. Dla warszawiaków byłaby to pierwsza taka jesień od pięciu lat
  • Witamy! O godz. 21:00 rozpocznie się pierwszy mecz II rundy el. Ligi Mistrzów pomiędzy Legią Warszawa a Florą Tallinn. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej
Legia WarszawaFlora Tallinn
17'

17' Marco Lukka

53'

53' Rauno Sappinen

56'
74'

74' Ken Kallaste za Marco Lukka

79'

79' Markus Poom za Markus Soomets

80'

80' Sten Reinkort za Rauno Sappinen