• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+5'
    Koniec meczu! Legia wygrała 3:2 z Bodo/Glimt w I rundzie el. Ligi Mistrzów!
  • 90+4'
    Zawodnik Bodo/Glimt minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne z lewej strony, ale został powstrzymany przez Jędrzejczyka
  • 90+3'
    Nieudane podanie Wieteski do Mladenovicia
  • 90+2'
    Legia miała rzut rożny. Po centrze z rogu, do piłki na 18. metrze dopadł Mladenović. Wahadłowy oddał mocny strzał z lewej nogi, który okazał się trochę niecelny
  • 90+1'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    Żółta kartka dla Mladenovicia za grę na czas
  • 90+1'
    Legia ma rzut rożny
  • 90+1'
    Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne. Do piłki na dalszy słupku dopadł Luquinhas, którego strzał był zablokowany
  • 90'
    Rywale stworzyli akcję, ale poradzili sobie z nią Boruc i Wieteska
  • 90'
    Niedokładne podanie Kapustki
  • 88'
    Hoibraten za Lode
  • 87'
    Legia wymienia się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 87'
    SAmpted dośrodkował w kierunku dalszego słupka, lecz Wieteska wybił piłkę
  • 87'
    Rywale utrzymują się przy piłce na połowie Legii
  • 87'
    Muci został zatrzymany w środku pola
  • 85'
    Mladenović niedokładnie zacentrował z lewego skrzydła
  • 85'
    Pernambuco miękko dośrodkował w pole karne, ale legioniści wybili piłkę poza "szesnastkę"
  • 84'
    Muci za Martinsa
  • 83'
    Johannson, dla którego to debiut w Legii, zmienia Skibickiego
  • 82'
    Żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Konradsena za brutalny faul na Luquinhasie
  • 82'
    Zakotłowało się w polu karnym Legii. Sampsted dośrodkował z prawej flanki w "szesnastkę". Ostatecznie, warszawiacy oddalili zagrożenie
  • 81'
    Wieteska uprzedził rywala na 20 metrze, ale miejscowi szybko odzyskali piłkę
  • 79'
    Lopes za Emrelego
  • 79'
    Konradsen dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek. Tam pojawił się Pernambuco, który skutecznie główkował z bliskiej odległości
  • 78'
    2:3. Gol dla Bodo/Glimt. Pernambuco
  • 77'
    Fet zbyt mocno dośrodkował na lewą stronę "szesnastki". Grę wznowił Boruc
  • 77'
    Botheim obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył w kierunku dalszego słupka. Strzał okazał się nieznacznie niecelny
  • 75'
    Fet pojawił się na 20. metrze, lecz został zatrzymany przez Martinsa. Portugalczyk wycofał piłkę do Boruca, który wykonał wślizg, dzięki któremu uprzedził rywala i zażegnał niebezpieczeństwo
  • 74'
    Skibicki sfaulowany przez Konradsena na wysokości koła środkowego
  • 73'
    Mladenović dośrodkował na prawą stronę do Skibickiego. Wahadłowy nie zdołał jednak opanować piłki
  • 73'
    Wieteska spokojnie wybił piłkę po centrze z lewej strony. Moment później Berg uderzył z dystansu - piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką
  • 72'
    Pernambuco nie zdołał opanować piłki w bocznym sektorze boiska. Aut dla Legii
  • 71'
    Luquinhas wrócił na boisko
  • 70'
    Żółta kartka dla Boruca za grę na czas
  • 70'
    Tounekti za Vetlesena
  • 70'
    Luquinhas opatrywany przez lekarzy. Ucierpiał we wcześniejszej akcji
  • 69'
    Martins sfaulowany przez Konradsena na połowie Legii. Żółta kartka dla zawodnika Bodo/Glimt
  • 69'
    Luquinhas zwiódł rywali w bocznym sektorze pola karnego, do piłki dopadł Kapustka, który miękko dograł na dalszy słupek. Emreli chciał główkować, ale przeciwnicy nie dali się zaskoczyć
  • 68'
    Kapustka do Mladenovicia, który świetnie dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek. Tam pojawił się Emreli, ale w ostatniej chwili Lode wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 67'
    Vetlesen popędził lewym skrzydłem, lecz jego płaska centra została przechwycona przez Boruca
  • 66'
    Fet sfaulowany przez Slisza w środku pola
  • 66'
    Pernambuco na spalonym
  • 65'
    Wieteska ponownie nie dał się zaskoczyć w defensywie. Przeciął zagranie we własnej "szesnastce"
  • 64'
    Skibicki dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne. Centra okazała się niedokładna
  • 63'
    Żółta kartka dla Kapustki, który sfaulował Sampsteda
  • 62'
    Świetna kontra Legii. Skibicki podał do Emrelego, który był naciskany przez przeciwnika, ale z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Druga asysta Skibickiego, drugo gol Emrelego. Brawo!
  • 61'
    3:1 dla Legii! Emreli!!!
  • 61'
    Konradsen zbiegł z lewej strony do środka boiska i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Boruc pewnie wyłapał piłkę
  • 60'
    Berg chciał miękko zacentrować w pole karne do Botheima, lecz Wieteska oddalił zagrożenie
  • 59'
    Jędrzejczyk sfaulował Vetlesena na wysokości koła środkowego
  • 59'
    Mladenović podał do Kapustki, który pojawił się po lewej stronie boiska. "Kapi" został jednak zatrzymany przez przeciwnika
  • 58'
    Emreli zastosował wysoki pressing na Haikinie. Bramkarz Bodo/Glimt chciał wybić futbolówkę, ale trafił w Azera. Ostatecznie, piłka wyszła poza linię końcową, grę wznowił golkiper
  • 57'
    Kontra Legii. Kapustka do Mladenovicia, który płasko podał w pole karne, w kierunku Emrelego, ale piłkę przechwycili rywale. Moment później "Wojskowi" mogli wykreować niezłą akcję, lecz Kapustka został powstrzymany
  • 55'
    Jędrzejczyk wybił piłkę poza "szesnastkę" po centrze z prawego skrzydła
  • 55'
    Wieteska dobrze popracował w defensywie. Rywale jednak szybko przechwycili piłkę. Pernambuco zdecydował się na oddanie strzału z ok. 20. metra, który okazał się niecelny
  • 54'
    Fet zbiegł z prawej strony do środka boiska, podał przed pole karne, ale legioniści byli czujni. Po chwili Fet sfaulował Mladenovicia na połowie "Wojskowych"
  • 52'
    Kontra "Wojskowych". Kapustka znalazł się w środku pola, chciał prostopadle podać do Emrelego, ale Haikin spokojnie przechwycił futbolówkę
  • 51'
    Luquinhas chciał zabrać się do kontry, ale został zatrzymany w bocznym sektorze boiska
  • 51'
    Hołownie świetnie uprzedził Botheima w polu karnym
  • 51'
    Mistrz Norwegii utrzymuje się przy piłce
  • 50'
    Ponownie zakotłowało się w "szesnastce" Legii. Vetlesen zdecydował się na mocne uderzenie z prawej strony pola karnego. Boruc zbił przed siebie piłkę, którą ostatecznie wybił Mladenović
  • 49'
    Groźnie w polu karnym Legii. Konradsen pojawił się po lewej stronie "szesnastki" i zagrał wzdłuż boiska, na 7. metr, do Pernambuco, który oddał mocny strzał ponad poprzeczką
  • 48'
    Fet próbował miękko dograć w pole karne do Botheima, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 47'
    Sampsted chciał dośrodkować z prawej strony, ale został zablokowany przez Kapustkę
  • 46'
    Druga zmiana w Bodo/Glimt. Pernambuco za Nordasa
  • 46'
    Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi na wyjeździe 2:1 z Bodo/Glimt. Wracamy za 15 minut
  • 45+3'
    Berg dośrodkował na bliższy słupek, ale Martins wybił piłkę
  • 45+3'
    Mistrz Norwegii ma rzut rożny
  • 45+3'
    Nordas pojawił się po lewej stronie "szesnastki", ale jego centrę zablokował Skibicki
  • 45+2'
    Sampsted nieźle dośrodkował z prawej flanki w pole karne, a Botheim, który pojawił się na 6. metrze, oddał strzał z głowy i pokonał Boruca
  • 45+1'
    Gol kontaktowy dla Bodo/Glimt. Botheim
  • 45'
    Nordas uderzył zza "szesnastki", ale jego strzał przyblokował Jędrzejczyk
  • 45'
    Konradsen chciał dośrodkować z lewego skrzydła, ale został zablokowany
  • 44'
    Rywale wymieniają się podaniami w środku pola
  • 43'
    Konradsen zmienił kontuzjowanego Bjorkana
  • 42'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, jeden z rywali musnął piłkę, do której tuż przed bramką dopadł Emreli i skierował ją do siatki!
  • 41'
    2:0 dla Legii! Emreli!
  • 41'
    Kapustka prostopadle podał do Luquinhasa, który został powstrzymany przez bramkarza. Moment później Kapustka uderzył z dystansu, lecz Haikin popisał się skuteczną interwencją
  • 39'
    Bjorkan podłączył się do akcji, ale poczuł ból, nie będąc przez nikogo atakowanym
  • 37'
    Vetlesen, który pojawił się na 30. metrze od bramki Legii, zagrał piłkę ręką
  • 36'
    Berg miękko dośrodkował na prawą stronę "szesnastki" do Sampsteda, który nie zdołał opanować piłki
  • 36'
  • 35'
    Hołownia świetnie powstrzymał rozpędzonego Vetlesena po prawej stronie boiska
  • 34'
    Saltnes sfaulował Martinsa tuż przed polem karnym Legii
  • 34'
    Sampsted dośrodkował z prawego skrzydła na bliższy słupek, ale Wieteska wybił piłkę. Moment później Sampsted zacentrował raz jeszcze - o futbolówkę walczył Botheim, lecz Boruc był na posterunku
  • 32'
    Luquinhas chciał prostopadle podać do Emrelego, ale piłkarz Bodo/Glimt przechwycił piłkę w środku pola
  • 31'
    Rzut rożny dla Legii. Martins dośrodkował w pole karne, ale Haikin wybił piłkę. Bodo/Glimt miało groźną kontrę, lecz prostopadłe podanie do Botheima było zbyt mocne. Futbolówkę złapał Boruc
  • 30'
    Skibicki dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego, oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka, lecz trafił w boczną siatkę
  • 28'
    Luquinhas podał do Emrelego, który pojawił się z piłką na 30. metrze, ale Haikin wyszedł z bramki i powstrzymał Azera
  • 27'
    Berg chciał płasko podać w "szesnastkę", ale Wieteska nie dał się zaskoczyć i oddalił zagrożenie
  • 26'
    Mocny, niezły strzał Emrelego z lewej nogi, z ok. 20. metra. Piłkę złapał Haikin
  • 25'
    Emreli zabrał się do kontry, ale został sfaulowany przez Moe. Żółta kartka dla obrońcy klubu z Bodo
  • 25'
    Slisz stracił piłkę w bocznym sektorze boiska, na wysokości 20. metra od bramki Legii. Pomocnik Legii jednak dość szybko się zrehabilitował i odzyskał piłkę
  • 24'
    Berg niedokładnie zagrał na prawą stronę boiska, do Sampsteda
  • 23'
    Saltnes sfaulował Luquinhasa w środku pola
  • 23'
    Rywale przechwycili piłkę po lewej stronie boiska. Zagranie z lewej strony do środka, na 16. metrze, zostało przechwycone przez Wieteskę
  • 22'
    Sampsted dośrodkował z prawej strony na bliższy słupek, ale piłkę wybił Wieteska. Po chwili Vetlesen miękko dograł w pole karne do Botheima, ale napastnik Bodo/Glimt nie zdołał dobiec do futbolówki
  • 21'
    Ważna, skuteczna interwencja Wieteski w bocznym sektorze boiska
  • 21'
    Botheim czyhał na piłkę po miękkiej centrze z prawej strony boiska, ale obrońcy Legii byli czujni. Moment później Bjorkan prostopadle podał w boczny sektor "szesnastki" do Botheima. Zagranie okazało się jednak trochę zbyt mocne
  • 18'
    Bjorkan zagrał wzdłuż boiska, ale piłkę na 30. metrze przejął Luquinhas. Brazylijczyk zagrał jednak niedokładnie. Po chwili zrobiło się zamieszanie w "szesnastce" Legii. Ostatecznie, legioniści oddali zagrożenie
  • 17'
    Mistrz Norwegii wymienia się podaniami na 20.-30. metrze, ale stołeczny klub dobrze się broni
  • 17'
    Mladenović powstrzymał Vetlesena w bocznym sektorze boiska. Wahadłowy wybił piłkę na aut
  • 16'
    Nieudane, zdecydowanie za mocne dogranie piłkarza Bodo/Glimt z prawej na lewą stronę boiska, do Nordasa. Piłka dla Legii
  • 15'
    Nordas złapany na spalonym
  • 14'
    Obrońca Bodo/Glimt chciał miękko dograć na lewą stronę "szesnastki", lecz piłkę pewnie złapał Boruc
  • 13'
    Bjorkan zbiegł z lewej strony do środka boiska, ale był cały czas pilnowany przez legionistów. Po chwili Slisz został sfaulowany na 20. metrze od bramki Legii
  • 12'
    Mladenović dobrze popracował w defensywie i powstrzymał przeciwnika
  • 11'
    Skibicki dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, ale piłkarz Bodo/Glimt wybił futbolówkę, którą szybko odzyskali "Wojskowi"
  • 11'
    Skibicki pobiegł prawą stroną, ale nie zdołał minąć Bjorkana w bocznym sektorze boiska
  • 10'
    "Wojskowi" wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 8'
    Legioniści zabrali się do kontry. Emreli ruszył do zagrania, ale do piłki dopadli miejscowi. Po chwili Kapustka pojawił się po prawej stronie "szesnastki", zdecydował się na strzał z prawej nogi, który do boku wybił Haikin
  • 7'
  • 6'
    Berg znalazł się na 18. metrze i chciał miękko dośrodkować na prawą stronę "szesnastki" do Sampsteda. Zagranie okazało się jednak zbyt mocne
  • 5'
    Luquinhas sfaulowany w bocznym sektorze boiska, na połowie Legii. Brazylijczyk jest opatrywany przez lekarzy
  • 4'
    Świetny początek Legii! Mladenović zagrał piłkę na prawą stronę boiska, do Skibickiego. Wahadłowy płasko podał w pole karne. Futbolówki nie zdołał musnąć Emreli, ale na dalszym słupku dopadł do niej Luquinhas, który uderzył z 6. metra i zdobył bramkę!
  • 3'
    1:0 dla Legii! Luquinhas!
  • 2'
    Emreli zastosował pressing na bramkarzu Bodo/Glimt. Poskutkowało, golkiper mistrza Norwegii wybił piłkę na aut
  • 1'
  • Oba kluby już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Do meczu w Bodo niecałe 30 minut!
  • Skład Bodo/Glimt: Haikin - Sampsted, Moe, Lode, Bjorkan - Fet, Berg, Saltnes - Vetlesen, Botheim, Nordas
  • Ławka: Miszta, Tobiasz, Johansson, Nawrocki, Muci, Lopes, Abu Hanna, Josue, Kostorz, Kisiel, Włodarczyk
  • Skład Legii na mecz z Bodo/Glimt: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Skibicki, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas!
  • Przybliżamy mocne i słabsze strony mistrza Norwegii - TUTAJ
  • Trener Michał Macek, którego pasją jest analiza stałych fragmentów gry, zwracał uwagę na słaby punkt w ekipie z Bodo, jakim są rzuty wolne i rożne w defensywie. Ale przestrzegał też przed tym, jak Norwegowie wykonują stałe fragmenty gry. Rozmowę ze szkoleniowcem można przeczytać TUTAJ
  • - Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy zawodnicy Legii grają w kadrach narodowych. My też mamy dobrych piłkarzy. Jesteśmy gotowi, żeby zaatakować na boisku w środowym meczu - stwierdził trener Bodo/Glimt, Kjetil Knutsen. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Zdaję sobie sprawę, jaka jest ranga spotkania, jak wielkie są nasze oczekiwania: myślę o drużynie, sztabie, klubie, ale i o kibicach. Chcielibyśmy spełnić oczekiwania - mówił na konferencji prasowej, przed wyjazdowym meczem z Bodo/Glimt, trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. KONFERENCJA
  • W kadrze zespołu Czesława Michniewicza znalazło się 22 zawodników. SZCZEGÓŁY
  • Będzie to szósta rywalizacja Legii z norweskim zespołem. Nigdy nie udało się wygrać obu meczów. Więcej TUTAJ
  • Bodo/Glimt miało wspaniały poprzedni sezon. Zostało mistrzem Norwegii, wyprzedzając w tabeli Molde FK aż o 19 punktów. Przegrało w lidze tylko raz (na wyjeździe) i strzeliło 103 gole. Dla żółto-czarnych to największy sukces w dotychczasowej historii. Najbliższy rywal Legii znajduje się w trakcie sezonu. Do tej pory wystąpił w 13 meczach ligowych (7 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki) i zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 "oczek"
  • Podczas okresu przygotowawczego legioniści rozegrali pięć sparingów. Wygrali trzy razy (5:0 z SK Bischofshofen, 3:2 z Lechią Gdańsk, 2:0 z Jagiellonią Białystok), zremisowali 1:1 z FK Krasnodar i przegrali 0:2 z Ferencvarosi TC. W grach kontrolnych wyróżnił się m.in. Mahir Emreli. Nowy napastnik strzelił łącznie sześć goli w czterech spotkaniach (nie wystąpił przeciwko mistrzowi Węgier)
  • Witamy! Legia rozpoczyna grę o stawkę w sezonie 2021/22. Stołeczny klub zmierzy się na wyjeździe z FK Bodo/Glimt w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Dla "Wojskowych" będzie to bardzo ważne spotkanie z wymagającym rywalem
FK Bodo/GlimtLegia Warszawa
2'

25' Brede Moe

25'
41'

42' Morten Konradsen za Fredrik Andre Bjorkan

42'

45' Erik Botheim

45'

46' Pernambuco za Lasse Nordas

46'
61'

69' Morten Konradsen

69' Sebastian Tounekti za Hugo Vetlesen

69'
70'

78' Pernambuco

78'

82' Morten Konradsen

82'

88' Marius Hoibraten za Marius Lode