• 75' Rafael Lopes
  • 82' Kacper Kostorz za Rafael Lopes

Piast Gliwice – Legia Warszawa: Do Gliwic po wygraną i przełamanie

21-04-2021 / 08:00 Maciej Ziółkowski

W środę, 21 kwietnia, Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice w 26. kolejce PKO Ekstraklasy. Stołeczny klub powalczy o odwrócenie złej serii z gliwiczanami. Zespół ze Śląska nie przegrał ostatnich sześciu spotkań z Legią. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowany przez stacje Canal+ Sport i Canal+ 4K.

Legioniści cały czas prowadzą w tabeli ligowej, ale ich przewaga nad drugą Pogonią Szczecin nieco zmalała. Przed startem 26. kolejki, klub z Łazienkowskiej miał o sześć punktów więcej od "Portowców", a po wtorkowej wygranej graczy Kosty Runjaicia z Górnikiem Zabrze już tylko trzy. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza może zapewnić sobie mistrzostwo Polski już w najbliższą niedzielę. Warszawiacy muszą jednak wygrać dwa nadchodzące mecze i liczyć na sprzyjające okoliczności, czyli na to, że Raków chociaż raz nie zwycięży, a Pogoń przynajmniej raz przegra lub dwa razy zremisuje. Brak wygranej spowoduje, że na finiszu pojawią się nieoczekiwane emocje i nerwy.

Przed stołeczną drużyną 14. mecz o stawkę w 2021 roku. Legioniści nie przegrali już dziesięciu ostatnich gier w ekstraklasie. Ostatni raz, w rozgrywkach ligowych, musieli uznać wyższość rywala dokładnie 31 stycznia (0:1 z Podbeskidziem w Bielsku-Białej). Ale w ostatnich dwóch spotkaniach legioniści nie strzelili gola, po raz pierwszy w tym roku na własnym obiekcie nie pokonali bramkarza rywali. W spotkaniu z Cracovią widać było, że piłkarze odczuwają już trudy sezonu i dlatego w starciu z "Piastunkami" można spodziewać się zmian w podstawowej jedenastce.

W bramce stanie Artur Boruc. Trójosobowy blok obronny stworzą najprawdopodobniej: Mateusz HołowniaMateusz Wieteska i Artur Jędrzejczyk. Na prawym wahadle pojawi się Josip Juranović, a na lewym zwykle grywa  Filip Mladenović, ale być może w Gliwicach zacznie spotkanie na ławce. Wtedy na wahadle mógłby zagrać Mateusz Cholewiak W środku pola ujrzymy Bartosza Slisza i prawdopodobnie Waleriana Gwilię. Natomiast Andre Martins wymaga nieco odpoczynku. Przemęczeni są również Luquinhas i Bartosz Kapustka. Jeden z nich może zacząć mecz na ławce rezerwowych. Wtedy stworzyłaby sie szansa dla kogoś z dwójki Rafael Lopes - Ernest Muci. Najbardziej wysuniętym graczem pozostanie Tomas Pekhart. Stołecznej drużynie nie pomogą m.in. Artem Szabanow (skręcił staw skokowy, nie zagra do końca sezonu), Wojciech Muzyk (odczuwa dolegliwości pleców) i Ariel Mosór (wraca do zdrowia po urazie stawu skokowego) i Paweł Wszołek, który w ostatniej chwili nabawił się urazu. Ale do Gliwic z zespołem pojechał Marko Vesović!

- Sportowa złość i mobilizacja pojawia się u każdego z nas. Wiemy, jakim jesteśmy klubem i jaki cel jest przed nami. Nasza ambicja nie pozwala nam być zadowolonymi z ostatnich wyników. Staramy się oczywiście spoglądać na to na chłodno, szukamy pozytywów, dokonujemy analizy i czekamy z niecierpliwością na kolejny mecz, który chcemy wygrać - mówił przed meczem Przemysław Małecki, asystent Michniewicza. Pierwszy szkoleniowiec w spotkaniu z Cracovią otrzymał kuriozalną czerwoną kartkę. Legia odwołała się od decyzji arbitra, decyzja spodziewana jest w środę około godziny 15. Wtedy okaże się kto oficjalnie poprowadzi Legię w meczu z Piastem.

Piast Gliwice, przed rozpoczęciem 26. kolejki, plasował się na czwartej pozycji w tabeli (38 punktów w 25 meczach). Zespół słabo rozpoczął rozgrywki, ale w listopadzie się rozpędził. Od tego momentu przegrał tylko jedno z siedemanstu spotkań - z Wartą Poznań. Niebiesko-czerwoni bardzo dobrze radzą sobie w spotkaniach ligowych u siebie. Przegrali zaledwie jeden z dziewięciu ostatnich meczów, które były rozgrywane w Gliwicach. Ale ogólnie – gliwiczanie zdobyli, do tej pory, nieco więcej "oczek" na wyjazdach (20) niż na własnym stadionie (18). Najskuteczniejszym zawodnikiem Piasta jest aktualnie Jakub Świerczok, autor dziesięciu trafień w lidze. W tym sezonie Piast wygrał 2:1 w Warszawie eliminując Legię z Pucharu Polski i zremisował w ligowym boju przy Łazienkowskiej 2:2.

- Legia to aktualny mistrz Polski, a fakt, że do obrony tytułu brakuje jej kilku punktów, na pewno bardzo ją mobilizuje. Zawsze podchodzimy z pokorą do tego, co robimy. Wiemy, że tylko drużyną i dużym wysiłkiem możemy osiągać zwycięstwa. To wcale nie przychodzi bez trudu, a poprzednie mecze nie były łatwe, bo w wielu fazach Legia miała przewagę, ale to my byliśmy skuteczniejsi - mówił przed meczem trener Piasta, Waldemar Fornalik. Jego zespół nie przegrał siedmiu ostatnich spotkań w ekstraklasie (pięć wygranych, dwa remisy).

W zimowym oknie transferowym drużynę z Gliwic wzmocniło trzech młodzieżowców. Dwóch zawodników (Maksym Gendera i Michał Zachciał) awansowało do "jedynki" z zespołu juniorskiego, a Mateusz Winciersz trafił do Piasta z rezerw Ruchu Chorzów. W kadrze niebiesko-czerwonych znajduje się obecnie czterech zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej: Michał Żyro, Jakub Czerwiński, Tomasz Jodłowiec oraz Patryk Sokołowski. Pierwszy z wymienionych rozegrał dla "Wojskowych" 157 meczów, strzelił 27 goli, sięgnął po trzy mistrzostwa oraz pięć Pucharów Polski. Czerwiński spędził w Warszawie półtora roku, wystąpił w 19 grach i zdobył dwie bramki, cieszył się także z dwóch tytułów mistrzowskich i jednego Pucharu Polski. "Jodła" zagrał w barwach Legii w 202 meczach, strzelił 18 goli, wywalczył sześć mistrzostw kraju i cztery krajowe puchary. Sokołowski występował w młodzieżowych zespołach "Wojskowych" i rezerwach. Po wypożyczeniu do Olimpii Elbląg trafił do Znicza Pruszków i Wigier Suwałki. Niecałe trzy lata temu przeniósł się do Piasta.

Bilans niedawnych gier między tymi drużynami nie jest korzystny dla warszawiaków. W rundzie jesiennej "Wojskowi" zremisowali u siebie 2:2 z piłkarzami prowadzonymi przez Waldemara Fornalika po trafieniach Kapustki i Pekharta (z rzutu karnego). Gole dla przyjezdnych strzelili Piotr Malarczyk i Świerczok. Ostatni raz Legia wygrała z Piastem w… grudniu 2018 roku. Wówczas zwyciężyła przy Łazienkowskiej 2:0 po trafieniach napastników: Sandro Kulenovicia i Carlitosa. Od tamtej pory gliwiczanie wygrali cztery razy i dwukrotnie był remis. Ostatnie zwycięstwo w Gliwicach, stołeczna drużyna odniosła w sierpniu 2018 roku. Wtedy legioniści wygrali na wyjeździe 3:1 po bramkach Jędrzejczyka, Jose Kante i Dominika Nagya. - Myślę, że ostatnie mecze z warszawską drużyną były naprawdę niezłe w naszym wykonaniu, ale przed nami kolejna gra. To, co było, jest już tylko historią – to tylko statystyki, w które można spoglądać. Żeby uzyskać kolejny dobry wynik ze stołecznym klubem, trzeba wyjść zmobilizowanym, skoncentrowanym i zagrać naprawdę dobre spotkanie – mówił ostatnio zawodnik klubu z Gliwic, Martin Konczkowski. Do tej pory Legia grała z Piastem 27 razy. Wygrała 14 razy, 7-krotnie zremisowała i poniosła 6 porażek. W tym czasie legioniści strzelili 48 goli, a stracili - 27.

Bukmacherzy z TOTALbet uważają, że większe szanse na zdobycie trzech punktów, w spotkaniu w Gliwicach, mają warszawiacy. Kurs na zwycięstwo Legii wynosi 2.22. Remis to mnożnik 3.30, a wygrana Piasta – 3.65. W środę "Wojskowi" powalczą o odwrócenie złej serii z gliwiczanami. Jeśli to się uda, wykonają spory krok w kierunku mistrzostwa kraju. Czy tak będzie? Tego dowiemy się wieczorem. Mecz poprowadzi Damian Kos. Początek zawodów zaplanowano na środę, 21 kwietnia, na godz. 20:30. Starcie będzie transmitowane przez stacje Canal+ Sport i Canal+ 4K. Serwis Legia.Net tradycyjnie przeprowadzi relację tekstową na żywo, a po zakończeniu rywalizacji zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami.

Przypuszczalne składy:

Piast: Plach – Konczkowski, Malarczyk, Huk, Holubek – Sokołowski, Jodłowiec – Badia, Chrapek, Steczyk – Świerczok

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz, Gwilia, Mladenović - Luquinhas, Lopes - Pekhart

• 90+3' Żółta kartka dla Milewskiego za faul na Kostorzu
  • 90+3' Kontra Legii. Luquinhas ruszył środkiem, ale został zastopowany przez Milewskiego
  • 90+2' Badia dośrodkował z rzutu rożnego na 9. metr. O piłkę walczył m.in. Malarczyk. Ostatecznie, legioniści wyszli z opresji
  • 90+2' Rzut rożny dla Piasta
  • 90+1' Wieteska ucierpiał po kontakcie z Żyrą, w bocznym sektorze boiska. Obrońca Legii może kontynuować grę
  • 90+1' Trzy minuty doliczone
  • 90' Badia miękko dośrodkował na lewą stronę "szesnastki", ale ani Jodłowiec, ani Holubek nie byli w stanie dopaść do futbolówki
  • 89' Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu w pole karne przeciwnicy wybili futbolówkę
  • 88' Mladenović pojawił się po lewej stronie pola karnego, lecz jego mocne uderzenie zostało przyblokowane. Rzut rożny
  • 88' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Martins zacentrował w "szesnastkę", ale rywale wybili piłkę
  • 87' Korner dla Legii
  • 87' Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne. Kostorz oddał strzał z głowy, piłka wpadła w kozioł i przeleciała nad bramką
  • 86' Jędrzejczyk sfaulowany na własnej połowie
  • 85' Badia dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony, na bliższy słupek, ale Wieteska oddalił zagrożenie
  • 84' Legia mogła podwyższyć prowadzenie! Kostorz dopadł do piłki w polu karnym Piasta, ale został zatrzymany na 8. metrze przez Placha. Bramkarz Piasta obronił płaskie uderzenie młodzieżowca
  • 82' Kostorz zmienił Lopesa
  • 82' Milewski za Chrapka
  • 81' Gliwiczanie próbują się przedrzeć prawą stroną boiska
  • 80' Konczkowski dośrodkował na prawą stronę pola karnego. Zrobiło się zamieszanie, ale piłkę złapał Boruc
  • 77' Badia i Żyro za Alvesa oraz Świerczoka
  • 77' Jak padła bramka? Slisz podał do Juranovicia, który dośrodkował z prawego skrzydła na 9. metr - do piłki dopadł Lopes, który skutecznie główkował! Legia prowadzi 1:0!
  • 75' Gooooool! Lopes! 1:0 dla Legii!
  • 74' Konczkowski zacentrował z prawej flanki w pole karne. Slisz przeciął zagranie, ale do piłki dopadł Świerczok. Napastnik Piasta jednak nieczysto trafił w futbolówkę
  • 73' Dwie zmiany w Piaście. Pyrka i Jodłowiec za Steczyka i Sokołowskiego
  • 73' Ales dośrodkował zrzutu wolnego na dalszy słupek. Do piłki dopadł jeszcze Holubek, lecz jego płaskie uderzenie zza pola karnego przeleciało obok bramki
  • 71' Żółta kartka dla Lopesa za faul na Konczkowskim. Rzut wolny dla Piasta, z prawej strony boiska
  • 70' To mogło być 1:0 dla Legii! Slisz świetnie przerzucił piłkę do Juranovicia, który z powietrza zagrał na dalszy słupek. Tam pojawił się Pekhart, ale jego strzał został obroniony przez Placha
  • 68' Pekhart sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Legia szybko wznowiła grę
  • 68' Pekhart niedokładnie podał na prawą stronę boiska do Luquinhasa. Piłkę przechwycili miejscowi
  • 67' Luquinhas ruszył środkiem boiska, lecz został powstrzymany na 25. metrze
  • 67' Jędrzejczyk zagrał na prawą stronę pola karnego w kierunku Pekharta. Zagranie okazało się trochę za mocne, Czech nie zdążył dobiec do futbolówki. Grę wznowi Plach
  • 65' Juranović zacentrował na bliższy słupek, ale rywale wyszli z opresji i oddalili zagrożenie
  • 65' Pekhart podał piłkę do Luquinhasa, który zbiegł do środka i płasko uderzył zza pola karnego, w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się od Huka. Legia ma rzut rożny
  • 63' Mogło być 1:0 dla Piasta. Świerczok dopadł do piłki po prawej stronie pola karnego i sprytnie podał wzdłuż "szesnastki" do nadbiegającego Alvesa, który nie trafił w bramkę
  • 62' Żółta kartka dla Chrapka za faul w środku pola
  • 62' Luquinhas pojawił się po prawej stronie pola karnego i zagrał wzdłuż "szesnastki". Malarczyk przeciął zagranie, choć legioniści sygnalizowali, że zagrał piłkę ręką. Nie ma rzutu karnego, gra jest kontynuowana
  • 59' Lopes! Napastnik Legii dopadł do centry Mladenovicia z lewej flanki na bliższy słupek i uderzył z lewej nogi ponad bramką
  • 57' Dwie zmiany w Legii. Luquinhas i Martins za Kapustkę oraz Gwilię
  • 57' Huk wybił piłkę głową po centrze z prawego skrzydła
  • 56' "Mladen" chciał dośrodkować na lewą stronę pole karnego. Centra okazała się za mocna i Pekhart nie zdołał do niej dobiec
  • 55' Mladenović dośrodkował na bliższy słupek. Piłka spadła pod nogi Kapustki, którego strzał z 16. metra został zablokowany. Kolejny róg
  • 55' Mladenović zagrał do Gwilii, który zbiegł do środka boiska i uderzył z prawej nogi, zza pola karnego. Piłka odbiła się od rywala i przeleciała trochę obok bramki. Korner
  • 54' Faul Jędrzejczyka na połowie Piasta. Nieprzepisowo powstrzymał Alvesa
  • 53' Ależ było blisko! Juranović kapitalnie dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, na 8. metr. Tam pojawił się niepilnowany Pekhart, który główkował minimalnie ponad poprzeczką
  • 52' Konczkowski dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek. Holubek zgrał piłkę głową w kierunku Świerczoka, ale futbolówkę przechwycił Boruc
  • 51' Kapustka zbiegł do środka boiska i uderzył z lewej nogi, z 20. metra - piłka poszybowała nieco obok bramki
  • 50' Alves sprytnie minął dwóch legionistów i podał na lewą stronę pola karnego. Zrobiło się spore zamieszanie. Ostatecznie, Sokołowski oddał strzał z 16. metra, z prawej nogi, który został zablokowany przez Wieteskę
  • 48' Hołownia próbował płasko zagrać na lewe skrzydło, ale zagranie zostało przecięte
  • 48' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek, Plach wypiąstkował piłkę, do której dopadł Gwilia. Strzał Gruzina - który był pilnowany przez rywali - z pola karnego okazał się bardzo niecelny
  • 47' Gwilia otrzymał podanie na lewą stronę pola karnego. Gruzin podał na 17. metr do Lopesa, którego strzał został zablokowany. Po chwili Mladenović chciał dośrodkować, ale został zablokowany. Korner
  • 46' Zaczynamy drugą połowę!
  • 45+1' Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia bezbramkowo remisuje z Piastem w Gliwicach. Wracamy za 15 minut
  • 45+1' Juranović zbiegł do środka i oddał strzał z lewej nogi w kierunku dalszego słupka. Uderzenie okazało się nieco niecelne
  • 44' Juranović dośrodkował na bliższy słupek, na 8. metr, ale gospodarze wybili piłkę poza pole karne
  • 44' Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, a Plach wybił futbolówkę na kolejny korner
  • 43' Juranović prostopadle podał do Lopesa, który dośrodkował w pole karne z prawej strony. Na bliższym słupku pojawił się Pekhart, ale Malarczyk wybił piłkę na rzut rożny
  • 42' Chrapek zagrał na 17. metr do Konczkowskiego, który był na spalonym
  • 42' Rywale wyszli spod pressingu. Po chwili Alves zdecydował się na oddanie strzału z 20. metra, ale został zablokowany przez Wieteskę
  • 40' Mladenović nieźle dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne - Jędrzejczyk wygrał walkę o pozycję i uderzył z głowy tuż obok bramki!
  • 39' Mladenović dośrodkował na 7. metr - centra okazała się mocna, zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie, Malarczyk musnął piłkę, która opuściła boisko. Korner dla gości
  • 38' Czerwiński sfaulował Kapustkę, który próbował zbiec do środka pola. Rzut wolny dla Legii, z prawej strony boiska.
  • 37' Kapustka zdecydował się na strzał z 25. metra, z prawej nogi. Piłka przeleciała nieco obok bramki
  • 37' Juranović mocno dośrodkował w pole karne, na 10. metr. Do piłki ruszył Mladenović, który był pilnowany przez rywala. Serb zdołał musnąć piłkę głową, ale futbolówka została przechwycona przez bramkarza Piasta
  • 35' Rzut wolny dla Piasta. Chrapek dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek. Malarczyk zgrał piłkę głową, ale futbolówkę przechwycili warszawiacy
  • 34' Gwilia dokładnie, prostopadle podał do Mladenovicia, który został zatrzymany przez Huka na lewej stronie "szesnastki"
  • 32' Chrapek podał do Świerczoka, który był ustawiony tyłem do bramki. Napastnik Piasta został zatrzymany przez legionistów
  • 31' Slisz przechwycił piłkę w środku pola. Po chwili Gwilia zagrał do Mladenovicia, który miękko dośrodkował zza pola karnego. Ostatecznie, przeciwnicy zdołali zażegnać niebezpieczeństwo
  • 29' Mladenović wbiegł w pole karne z lewej strony i mocno uderzył, ale Plach skutecznie interweniował. Niezła akcja Legii, dobry strzał Serba
  • 28' Gospodarze wymieniają się podaniami w środku pola
  • 28' Chrapek dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony. Ostatecznie, piłkę pewnie złapał Boruc
  • 27' Juranović oddał strzał z prawej nogi, z dalszej odległości, ale Plach spokojnie złapał piłkę
  • 26' Juranović dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek. Tam pojawił się Hołownia, który główkował z 7. metra ponad bramką
  • 25' Holubek dośrodkował na prawą stronę pola karnego. Gospodarze dopadli do piłki i zbudowali akcję na prawej stronie boiska - Chrapek zacentrował w "szesnastkę", ale Boruc spokojnie złapał futbolówkę
  • 24' Rzut wolny dla Piasta, z lewej strony boiska. Jędrzejczyk sfaulował Świerczoka
  • 23' Lopes do Gwilii, ten chciał zagrać do Mladenovicia. Podanie zostało jednak przecięte na 25. metrze przez rywala
  • 22' Alves wbiegł w pole karne Legii, zbiegł na lewą stronę, ale jego mocny strzał z lewej nogi okazał się niecelny
  • 20' Nieudany przerzut Mladenovicia w kierunku Juranovicia. Piłkę przechwycił Holubek
  • 20' Slisz sfaulowany w środku pola, w pojedynku główkowym
  • 18' Juranović zacentrował z prawego skrzydła na bliższy słupek, ale Czerwiński ponownie przeciął centrę. Chwilę później Gwilia miękko dośrodkował w "szesnastkę", lecz Pekhart został złapany na spalonym
  • 16' Mladenović wbiegł w "szesnastkę" z lewej strony, płasko dośrodkował na bliższy słupek w kierunku Lopesa, ale rywal zdołał przeciąć zagranie
  • 15' Piłkarz Piasta chciał przerzucić piłkę na lewą stronę pola karnego Legii. Juranović był czujny i zagrał głową do Boruca
  • 15' Huk zbiegł do środka i chciał podać prostopadle w pole karne, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie
  • 13' Legioniści przechwycili futbolówkę na własnej połowie. Kapustka próbował się przedrzeć prawą stroną boiska, ale został zatrzymany przez gliwiczan
  • 13' Gwilia podał do Kapustki, który dośrodkował z prawej strony boiska na 7. metr, ale Czerwiński wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 12' Holubek sfaulował Kapustkę w bocznym sektorze boiska, na wysokości koła środkowego
  • 11' Gwilia zagrał do Mladenovicia, którego centra z lewej flanki okazała się bardzo niedokładna. Grę wznowi Plach
  • 10' Kapustka do Gwilii, który chciał od razu odegrać do Lopesa. Zagranie zostało jednak "przeczytane" na 25. metrze przez miejscowych
  • 9' Groźna akcja Legii! Kapustka zbiegł do środka i podał do Gwilii. Gruzin płasko zagrał w "szesnastkę" w kierunku Pekharta, lecz Czech nie zdołał sięgnąć piłki
  • 8' Gwilia miękko dośrodkował na prawą stronę pole karnego, ale piłkę przechwycił przeciwnik
  • 8' Slisz zagrał do Mladenovicia. Po chwili Serb podał na 17. metr do Pekharta, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale jego uderzenie zostało zablokowane
  • 6' Piast w ataku pozycyjnym
  • 6' Niedokładne zagranie Slisza. Rywale zabrali się do kontry, ale warszawiacy nie dali się zaskoczyć i przechwycili futbolówkę
  • 5' Gospodarze przechwycili piłkę na własnej połowie
  • 2' Juranović dośrodkował z prawej strony w pole karne. Tam pojawił się Gwilia, który główkował z 9. metra ponad poprzeczką
  • 1' Gramy!
  • Obie drużyny są już na boisku. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Miszta, Vesović, Kisiel, Martins, Cholewiak, Kostorz, Skibicki, Muci, Luquinhas
  • Skład Legii na mecz z Piastem: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Kapustka, Slisz, Gwilia, Mladenović - Lopes, Pekhart!
  • Czesław Michniewicz został ukarany czerwoną kartką podczas meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy z Cracovią i musiał zasiąść na trybunach. Nie poprowadzi dwóch gier ligowych: z Piastem Gliwice (21.04) i Lechią Gdańsk (25.04). Rolę pierwszego szkoleniowca Legii Warszawa będzie pełnił Przemysław Małecki, asystent trenera Michniewicza
  • - Legia to aktualny mistrz Polski, a fakt, że do obrony tytułu brakuje jej kilku punktów, na pewno bardzo ją mobilizuje. Zawsze podchodzimy z pokorą do tego, co robimy. Wiemy, że tylko drużyną i dużym wysiłkiem możemy osiągać zwycięstwa. To wcale nie przychodzi bez trudu, a poprzednie mecze nie były łatwe, bo w wielu fazach Legia miała przewagę, ale to my byliśmy skuteczniejsi - mówił przed meczem trener Piasta, Waldemar Fornalik. Jego zespół nie przegrał siedmiu ostatnich spotkań w ekstraklasie
  • Piast, przed rozpoczęciem 26. kolejki, plasował się na czwartej pozycji w tabeli (38 punktów w 25 meczach). Zespół słabo rozpoczął rozgrywki, ale w listopadzie się rozpędził. Od tego momentu przegrał tylko jedno z 17 spotkań - z Wartą Poznań
  • Warszawiacy prowadzą w tabeli ligowej, ale ich przewaga nad drugą Pogonią Szczecin nieco zmalała. Przed startem 26. kolejki, klub z Łazienkowskiej miał o sześć punktów więcej od "Portowców", a po wtorkowej wygranej graczy Kosty Runjaicia z Górnikiem Zabrze już tylko trzy
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz 26. kolejki ligowej pomiędzy Piastem Gliwice a Legią Warszawa. Stołeczny klub powalczy o odwrócenie złej serii z gliwiczanami. Zespół ze Śląska nie przegrał ostatnich sześciu spotkań z Legią