81'
90'
  • Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+4'
    Koniec. Legia odpadła z Pucharu Polski. Stołeczna drużyna przegrała 1:2 z Piastem Gliwice w 1/4 finału Pucharu Polski.
  • 90+4'
    Juranović dośrodkował z rzutu rożnego przed pole karne. Po chwili Muci nieczysto trafił w piłkę, która dotarła do Gwilii, który oddał niecelny strzał
  • 90+3'
    Juranović sfaulowany po prawej stronie boiska. Rzut wolny dla Legii
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90+1'
    Alves ruszył do prostopadłego zagrania z głębi pola, ale Miszta wyszedł z bramki i oddalił zagrożenie
  • 90'
    Żyro ścigał się do piłki z Szabanowem, ale obrońca Legii nie dał się zaskoczyć, wygrał pojedynek i zagrał do Miszty
  • 89'
    Mladenović zbiegł do środka i zdecydował się na płaskie uderzenie zza pola karnego, z prawej nogi. Plach spokojnie złapał piłkę
  • 88'
    Legia cały czas atakuje, ale goście dobrze się bronią
  • 86'
    Juranović dograł z rogu na bliższy słupek, ale rywale wyszli z opresji
  • 86'
    Mladenović dośrodkował na dalszy słupek - Konczkowski wybił piłkę na rzut rożny
  • 85'
    Juranović sfaulowany po prawej stronie boiska przez Żyrę. Rzut wolny dla Legii
  • 84'
    Żółta kartka dla trenera Michniewicza
  • 82'
    Alves wbiegł w pole karne Legii z lewej strony i oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka. Uderzenie okazało się nieco niecelne
  • 81'
    Muci za Luquinhasa
  • 81'
    Groźna akcja Legii! Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Piasta. Kapustka oddał mocny strzał z prawej nogi, ale jego uderzenie zostało obronione
  • 80'
    Jak padł gol dla rywali? Szabanow chciał zagrać piłkę do tyłu, ale jego podanie było za lekkie i zostało przechwycone w środku pola przez Alvesa. Zawodnik Piasta zwiódł Wieteskę - który próbował uratować sytuację - pobiegł na bramkę Legii, znalazł się sam na sam z Misztą, minął go i umieścił piłkę w siatce
  • 78'
    2:1 dla Piasta. Alves
  • 77'
    Szabanow próbował miękko zagrać w pole karne, ale jego podanie zostało przechwycone przez gości
  • 76'
    Juranović popędził prawą stroną, ale został zastopowany przez Holubka
  • 75'
    Żyro za Świerczoka i Alves za Jodłowca
  • 74'
    Pyrka na spalonym
  • 73'
    Mladenović zacentrował z rogu na środek pola karnego. Rusyn dopadł do piłki na 15. metrze, po lewej stronie "szesnastki" - jego strzał został zablokowany
  • 73'
    Mladenović miękko dograł w pole karne. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastki" Legii. Piłka spadła pod nogi Gwilli - mocny strzał Gruzina został zablokowany. Korner
  • 72'
    Rywale przechwycili piłkę na własnej połowie. Jeden z przeciwników chciał zagrać prostopadle do Świerczoka, ale podanie zostało przecięte przez Wieteskę
  • 70'
    Wieteska sfaulowany przez Świerczoka, na połowie Legii
  • 70'
    Jodłowiec próbował przerzucić piłkę na prawą flankę do Pyrki, ale legioniści spokojnie przechwycili piłkę
  • 69'
    Świerczok pojawił się po lewej stronie "szesnastki", zbiegł do środka, ale jego strzał został zablokowany
  • 68'
    Jak padł gol? Mladenović dośrodkował z lewej strony boiska, przed linią końcową - piłka spadła na 5. metr, a niepilnowany Lopes oddał strzał z głowy i pokonał Placha!
  • 67'
    1:1! Lopes!
  • 66'
    Kapustka pojawił si po prawej stronie, dośrodkował na bliższy słupek, ale Lopes nie zdołał opanować piłki
  • 66'
    Holubek szukał miejsce do oddania strzału z lewej nogi, zza pola karnego, lecz został zablokowany
  • 65'
    Lipski i Winciersz za Chrapka i Steczyka
  • 64'
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek, w kierunku Wieteski. Stoper Legii nie sięgnął jednak piłki
  • 63'
    Korner dla Legii
  • 61'
    Lopes i Rusyn za Wszołka i Kostorza
  • 60'
    Wszołek chciał dośrodkować z prawej flanki, ale został zablokowany
  • 59'
    Gwilia próbował zagrać w boczny sektor do Wszołka, ale piłkę, tuż przed polem karnym, przechwycił jeden z rywali
  • 58'
    Steczyk próbował podać prostopadle, na prawą stronę, do Sokołowskiego. Zagranie okazało się za mocne i zostało przechwycone przez Wieteskę
  • 57'
    Gwilia podał do Juranovicia, który mocno dograł w "szesnastkę" - Czerwiński wybił piłkę głową
  • 56'
    Gwilia za Martinsa
  • 56'
    Kostorz próbował wbiec w pole karne z prawej strony, ale został powstrzymany przez przeciwnika
  • 56'
    Legia wymienia się podaniami w środku pola
  • 55'
    Kapustka zagrał miękko na prawą stronę "szesnastki" do Wszołka, który zagrał z powietrza na 13. metr. "Wszołi" był jednak na spalonym
  • 54'
    Juranović dośrodkował z prawej strony na bliższy słupek, lecz Czerwiński wybił piłkę poza pole karne
  • 53'
    Rywale zabrali się do kontry, ale Wieteska zatrzymał akcję na 20. metrze
  • 50'
    Wszołek na spalonym
  • 48'
    Mladenović dośrodkował z lewej flanki w pole karne, ale bramkarz Piasta przechwycił futbolówkę
  • 47'
    Kostorz był naciskany przez dwóch rywali. Napastnik Legii zdecydował się na płaskie uderzenie z 18. metra, w kierunku bliższego słupka. Plach spokojnie złapał piłkę
  • 46'
    Legia wymienia się podaniami na połowie Piasta
  • 46'
    Juranović zastąpił Jędrzejczyka
  • 46'
    Rozpoczęła się druga połowa!
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa z Piastem 0:1 w 1/4 finału Pucharu Polski. Wracamy za 15 minut
  • 45+1'
    Martins zacentrował z rogu na środek pola karnego, ale goście wybili piłkę poza pole karne
  • 45+1'
    Holubek zablokował centrę Wszołka z prawej strony. Korner dla Legii
  • 45'
    Kostorz sfaulowany przez Czerwińskiego, w bocznym sektorze boiska
  • 44'
    Martins dośrodkował z lewej flanki w pole karne - na 14. metrze pojawił się Kostorz, który główkował w kierunku dalszego słupka. Piłkę spokojnie złapał Plach
  • 43'
    Legia w ataku pozycyjnym, wymienia się podaniami na połowie Piasta
  • 42'
    Holubek dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek. Czerwiński próbował zgrać piłkę, lecz, ostatecznie, grę wznowi Miszta
  • 41'
    Rzut wolny dla Piasta, z lewej strony boiska. Do bramki Miszty ok. 35 metrów
  • 41'
    Wszołek chciał dośrodkować z prawej strony w pole karne - piłka odbiła się od Holubka i wyszła poza linię końcową. Okazało się jednak, że "Wszołi" był na spalonym
  • 40'
    Martins ruszył środkiem i próbował podać na 14. metr do Kostorza, ale zawodnik Piasta przechwycił futbolówkę
  • 39'
    Wszołek przechwycił piłkę w środku pola. Po chwili Slisz chciał zagrać na prawą stronę "szesnastki" do "Wszołiego". Piłka odbiła się od jednego z rywali i została przechwycona przez Placha
  • 37'
    Kapustka do Mladenovicia, który płasko dośrodkował w "szesnastkę", ale jeden z rywali zdołał wybić piłkę poza pole karne
  • 37'
    Kostorz zagrał na prawą stronę do Luquinhasa. Brazylijczyk chciał podać w pole karne do Martinsa, ale jego zagranie zostało przecięte
  • 36'
  • 35'
    Mladenović minął Pyrkę w bocznym sektorze boiska i zagrał w pole karne do Kapustki, a ten chciał podać na prawą stronę do Luquinhasa. Brazylijczyk próbował utrzymać futbolówkę w boisku, ale zagranie od "Kapiego" okazało się za mocne
  • 34'
    Luquinhas podał prostopadle do Wszołka, który był naciskany przez Holubka. Zawodnik Legii nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Grę wznowił bramkarz Piasta
  • 32'
    Legioniści próbowali przedrzeć się prawą stroną, ale Czerwiński popisał się udanym przechwytem w bocznym sektorze
  • 31'
    Slisz zbiegł na prawą stronę, ale został skutecznie powstrzymany przez Holubka. Legionista popełnił jeszcze faul w ataku i został napomniany żółtą kartką
  • 29'
    Mladenović dośrodkował na lewą stronę pola karnego - tam pojawił się Wieteska, który wyskoczył w powietrze i trafił z głowy w słupek!
  • 28'
    Kostorz otrzymał płaskie podanie z głębi pola, zbiegł do środka, ale został sfaulowany na 20. metrze przez Jodłowca. Rzut wolny dla stołecznego klubu
  • 27'
    Kostorz zagrał prostopadle do Mladenovicia. Serb wbiegł w pole karne z lewej strony, chciał podać do Kapustki, ale, ostatecznie, goście wyszli z opresji
  • 26'
    Sokołowski przechwycił piłkę na 25. metrze. Potem Pyrka zagrał do Chrapka, który podał na lewą stronę pola karnego, ale nie było tam żadnego zawodnika Piasta
  • 25'
    Rzut wolny dla Piasta. Chrapek dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, ale legioniści zażegnali niebezpieczeństwo
  • 24'
    Pyrka wyprzedził Szabanowa na skrzydle, ale zawodnik Legii zdołał powstrzymać przeciwnika przed polem karnym. Chwilę później Konczkowski chciał dośrodkować z prawej flanki w pole karne, lecz jego centra została zablokowana przez Martinsa
  • 23'
    Mladenović dośrodkował z rogu na bliższy słupek. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym. Do bezpańskiej piłki dopadł Martins. Portugalczyk oddał strzał z 18. metra, lecz jego strzał okazał się minimalnie niecelny
  • 21'
    Luquinhas chciał uruchomić Mladenovicia na skrzydle, ale Konczkowski zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę na korner
  • 21'
    Wszołek chciał dograć w "szesnastkę" Piasta, ale został zablokowany przez Holubka
  • 20'
    Przyjezdi zastosowali wysoki pressing na połowie Legii, ale warszawiakom udało się z niego skutecznie wyjście. Chwilę później, Mladenović popędził lewą stroną i podał prostopadle do Kostorza, który wbiegł w pole karne i został powstrzymany przez Czerwińskiego. Ostatecznie, napastnik był na spalonym
  • 19'
    Szabanow dośrodkował z lewej strony, z 25. metra, na prawą stronę pole karnego. Wszołek był naciskany przez rywala, wyskoczył w powietrze i główkował w kierunku dalszego słupka - do celu zabrakło niewiele
  • 17'
    Kapustka przechwycił piłkę na 25. metrze - legioniści zabrali się do kontry, którą Holubek zastopował w polu karnym Piasta
  • 16'
    Mladenović chciał prostopadle podać do Szabanowa, ale jeden z rywali przeciął piłkę. Legioniści próbowali jeszcze szybko przechwycić futbolówkę blisko pola karnego, lecz goście zdołali się przy niej utrzymać
  • 14'
    Wszołek minął Steczyka i miękko dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, gdzie pojawił się Mladenović. Piłka został jeszcze zgrana na 11.metr do Kapustki, który uderzył z powietrza ponad poprzeczką
  • 12'
    Mladenović i Luquinhas próbowali przedrzeć się lewą stroną, ale rywale nie dali się zaskoczyć i przechwycili futbolówkę
  • 11'
    Żółta kartka dla Chrapka za faul na Luquinhasie
  • 10'
    Wszystko zaczęło się do tego, że Steczyk zbiegł z lewej flanki do środka i dośrodkował na dalszy słupek. Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Legii. Moment później Pyrka pojawił się po prawej stronie i zagrał w kierunku Świerczok. Napastnik znalazł się przy bliższym słupku, przechwycił piłkę, oddał strzał z prawej nogi i pokonał Misztę
  • 8'
    Gol dla Piasta. Świerczok
  • 7'
    Wieteska niedokładnie przerzucił piłkę na lewą stronę, do Mladenovicia
  • 6'
    Chrapek pojawił się po prawej stronie, chciał zagrać do Pyrki, lecz było to nieudane zagranie - piłka wyszła na aut
  • 6'
    Przeciwnicy wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska
  • 4'
    Luquinhas przechwycił piłkę na 30. merze. Po chwili Kapustka zagrał do Wszołka, który dograł z prawej flanki na 15. metr, ale rywale wyszli z opresji
  • 3'
    Świerczok sfaulowany w środku pola przez Jędrzejczyka
  • 3'
    Gra jest kontynuowana, zarówno Martins jak i Sokołowski kontynuują rywalizację
  • 2'
    Przerwa w grze. Sokołowski zderzył się z Martinsem
  • 2'
    Groźna sytuacja Legii! Wszołek pobiegł prawą stroną i płasko dośrodkował w pole karne, ale, ostatecznie, żaden z legionistów nie zdołał zamknąć akcji
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Stołeczna drużyna będzie gospodarzem meczu Pucharu Polski po raz pierwszy od… prawie trzech lat. Po raz ostatni była nim 18 kwietnia 2018 roku. Warszawiacy rywalizowali wówczas przy Łazienkowskiej z Górnikiem Zabrze w 1/2 finału PP. WIĘCEJ
  • Ławka: Tobiasz, Hołownia, Juranović, Gwilia, Cholewiak, Rusyn, Muci, Lopes, Włodarczyk
  • Skład Legii na mecz z Piastem Gliwice: Miszta - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Wszołek, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Kostorz, Luquinhas
  • - Na pewno Legia była i jest faworytem. Wylosowanie jej w ćwierćfinale to pech czy wyzwanie? Stawiałbym na to drugie. Piłka niejednokrotnie pokazała, że niekoniecznie faworyt musi wygrywać. Potrafimy grać w piłkę, funkcjonować jako drużyna i potrafimy również zwyciężać. Sądzę, że zapowiada się ciekawy mecz – mówił trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik. ZAPIS KONFERENCJI
  • - Gdy graliśmy z Piastem w listopadzie był to czas, w którym drużyna z Gliwic zaczęła łapać wiatr w żagle. Wcześniej ten zespół nie funkcjonował tak dobrze, ale od momentu gdy wszyscy jego zawodnicy wrócili do gry, naprawdę przyjemnie patrzy się na ich poczynania – mówi przed ćwierćfinałem Pucharu Polski trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz. ZAPIS KONFERENCJI
  • Legioniści po raz ostatni grali z Piastem pod koniec listopada 2020 roku. Wtedy, w 11. kolejce ligowej, padł remis 2:2. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Kapustka (pierwsze trafienie dla "Wojskowych") i Pekhart, który wykorzystał rzut karny
  • W tym sezonie Pucharu Polski Legia zagra czwarty mecz. Najpierw w I rundzie wygrała na wyjeździe z GKS Bełchatów aż 6:1. Hat-trickiem popisał się Maciej Rosołek, który dołożył do tego dorobku także asystę. Pozostałe gole dla "Wojskowych" strzelili Paweł Wszołek i Filip Mladenović, padło również trafienie samobójcze autorstwa Michała Pawlika. W 1/16 finału mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe 1:0 Widzew Łódź po bramce Mateusza Cholewiaka. Ostatnio zaś wygrała na wyjeździe 3:2 z ŁKS-em i awansowała do ćwierćfinału. Gole dla legionistów strzelili Bartosz Slisz, Luquinhas i Tomas Pekhart. Na tę chwilę Legia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej - wywalczyła 39 punktów w 19 meczach. Ma cztery "oczka" przewagi nad drugą Pogonią Szczecin
  • W poprzednich rundach pucharowych Piast Gliwice wygrał z Resovią (4:0), Stalą Mielec (po rzutach karnych) i Pogonią Szczecin (2:1). W tym momencie niebiesko-czerwoni plasują się na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 24 punktów w 19 spotkaniach
  • Witamy! O godz. 20:30 Legia zmierzy się z Piastem Gliwice w 1/4 finału Pucharu Polski. Będzie to pierwsze spotkanie w tych rozgrywkach - na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej - od kwietnia 2018 roku!
Legia WarszawaPiast Gliwice
8'

8' Jakub Świerczok

10'

10' Michał Chrapek

64'

64' Mateusz Winciersz za Dominik Steczyk

64' Patryk Lipski za Michał Chrapek

66'
75'

75' Michał Żyro za Jakub Świerczok

75' Tiago Alves za Tomasz Jodłowiec

78'

78' Tiago Alves

90'

90' Mateusz Winciersz