72'
74'
89'
  • 90+3'
    Koniec! Legia wygrała 2:0 z Dritą i awansowała do IV rundy el Ligi Europy, w której zmierzy się z Karabachem Agdam. Zwycięzca awansuje do fazy grupowej
  • 90+3'
    Jeden z rywali dośrodkował wzdłuż pola karnego, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 90+3'
    Goście wymieniają się podaniami na połowie Legii
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90+1'
    Boruc! Jeden z zawodników Drity wbiegł w pole karne z lewej strony, ale golkiper Legii obronił uderzenie
  • 90'
    Drita próbuje jeszcze zagrozić Legii. Piłkarze gości wymieniają się podaniami na połowie "Wojskowych"
  • 89'
    Żółta kartka dla Wszołka
  • 88'
    To mogło być 3:0! Kapustka nieźle dośrodkował w pole karne do Kante, który główkował tuż obok bramki!
  • 87'
    Gwilia zagrał do Wszołka, który znalazł się po prawej stronie pola karnego. Skrzydłowy był jednak na spalonym
  • 86'
    Karbownik chciał zbiec do środka i podać do Gwilii, ale jeden z rywali "przeczytał" to zagranie
  • 85'
    Przechwyt Mladenovicia w defensywie. Lewy obrońca błyskawicznie podał do Kante, który został osaczony przez kilku rywali i stracił piłkę
  • 85'
    Shabani zbiegł z prawej strony do środka i zacentrował w kierunku dalszego słupka. Piłka opuściła jednak boisko
  • 84'
    Dobra interwencja Wieteski w defensywie. Moment później Kante uruchomił Wszołka na skrzydle, a Cuculi wybił piłkę na aut
  • 83'
    Juranović mocno wrzucił piłkę w pole karne, do Karbownika. Młody zawodnik nie był jednak w stanie dobiec do piłki
  • 82'
    Centra Mladenovicia z rogu w kierunku dalszego słupka. Był tam m.in. Jędrzejczyk, który chciał przedłużyć tor lotu futbolówki. Ostatecznie Drita wybiła piłkę poza pole karne
  • 81'
    Mladenović wywalczył korner dla Legii
  • 80'
    Mladenović dograł w pole karne do Wszołka, który główkował obok bramki
  • 80'
    Gwilia prostopadle podał do Kante, który znalazł się na lewym skrzydle. Napastnik dośrodkował w "szesnastkę", lecz przeciwnicy poradzili sobie z tym zagraniem
  • 79'
    Mladenović krótko rozegrał rzut rożny. Po chwili lewy obrońca miękko zacentrował w pole karne, do piłki wyskoczył Wieteska. Stoper Legii zderzył się z bramkarzem Drity. Ostatecznie grę wznowi golkiper gości
  • 77'
    Korner dla Legii
  • 76'
    Wszołek podał w pole karne do Kapustki, który wycofał piłkę na 16. metr w kierunku Gwilii. Futbolówkę przechwycili jednak rywale
  • 75'
    Alidema ruszył środkiem, a następnie podał do Vucaja, który nieźle uderzył z lewej nogi, zza pola karnego. Piłka o włos minęła bramkę Boruca
  • 74'
    Ajzeraj opuszcza murawę, w jego miejsce Alidema
  • 73'
    Juranović przechwycił piłkę, a następnie ruszył do przodu, Prawy obrońca zagrał jednak niedokładnie na prawym skrzydle. Po chwili miejscowi odzyskali futbolówkę
  • 72'
    Kante za Pekharta
  • 71'
    Kapustka wywalczył rzut rożny
  • 70'
    Wszołek otrzymał podanie z głębi pola i zagrał wzdłuż pola karnego. Gerbeshi wybił jednak futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 70'
    Gwilia dograł z rogu, lecz przeciwnicy wyszli z opresji
  • 70'
    Udany przechwyt Slisza w środku pola. Legioniści ruszyli na bramkę Drity, a Gwilia wywalczył korner
  • 69'
    Kapustka próbował przedrzeć się prawą stroną, ale został zastopowany. Aut dla Legii, na wysokości koła środkowego
  • 67'
    Kapustka za Luquinhasa
  • 67'
    Faul w ataku Pekharta. Napastnik Legii sfaulował jednego z rywali
  • 66'
    Brdarovski schodzi z boiska, w jego miejsce Vucaj
  • 65'
    Luquinhas zbiegł do środka i zagrał prostopadle do Pekharta. Czeski snajper nie miał jednak komu podać i akcja nieco zwolniła
  • 64'
    Shabani dośrodkował z rogu, ale Wieteska wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 64'
    Wieteska wybił groźne dośrodkowanie przyjezdnych poza linię końcową
  • 63'
    W środku pola grają teraz Gwilia i Slisz. Karbownik przeniósł się na lewe skrzydło
  • 63'
    Gwilia za Valencię
  • 62'
    Luquinhas był osaczony w okolicach pola karnego. Brazylijczyk chciał podać do Valencii, który znalazł się po lewej stronie "szesnastki". Piłkę złapał jednak golkiper gości
  • 61'
    Juranović szukał Pekharta, ale Cuculi przechwycił piłkę na połowie Drity
  • 61'
    Gwilia szykuje się do wejścia na boisko
  • 60'
    Kontra Drity. Shabani rozpędził się na prawym skrzydle, ale jego zagranie w pole karne zostało przechwycone przez legionistów
  • 59'
    Żółta kartka dla Namaniego za faul na Luquinhasie, w środku pola
  • 58'
    Juranović dośrodkował w kierunku dalszego słupka, gdzie znalazł się nadbiegający Jędrzejczyk. Kapitan Legii główkował tuż obok bramki
  • 58'
    Karbownik sfaulowany przez Namaniego w środkua pola
  • 57'
    Zmiana w Dricie. Haxhmiusa za Rexhę
  • 56'
    Ajzeraj przeciął przerzut legionistów na prawą flankę. Po chwili Mladenović dograł z lewej flanki, a Gerbeshi wybił piłkę poza pole karne
  • 54'
    Faul Juranovicia na połowie Drity
  • 53'
    Wieteska dobrze zagrał na skrzydło do Wszołka. Potem Slisz przerzucił piłkę do Mladenovicia. Następnie Valencia chciał prostopadle podać w pole karne, ale klub z Kosowa nie dał się zaskoczyć
  • 52'
    Ajzeraj dośrodkował w pole karne, a piłkę poza pole karne skutecznie wybił Slisz
  • 52'
    Jędrzejczyk świetnie uruchomił Valencię na skrzydle. Ekwadorczyk wbiegł w pole karne i zagrał do Wszołka. Skrzydłowy uderzył w kierunku dalszego słupka, a piłka wróciła jeszcze do Valencii. Nowy piłkarz stołecznego klubu został złapany na spalonym
  • 51'
    Pekhart upadł w polu karnym Drity po kontakcie z Cucilim. Czech odczuł to starcie, ale gra była kontynuowana
  • 50'
    Mladenović dośrodkował z rogu, o piłkę walczył Pekhart. Przez kilkadziesiąt sekund warszawiacy próbowali poważniej zagrozić bramce Maloku, ale rywale wyszli z opresji
  • 49'
    Slisz bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, a Maloku sparował piłkę poza linię końcową. Korner dla Legii
  • 48'
    Rozpędzony Karbownik sfaulowany przez rywala. Legia ma rzut wolny, do bramki ok. 30 metrów
  • 47'
    Shabani zagrał z prawego skrzydła w pole karne do Namaniego. Pomocnik Drity oddał strzał w kierunku bliższego słupka, ale Boruc spokojnie złapał piłkę
  • 47'
    Faul Jędrzejczyka na połowie Drity. Wcześniej piłkę w bocznym sektorze stracił Mladenović
  • 46'
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Dritą 2:0. Wracamy za kwadrans
  • 45+2'
    Po centrze z lewej strony, Pekhart dobiegł do piłki, główkował, lecz bramkarz Drity złapał futbolówkę
  • 45+1'
    Minuta doliczona do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Przechwyt Slisza, następnie pomocnik podał na skrzydło do Valencii. Legia w ataku pozycyjnym
  • 43'
    Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, a Pekhart oddał strzał głową, w okolicach bliższego słupka, i pewnie pokonał bramkarza Drity! 2:0 dla Legii!
  • 43'
  • 42'
    Drita próbowała przeprowadzić akcję, ale straciła futbolówkę dość szybko, bo w środku pola
  • 42'
    Centra Mladenovicia z rogu, o futbolówkę walczył m.in. Wieteska. Ostatecznie piłka dla rywali
  • 41'
    Mladenović dośrodkował z rogu w kierunku dalszego słupka, gdzie znalazł się Slisz. Pomocnik powalczył i wywalczył kolejny rzut rożny
  • 40'
    Juranović chciał dośrodkować. Centra została zablokowana. Korner dla "Wojskowych"
  • 39'
    Wieteska próbował prostopadle zagrać w pole karne do Wszołka. Skrzydłowy nie zdołał dopaść do piłki, która opuściła boisko
  • 39'
    Juranović dograł z bocznego sektora boiska w pole karne. Pekhart powalczył o piłkę, która spadła w okolice jednego z zawodników Legii. Ostatecznie Drita zażegnała niebezpieczeństwo
  • 37'
    Valencia przechwycił piłkę, ruszył środkiem, a następnie Karbownik chciał prostopadle podać do rozpędzonego Wszołka. Zagranie zostało jednak "przeczytane" przez gości
  • 36'
    Valencia dośrodkował z lewej flanki, lecz jeden z defensorów Drity wybił piłkę poza "szesnastkę"
  • 34'
    Jędrzejczyk uprzedził Brdarovskiego w bocznym sektorze i wybił piłkę poza linię boczną
  • 33'
    Faul w ataku Pekharta. Czeski napastnik sfaulował jednego z obrońców Drity, po walce o piłkę, po dośrodkowaniu Juranovicia z prawego skrzydła
  • 32'
    Karbownik chciał prostopadle podać do Valencii, na lewą stronę, ale rywale nie dali się zaskoczyć. "Karbo" jednak bardzo szybko przechwycił piłkę na połowie klubu z Kosowa
  • 31'
    Legioniści maja aut na wysokości pola karnego Drity
  • 30'
    Mladenović wbiegł w pole karne z lewej strony, został osaczony przez 3-4 rywali, ale zdołał płasko zagrać w kierunku Pekharta. Ostatecznie przyjezdni oddalili zagrożenie
  • 29'
    Juranović szukał prostopadłego podania, ale jeden z rywali przeczytał jego zamiary. Aut dla "Wojskowych"
  • 29'
    Legioniści jednak szybko odzyskali piłkę i znajdują się na połowie Drity
  • 28'
    Luquinhas próbował ruszyć do kontry, ale został powstrzymany w środkowej strefie boiska
  • 27'
    Zrobiło się spore zamieszanie, lecz golkiper Drity złapał piłkę
  • 27'
    Luquinhas wywalczył rzut wolny, blisko pola karnego Drity
  • 25'
    Wszystko zaczęło się od świetnego przerzutu Slisza do Mladenovicia. Lewy obrońca dośrodkował w pole karne, a Wszołek wybiegł na pozycję i skutecznie główkował w kierunku dalszego słupka. Brawo!
  • 24'
    1:0 dla Legii! Wszołek!
  • 24'
    Jędrzejczyk miękko zagrał do Pekharta, który zbiegł na skrzydło, aby dobiec do piłki. Futbolówkę przechwycili przeciwnicy
  • 23'
    Rexha, który korzystał z pomocy medyków, wrócił na boisko
  • 22'
    Wracamy do rywalizacji
  • 21'
    Chwilowa przerwa w grze. Jeden z graczy Drity leży na murawie i korzysta z pomocy lekarzy klubowych
  • 21'
    Karbownik podał do Mladenovicia, który dośrodkował z lewej flanki. Na piłkę czyhał Pekhart, ale ostatecznie złapał ją bramkarz Drity
  • 20'
    Valencia niedokładnie zagrał w kierunku Mladenovicia, piłkę przechwycili rywale
  • 19'
    Po centrze z rzutu wolnego, zakotłowało się w polu karnym Legii. Ostatecznie warszawiacy wybili futbolówkę poza "szesnastkę"
  • 18'
    Żółta kartka dla Wieteski. Rzut wolny dla Drity
  • 16'
    Ależ było blisko! Mladenović bezpośrednio uderzył z lewej nogi, z rzutu wolnego, i obił poprzeczkę!
  • 15'
    Wszołek dograł z prawej strony, piłka trafiła pod nogi Luquinhasa, który wywalczył rzut wolny tuż przed "szesnastką"
  • 14'
    Valencia popisał się udanym odbiorem w bocznym sektorze boiska. Legia w ataku pozycyjnym
  • 13'
    Goście wymieniają się podaniami na własnej połowie
  • 12'
    Valencia przechwycił piłkę na połowie Drity. Potem Wszołek dośrodkował z prawej flanki, Valencia główkował z lewej strony pole karnego, ale strzał został zablokowany przez jednego z przeciwników
  • 10'
    Mladenović zacentrował z rzutu rożnego, ale goście oddalili zagrożenie. Rywale chcieli zabrać się do kontry, lecz Wieteska przechwycił piłkę w środku pola
  • 9'
    Luquinhas sprytnie zagrał w pole karne do Pekharta. Czeski napastnik oddał strzał, lecz został zablokowany. Korner
  • 9'
    Luquinhas do Juranovicia, a ten chciał podać do Wszołka. Zagranie zostało jedna przeczytane przez piłkarza Drity
  • 8'
    Karbownik podał na prawe skrzydło do Wszołka, który płasko zagrał wzdłuż "szesnastki". Rywale nie dali się jednak zaskoczyć
  • 7'
    Shabani dośrodkował z prawej strony boiska, z lewej nogi, a Slisz wybił piłkę poza pola karne Legii
  • 6'
    Piłkarze z Kosowa wymieniają się piłką na własnej połowie
  • 5'
    Spore zamieszanie po dośrodkowaniu Luquinhasa z rogu. Warszawiacy wciąż utrzymują się przy piłce w obrębie "szesnastki" Drity
  • 4'
    Rzut rożny dla Legii. Mladenović próbował dośrodkować, lecz został zablokowany
  • 4'
    Shabani znalazł się w bocznym sektorze boiska, ale podał wprost pod nogi Valencii
  • 3'
    Wszołek zagrał na lewą flankę do Valencii. Po chwili Luquinhas wbiegł w pole karne i upadł po kontakcie z rywalem, ale gra była kontynuowana
  • 2'
    Jędrzejczyk chciał przerzucić piłkę na prawą stronę do Wszołka, ale podanie okazało się trochę za mocne. Skrzydłowy Legii nie był w stanie dobiec do piłki
  • 1'
  • Obie drużyny już na murawie. Zaraz zaczynamy!
  • Ławka: Cierzniak, Astiz, Gwilia, Kapustka, Antolić, Lopes, Kante
  • Skład Legii na mecz z Dritą: Boruc - Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović - Slisz, Karbownik - Wszołek, Luquinhas, Valencia - Pekhart
  • Sebino Plaku w przeszłości grał w Śląsku Wrocław, a poprzedni sezon rozegrał w klubie z Gnjilane. Ale nie w Dricie tylko SC. Spytaliśmy Albańczyka o szansę najbliższego rywala Legii, ich styl gry i futbol w Kosowie. TUTAJ
  • Trzykrotny mistrz Kosowa rozgrywa aktualnie swój drugi sezon w europejskich pucharach. Więcej w linku
  • Drita rozpracowana. Analiza mistrza Kosowa - LINK
  • W środowy wieczór, po godzinie 19:30, piłkarze Legii rozpoczęli ostatni trening przed meczem z Dritą Gnjilane. Szczegóły tutaj
  • Zobaczcie, co przed czwartkowym spotkaniem powiedzieli trenerzy jednej i drugiej drużyny: Czesław Michniewicz (LINK) i Ardijan Nuhiji (LINK)
  • Witamy! O godz. 20:30 rozpocznie się mecz III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a kosowską Dritą Gnjilane. Zwycięzca spotkania powalczy, w IV rundzie, o awans do fazy grupowej z Karabachem Agdam.
Legia WarszawaDrita Gnjilane
56'

56' Betim Haxhimusa za Kastriot Rexha

59'

59' Hamdi Namani

65'

65' Erjon Vucaj za Vladica Brdarovski

74'

74' Festin Alidema za Almir Ajzeraj