Puchar Polski 2009/2010 - 1/4 finału - 16-17 marca, 23-24 marca

16-03-2010 18:00
Daniel Stefański (Bydgoszcz)
74'
  • 90+6'
    Trwa fatalna passa. Mimo słabiej dysponowanego Ruchu Legia nie potrafiła się przełamać i pokonać rywala. Rewanż już za tydzień, ale wcześniej mecz ze Śląskiem w lidze. I trudno przewidzieć jak zagra Legia....
  • 90+4'
    Koniec meczu! Legia przegrywa po raz trzeci z rzędu 0:1
  • 90+3'
    Legia powoli i bez pomysłu
  • 90+3'
    Choto rozpaczliwie wykopuje w pole karne rywala.
  • 90+2'
    Pulkowski nieomal nie pokonał Muchy bezpośrednio z rzutu rożnego. Mucha nadal oszołomiony
  • 90+1'
    Mucha opatrywany, a sędzia doliczy 3 minuty do gry
  • 89'
    Świetna okazja Sobiecha, ale Mucha powstrzymuje go ofiarnie wychodząc z bramki.
  • 88'
    Radović odepchną chłopca, który chciał podać mu piłkę. Fornalik protestuje u sędziego.
  • 87'
    Nieiwele brakowało aby Janoszka wygryzl pilkę Astizowi. Na szczęscie Mucha był na posterunku.
  • 85'
    Sadlok wygrywa pojedynek z Radoviciem
  • 82'
    Bardzo ostry pressing Legii, nie ustępuje jej chorzowska drużyna
  • 82'
    Zmiana w Ruchu. Łukasz Janoszka zmienia Świerblewskiego
  • 80'
    Osamotniony rzeźniczak traci piłkę i kontra Ruchu, ale beznadziejnie wykorzystana
  • 79'
    Dobra wrzutka Rybusa, ale znów nikt tego nie wykorzystał
  • 79'
    Dwie zmiany w Legii. Tomasz Kiełbowicz zmienił Komorowskiego, a Fangzhuo Dong wszedł za Mięciela
  • 78'
    Ładna długa akcja Legii zakończona wejściem Radovicia w pole karne. Ostatecznie rzut rożny
  • 76'
    Legia nieporadnie, Ruch zaczyna grę w "leżanego"
  • 75'
    Legia ruszyła do odrabiania strat
  • 73'
    Kontra Ruchu, Sobiech mija zwodem Choto, strzela obok Astiza i 1:0 dla Ruchu!!!
  • 71'
    Mięciel próbował się przedrzeć między trzema rywalami - bez rezultatu
  • 70'
    Szarża Komorowskiego nieco zbyt fantazyjna i od bramki gospodarze
  • 69'
    Dobra akcja Rzeźniczaka zakończona dograniem do Szałachowskiego, ale tylko róg
  • 69'
    Rybus dobrze do Choto, ale tylko aut dla Leii
  • 68'
    Świerblewski strzela z dystansu, ale obrona blokuje strzał
  • 66'
    Zmiana w Legii. Za kontuzjowanego Iwańskiego wchodzi Sebastian Szałachowski
  • 65'
    Nieudane wznowienie gry przez Muchę, Legia nadal w 10
  • 65'
    Piękna wrzutka Rzeźniczaka w pole karne, ale koledzy jej nie wykorzystali
  • 63'
    Kontra Ruchu, ale strzał Sobiecha niecelny
  • 62'
    Nie wygląda to dobrze, "Ajwen" na noszach opuszcza murawę
  • 61'
    Iwański kontuzjowany zwija się z bólu
  • 59'
    Znów dobra wrzutka Iwańskiego z rogu, ale Choto nie dał rady
  • 57'
    Mięciel popisał się trochę przypadkową przerzutką, ale Iwański nie zdążył. Sekudnę szybciej i zapewne zdołałby pokonać bramkarza Ruchu
  • 56'
    Giza świetnie zauważył wchodzącego Radovicia, a ten strzela mocno i niestety niecelnie
  • 54'
    Strzał z woleja Rybusa powoli szybuje nad bramką
  • 53'
    Do Chorzowa dotarlo dziś około 340 kibicow Legii
  • 53'
    Radović przegrał pojedynek z Sadlokiem. Ambitnie próbował odebrać piłkę i został uderzony, jednak sędziowie tego nie widzieli
  • 52'
    Faul Radovicia na Stawarczyku w środku pola
  • 51'
    Chorzowianie kontrują, mecz się ożywił
  • 50'
    Obie drużyny grają niedokładnie
  • 50'
    W polu karnym Mięciel odgrywa piętką do Jarzębowskiego, ale strzał Jarzy złapał bramkarz
  • 49'
    Ładny zwód i strzał Sadloka, ale bardzo niecelny. Brak komunikacji i Komorowski niepotrzebnie wybił na róg
  • 48'
    Zając próbował huknąć na bramkę z woleja, ale nieczysto trafił w piłkę i ta wyszła na aut
  • 47'
    Rubus dośrodkowuje, ale zostaje zablokowany
  • 46'
    Zmiana w Ruchu. Za Scherfchena wchodzi Grzegorz Baran
  • 45+18'
    Chorzowianie zaczeli grę w drugiej połowie
  • 45+3'
    Legia ma wyraźną przewagę, ale gra niedokładnie i mało skutecznie. Ruch momentami nie istnieje na boisku ograniczając się do przeszkadzania. Dorobina skuteczności i więcej składności z pewnością da Legii wygraną
  • 45+2'
    Koniec pierwszej połowy. Póki co bez bramek
  • 45+1'
    Strzał Pulkowskiego z dystansu mija bramkę Muchy
  • 45'
    Sędzia doliczył minutę do tej połowy
  • 44'
    Mięciel ładnie się zastawił i podał do Gizy, ale niezbyt dokładnie
  • 43'
    Gra już wznowiona
  • 43'
    Choto przegrał pojedynek główkowy z Piechem, ale piłkę i tak ma Legia
  • 41'
    Iwański podaje prostopadle do Mięciela, ale biut za mocno. Sadlok fauluje własnego bramkarza i przerwa w grze
  • 40'
    Znów okres statycznej gry
  • 38'
    Róg dla Ruchu, ale Jarzębowski wygrywa pojedynek główkowy
  • 38'
    Rybus bardzo źle podaje do wchodzącego Komorowskiego
  • 38'
    Piech strzela, ale Mucha łapię piłkę
  • 36'
    Skończyło się na strachu. Legia buduje kolejną akcję
  • 36'
    Cross Jarzębowskiego do Radovicia, ale zbyt mocny
  • 35'
    Rybus fauluje w pobliżu pola karnego Legii. Może być groźnie.
  • 34'
    Świerblewski oddaje kolejny strzał i znów niecelny
  • 33'
    Kolejny dobry korner w wykonaniu "Ajwena", ale Jarzębowski nie zdołał oddac strzału na bramkę. Potem próbował jeszcze z dystansu Rybus, ale zbyt lekko
  • 31'
    Gorąco pod bramką Legii, ale głównie przez samych warszawian
  • 31'
    Nieudana akcja Radovicia
  • 30'
    Chwilowo gospodarze przejęli inicatywę
  • 29'
    Bardzo ładna akcja Rzeźniczaka i Radovicia, a ten ostatni podał do wbiegającego w pole karne Gizy. Szkoda, ze odrobinkę za mocno
  • 28'
    Iwański znów umie wybijać rzuty rożne! Niestety legionistom nie idzie w powietrzu. Kontrę zatrzymał wślizgiem Radović
  • 27'
    Iwański ładnie na prawe skrzydło do Radovicia, ten dośrodkował do Rybusa, ale w ostatniej chwili Nykiel wybił na róg
  • 26'
    Gra toczy się głównie w środku pola, Legia przy piłce, ale nic z tego nie wynika
  • 24'
    Sadlok próbuje prostopadłego podania, ale Choto jest na miejscu
  • 23'
    Gra już wznowiona, "Komar" znów na boisku
  • 22'
    Komorowski brzydko sfaulowany w środku pola. Będzie potrzeba pomoc masażystów
  • 20'
    Pulkowski ładnie podaje prostopadłą piłkę, ale sędziowie są zdania, że na spalonym był chorzowianin
  • 20'
    Nykiel dogonił Rybusa i bez trudu go zatrzymał pozwalając piłce opuścić boisko
  • 20'
    Strata Gizy, ale i Scherfchen nie lepiej
  • 19'
    Przewaga Legii. Giza wpada w pole karne, obraca się z piłką i uderza, ale zbyt lekko. Miał jednak bardzo trudną pozycję i nie można miec do niego za tą akcję pretensji
  • 17'
    Iwański drugi raz z rzędu dobrze dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale tym razem legionistów uprzedził Grzyb
  • 16'
    Warszawianie znów wywalczyli róg
  • 15'
    Rybus kilkanaście sekund czarował Nykiela, ale wywalczył zaledwie rzut rożny
  • 15'
    Dobre wykonanie rogu przez Iwańskiego, do piłki doszedł Giza i uderzył, ale znów ponad bramką
  • 14'
    Strzał Grzyba zablokowany przez Komorowskiego, a Choto zdecydowanie wybija piłkę
  • 12'
    Niewiele się teraz dzieje na boisku. Za to na trybunach głośny doping
  • 11'
    Ruch próbuje ataku, ale od bramki Mucha
  • 10'
    Iwański przejął piłkę w środku pola i przeprowadził kontrę, którą zakończył Giza strzelając ponad poprzeczką
  • 9'
    Interwencja Muchy poza polem karnym, jak zwykle skuteczna
  • 8'
    Akcja Iwańskiego i dogranie do Gizy. Giza strzela, ale tuż obok słupka
  • 7'
    Komorowski sprytnie wymusił faul dzięki czemu zamiast straty Legia ma rzut wolny
  • 6'
    Dobre wejście w pole karne Mięciela, który odegrał piłkę Radoviciowi, niestety Serb oddał słaby i niecelny strzał
  • 5'
    Dobry pressing Mięciela i Radovicia zaowocował wywalczeniem piłki
  • 3'
    Bardzo niecelne i nieudane zagranie Gizy. Aut dla Ruchu
  • 3'
    Strzał Piecha spoza pola karnego, ale Mucha zdołał złapać piłkę
  • 2'
    Nieporadny atak Legii. Iwański wybiegł z piką w aut
  • 1'
    Strata Iwańskiego w środku pola, ale Komorowski naprawił błąd kolegi
  • 0
    Od środka zaczęli warszawianie
  • 0
    Chorzowianie zagrają dziś w granatowych strojach, legioniści w biało-czarnych strojach.
  • 0
    Znane są już składy obydwu zespołów. W Legii w ataku zagra osomotniony Marcin Mięciel
  • 0
    Już we wtorek piłkarze Legii zagrają pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Stefana Białasa. Rywalem legionistów będzie Ruch Chorzów w pierwszym meczu 1/4 finału pucharu Polski. Zapraszamy na nasza relację na żywo ze spotkania.