Zaporowa cena za Świerczoka?

13-01-2020 / 08:58 Marcin Szymczyk

Jarosław Niezgoda wkrótce oficjalnie zwiąże się z Portland Timbers. Legia Warszawa szuka następcy najlepszego strzelca rozgrywek. Wysoko na liście życzeń jest Jakub Świerczok, ale kłopotem w jego przypadku może okazać się cena.

W trwającym sezonie Jakub Świerczok jest rezerwowym w Łudogorcu Razgrad. Napastnik rozegrał 25 meczów, przebywał na boisku przez 1072 minuty i strzelił dziewięć goli, mając przy tym cztery asysty. Bułgarski klub nie zamierza pozbywać się atakującego za darmo czy za drobne. 

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Łudogorec oczekuje za zawodnika nieco ponad milion euro. Dodatkowo bułgarski klub ma nie być zainteresowany wypożyczeniem gracza z możliwością zawarcia klauzuli wykupu. Taki plan tworzyły władze wicemistrzów Polski, lecz nie zanosi się na to, by był możliwy do realizacji. 

Legia trenuje na zgrupowaniu w Turcji bez Niezgody. Trener Aleksandar Vuković ma aktualnie do dyspozycji Jose Kante oraz Kacpra KostorzaVamara Sanogo został w Warszawie i wciąż dochodzi do zdrowia po zerwaniu więzadła krzyżowego.

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

Komentarze (280)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kapitan
 • 1 / 0
Koledzy...
Mimo wszystkich komentarzy o konieczności sprzedawanie itd, itp musimy realnie spojrzeć na świat. Ja naprawdę rozumiem co to dziura budżetowea i konieczność jej latania.
Prawda jednak jest brutalna.
Musimy jasno powiedzieć czego chcemy.
Jeśli zarabiać na udziale w pucharach europejskich - muszą się znaleźć pieniądze na zawodników przynajmniej na dwa sezony.
Tylko wtedy można marzyć o zgraniu zespołu i jakiś sukcesach na arenie międzynarodowej. W takim przypadku będzie kasa za udział i większe pieniądze ze sprzedaży.
Jeśli nie - sprzedajmy wszystkich liczących się piłkarzy.
Pozostali na utrzymanie się w lidze wystarczą a w jakichkolwiek pucharach nic i tak nie osiągniemy.
Kapitan
 • 0 / 1
Ja bym za bańkę brał.... jego też można za 3 do USA sprzedać. W lidze się sprawdził. A niech Kante złapie kontuzję.... Albo czerwoną... Rosołek i Sanogo wtedy? Powinien być solidny drugi napadzior. Również do gry dwoma.
Plutonowy
 • 0 / 0
Cena zaporowa 1,25 mln EUR chyba.... To świadczy o poziomie naszej ligi . Rozumiem dziura budżetowa trzeba zasypywać dołek . Ale kto ma walczyć o hajs w Europie ??? Trzeba trochę zainwestować .
Napadzior konkretny ale z naszymi specjalistami to jakoś czarno to widzę
Major
 • 1 / 0
Gra z jednym napastnikiem.Zapowiada się interesująco ale czy się dobrze skończy.
Kapral
 • 2 / 3
Nawet Klimala odchodzi za większą kase niz Niezgoda. Brawo Mioduski.
Co w tym dziwnego? Jest 3 lata młodszy, teraz za takich płaci się chętniej. Do tego Klimala nie ma za sobą ciężkich kontuzji.
Kapral
 • 1 / 1
sprzedajemy za miliony, a bańka zaporowa... to nie te czasy, że za pół darmo, chyba że pozwiedzają klepiska w Afryce
Na dzień dzisiejszy zaporowa, jeszcze za takiego zawodnika.
To nie na tym polega, że Legia sprzedaje a potem to wszystko wydaje na niewypały... to już przerabialiśmy.
Za bańkę to powinnismy mieć trzy konkretne wzmocnienia, tak to powinno na dzień dzisiejszy działać, to zadanie skautingu
Na dzień dzisiejszy zaporowa, jeszcze za takiego zawodnika.
To nie na tym polega, że Legia sprzedaje a potem to wszystko wydaje na niewypały... to już przerabialiśmy.
Za bańkę to powinnismy mieć trzy konkretne wzmocnienia, tak to powinno na dzień dzisiejszy działać, to zadanie skautingu
szkoda na niego takiej kasy, sami mieliśmy tyle talentów u siebie, ale cóż oddaliśmy ich za darmo.... :(
Jakie to były talenty ? przykłady poproszę.
~Pshemoc
 • 2 / 1
W ciągu pół roku sprzedajemy Carlitosa za 2,5mln, Kulo za 2mln, Niezgodę za 4 mln, i słysząc od innego klubu 1mln uznajemy to za zaporową cenę? Chyba przestaje czytać plotki transferowe, szkoda nerwów
Kapitan
 • 0 / 0
I co wymyślą ...? Nasze Skauty
Major
 • 1 / 0
Miejmy nadzieję że jednak coś myślą. Cienko ten atak wygląda
Major
 • 1 / 0
Pewnie nic
Ciekawe jak problem napastnika rozwiążą włodarze Legii. Ciekawe jakie są cele wg. p. Mioduskiego na ten sezon. Czy gramy o LE czy zostajemy u siebie i sprzedajemy młodych wysoko?
Podporucznik
 • 6 / 7
Swierczok, swierczokiem ale Góralski nie pojechał na oboz, kończy mu się kontrakt w czerwcu i nie chce go przedłużyć. Od nas odejdzie Cafu, więc może by tak spróbować..
To nie Ludogorec nie chce przedłużyć kontraktu tylko Góralski. Ponoć przebiera w ofertach.
Kazachski Kairat Almaty chce podwoic jego pensje. Poza zasiegiem Legii.
Podporucznik
 • 3 / 5
@Invictus, przeczytaj proszę jeszcze raz mój komentarz i ochłon na drugi raz zanim dasz minusa, bo napisałem dokładnie to samo :)
Pamiętajcie że zbliżają się mistrzostwa, a z Legii było by ciutek bliżej niż z bliskiego wschodu.
Przecież mój wpis był neutralny. Co więcej widziałbym Góralskiego w obecnej formie u nas. Minusa dostajesz dopiero teraz. Nie za treść, a za insynuacje...
Generał brygady
 • 1 / 9
Czy Legie stać na niezdobycie mistrzostwa?
Tylko gra w Europie podreperuje nam budżet i pozwoli drożej sprzedawać naszych piłkarzy.
Lesniodorski jaki był taki był Ale miał instynkt i potrafił w odpowiednim momencie zaryzykować co się Legii opłaciło.
Jeśli gramy o mistrza to na razie wysłaliśmy sprzeczny z tym sygnał sprzedając najskuteczniejszego zawodnika
Bądź tak miły i nie otwieraj wątku Leśnego w kontekście jego instynktu, skłonności do ryzyka i tego, jak to oddziaływało i oddziałuje na Legię . Dla tego forum to istna puszka Pandory.
Kapitan
 • 0 / 0
''tylko nie puszka dobra...''
Kapitan
 • 1 / 5
Racja. Pomówmy o instynkcie i skłonności do ryzyka Mioduskiego. Jednym z jego głównych zarzutów w stosunku do Leśnodorskiego było instynktowne działanie i kierowanie się emocjami oraz ryzykowne decyzje. Dla pijarowców typu jz166 przez długi czas był to jeden z głównych argumentów w wojnie na słowa, jaka się tutaj toczyła. Jedną z wielu zalet Mioduskiego miało być opanowane, przemyślane działanie i stronienie od ryzyka, z jakiego rzekomo słynął BL. Jednakże po trzech latach nie sposób doliczyć się decyzji podjętych przez Mioduskiego pod wpływem emocji i chwili. Ryzyka też wszędzie pełno, nie tylko w ruchach transferowych, ale też trenerskich. Taka gra w rosyjską ruletkę przy wypełnionym w połowie bębnem. Z tymi zapowiedziami wyszło w sumie tak jak i całą resztą. A miało być tak pięknie.
No właśnie to miałem na myśli...
Nie da się tu pisać o Leśnodorskim w sposób neutralny. Zaraz kończy się wycieczkami w stronę Mioduskiego. To rodzi kontrreakcję ze strony jego zwolenników, a wówczas rozpoczyna się zbiorowa rąbanka. Niestety zazwyczaj mało w niej argumentów za to wiele emocji i to raczej tych mało pozytywnych. Dajmy sobie zatem spokój. Na co dzień i tak już jesteśmy wystarczająco podzieleni jako społeczeństwo.
Major
 • 0 / 2
Kvrwa, żadnych poważnych plotek oprócz tego Świerczoka. No, Gibon cyknął kaczkę o Andersonie z Unionu, a tak... Słabuje Twitter, ci "zazwyczaj dobrze poinformowani" milczą, znaczy - należy się spodziewać 1-2 niezłych transferów:))
Sierżant
 • 5 / 1
Coś mi tu ten transfer podpuchą medialną cuchnie.... skład już uzupełniliśmy Mateuszem Cholewiakiem i Piotrem Pyrdołem, teraz czas na choć jedno wzmocnienie i jedziemy z buta rundę rewanżową, do tego latem znów ze dwa wzmocnienia i ze dwa uzupełnienia, regulacja, poczyszczenie składu i walczymy o awans do LM.... a potem ....potem to mi się FM zawiesił ;)
Generał brygady
 • 3 / 0
Ten Niezgoda to podpisał czy pojechał tam na wakacje?
Ktoś tu pisał, że już nawet zaprezentowano go na telebimach podczas meczu NBA jako nowego zawodnika lokalnej drużyny piłkarskiej.
Bartkovy napisał na Twitterze,że Szymański nie trafi do Legii.
To chyba dobra wiadomość.
Wydaje mi się, że to dobra wiadomość. Zawodnik do odbudowania i jedynie na wypożyczenie.
Dokładnie.
A ile było płaczu jakby już był spakowany do Warszawy , a pisałem po przeczytaniu tych " rewelacji" że żaden Szymański ani żaden Angulo nie trafi do Legii. To jeszcze krzyczeli ze to przecież głoszą sprawdzeni ludzie z tt to musi tak być;)
Chorąży
 • 0 / 5
Swierczok to fake news. Zawsze tak robią jak chcą kogoś innego zakontraktowac.
Kogo nie wiem i nie mam żadnych propozycji od tego są skauci. Ja bym szukał w 2 lidze hiszpańskiej, francuskiej, może w słabszych ekipach portugalskich.
Nie mają wyjścia muszą zakontraktowac napastnika i defensywnego pomocnika i nie moga to być ogórki żeby później znów latem nie szukać. Pożyjemy zobaczymy. Chyba, że odpuszczamy mistrzostwo????
Generał brygady
 • 4 / 7
Gdzie są kur.wa transfery?
Pyrdoł, Cholewiak, no nie mów że jeszcze Ci mało... ;)
Pułkownik
 • 5 / 5
Dajcie już spokój z tym swierczokien. Za milion można go ściągnąć. Oczywiście za milion złotych. Żadne tam euro.
Pułkownik
 • 1 / 2
Świerczokiem
Kapitan
 • 3 / 1
Pisałem już o tym że Bułgarzy pokażą nam jak wyglądają twarde negocjacje.
Z drugiej strony zgadzam się z opinią że Swierszczok nie jest wart miliona Euro w gotówce. Początkowe wypożyczenie to bardzo rozsądna opcja.
Teraz nie płaci się w gotówce, wymyślili już przelewy. Tym bardziej za jakiegoś ŚwierSZczoka, którego nikt nie zna.
Sorga poszedł do USA za 0,5 mln Euro - szkoda go bo za tę kwotę można było zaryzykować
0,5 mln dolarów :) Polskie kluby uznały, że to za dużo.
Moje zdanie jest takie. Lepszy ten Świerczok, niż brak jakiegokolwiek napastnika. Ale moim zdaniem nic z tego. Będzie ktoś inny.
Starszy sierżant
 • 3 / 4
Milion euro?!?!?! ZAPOROWE????

Gdybyśmy jakiegoś naszego zawodnika za taką cenę oddawali, to na forum byłby lament, że sprzedajemy za czapkę gruszek....
Nie wart tej ceny.
Chukwu i Sadiku też ok. miliona kosztowali euro i co? Super byli?
To, że ściągnęlibyśmy Świerczoka, nie oznacz, że odpali, a możliwość stracenia Kasy + dużego kontraktu jest ryzykowna.
~Xsxa135
 • 0 / 1
Oddaliśmy np Lewczuka. Podstawowego obrońcę, który spoko jnie by nam zapewniał przez 3-4 sezony spokój na tej pozycji.
Porucznik
 • 1 / 1
Dla nas zaporowe. Milion jest barierą w zasadzie nie do przekroczenia.
@techno

Kogo proponujesz w miejsce Niezgody??
Kapitan
 • 1 / 2
Świerczok nie przyjdzie i nie dlatego ze cena zaporowa ale ze nie jest jej warty
.....potrzebujemy lepszego
Ciekawe czy ktoś się zastanowił dlaczego np. Celtic kupuje Klimalę za 4 mln euro. Ma niesamowite nazwisko? Grał w super klubie? Ma super statystyki?
Może jest młody? ( no jest ale tych młodych do wyboru w tysiące) Może menadżer sprytny wepchnął go tam po znajomości? No właśnie, dziwne, co? wielki Celtic i Klimala - musi być czarna magia. A może po prostu go "wyskautowali", porównali z innymi pod wieloma względami i wyszło im, że właśnie ten Klimala ma największe szanse stać się piłkarzem nietuzinkowym. To tak odnośnie Świerczoka. Łatwo kupić "nazwisko", dać dobry kontrakt, trudniej znaleźć drugiego Lukiego, ale po to są chyba działy skautingu i dyrektor sportowy. Jeśli kupować "Świerczoków", to po co opłacać skautów?
Generał dywizji
 • 2 / 2
Pewnie dlatego, żeby osłabić potencjalnego przeciwnika w pucharach, albo innym zrobić na złość.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Ma niesamowite nazwisko. Z łatwością wymówi je każdy cudzoziemiec.
No, zaporowa jak się masz!
Major
 • 3 / 2
Droga Redakcjo, czy ziemia jest płaska? Piszecie o tym Świerczoku jakby był antidotum na wszystkie bolączki Legii. Niech pion sportowy ruszy 4 litery, pojedzie do Belgii i przepatrzy pierwsze, drugie ligi pod katem perspektywicznego gracza. Czy to jakaś tajemnica, że Belgowie świetnie zorganizowali szkolenie młodzieży. Może da się wyjąć jakąś perełkę. Panie Mioduski, ile kosztuje wyjazd na miesiąc skauta do Belgii i jakie mogą być z tego zyski. Jak Legia nie potrafi zorganizować skautingu to trzeba się przeprosić z Hasim, może podpowie kogo warto pozyskać?
Berg,
To że dziennikarze uczepili się Świerczoka nie musi być związane z faktem, że nie obserwujemy innych rynków czy innych zawodników. Po prostu skończyły się przecieki z klubu i każdy temat trzeba eksploatować do bólu. Przez wzgląd na informacyjną posuchę mieliśmy już ładnych kilka tekstów o Cholewiaku, który też okazał się nie lada zaskoczeniem gdyż wcześniej o nim nie wspominano.
Chorąży
 • 2 / 8
A co sądzicie o Filipie Piszczku z Cracovii ? Młody i waleczny. Świerczok nie jest więcej wart niż 1 milion ale złotych.
Uwielbiam te wyceny robione spod dużego palca.
Tyle jest wart ile ktoś jest za niego skłonny zapłacić. Nie sądzę, aby ktokolwiek z nas z pasją śledził ligę bułgarską i oraz dotychczasowe popisy Świerczoka. Mimo tego mamy tu jakiś wysyp świerczakologów. ;)
Generał dywizji
 • 1 / 2
Powód jest jeden, "bo ja ci to mówię". A kto ty jesteś? Cineks!!!!
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Ten paralita do Legii? Kolego, kup sobie białą laskę i ciemne okulary.
Podporucznik
 • 4 / 7
Ludzie jaki Świerczok? Za ponad 1 milion euro? Buahahaha.
W tym sezonie na 15 występów w lidze 4 bramki, prawdziwy killer!
Podpułkownik
 • 2 / 5
Wchodził na końcówki i tylko dzięki temu, że nie jest graczem podstawowego składu mamy jakiekolwiek szanse, aby o nim pomarzyć w kontekście gry u nas.
Po co nam ten drewniak? Bo Polak? Skąd pewność, że wygryzie Kante?
Wy ludzie naprawdę nie myślicie.

Niew mozna ryzykować dużego kontraktu i 1mln euro ,a grajka jaki nie wiadomo czy będzie nam pomocny.
Podpułkownik
 • 2 / 6
Może warto się zastanowić, kto z piłkarzy grająych obecnie na innych pozycjach mógłby ewentualnie sprawdzić się w ataku. Pierwszym kandydatem wydaje się Wszołek, który jest wysoki, mocno stoi na nogach, potrafi strzelać brami, a poza tym jest szybki i efektowny. A może by tak wystawić tam Wieteskę? Grał na tej pozycji w juniorach, potrafi się znaleźć przy dośrodkowaniach w polu karnym. Mógłby być niezły na gonienie wyniku i grę na aferę (np. ostatnie 15 minut meczu). Przy grze z kontry z kolei może by się sprawdził Novikovas, który potrafi wyjść na pozycję, ma niezły drybling i strzał.
Byłem spokojny, skoncentrowany i miałem pozytywne nastawienie, ale i tak udało mi się doczytać jedynie do „...wystawić tam Wieteskę”. ;)

Ty stypusie... ;)
To może tak - Niezgodę oddajemy do Stanów, ze Stanów jednego napastnika bierzemy ;))
...ale Zlatan już nie gra w Stanach, więc kiepski pomysł :P
To dobre
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Nie wiem kogo oni zamierzają ściągnąć. Dla mnie za taką kasę jaką dysponujemy wielkiego wyboru nie ma. Kto nie przyjdzie może wypalić a może i nie.
Zmniejszy ryzyko to że ten co tu przyjdzie gra obecnie w swoim klubie i strzela. Może to być nawet zawodnik z drugiej ligi zagranicznej ale żeby miał jakieś liczby co sezon.
Nie chciałbym jakiegoś co to się ma odbudować a gola strzelił ze 2 rundy temu. To się nie uda na 100%.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Jeżeli ktoś gra i strzela, to pewnie finansowo jest poza naszym zasięgiem.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Prjio czy Niko byli w zasięgu
Sierżant
 • 2 / 1
"Moze wypali moze nie" to dajmy szanse jakiemus mlodemu. Ma kto mu dogrywac wiec cos wpadnie. Przynajmniej jesli stracimy to na swoim a nie na jakims co to ma sue odbudowac i moze w kwietniu cos zagra. Tylko teraz trener musi ocenic kto to wwentualnie moze byc.
Podpułkownik
 • 1 / 0
do JohnoQ - wtedy byli. Dziś już króla strzelców z Węgier tak łatwo nie wyciągniesz, bo jest to generalnie liga lepsza i bogatsza od naszej.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Przecież trener ma tych młodych na co dzień. Jakoś nie mogą wywalczyć sobie minut na boisku.Przeciez na treningach też im dogrywają. Widocznie nie za bardzo im to strzelanie wychodzi
Pułkownik
 • 1 / 3
OSA!!!
SZERSZEŃ!
Porucznik
 • 20 / 19
Niektórym już w głowach się poprzewracalo pisząc żeby już prędzej grać Kostorzem, czy Rosolkiem niż ściągać nowego napastnika. Chyba pomylili fora, to nie Amika Wronki tylko Legia Warszawa.
Generał dywizji
 • 10 / 16
Napisałem to niżej, ale powtórzę pytanie. Czy gdyby zamiast Chukwu i Nacida, został na wiosnę Niezgoda, to by strzelił mniej bramek niż Te "kocury" razem wzięte?
Już nie wspomnę o przeliczniku na kasę. Ile kosztowała 1 strzelona bramka przez kocurów ( trzeba podzielić koszt ich sprowadzenia i utrzymania na liczbę strzelonych bramek)
A ile strzelił Niezgoda w Ruchu i też policzyć koszt 1 bramki.
Necid chyba 1 strzelił. Ale sprawdzę, bo nie jestem pewny.
Generał dywizji
 • 5 / 13
Sprawdziłem. Necid strzelił 1, Chukwu 0, Niezgoda 10.
No to teraz wyciągaj wnioski i licz koszty.
Porucznik
 • 10 / 7
Teraz ci łatwo mówić, kiedy jesteśmy po fakcie i nastrzelal sporo bramek. Kostorz i Rosolek to jeszcze dzieci, ledwo co powachali murawę. Chcesz żeby Legia grała w pucharach ? Potrzebujemy do tego zawodników, którzy mogą zrobić różnice, a nie takich do ogrywania w 1 składzie. Kostorz i Rosolek mają się uczyć, nie rób im krzywdy
Chorąży
 • 6 / 0
Boras44 masz racje ale Niezgoda juz wtedy to byl inny rozmiar kapelusza. Z calym szacunkiem dla Kostorza i Rosolka.
Starszy szeregowy
 • 3 / 0
Nie jestem za sprowadzeniem Swierczoka wolałbym już dac szansę młodym. Myślę że Kucharski ma w notatniku więcej nazwisk niż tylko Swierczok. Dajmy im pracować bo jak wiadomo transfery lubią ciszę ;)
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Teraz po fakcie nie tyle jest łatwo mówić ile wyciągać wnioski na bazie doświadczeń. O to chodzi.
Dodajmy że Chukwu i Necid od czasów Legii, błąkali sie po całym świecie szukając swego Pacanowa.
~Hradec
 • 1 / 0
za Tomkiem Necidem to wszyscy wymienieni panowie wyżej co najwyżej bagaże mogą nosić
Podpułkownik
 • 0 / 4
Do Popeusz: problem w tym, jakie to nazwiska są w tym notesie. Po ostatnim transferze Cholewiaka nabrałem wątpliwości, czy to zmierza we właściwym kierunku. Świerczoka znamy, wiemy, że na wiele go stać. Chyba na dzisiaj nie ma innej lepszej opcji z Polski.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Kostorz i Rosołek są w klubie. Nikt im nie bronił wejść w zespół jak inny młody co wymiata. Oni są za słabi na to żeby zostać 1 napadziorem w Legii
Jeśli się będziemy decydować na taki ruch to nie wymagajmy od zespołu MP. Rosołek z wyjątkiem bramki dla Lecha za wiele nie pokazał, Kostorz to samo. Skoro nie łapią się żeby grac więcej to jakim cudem nagle zaczną strzelać gole.
Marszałek Polski
 • 3 / 2
"Dodajmy że Chukwu i Necid od czasów Legii, błąkali sie po całym świecie szukając swego Pacanowa"
Necid nigdzie się nie błąkał tylko grał na całkiem niezłym poziomie a w sezionie18/19 miał na 26 meczów 9 goli i 4 asysty w Eredivisie, czyli ligi kilkanaście poziomów wyżej niż Ekstraklasa.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
A jakbyś ciut więcej wiedział, to dopisałbyś, że tak naprawdę Necid miał ostatnimi czasy tylko jeden marny sezon, ten kiedy przyszedł do ekstraklasy. Wcale nie bronie chłopaka, ale łatwo rzucić błotem, gorzej napisać prawdę.
Generał dywizji
 • 5 / 3
Panowie, jest takie mądre powiedzenie, że kto nie zna przeszłości, nie zrozumie teraźniejszości.
Oczywiście że analogia między sezonem 16/17 a obecnym jest dosyć luźna, bo Kostorz i Rosołek sa innymi zawodnikami niż Niezgoda, ale czy na pewno słabszymi? Pozycja w klubie i doświadczenie jest jedyną wymierną analogią a to oznacza że nie jest wykluczone, że młody zawodnik będzie lepszy niż jakiś sprowadzony.
Najlepiej to potrafi ocenić trener, bo widzi zawodnika co dzień na treningu a mamy jeszcze sparingi a okienko otwarte do końca lutego.
Jedno jest pewne, lepiej rozwijać swoich obiecujących zawodników, niż sprowadzać obieżyświatów. Chyba że trener uzna, że jeszcze sporo im brakuje, to wtedy trzeba kogoś sprowadzić. Ale najpierw trzeba sobie wyrobić zdanie.
Ja jestem pewny, że trenerzy lepiej potrafią ocenić możliwości zawodników niż całe forum do kupy.
Najlepszy obecnie napastnik Slavii, Suoćek, wyceniany na 15 mln EUR poszedł na wypożyczenie i miał być zwrócony, bo się nie spodobał, ale asystenci powiedzieli że widzą w nim potencjał i zostawili. Dalsza historia jest znana. Teraz jest gwiazdą zespołu i ligi.
Dlaczego więc skreślać młodych zawodników? Bo forumowi znawcy chcą transferów? Jakie oni mają pojęcie w tej sprawie. Niech decydują trenerzy i dyr, sportowy na spółkę z księgowym.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
ale on ich nie ma od wczoraj na zgrupowaniu a od zawsze. Ja wiem ze kasy nie ma i każdy zakup może być nie wypałem ale nawet jak ta kasa by była to tez można trafić źle
Młodzi zero gry w poważną piłkę, na treningach widocznie nie błyszczą skoro nie grają. Jeśli by było tak kolorowo to Vuko po sprzedazy Jarka powiedział by jasno i otwarcie że nam napadziora nie trzeba bo mamy młodych Rosołka i Kostorza
Generał dywizji
 • 3 / 5
A może Vuko jeszcze nie jest pewny? Po drugie trener zawsze woli mieć sprawdzonych zawodników, a Kostorz z Rosołkiem grali mało, bo przecież był Niezgoda i Kante. Po trzecie po co Vuko ma mówić coś w tej sprawie? Żeby w mediach i na forum był temacik?
Boras,
Jak by z tymi młodymi ostatecznie nie było to dla wspólnego dobra nie powołuj się proszę na czeskie przykłady. Żadnej Slavii, żadnego Suoćka... ;)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Invictus
Wolałbym żebyśmy mieli dylematy Realu, Barcy, PSG i innych, oczywiście z pominięciem Ajaxu, bo jak wiadomo tam jest amatorka, ale realia są takie, że posiadanie z automatu jednego klubu w LM i jednego w LE jest naszym mokrym marzeniem.
Może jednak u nas w końcu dokopią się do ropy i gazu i realia się zmienią, ale na razie gońmy tych głupich Czechów.
Nie takich głupich jak się okazuje...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
" Wcale nie bronie chłopaka, ale łatwo rzucić błotem, gorzej napisać prawdę."
Jammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Tak, rzeczywiście, mój tekst to rzucanie błotem.
Sezon 17/18 - Bursaspor, zero minut gry, co pokazuje gaz w jakim był. W tym samym sezonie Slavia Praga, 316 minut, trzy bramki.
Sezon 18/19 Bursaspor - powrót, jeden mecz 61 minut. Dopiero od półtora sezonu facet gra jako tako w rzeczonym ADO, w końcu okrzepł (z czego się cieszę, bo to fajny gościu i nic do niego nie mam - zresztą czemu miałbym mieć) trochę bramek pyknął. Więc nie pitol mi tu o błocie (którego zresztą nie ma) bo sam stosujesz "technikę", którą nazywamy 'wybiórczym przedstawianiem faktów)
Tylko nie Slavia! Please... ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
alarykkkkkkkkkkkkkkkkkk
tobie pokazuje inaczej jak mi?
18/19 26-30 meczów w lidze holenderskiej 9 goli 4 (11-4 zależy co liczyć)asysty czegoś nie rozumiesz, sezon przed na 25 meczów, ale 1086 minut ( czyli 12 pełnych meczów ma 8 goli, czegoś nie rozumiesz?
Panowieeeeeeeeeeeeeeeeeeee,
Liga holenderska to ta, w jakiej słynący ze szkolenia młodzieży Ajax, na którym nie powinniśmy się wzorować, stawał na pudle 70 razy??? ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Tak, czegoś nie rozumiem - dlaczego przytaczasz TYLKO ten fragment "kariery" Tomka, który pasuje do twojej tezy, a nie cały jej przebieg. Zacząłeś od 18/19, a nie od tego co się stało bezpośrednio, po sezonie w Legii, czyli przez CAŁY CZAS kiedy sie błąkał aż w końcu znalazł (chyba nareszcie swój Pacanów). To jest właśnie sedno i sens tej przypowieści. Trafiając do ADO po Legii była to jego CZWARTA zmiana klubu. Mam ci tłumaczyć znaczenie przypowieści z Makuszyńskiego? To równie żenujące zajęcie jak tłumaczenie dowcipów słabszym.
Nie nudź więcej proszę bo czuję się zakłopotany twoją ignorancją i wybiorczością.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sezon 17/18 - Bursaspor, zero minut gry, co pokazuje gaz w jakim był. W tym samym sezonie Slavia Praga, 316 minut, trzy bramki.
Sezon 18/19 Bursaspor - powrót, jeden mecz 61 minut.
teraz podepnij się pod to co sam napisałeś w ostatnich zdaniu i zobacz jak doskonale pasuje:) i jeszcze to podkreślenie 316 minut(błędne 314:) powinno być, było by bardziej pod ten pacanów:) oczywiście nie zauważyłeś że zagrał 6 meczów w LIDZE EUROPY i 4 w pucharze krajowym co dało mu nie najgorszy rezultatów 8 goli taki mniej więcej wychwalany Kante.
I tak dokładnie nie męcz już.
Po co nam kolejny drewniak? i bardzo dobrze że się nie uda prawdopodobnie.

Nam potrzeba zawodnika jakiemu piłka nie przeszkadza coś jak Kante czy Carlitos.
Dość drewniactwa w Legii ala Niezgoda, Kulenović czy nie daj boże Swierczok.
Podpowiem Tobie jedno nazwisko niedrewniaka, to Janusz Chomątek - najlepszy technik jakiego Polska widziała. Dziekan, Okoń, Pisz i inni mogą mu buty czyścić. Ma swoje lata,ale techniki się nie zapomina.
Zapomniałem napisać - widziałem go na żywo podczas pokazu. Brazylijczycy wymìękają przy nim.
Kante piłka nie przeszkadza ale go też nie szuka i to dlatego "drewniany" Jarek idzie do Portland a u nas zostaje wirtuoz Kante.
No i niedowiarcy oraz krytykanci zobaczą, że Kante poprowadzi do mistrzostwa.
Już był Antola wyzywany i wyrzucany z klubu, a teraz podpora Legii i zaraz to samo będzie z Kante, nawet już tak było od 2 miesięcy
Kurczę, nie za takie pieniądze, to zdecydowanie za dużo... czysta głupota.... można za 300 tys ściągnąć podobnego zawodnika. Nie mąci topić kasy.
Generał dywizji
 • 3 / 4
Świerczok ma jeszcze dwa lata ważny kontrakt z Łudogorcem Razgrad, do którego trafił zimą 2018 roku za 800 tys. euro. W tym sezonie strzelił dziewięć bramek (cztery z nich w dość słabej lidze bułgarskiej). A warto przypomnieć że Ludogorec jest w tej lidze dominatorem.
No to ja mam pytanie, czy strzelenie 4 bramek w lidze przerasta Kostorza na spółkę z Rosołkiem.
Tu nie chodzi o strzelenie 4 bramek, Rosołek z Kostorzem dopiero zaczynają przygodę z seniorską piłką, Świerczok rozegrał ponad 200 meczów a Legii potrzebny jest zawodnik już ograny i Świerczok według mnie jest takim zawodnikiem. Gramy o Mistrzostwo i puchary więc optymalnym rozwiązaniem według mnie byłby Świerczok, mamy Kante i Sanogo, jednego z mlodych zostawić i ogrywać jeśli nadaży się okazja a drugiego wypożyczyć.
Generał dywizji
 • 3 / 4
Myślę że tzw. ogranie w lidze jest przeceniane. Jest mnóstwo przykładów na to, że nie ograny zawodnik wchodzi i gra dobrze i strzela. Taki nam najbliższy, to Niezgoda który poszedł się ogrywać do Ruchu i tam pakował bramki a sprowadzenie "ograni i z sukcesami" Necid i Chukwu nic nie dali.
No to pytanie, czy gdyby Niezgoda został w Legii, to by strzelił mniej bramek od Necida i Chukwu? A ile by kasy zaoszczędziła Legia?
Pytanie czy Niezgoda byłby równie skuteczny gdyby od razu dostał szansę. Uważam że jednak doświadczenie zebrane w takim klubie jak Ruch pomogło mu "dojrzeć" piłkarsko do poziomu Legii i presji jaka panuje w Warszawie.
Podporucznik
 • 0 / 0
Jarek juz w Pulawach pokazywal ze ma to cos i strzelal tam duzo bramek. Nasi malolaci jeszcze nie pograli w seniorskiej pilce i trudno oczekiwac ze z miejsca dadza rade przy takiej presji w Legii. Dodatkowo trzeba brac pod uwage ze w ich wieku wahania formy to normalka ijej spadek moze nastapic w najmniej odpowiednim momencie. Legia ze swoimi ambicjami nie moze sobie pozwolic naryzyko grania jednym napastnikiem bez konkretnego zmiennika.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Pietrek
Tego się nigdy nie dowiemy, ale raczej pewne jest że w Legii łatwiej strzelać bramki, bo zespół stwarza więcej okazji.
Całkiem inna pozycja, ale jeśli już mowa o Ludogortsu, to może warto powalczyć o Jacka Góralskiego, odsunięty od zespołu, nie pojechał na zgrupowanie, nie chce przedłużyć umowy. W środku pola byłby ciekawą alternatywą.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Twardo o i nieustępliwie grający piłkarz, tylko czy będzie pasował do koncepcji Vuko?
Czytałem gdzieś, że nie chce przedłużyć umowy bo jest nim spore zainteresowanie i ma kilka ciekawych propozycji. W takim wypadku byłby Zapewne poza naszym zasięgiem.
Pół roku temu Wszolek też był poza naszym zasięgiem, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z Jackiem, piłkarz chce jechać na Euro, gdy wysypią się inne opcje, zawsze większą szansa tam się znaleźć grając w Legii niż w rezerwach Ludogortsa:)
Podporucznik
 • 1 / 2
Wy żartujecie z tym Góralskim? Przecież ten gość nie potrafi grać w piłkę. Wybił się na okładaniu przez cały mecz Vadisa.
To zadziorny i nieustępliwy, trudny do przejścia zadaniowiec.
Przyznam, że nie miałem o nim najlepszego zdania po tym jak się „uwiesił” na Vadisie, ale trzeba przyznać, żd broni się nawet w reprezentacji.
Generał dywizji
 • 7 / 1
Jeżeli przyjdzie Świerczek i będzie w dobrej formie, to nie ulega wątpliwości, że będzie bramki strzelał. Miejmy nadzieję, że któryś z naszych młodych napastników jeszcze w następnej rundzie wypłynie i będzie ok.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Dwa razy "jeżeli".
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Filip II Macedoński napisał do przywódców Sparty: "Jeśli wkroczę do Lakonii - zrównam Lacedemon z ziemią". Eforowie spartańscy odpowiedzieli mu zaledwie jednym słowem: „Jeśli”.
Dodajmy że Filip nigdy do Sparty nie wkroczył i unikał jak ognia walki z nimi.
Generał dywizji
 • 0 / 0
To "jeżeli" i " jeśli" można podpiąć pod każdego zawodnika, nawet o wiele lepszego niż Świerczok.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
zwłaszcza jeżeli notorycznie "koń kuleje" - polecam serial "Karino", tam jest wyjaśnienie kwestii
Koledzy prawda jest jedna. Potrzebujemy napastnika i takiego na pewno dostaniemy. A czy dobrego ? To już zależy od prezesa. Teraz się okaże czy wie co robi
Generał dywizji
 • 4 / 2
Cena zaporowa oznacza proporcję między ceną i jakością. Są zawodnicy dla których 50 tys. EUR jest ceną zaporową.
Tak naprawdę nikt z nas (forumowców) nie wie jak wypada porównanie między aktualną formą Świerczoka a Kostorzem lub Rosołkiem. A jednego możemy być pewni, że Kostorz i Rosołek mają o wiele większą motywację i potencjalnie mogą dać Legii spory profit w kasie i na boisku. Świerczok w przeszłości pokazał że może mieć muchy w nosie i nie wiadomo czy się z tego wyleczył, więc trzeba być ostrożnym.
z drugiej strony jest sprawdzony w eklapie a nawet w klubie z dość wysoką jakością. a za to już trzeba płacić. nasze chłopaki to potencjał, ale co z tego będzie, nikt jeszcze nie wie.
w ogóle uważam, że napastnik jest nam bardzo potrzeby, Kante jaki jest każdy widzi, osttania runda była zdewcydowanie najlepsza w jego wykonaniu do tej pory, ale miewał mecze, gdzie nie istniał. jest strasznie chimeryczny, a jak mamy bić się o dublet, to przydał by się sprawdzony gracz na tą pozycję na zmianę i aby wywierać na Kante presję. z młodych moze któremuś się uda ta sztuka a może nie, chyba nie bardzo możemy sobie pozwolić na takie ryzyko.
no ale cóż, Vuko to wszystko widzi na co dzień i pewnie jak uzna, że mlodzież definitywnie nie udźwignie roli zmienników, to wymusi na prezesie jakiś transfer. obaj grają w jednej drużynie ze wspólnymi celami, więc w robienie sobie na złość nie wierzę.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Boras - Świerczok został już zweryfikowany w lidze-odchodził jako lider tabeli strzelców.
Sprzedalismy w tym sezonie 3 napastnikow, łacznie gdzieś za ok 5-6 mln €.
Kostorz oraz Rosołek to melodia przyszłosci -JN nim strzelał w Legii ogrywał się w Chorzowie.
Generał dywizji
 • 3 / 1
"obaj grają w jednej drużynie ze wspólnymi celami, więc w robienie sobie na złość nie wierzę."
Dlatego słowo "wymusi" jest chyba niewłaściwe.
Profesjonalizm oznacza że potrafi się właściwie (optymalnie) dobrać środki do zadania. Ani nadmiar nakładów, ani zbyt mało nie jest dobre. Optymalizowanie jest oznaką profesjonalizmu.
Są sprawy trudne do zmierzenia, bo jeśli Legia wyda 1 mln na Świerczoka i on zawiedzie to jaka będzie ocena? Po co go brali amatorzy? A jak nie weźmie i będą kłopoty w ataku, to będzie trzeba było brać. A czy jest jakiś wiarygodna metoda modelowania i porównywania zdarzeń które nie miały miejsca? Ryzyko jest zawsze i jak ktos je potrafi minimalizować, to jest profesjonalistą.
Gdybym to ja decydował, to bym postawił na Kostorza i Rosołka. Resztę składu mamy na tyle mocną, że nawet jak zawiodą, to MP zdobędziemy, bo inni nie są tak mocni. A latem będzie mozna kupić napastnika.
Generał dywizji
 • 1 / 1
"Świerczok został już zweryfikowany w lidze"
Z zawodnikami jest tak, że każdy kolejny mecz może go weryfikować na plus lub minus. Można również napisać, że go zweryfikowała liga bułgarska w której strzelił 4 bramki. Który Świerczok jest prawdziwy?
Starszy kapral
 • 1 / 0
Dokładnie - na ten moment tak samo uważam co do młodych Naszych napastników. Dopóki będziemy stwarzać sytuacje bramkowe dopóki będziemy zdobywać bramki... mamy niezłe skrzydła + środek pola + Kante === dorzućmy do tego młodego Napastnika i niech Działa... Wierzę, że nasi młodzi gracze mają AMBICJE , aby szybko stać się kolejnym Piątkiem, Milikiem czy Lewandowskim...
Chorąży
 • 0 / 0
Napastnik przede wszystkim musi byc skuteczny!!!
Generał broni
 • 3 / 4
Milion Euro za Świerczoka hihi, może to nauczy Mioduskiego, że napastników sprzedaje się za cenę powyżej ich wartości a nie poniżej.
Marszałek Polski
 • 3 / 6
Boże, daj Niko.
Pułkownik
 • 3 / 3
Lepszy Orlando. Za darmo!!!
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Wolę Niko.
Marszałek Polski
 • 5 / 8
Ten gość nie jest wart ceny jaką za niego żądają. Poza tym nie będzie żadnym wzmocnieniem ani następcą Niezgody. jest na to wszystko za słaby. Bądźmy poważni.
Starszy sierżant
 • 2 / 3
A ile wart był Kulenović? Gdy Świerczok odchodził z ZL to na ilu bramkach licznik mu się zatrzymał?
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Nie zmieniaj tematu. Mówimy o decyzjach do podjęcia, czyli o tym jaki i ile chleba będzie do zjedzenia, a nie o historii i martyrologii.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
I w ogóle co mnie obchodzi historia Świerczoka sprzed potopu. Ważne jest co on umie i co jest wart TERAZ.
Major
 • 2 / 1
Czy tyle płacić za Świerczoka? Pewnie nie. Ale czy cena jest zaporowa? Też nie, bo na takie wydatki jednak powinniśmy być gotowi, a u nas silne przekonanie, że 7 cyfr to już nie do przyjęcia.
Chorąży
 • 9 / 6
Wolałbym grać Rosołkiem, Kostorzem, a nie jakiś Świerczokiem co miał sezon temu swoje 5 minut. Kiedy oni mają się ogrywać.
Chorąży
 • 4 / 2
Jak rozumiem przy braku mistrzostwa i pucharów dalej będziesz się cieszył że gramy Rosołkiem i Kostorzem?
Marszałek Polski
 • 6 / 7
Jak rozumiem po zaliczeniu aktywnej obecności Świerczoka i braku mistrzostwa i pucharów będziesz się zachwycał Świerczokiem?
Generał dywizji
 • 4 / 1
Nie przesadzajmy Świerczok to dobry pilarz jak na warunki naszej ligi. Ograny w pucharach w których strzelał bramki.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Jak na warunki naszej eklapy to niezłymi piłkarzami są takie tuzy jak Kuświk, Peszko, czy Moder. Tylko co z tego...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kuświk na warunki naszej ligi to przeciętny zawodnik, a Peszko to gra jak mu wyjdzie...
Generał brygady
 • 6 / 3
Jestem na NIE, nie wart tej ceny i gry w Legii.Trzeba szukac kogos innego.
Generał dywizji
 • 4 / 5
Jeśli się chwilę zastanowić nad tym w jaki sposób Legia może utrzymać poziom sportowy w sytuacji ciągłego zainteresowania młodymi zawodnikami, to jasne staje się że musi mieć kilku zawodników niemłodych. Młody zawodnik ma marzenia i wysokie oczekiwania od swojej kariery i wierzy że są możliwe do spełnienia. Jeszcze nie wie gdzie jest jego sufit i chce sprawdzać i to jest normalne i zdrowe zjawisko. A więc będą odchodzić a Legia powinna się skupić na tym żeby zarabiać na tym jak najwięcej.
Nie każdy zawodnik sprowadzany do Legii ma "służyć do zarabiania", generalnie zawodnicy są po to żeby grali. Starsi zawodnicy w wieku 28-30 lat mają juz za sobą próby podboju świata, albo z nich już zrezygnowali. To oni mogą i powinni stanowić o stabilizacji w klubie, bo się im juz nie spieszy i mogą doceniać że spełniają ważną rolę na boisku zarabiając przy tym niezłe pieniądze.
Tak więc zawodników można z grubsza podzielić na grupy, szybko rotujących i dających zyski (młodzi), dobrych albo solidnych ale dających stabilizację i również szybko rotujących ale z powodu nie spełnienia oczekiwań.
Powodzenie klubu zależy od umiejętnego kompletowania składu i zachowania odpowiednich proporcji. Jesteśmy ligą z której młodzi odchodzą i będą odchodzić. Obrażanie się na fakty nie jest mądre. Jak nie mozna czemuś zapobiec, to trzeba odnieść z tego jak największą korzyść. Powiedzcie młodemu, zdolnemu zawodnikowi, który ma propozycje z lepszych lig, że go nie puścicie. Nie trzeba być wielkim psychologiem żeby się domyśleć co zaczyna się dziać w jego głowie.
Tak więc reasumując, jesli Legia sprowadza zawodników pod 30-kę i młodych do rozwoju, to jest bardzo rozsądna polityka. Nawet fakt, że zaczynają dominować Polacy jest logiczny, bo starsi zawodnicy są u siebie (w Polsce) i grają w renomowanym klubie a z młodzi też w naturalny sposób są naszym celem, bo dla Polaków Legia jest awansem sportowym i świetną trampoliną. Młodzi z zagranicy nie muszą tego tak widzieć. Dla młodych zawodników z Bałkanów będą to pewnie kluby z Belgradu albo Dinamo Zagrzeb. Dla Czechów Sparta, Slavia albo Victoria Pilzno. Tak więc nie jest łatwo "powyciągać" takie talenty, chyba że są w dołku i mozna to wykorzystać, ale to się wiąże z ryzykiem, że z dołka nie wyjdą.
Tak więc panowie, zamiast krytykować wszystko w czambuł, zastanówcie się z jakim zadaniem mierzymy się jako klub i liga. Tak na prawdę, to tylko szkolenie może trwale poprawić naszą pozycję w łańcuchu pokarmowym. Bo nawet jak wielu odejdzie, to wielu tez zostanie a kluby będą bogatsze.
~greg
 • 0 / 0
zaporowa cena? teraz 1mln euro za świerczoka a potem w lato i tak majeckiego sprzedajemy za około 5 milionów, więc i tak wyjdą na plus, brać i nie gadać
Podpułkownik
 • 12 / 12
Legia bedzie niedlugo rozpoznawalna marka w europie...powiedzial Mioduski
Po 5miesiacach dobraj gry sprzedaje najlepszego napastnika ligi a cena 1mln € za nowego jest dla niego cena zaporowa

Hahahahahahahahahaha
Ale k....wa czasow dozylem
Pułkownik
 • 6 / 4
Powiedz szczerze, czy Świerczok jest wart 1 mln euro?
Podpułkownik
 • 2 / 9
Nie jest ale nie powinno sie pisac ze kwota 1mln za kogokolwiek to cena zaporowa bo to poprostu smieszne w dzisiejszych czasach gdzie do Luxeburskich klubow trafiaja kopacze za 2mln
Za 2 mln euro do Luksemburga, postępujące urojenia.
Przestań głupoty pitolić, bo najwyższy transfer do ligi luksemburskiej to 65 tysi euro i to sprzed wielu lat.
Kluby luksemburskie w ogóle nie kupują piłkarzy, tylko pozyskują z kartą na ręku...
Dokładnie, w tym sezonie wydały okrągłe 0 :)
Porucznik
 • 1 / 0
Kto do Luksemburga trafił za 2 miliony?
Porucznik
 • 1 / 0
No tak, kiedyż to było, 1 mln nie był zaporową ceną a Legia robiła transfery za 10 mln.
~Grzesiek
 • 0 / 0
Przypominam ze za transfer niezgody otrzymamy 3,8 mln dolarow a nie zadne 5
~Dek
 • 4 / 5
Wolalbym na miejscu decyzyjnych juz tego Angulo .Ryzyko finansowe prawie zadne a 10 bramek by wiosna wlozyl
Kurwa mać 1 mln za 27- latka,sprawdzonego,Polaka,który swoje nastrzela to zaporowa cena to zaorać ten syf.Na 200 tyś zł jak za Cholewiaka niech nie liczą gołodupce
tylko że jak przyszedł by Świerczok nie płacz że okazał sie drugim masłowskim i siedzi na kontrakcie ,w Bułgari śmieją się z niego kibice tak jak my z Ferrari
Podporucznik
 • 2 / 1
1 mln euro to w poważnej piłce grosze. Natomiast z naszym budżetem raczej też bym go za tyle nie kupował. Z drugiej strony po odejściu Niezgody i kontuzjach Vamary, potrzebujemy napastnika już teraz. Dużym ryzykiem będzie czekanie do lata. Raczej nie uda się ściągnąć jakiegos no name'a za seubki typu Luqinias, który odpali. Ściąganie szrotu typu Chukwu nie ma sensu. Kurła, ciężki orzech do zgryzienia, dlatego ja bym Niezgody nie sprzedawał.
a jak by nie daj boże się Niezgoda połamał ? to byśmy nie mieli Napastnika i Pieniędzy ,ciężki orzech do zgryzienia
Podporucznik
 • 0 / 0
Patrząc tak to wiesz. Jak się Jędrzejczyk polamie to nie mamy ŚO jak Luqi to nie mamy 10 itd itd..
Drodzy rodacy. Zapomnijcie o Świerczoku, bo to nazwisko rzucone dziennikarzom, aby mieli się czym bawić. Napastnik będzie, ale muszą wpierw podpisać Niezgodę, co przy jego zdrowiu takie do końca pewne nie jest. Legia nie kupuje obecnie zawodników typu Świerczok ( wiekowy z zapędami do bycia celebrytą). W okolicach 30 kupowani są piłkarze skromni i pracowici, którzy mają stanowić wzór dla młodych, których coraz więcej w kadrze Legii.
jak na razie ta polityka się sprawdza:

Lewczuk nie jest gwiazdą tylko wzorem do naśladowania ,profesjonalizm pełną parą
Cholewak każdy o nim mówią że jest pracusiem i nie odpuszcza na treningach ,nawet wczoraj Kosa to potwierdził w Vlogu
Wszołek kolejny który nie uważa się za Gwiazdę tylko haruje na treningach ,kolejny wzór
i Novikovas można mówić o nim dużo ,ale nie odpuszcza

jest tu pewien schemat i się on sprawdza ,Gwiazdy po prostu rozwalają szatnie
adrianq32
Właśnie to chciałem napisać, dzięki za uzupełnienie :)
Jest do końca pewne. "Jego zdrowie" wymyśliliście wyłącznie wy. Jeśli mógł grać w Legii, to może i w innym klubie. Chyba nie zarzucacie Legii ryzykowania zdrowiem i życiem piłkarza, w stosunku którego macie obawy o "jego zdrowie"?

Niezgoda to piłkarz bez ani jednej poważnej kontuzji wynikającej z gry w piłkę nożną. Obecnie w Legii gra wielu piłkarzy, którzy przeszli o wiele poważniejsze kontuzje niż Niezgoda, ale nie wiedzieć czemu, ich zdrowiem się tak nie martwicie. Opuścił trzy mecze dwa lata temu z powodu pleców? Od tego czasu wielu piłkarzy Legii miało poważniejsze i trudniejsze w leczeniu kontuzje. Serce? Gdyby nie uprawiał zawodowo sportu, nie musiałby nawet przechodzić zabiegu ablacji. Dziwne, że nikt nie obawiał się tak o zdrowie Novikovasa gdy przychodził do Legii, który kontuzji miał więcej kontuzji od Niezgody i innego rodzaju problemy z sercem, które ponownie musiał leczyć kilka tygodni temu.

Najłatwiej zrobić inwalidę ze swojego bo kilka razy naciągnął mięsień łydki i uda będąc wrzuconym przez trenera-idiotę na takie same obroty jak zdrowi piłkarze. Kiedy tylko stopniowo wdrożono go w reżim treningowy po zwolnieniu trenera-idioty, problemy z kontuzjami nagle się skończyły. Tylko lepiej zrobić z chłopaka inwalidę bo zagraniczny trener to świętość, której nie można ruszyć.
Podporucznik
 • 9 / 0
Szkoda ze Legia nie stawia zaporowych cen. U nas przychodzi grajek i mowi - jestem gotowy na wyjazd i juz go nie ma. Jak na topowy polski klub to jestesmy zbyt latwo stawiani pod sciana przez wlasnych zawodnikow.
tylko że ja sobie myślę, że bardziej gotowa na sprzedaż była Legia niż on.
Gość jeszcze kilka miesięcy temu był traktowany raczej nie do końca poważnie jako element podstawowej jedenastki, wieczne kontuzje itp. a tu nagle po 1 dobrej i o dziwo w miarę(!) zdrowej rundzie może rozwiązać problem Legii na długo jeśli chodzi o bilansowanie bieżącego budżetu. to, że legia musi co roku sprzedać za kilka milionów, żeby wyrównać koszty, to chyba nikt nie wątpi a ten rok będzie trudny - centrum szkoleniowe w budowie, trzeba wydawać gruby hajs na przygotowywanie struktur szkoleniowych.
co nie zmienia faktu, że napastnik potrzebny, w ciągu paru miesięcy sprzedaliśmy 3 napastników, wszystkie transfery gotówkowe.
Podporucznik
 • 0 / 0
Masz racje z Jarkiem,ale przypomnijmy sobie np. Prio i Nico. Sytuacie z wymuszaniem transferu sa ostatnio coraz czestsze. Nie tylko zreszta u nas,bo i w duzo mocniejszych klubach Europy.
Chorąży
 • 8 / 3
Długo miałem cierpliwość co do Mioduskiego, ale to wszystko zaczyna być frustrujące. Skąd się wzięły te mityczne długi. Ile można sprzedawać i liczyć huna to że bez reinwestowania uzyskanych środków wszystko się będzie dalej kręciło? W zeszłym okienku z transferów mieliśmy lekko licząc 10 mln euro, co się z tym stało? Krew mnie zalewa jak kibice tutaj cieszą się z transferów z klubu i przeliczają kasę jakby szła na ich konto. Ta kasa i tak "znika" po pół roku i w następnym okienku znowu mamy śpiewkę że najpierw trzeba sprzedać żeby później kupić. Teraz znowu Niezgoda sprzedany a mamy Pyrdoła i Cholewiaka. Niestać nas żeby dać ponad 1 mln euro za Świerczoka? A co oni myśleli że ktokolwiek odda im bramkostrzelnego napastnika za darmo? W dzisiejszej piłce to powoli są drobne, skoro za Klimalę, Buksę i Niezgodę kluby dają po 4 mln....
W polskich realiach to milion euro wydane na zawodnika to suma nadal zawrotna, dopóki się to nie zmieni, będziemy w takim miejscu jakim jesteśmy.
jesli sie sprzedaje pilkarza za 4 miliony i szkoda zaplacic z tego 1 miliona na wartosciowego zastepce jest to po prostu bezczelna kpina, chyba,ze jak w przypadku Swierczoka pilkarz jest niekoniecznie tego wart, a klub chyba powinien miec jakis skauting.
Porucznik
 • 0 / 0
Nie, to nie jest kpina, to są realia.
Był ostatnio jakiś raport mniejszości. Sporo też poszło na akademie.
Jak zauwazyl twitterek, ten Boris Babic ma za menagera ta firme HEUSLER WERTHMÜLLER HEITZ czyli firma tego Szwajcara co przyjezdzal niby doradzac Miodkowi. To pewnie wiele wyjasnia. A ten drugi ktorego wymienilem to tez taki nasz poziom ala Sadiku, czyli strzelal duzo w 2 lidze i cos tam w pierwszej, ale bez szalu. Nie ludzmy sie ze cos lepszego znajda nasi harcerze...
Kostorz nie jest typowym napastnikiem, Rosołek kontuzja, Sanogo rehabilitacja. Zostajemy z Kante, napastnik potrzebny na już, klub powinien mieć listę 3, 4 napastników o profilu zbliżonym do Jarka. Swierczok w tym roku skończy 28 lat, raczej już na nim byśmy nie zarobili, więc ponad milion euro, to kwota trochę wygórowana.
a skąd wiesz że nie mamy takiej Listy ,to chyba logiczne że nie jest ona publiczna ,bo kluby by podbijały cenę
A gdzie ja napisałem że nie ma?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
właśnie mocno się obawiam że nie mamy takowej listy
swoją wypowiedzią to tak ująłeś jak by to było pytanie
Napisałem że klub powinien mieć taką listę, a czy ma lub nie ma tego już nie wiemy:)
Generał dywizji
 • 0 / 8
https://twitter.com/majkel1999/status/1216645704631885824/photo/1 Już mają Asa ?
to się układa w jedną całość ,członkiem naszego zarządu jest Bernhard Heusler ma kontakty w Szwajcarii jest tam ceniony ,potrafi przekoać graczy do siebie
Starszy sierżant
 • 6 / 15
Sprzedają Niezgodę za 5mln dolarów a nie mają miliona euro na Świerczoka xD Rezerwowego z klubu z Bułgarii xD I my się dziwimy dlaczego jesteśmy 32 ligą w europie.
Ktoś się temu dziwi? Chyba nie... Ale z tą sprzedażą i tym kupnem to nie taka prosta sprawa. To się tylko tak wydaje...
Szeregowy
 • 5 / 9
Szprzedajamy NIezgodę za 5 mlilionów dolarów to chyba 1 milion euro nie powinien stanowic problemu...?
milion nie stanowi problem,problemem jest na kogo wydać ten milion
Pułkownik
 • 0 / 1
Problemem jest, że Świerczok nie jest wart nawet połowy tej ceny
Porucznik
 • 0 / 0
W polskich i naszych realiach stanowi, bo te pieniądze muszą iść na funkcjonowanie klubu.
Legia liczyła się od kilku miesięcy z odejściem Niegody, a nawet była zainteresowana takim rozwojem sytuacji ze względu na finansowy aspekt, więc powinna była zabezpieczyć się na taki rozwój wypadków.Wydaje się, że tak naturalny scenariusz potępowania w profesjonalnym klubie nie powinien stanowić problemu, a niestety wygląda na to, że znowu ktoś zaspał. To,że Świerczoka nie chcą wypożyczyć powinno być wiadome dużo,dużo wcześniej.Osobiście jestem zaskoczony zaskoczeniem Legii,no, chyba, że dysponowałbym móżdżkiem a'la kolega Nasz(a)czaŁ.
świerczok to zasłona dymna dla mediów ,przyjdzie ktoś z Szwajcari
Generał dywizji
 • 2 / 7
Sadiku dwa:)
adrian, bardzo bym chciał, by Legia miała już sprawdzoną kandydaturę i przede wszystkim realną. Mniejsza o nazwisko i kraj - świadczyłoby to o postępującym profesjonaliźmie, a to jest kluczowe w dłuższej perspektywie.
adrianq32
cobus, ten wyśmiewany(również w jakiks tam sensie przez moją skromną osobę) coś tam jednsk gra ibardzo chciałoby być na jego miejscu.
jednak
i bardzo wielu chciałoby być na jego miejscu
A co już nie stać nas ? To gdzie te 4 mln za Jarka idą przepraszam ? DM chce płacić tyle co pozostałe polskie klubiki po 400 tys a zarabiać więcej niż pozostałe klubiki. Niestety Legia to wielki klub to kupuje lepszych zawodników i musi więcej zapłacić. Jak DM tego nie rozumie to niech nie sprzedaje nam zawodników na palę.
na długi krótko Terminowe ,pójdą 3 mln € a 1 mln € na transfery ,nie możemy działać jak milicyjni że teraz nakupujemy graczy na których nas nie stać i w sierpniu bum kryzys ,Budujemy wszystko od nowa ,jak za leśnego wyniki przyjdą z czasem ,już w tym roku mogła być Le gdyby nie nie fart w losowaniu baraży
DM zaksięguje za Jarka 3,8 mln$ płatne max do dwóch tygodni. Tak niska cena odstępnego i bardzo szybki termin przelewu jadno wskazują jak bardzo potrzebne są pieniądze na początku roku Legii. Pragnē przypomnieć, że ten rodzaj biznesu charakteryzuje się nieregularnościa przychodów w przeciwieństwie do rozchodów.
jest:"jedno" a powinno być: jasno
Podpułkownik
 • 0 / 4
Do skarpety Mioduskiego
Chorąży
 • 2 / 11
Już raz Pan Mioduski przyżydził z kontraktem dla Vadisa. Potem wiadomo jak to się w pucharach skończyło.
skończ już z tym Vadis tak by tu nie został ,Grecy mu dali ponad 2 mln€ i BONUSY na sezon ,a po pół roku już chciał się zwijać bo belgowie dawali więcej , widzisz tu gdzieś REALNE szanse Legi żeby dać mu kontrakt 3 mln€ na sezon ? jasne dało by się ale byśmy musieli grać tylko 15 graczami przez cały sezon
Podpułkownik
 • 4 / 2
Jaka zaporowa cena przecież Miodek bedzie miał kase za Niezgode. Nich przestanie kombinować i liczyć na to że inni Prezesi klubów, jak on będą oddawać zawodników za grosze.
Chorąży
 • 4 / 1
15 mln zl do uregulowania
Ważne aby była płynność finansowa.
Klub to też pewnego rodzaju firma.
Przyklad; Wisla Lechia .
racja płacisz długi na czas ,możesz brać kredyty ,nie płacisz ,brak kredytów i bum kryzys
Porucznik
 • 7 / 13
Jeszcze wczoraj o tym wspominałem, co nam po tej kasie za Niezgodę skoro DM nie wyda nawet 20% tej sumy na piłkarza, który byłby godny zastąpienia Niezgody. Ostatecznie przyjdzie stary Sobiech albo Angulo. Żal klubowi wydać milion euro na Świerczoka, a zarobili 5. Co to za polityka? potem nie dziwmy się, że nie gramy w pucharach
Chorąży
 • 5 / 0
100 % racji. Chcą oszczędzić i się mogą na tym przejechać.
Chorąży
 • 1 / 4
A kto zapłaci długi
Nie 5 tylko 4,i nie euro tylko dolarów czyli jakieś 3,5 mln euro
Generał dywizji
 • 4 / 13
Te mityczne długi .Kto od trzech lat sam je generuje swoimi decyzjami .Najpierw kupno tanich zamienników trenerów ,teraz kupowanie trzeciego sortu piłkarzy do takiego klubu jak Legia .To z czego ma być dochód ?Kto im kazał Obradovicia brać czy Edka czy Sadiku ja czy oni ? Po prostu na Legii będzie się dobrze zarabiać ,ośrodek ,sprzedaż młodych ! Firma do zarabiania kasy a s wyniki sportowe po co one komu .Przecież Darek jasno powiedział "Mi puchary są nie potrzebne "on woli budować i sprzedawać jak w fabryce!
Obradović fajnie wyglądał w Anderlechcie klubie który jest klasę wyżej od nas , kto mógł wiedzieć że będzie Leniem ,nikt tego nie wiedział
Sadiku ,miał fajne liczby w szwajcari ,u nas coś nie pykło ,zdarza się ,chociaż na nim zarobiliśmy 500k € bo odszedł za 1,5mln€
Eduardo nigdy nie miał być 1/2/3 napastnikiem tylko miał przyjść jako chwyt Marketingowy i nic więcej
~Gizior
 • 1 / 0
To jest najlepsze ze sprzedajemy niezgodne który nie oszukujmy się nie jest wybitny za 5mln dolarów a wy chcecie żeby Bułgarzy sprzedali nam swierczok za 400tys euro a jak by to oni mieli go kupić od nas to byśmy chcieli 10mln ja uważam że za napastnika w tym wieku i z takimi statystykami mln euro to są grosze...
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Na stronie legionisci.com w kolumnie „Odejdą?” oprócz «the usual suspects» znajduje się nazwisko Martinsa. Doprawdy?
raczej Martins zostanie ,bo po co by się uczył płynie gadać po polsku
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Bywają niekiedy piłkarze, jak Richárd Guzmics, dla których nauka języka (polskiego) stanowi priorytet.
ale Martin to chyba taki typ piłkarza który wie że tutaj jest Gwiazdą ,a na zachodzi jest 1 z 20
On zdaje sie negocjuje i podobno te negocjacje ida w dobrym kierunku. Ja bym byl spokojny.
Generał dywizji
 • 1 / 7
A jak Kostorz sieknie na wiosnę z 5 bramek, to ile Legia zarobi? Trzeba go będzie wycenić na minimum 3-4 mln EUR.
Generał dywizji
 • 3 / 3
Nie jest to wykluczone ,ale musi mieć przy sobie dobrego grajka z ataku lub z ofensywy a sam sobie nie rozklepie .Nadal niema jakości w ofensywie !
Generał dywizji
 • 1 / 5
cobus
W jednym jesteś niezawodny, zawsze będziesz marudził. Legia ma wyjątkowo jak na naszą ligę kreatywnych zawodników. Kante potrafi przytrzymać i niestandardowo rozegrać piłkę. Luquinhas potrafi minąć każdego obrońcę w naszej lidze, albo rozklepać. Karbownik to samo. Martins jest najlepszym technicznie def. pomocnikiem w lidze i widzi więcej niż inni. Gvilia też potrafi szybko zagrać piłkę. Młody Praszelik też nie potyka się o piłkę.
Legia tworzy najwięcej sytuacji z gry.
Generał dywizji
 • 3 / 2
Co ci z tej zapyziałej ligi jak przychodzą el pucharów i w łeb ! Super gracze do czasu kiedy przeciwnik nie zaczyna grać a nie kopać się po nogach .Włącz sobie Yutuba i zobacz jak Legia grała za czasów B,L w lidze i pucharach .Ale jak jesteś minimalistą to twój problem .Szkoda czasu na tłumaczenie tu ja grochem o ścianę .jakaś dziwna wiara ,że super Vuko z g...wna ukręci bat .Bardzo będziesz zawiedziony w maju !
Generał dywizji
 • 5 / 4
To kolejny dowód na słabe umiejętności negocjacyjne. Nie potrafili sprzedać Niezgody za 5 mln EUR a teraz nie potrafią kupić Świerczoka za grosze. A przecież na forum jest tylu specjalistów którzy wiedzą jak to zrobić.
Albo negocjują z idiotami, którzy nie rozumieją że jak chcą w Legii kupić, to trzeba zapłacić maksa a jak do Legii sprzedać, to za drobne.
~Kajtek
 • 0 / 0
To drogo no nie wiem w Legii by ustrzelił tyle co i Jarek fajnych mają tam rezerwowych w 12 meczach 9 goli 4 asysty brać ! płacić na pewno się zwróci jak Niko a naszą ligę zna ????
Pułkownik
 • 0 / 5
Jak dla mnie 400 tys Euro to maks za Świerczoka.
Podpułkownik
 • 0 / 1
Tyle to pewnie Miodek by chciał dać,ale inni Prezesi nie są takimi fachowcami i nie oddaja swoich graczy za czapkę gruszek, nawet rezerwowych
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W podobnym duchu pisano na stronie fanclubu Żyrondystów o ewentualnym transferze Niezgody (kwota dwóch milionów €)...
~Bolek
 • 0 / 1
A to ci wzmocnienie, as nad asy, puknijcie się w te puste łby, co wy chcecie spaść z ligi
~Domin
 • 1 / 0
A Nicolic
Podpułkownik
 • 0 / 3
Nikolica laska nie chce widziec warszawy na oczy...
Po Chicago pewnie chce do Paryza
Starszy sierżant
 • 2 / 2
Komunikat jasny albo taniej albo nie kupujemy... wiec pewnie nie kupujemy. Wiec bedzie Kante i mlodzi.... Chyba najbardziej zasadne w Belek to by Luki i Wszolek baaardzo mocno trenowali wykanczanie akcji, bo będą musieli wziąć na siebie ten obowiązek na wiosnę!
Sonogo koło marca wróci ;-) Cholewiak jak trzeba to i nie tylko na napastniku, ale i na bramce zagra ;-)))
Wczoraj Godlewski pisał że cena za Świerczoka będzie za wysoka. Co do ewentualnego Szwajcara, to sprawdzając top15 strzelców, z krótkim kontraktem i realną szansą na transfer:

Boris Babic
Gaëtan Karlen
I chyba w sumie dobrze, że za drogi. Z drugiej strony to każdy kto będzie miał min 5 bramek w tym sezonie będzie dla nas za drogi. Już nie mogę się doczekać pierwszych sparingów żeby zobaczyć Legię z Pyrdołem i Cholewiakiem w składzie. Już widzę setki koszulek na stadionie z ich nazwiskami.
~Zosiek
 • 1 / 1
Z tym świerszcz okiem to totalna głupota, z niego strzelec jak z koziej...........
~Wolinho
 • 1 / 2
Od początku pisałem że jeśli ktoś w Legii myśli że puszczą Świerszcza za frytki to się zdziwi. Niestety sezonowe wyprzedaże tylko w Legii Warszawa. Jak się ma właściciela gołodupca to się puszcza wszystko po 5 zł a jak kogoś stać to się ceni.
Bartosz Białek w listopadzie skończył 18 lat. Ma 191 cm wrostu. A Hiszpanów to jakoś mam dość- pamietam cały czas - po co nam Lewandowski, mamy Arubarenę...
Sprzedać jedynego napastnika nie mając nawet zalążka pomysłu, jak go zastąpić. Takie rzeczy tylko w Legii :(
Generał brygady
 • 3 / 0
Nie jedynego!
Dokładnie Ehhh.. Zostać z młodymi i Kante. Przy urazie czy kontuzji Kante jesteśmy w ciemnej d...
W przypadku Świerczoka jestem na nie i cena nie ma tu nic do rzeczy, a charakter onego. Nie uważam, że cena jest jakoś szczególnie wygórowana i prawdopodobnie jest pole do negocjacji.
za mniej niż 1 mln€ da się wyciągnąć niezłego hiszpana z lepszą techniką i mniejszą pensją
pytanie, czy się z biegu taki gracz wkomponuje... pierwsze zgrupowanie już leci, za chwilę liga... nie wiem czy to dobry pomysł na kolejne zagraniczne eksperymenty, chyba że mają jakiegoś asa
do Lipca ma się czas wkomponować ,żeby później nie było jaj jak z Niko że w pierwszym swoim meczu z Botosani zrobił 12/16 spalonych bo nie był zgrany z drużyną
Nie pamętam nazwiska ale ten wysoki chłopak z zagłebia, który streli nam ostanio bramkę wart byłby zainteresowania.
to chyba był Slisz
~Piotrek
 • 2 / 0
To był Białek :)
Pułkownik
 • 1 / 0
Białek, chłopak ma 18 lat, super warunki fizyczne przy tym niezłą koordynacje. Wejście do Ekstraklasy ma super, 6 meczów 3 bramki, 2 asysty. Wygląda jak doświadczony napastnik, a nie żółtodziób.
Pułkownik
 • 2 / 2
Kur.. sezon coraz bliżej a my zostaniemy z jednym napastnikiem. Panie Mioduski WSTYD!!! Jak się chce mieć kasę to trzeba wcześniej zainwestować.
~Keb
 • 0 / 2
My chcieliśmy za Niezgodę 5mln euro , poszedł za 3.8 mln dolarów. Bułgarzy chcą 1,25 mln euro ? To dajmy 0,7 ... proste . Ni chyba , że tylko my sprzedajemy za mniej niż chcemy .
Podpułkownik
 • 9 / 1
strzelił dziewięć goli, mając przy tym cztery asysty. Bułgarski klub nie zamierza pozbywać się atakującego za darmo czy za drobne.

Oooo nie są debilami jak nasz zarząd?
~Czaro1987
 • 0 / 1
Ktoś cytowal Vuko, że szansa na pozyskanie Jakuba jest zerowa. Klubu nie stać na transfer za 1 mln euro, może jak by się udało sprzedać Karbownika albo Majeckiego za grube siano to prędzej. Później oczekiwania w eliminacjach do Europy.
Pułkownik
 • 4 / 0
Koprowiak w tym samym artykule pisze, że jeśli nie Świerczok to Legia sprowadzi prawdopodobnie kogoś ze Szwajcarii gdzie skauci często latali oglądać jakiegoś napastnika. Ludogorec dwa lata temu zapłacił za Świerczoka 800 tys euro, potrzymał 2 lata na ławce i teraz chce 0,5 mln euro więcej. Do tego wysoki kontrakt dla samego Świerczoka, nie wiem czy jest sens inwestować w niego takich pieniędzy.
Pomijając, że sprzedaż Niezgody w tym oknie jest bez sensu, to za chwilę ostatnia prosta w walce o MP. Szczerze wolę w zastępstwie kogoś ogranego na naszych boiskach i na jako takim poziomie, by niknąć powtórki z 2017, gdy odszedł Prijo z Niko i nie było komu strzelać.
Pułkownik
 • 4 / 1
Dziwię się że Orlando Sa póki co nie jest brany pod uwagę. Gość. Legia nie musiała by nic płacić za niego.
bo jest leniem, a tacy nie pasują do dzisiejszej koncepcji. z resztą on nie pasuje do żadnej koncepcji, dlatego co rok ma nowego pracodawcę.
Pułkownik
 • 2 / 1
Leń nie leń. Gość w każdym klubie wali dużo bramek. Co nam zależy. Podpisać kontrakt na pół roku z opcją przedłużenia. Jest do wzięcia za darmo. Jeśli będą jakieś problemy to podziękować po sezonie.
Bo Orlando Sa zarabia 1.6M€(z tego, co pisał Koźmiński)
Pułkownik
 • 1 / 1
Ale zadeklarował obniżkę do 900 tys. Przynajmniej tak deklarował na początku grudnia w jednym z wywiadów.
Pułkownik
 • 1 / 1
Czyli zarabiał by tyle samo co Vadis.
Jeśli milion euro to cena "zaporowa", gdzie w ciągu pół roku na transferach zarobiliśmy ok. 8 mln euro, to ja nie mam pytań... ;)
Podpułkownik
 • 2 / 1
Nooo prezes Mioduski 7mln odlozyl na czarna godzine i zostal mu milion na transwery

Proste
Czarna to będzie du** w której się znajdziemy, jeśli prezes za chwilę jednak nie uzna, że po co przepłacać, skoro Sanogo i Kante gwarantują co najmniej fazę grupową LM ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
„[...] z możliwością zawarcia kluzuli wykupu.”
Klauzuli.

Logowanie

Zarejestruj