News: Wypożyczeni: Kontuzja Sanogo

Wypożyczeni: Gole Monety, Kwietniewskiego i Górala

11.02.2019 10:00

(akt. 11.02.2019 09:38)

W poprzednim tygodniu bramki dla Bytovii Bytów w sparingu zdobyli Łukasz Moneta oraz Mikołaj Kwietniewski. Co więcej, gola dla Stomilu Olsztyn w grze kontrolnej strzelił Michał Góral. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Sadam Sulley, Brian Iloski (MFK Zemplin Michalovce) – Zemplin  przegrał na własnym terenie 0:1 z Partizanem Bardejov w ostatnim sparingu przed wznowieniem słowackiej ekstraklasy. Sulley grał przez 62 minuty,  kolei Iloski nie pojawił się na placu.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław)  –  Wrocławianie wygrali przed własną publicznością 2:0 z beniaminkiem ligi. Hołownia oglądał spotkanie z trybun, Francuz zameldował się na murawie tuż po przerwie, z kolei Nawotka wszedł na boisko w 61. minucie.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Gliwiczanie przegrali na wyjeździe 1:2 z Cracovią. „Jodły” zabrakło w kadrze na to spotkanie.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Miedź boleśnie przegrała 0:3 z Jagiellonią po wznowieniu rozgrywek. Żyro oglądał spotkanie z trybun, a treningi z zespołem rozpocznie w połowie lutego.

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Lider tabeli drugiej ligi przebywa obecnie na zgrupowaniu we włoskiej Villafranca di Verona. Niebawem będzie wiadomo z kim „Kochal” i spółka zmierzą się w grach kontrolnych.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) –  Zespół „Kopy” zremisował na wyjeździe 1:1 z Newcastel Jets. 26-latek cały mecz spędził na pozycji stopera.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) –  Olsztynianie wygrali 4:1 z juniorami Karpat Lwów. „Góri” wystąpił w drugiej połowie i strzelił jednego gola dla pierwszoligowca.

Jose Kante (Gimnastic de Terragona) – Gimnastic wygrał w lidze z Reus Deportiu po walkowerze. Drużyna Kante zajmuje aktualnie odległe, 21. miejsce w tabeli Segunda Division.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Zespół z trzeciej ligi wygrał 6:1 z MKS-em Przasnysz. Grudziński pomagał drużynie od początku do samego końca. Mydlarz przechodzi obecnie rehabilitacje po złamaniu ręki i do treningów z zespołem wróci w okolicach marca.

Tin Matić (NK Zadar) – Klub z Zadaru przegrał na wyjeździe ze Slogą Vranjica Mravinaca 0:1 w spotkaniu towarzyskim. Matić dochodzi do zdrowia oraz formy po kontuzji, przez co nie zagrał.

Michał Król (Wisła Puławy) –  „Wiślacy” sparingowo zwyciężyli 2:1 z Avią Świdnik. „Króli” walczył i biegał przez pierwsze 45 minut.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” zremisowali 1:1 z Bancka Topola podczas gry kontrolnej w trakcie zgrupowania w Turcji. Kacper wyszedł w podstawowym składzie i zagrał przez pierwsze 45 minut. Kolejne spotkanie ekipę Kostorza czeka w środę 13 lutego, a rywalem Podbeskidzia będzie FK Mariupol.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Drużyna Neumana przegrała w Poznaniu z Wartą 0:2. Mikołaj nie pojechał jednak z drużyną do stolicy Wielkopolski. W środę kaliszanie zagrają w spotkaniu towarzyskim z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Siarka wygrała 3:0 ze Stalą Rzeszów oraz zremisowała 3:3 z Wólczanką Wólka Pełkińska. „Wełni” wystąpił w drugim spotkaniu notując pełne 90 minut.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Bytowianie pokonali Mieszko Gniezno aż 7:1. Obaj legioniści pojawili się na boisku po zmianie stron i strzelili po jednym golu. Dodatkowo, ”Monet” zaliczył jedno ostatnie podanie, natomiast Mikołaj zapisał na swoje konto dwie asysty. - Byliśmy bardzo skuteczni. Jestem szczęśliwy, że zdobył bramkę po bardzo długiej przerwie. Chciałbym ją zadedykować rodzicom, bratu, dziewczynie i mojej fizjoterapeutce, którzy we mnie wierzyli – powiedział po spotkaniu Kwietniewski w rozmowie z oficjalnym portalem klubu. W niedzielę czarno-biało-czerwoni udali się na obóz przygotowawczy do Belek.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz) – Drugoligowiec pokonał w sparingu 3:1 Lechię Gdańsk. Pietrzyk wystąpił od pierwszej do ostatniej sekundy, z kolei Skibicki przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Polski do lat 18 w La Mandze.