Wypożyczeni: Dwa gole Wełniaka

20.05.2019 16:36

(akt. 20.05.2019 16:38)

W poprzednim tygodniu tytuł mistrza kraju trafił do Piasta Gliwice i Tomasza Jodłowca. Z I ligą pożegnała się Bytovia Bytów reprezentowana przez Mikołaja Kwietniewskiego oraz Łukasza Monetę. Co więcej, z Ekstraklasy spadła z kolei Miedź Legnica, w której występował Mateusz Żyro. Do III ligi spadła również Siarka Tarnobrzeg z Kacprem Wełniakiem, który strzelił dwa gole w ostatnim meczu sezonu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat każdego wypożyczonego legionisty.

Jose Kante (Gimnastic de Tarragona) – Gimnastic doznał pechowej porażki na wyjeździe z Cordobą. Ekipa Hiszpana przegrała 3:4, a Kante zszedł z murawy w przerwie, a po niej nie pojawił się już na boisku.

Sadam Sulley (MFK Zemplin Michalovce) – Ekipa z Michalovec zremisowała u siebie 3:3 z aktualnym liderem, Slovanem. Sulley zameldował się na placu w 70. minucie.

Vamara Sanogo, Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec) – Sosnowiczanie na pożegnanie z Ekstraklasą przegrali z Koroną (2:4) oraz bezbramkowo zremisowali z Wisłą Płock. Nawotka wszedł w przerwie spotkania z kielczanami, a w meczu z „Nafciarzami” zanotował pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką. Francuz z kolei walczył od początku do końca przeciwko płocczanom.

Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław) – Śląsk wygrał 2:0 z Miedzią oraz 4:0 z Arką. „Hołi” wyleczył uraz i zameldował się na boisko po zmianie stron w spotkaniu przeciwko drużynie z Gdyni.

Mateusz Żyro (Miedź Legnica) – Legniczanie przegrali 0:2 ze Śląskiem i pokonali 5:4 Wisłę Kraków. „Żyrko” pomagał zespołowi od początku aż do ostatniego gwizdka arbitra, w stolicy Małopolski.

Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice) – Piast zremisował 0:0 z Pogonią oraz wygrał u siebie 1:0 z Lechem, przez co został mistrzem Polski. Jodłowiec rozegrał odpowiednio 27 oraz 8 minut.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wellington zakończyło już sezon w australijskiej A-League.

Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) – Siarka wygrała w ostatniej kolejce 2:1 ze Skrą Częstochowa. „Wełna” wszedł na boisku po przerwie i strzelił dwa gole dla miejscowych. Niestety, ekipa z Podkarpacia spadła do III ligi.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – Stomil musiał uznać wyższość Stali Mielec. Olsztynianie przegrali 2:5, a Góral znalazł się w wyjściowym składzie i rozegrał cały mecz.

Michał Mydlarz, Mateusz Grudziński (Victoria Sulejówek) – Victoria bezbramkowo zremisowała w Ząbkach z rezerwami Legii. „Mydli” i „Grudi” spędzili na placu po 90 minut.

Tin Matić (NK Zadar) – NK zwyciężył w Zadarze aż 5:1 z Solinem. Matić wciąż znajduje się poza kadrą, młody napastnik cały czas dochodzi do formy po uciążliwej kontuzji.

Kacper Kostorz (Podbeskidzie Bielsko Biała) – „Górale” na zakończenie sezonu zremisowali 1:1 w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Kostorz biegał od pierwszej do ostatniej sekundy.

Mikołaj Kwietniewski, Łukasz Moneta (Bytovia Bytów) – Bytowianie wygrali w ostatniej kolejce I ligi z GKS-em Katowice, ale i nie uniknęli spadku o ligę niżej. Moneta grał do 80. minuty z kolei Kwietniewski wszedł na boisko w 69. minucie.

Mikołaj Neuman (KKS Kalisz) – Kaliszanie wygrali ważny mecz ze Świtem Skolwin Szczecin 3:1. Neuman pojawił się na placu na końcowe pięć minut.

Michał Król (Wisła Puławy) – Wisła zremisowała 2:2 na wyjeździe z Avią Świdnik. Króla zabrakło w „osiemnastce”, ponieważ jest kontuzjowany i nie zagra już do końca sezonu.

Kacper Pietrzyk, Kacper Skibicki (Olimpia Grudziądz), Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – Zarówno Olimpia jak i Radomiak awansowały do I ligi. Kochalski wziął jeszcze udział w meczu rezerw, które wygrały 2:1 z LKS-em Promma.

Bartosz Rymek (Lechia Tomaszów Mazowiecki) – Lechia zaskakująco przegrała na własnym terenie 0:1 z Mazurem Ełk walczącym o utrzymanie. Rymek zagrał pełne spotkanie.