Vuković zawieszony na jeden mecz

25-04-2019 / 17:27 Piotr Kamieniecki

W środowym spotkaniu z Lechem Poznań, trener Aleksandar Vuković został wyrzucony na trybuny przez sędziego Jarosława Przybyła. Komisja Ligi zdyskwalifikowała Serba na jeden mecz.

W końcówce spotkania z Lechem Poznań, emocji nie brakowało. Po tym, jak niepotrzebną żółtą kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Portugalczyk Cafu, trener Aleksandar Vuković był nieco sfrustrowany. Szkoleniowiec Legii lekko kopnął w reklamę, która znajdowała się obok ławki rezerwowych oraz przekazał kilka uwag pomocnikowi. To wystarczyło do tego, by sędzia Jarosław Przybył odesłał trenera mistrzów Polski na trybuny. Co ciekawe, arbiter nie podbiegał wcześniej do Serba i nie upominał go za zachowanie w trakcie spotkania. 

- Różne rzeczy robiłem na stadionie przy Bułgarskiej, ale nigdy nie byłem tak spokojny. Starałem się nie komentować decyzji sędziego. Zostałem wyrzucony z ławki rezerwowych za jakieś odkopnięcie i lekkie poddenerwowanie na własnego zawodnika, który niepotrzebnie komentował decyzję sędziego. To dla mnie bolesny fakt - stwierdził po meczu w Poznaniu Vuković.

W czwartek Komisja Ligi zdecydowała, że Serb zostanie ostatecznie zawieszony na jeden, a nie zwyczajowe dwa mecze. Oznacza to, że Vuković nie poprowadzi drużyny tylko w meczu z Lechią Gdańsk, który odbędzie się w sobotę o godzinie 20:30. Szkoleniowiec nie będzie mógł w tym czasie pełnić żadnych funkcji przy drużynie ani przebywać z nią w szatni. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajmie asystent, Marek Saganowski

Podobny los spotkał trenera Zagłębia Lubin, Bena Van Daela. Holender nie poprowadzi "Miedziowych" w jednym spotkaniu po tym, jak został wyrzucony na trybuny w meczu z Piastem Gliwice. Van Dael musi dodatkowo zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

Komentarze (65)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Ta cała liga i PZPN to się nadaje na ….- to jest kumoterstwo i klika pod egidą u fifi już nie wspomnę sędziach
Generał dywizji
 • 2 / 0
Pisałem już o tym, w tym sezonie robi się wszystko aby Legia nie zdobyła MP /sami niestety też robimy wiele aby tak było/ Prezes TV? w zamian za zapłacenie kilkudziesięciu milionów za prawa do transmisji meczów e-klapy ma swoje oczekiwania względem swojego ukochanego klubu, czym przy każdej możliwej okazji się afiszuje. Gdańszczanie są w tym sezonie ciągnięci za uszy i to nie ulega żadnej wątpliwości. Nagrajcie sobie dzisiejszy mecz na pamiątkę.
Domyślny awatarMłodszy chorąży
 • 4 / 1
Jak tam spółdzielnia? Widać, że działa w najlepsze.
Podporucznik
 • 1 / 0
dokładnie tak.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Ile to już karnych podyktowano w tym sezonie dla Lechii, może ktoś to podliczyć?
Żaden sędzia nam nie zaszkodzi, jak będzie jako taka skuteczność Legionistów. Mamy sporo sytuacji,trzeba to wykorzystać i bedzie dobrze.
Generał
 • 0 / 0
Marzy mi się taki meczyk - wychodzimy, pruk, pru, pruk i po 20 minutach trzy koło. I od tego momentu gramy sobie z frajernią w piłeczkę. Już takie były i to co ciekawe wyjazdowe - z pyrami i ze Śląskiem. I kiedyś w Chorzowie, po dwunastu minutach trzy kółko, jak ich Niko z Kuchym i Prijo stukali, jak pannę młodą na zapleczu.
Młodszy chorąży
 • 3 / 2
Moim zdaniem słabo wyglądało jak trener zaczął błagać sędziego o pozostanie przy ławce, można było rozmawiać ale to wyglądało jak szlochanie. Szczerze szkoda że nie dano szansy Ojrzyńskiemu, gorzej niż w tym sezonie raczej by nie było. Wisła Płocku jakoś gra pod jego wodzą.
Domyślny awatarGenerał dywizji
 • 0 / 1
Wyglądało to, jak produkt piosenkopodobny, co wygrał Eurowizję 2007. Молитва czy jakoś tak...
Domyślny awatarMajor
 • 0 / 1
możesz wytłumaczyć czego spodziewasz się po Ojrzyńskim? Generalnie większość polskich klubów gra na to samo kopyto z zastrzeżeniem , że jak jest mecz z Legią to jest pierdylionowa spina po oglądalność, trzeba się pokazać i w przypadku sukcesu można sobie wyrobić markę na krajowym podwórku. Ojrzyński nie odstaje od trenerów typu Probierz tu jest mocny grając 1 w tygodniu jak wyjdzie na obce podwórko to baty bo fantastyczny system kopnij biegnij przestaje się sprawdzać. Czy naprawdę uważasz, że trener z Czech, Słowacji ma lepszych grajków?. Indywidualne umiejętności są bardzo porównywalne. Czego w kwestii taktyki Ojrzyński nauczy Martinsa albo Kucharczyka lub Szymańskiego? I jeszcze jedno szanse to są w kasynie. Tu trzeba mieć warsztat.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Jak na razie Legia daje szansę pokazać się zagranicznym trenerom i wydaje kupę kasy. Wolę solidnego ligowca z którym wygrywalibysmy ligę kilka kolejek przed niż męczenie buły co roku. Polski trener na bank wyszedłby taniej a może trenowały dłużej niż pół roku.pozdro
Domyślny awatarKapitan
 • 3 / 0
To bardzo smutne wydarzenia, po wykartkowaniu zespołu przez Frankowskiego, kolejny sędzia odsuwa trenera. Panowie z PZPN-u, to może walkower dla Lechii? Powód jakiś się znajdzie!
Pułkownik
 • 0 / 0
Zarty zartami, ale na wszelki wypadek trzeba sie jednak pilnowac i nie zadymiac boiska na czas prowokujacy dyskusje o zakonczeniu spotkania..
Domyślny awatarPułkownik
 • 1 / 0
spokojnie utrzemy wszystkim nosa i wygramy z Lechia
Generał
 • 1 / 0
Lesiu, masz ode mnie zielone. Tak się powinno podchodzić, anie pisac apokaliptyczne teksty o Piaście co nas ściga.
Domyślny awatarPorucznik
 • 0 / 1
Dajcie spokój, takimi rzeczami niech się przejmują regionalne klubiki spod granicy z Rosją czy z Wronek. My jesteśmy Legia, głowa do góry rezerwa też musi stanowić o sile drużyny!
Domyślny awatarMajor
 • 1 / 0
ciekawe kiedy za trybuny zostanie odesłany największy cham polskiej ligi?
Generał broni
 • 2 / 0
Boniuś, PZPN powinien wydać decyzję o zakazie wjazdu Vuko do Gdańska, najlepiej na 5 lat, może się do czegoś przyda?
Domyślny awatarMajor
 • 2 / 0
wszyscy powinni zwrócić uwagę na sytuacje w środku pola i sposób faulowania Andre to będzie kolejna runda MMA, Sztab szkoleniowy Legii powinien uczulić i wytłumaczyć zawodnikowi jak ma się zachowywać przy każdej kolejnej próbie powalenia. Taka Cracovia opanowała to do perfekcji, padasz i leżysz im bliżej pola karnego przeciwnika tym leżysz dłużej a twoi kumple biegną do sędziego. Tak będzie także w Gdańsku. Pajace
Domyślny awatarGenerał dywizji
 • 2 / 0
W meczu z Cracovią w samej pierwszej połowie naliczyłem jakieś cztery niebezpieczne wjazdy w Martinsa przy biernej postawie świstaka w żółtym.
Domyślny awatarGenerał dywizji
 • 1 / 0
— Może by tego Dyktę z Powiśla skosić, co?
— Można.
— Od razu?
— Nnn, w drugiej połowie.
Domyślny awatarPułkownik
 • 1 / 0
i koniecznie zakaz dla kibiców jak ostatnio
Domyślny awatarPułkownik
 • 0 / 0
plus dla drużyny, żeby można dać walkower
Domyślny awatarMajor
 • 1 / 0
@manekin a w studio siedzi taki Kazek i jak jest faul w środku pola to jest nazwany męska grą lub to nie szachy itd. a jak my faulujemy to poda sakramentalne"no nie takiej gry to my nie chcemy"
Generał
 • 2 / 0
Pisałem juz raz i napiszę jeszcze raz. kaziu jest zwyczajnie po ludzkui i po wsiowemu głupi. Ten rodzaj patafiaństwa jest potrzebny w redakcjach sportowych, bo większość wykształconych i całkiem inteligentnych ludzi (redaktorzy) nie chce swoją gębą firmować tej hucpy. Więc napuszczają głupków, czasami dyskretnie ich wspierając z drugiego rzędu. a stada członków fanklubu antylegia ma przed telewizorami "dowody" i ustalone że Legia to dno, wspierane przez ciemne moce , z którymi nalezy walczyć.
Dlaczego tak jest? Dwa powody - za duży sukces i monopol na tytuły jest niemile widziany w kraju, w którym ludzie mają mental "żeby sąsiadowi zdechła krowa"
druga sprawa to taka, ze indywidualnie panowie dziennikarze tez są zewsząd oprócz Szpakowskiego i tez Legii nie cierpia, więc wpisują się w ten kompościany styl, choć wstydzą sie go ujawniac zbyt ostentacyjnie. Wszak - jak wspomniałem - są inteligentni i wykształceni.
Generał broni
 • 1 / 0
No to co, Boniuś, dwie czerwone kartki dla Legii na początek meczu w Gdańsku?
Starszy sierżant
 • 1 / 0
prawdopodobne, wysove prawdopodobne.... jak by sędziował Varciniak to nawet pewne
Starszy sierżant
 • 1 / 0
hmmm... może by Przybył sobie tak z pół rundy odpoczął, razem z drukarzem Dobryninem i kiepskim Myciem?????? Pomarzyć dobra rzecz
Generał broni
 • 2 / 0
Sędziowie robią wszystko, żeby u****ć Legię, ładnie to tak panie Boniuś?
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Ale to nic nowego u Ryżego !!!
~Babayaro
 • 1 / 0
Brać Ojrzyńskiego po sezonie, wszystko. Naprawdę ciężko temu trenerowi dać szansę?
Generał
 • 5 / 0
Raczej pan sędzia powinien być zawieszony. Na jeden sezon. Dla higieny i przemyśleń.
Generał broni
 • 1 / 0
Jaki prezes taka piłka. Widać ktoś obiecał telewizji mistrzostwo dla Lechii, w bantustanach takie rzeczy są normą.
Generał
 • 0 / 0
"bananowa republika" - był kiedyś taki eufemizm
ani republika, bo to był ogólnie zamordyzm jednej rodziny, ani bananowa, bo głównym źródłem utrzymania były prochy
i dalej rozwinięcie tego "klipu" ze strony ochroniarzy (czyli rządu USA) "nieważne że skwsyn, ważne że nasz skwysyn" - jak patrzę na panów rozjemców to widzę że są"nasi" - w sensie Zbysia
Domyślny awatarPułkownik
 • 0 / 0
panowie nie idźmy ta drogą...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Zbylu

" Widać ktoś obiecał telewizji mistrzostwo dla Lechii, "

Nic niczego nie obiecał. Tu zachodzi inne zjawisko: płacisz - wymagasz. A teraz zobacz kto dodatkowo i za ile w tym sezonie wykupił prawa do transmisji meczów e-klapy, komu kibicuje pewien pan prezes czym się afiszuje przy każdej możliwej okazji.
Ile to karnych podyktowano dla Gdańska, jak o Legii w mediach społecznościowych wypowiada się capo di tutti capi zwany prezesem związku piłkarskiego, jak Legia jest traktowana przez sędziów, a jak nasi przeciwnicy itp. itd. Nie zaczyna się ci to wszystko układać w jedną większą całość? 70 baniek zobowiązuje, prawda?
To jest żart - za wyrzucenie na trybuny z automatu jest co najmniej 2 mecze, a tu dają 1.
A kolejny numer to Felix z Piasta - automat za czerwo to 2, a też dali mu 1, bo w następnej Piast gra u nas...
Generał broni
 • 2 / 0
Widzisz, fakty o drukowaniu są oczywiste ale gdyby Legia grała dobrą piłkę, to przekręty byłyby znacznie trudniejsze. Komu zależy na poziomie gry naszych klubów, tylko nam kibicom bo reszta kombinuje jak przygarnąć szmalec.
Na odwolanie pewnie nie ma szans, bo mecz w sobote. Wiec co mieli zaszkodzic to nam zaszkodzili.
~Cze
 • 3 / 0
A mnie ciekawi co z Mladenovicem z Lechii, za tę próbę oplucia kolesia z Piasta.....
Coś długo nie ma decyzji, też na to niecierpliwie czekam... Jakoś tak nie spodziewam się zbyt wysokiej kary...
Nic nie dostał i już nie dostanie...
Poważnie? No, to świetnie! Jaja jakieś...
Domyślny awatarPułkownik
 • 0 / 0
jak to co, według niezaleznych komisji sytuacji ni e było buahah
~Cze
 • 1 / 0
A mnie ciekawi co z Mladenovicem z Lechii, za tę próbę oplucia kolesia z Piasta.....
~Izu
 • 0 / 0
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/818035/lotto-ekstraklasa-lech-legia-kibic-opublikowal-zdjecie-w-koszulce-legii-stracil-
Domyślny awatarMajor
 • 0 / 4
koleś Rado poprowadzi legie. A kopacz kuchy będzie kapitanował. legio dokąd zmierzasz z taki fajtłapa jak kuchy.
Jeśli już wyzywasz, to przynajmniej stosuj wielką literę tam, gdzie należy...
Naprawdę źle to wygląda.
Starszy sierżant
 • 1 / 0
ale z ciebie głuptak....
Generał
 • 0 / 0
Naprawdę źle to wygląda" - chcesz mieć standard w stylu "ulutralny uj?"
Domyślny awatarGenerał dywizji
 • 0 / 0
Ledarg
Przypomina mi to anegdotę: pańskie jadło to okropne świństwo a porcyjki są o wiele za małe ;-)
Komisja tez slepa. Nie widzieli powtorki, ze nie zasluzyl na zawieszenie? To jest tragifarsa.
Co za absurd! Vuko zawieszony za nic. Bramka uznana po niebezpiecznym wejsciu obiema nogami Marchwinskiego. Co zreszta sam przyznal po meczu. Dziwil sie, ze sedzia nie odgwizdal rzutu wolnego. Oj rzucaja nam klody pod nogi. Ale i kumaci dolozyli swoja cegielke do wczorajszej porazki.
Generał
 • 4 / 1
Przede wszystkim reakcja Przybła podczas meczu to pusty smiech. Tak jakby gość wywalając Vuko sam gasił jakieś swoje lęki czy frustracje. Podstawa do kary żadna, no ale dla upartych wszak "kopnął reklamę"...
Nie spotkałem się z sytuacją żeby sędzia wyrzucił trenera na trybuny bez ostrzeżenia. Gdyby Vuko naubliżał sędziemu, to byłoby zrozumiałe. Jednak wtedy komisja ligi ukarałby Vuko dużo wyższą karą. Jeden mecz to na alibi dla sędziego.
~Leśny Dziadek
 • 0 / 0
Przeważnie, gdy zmienia się trener na ławce, zespół dostaje powera i wygrywa...
Traktujesz to jako zmianę trenera? Myślę, że to tak nie działa w tym wypadku...
Generał
 • 1 / 1
A ja myślę że działa. Zmiana statusu Vuko z "przechadzającego się w korytarzach klubowych" na człowieka, który prowadzi druzyne to dla większości zmiana sytuacji jakościowej w 100 procentach
~Hillman
 • 2 / 0
Jak będzie im się chciało to wygrają -
chyba że jest ustalone z góry że Lechia ma być mistrzami to już się nie poradzi nic
Domyślny awatarGenerał brygady
 • 2 / 0
Jeżeli jest coś "z góry ustalone", to przepraszam, ale pies yebał taką ligę.
Domyślny awatarPułkownik
 • 0 / 0
tak czy siak wygramy
Domyślny awatarPodporucznik
 • 1 / 0
na pewno bedzie na trybunach i przez tel instrukcje ....takze Sagan nie bedzie decydowal....
ciekawi mnie czy Marek wbije sie w garniak na mecz he he he
Domyślny awatarKapitan
 • 4 / 0
Decyzja absurdalna i to przed być może najważniejszym meczem w sezonie. Ale antylegijne oszołomy i tak będą pisać Komisja Legii.
~pelele
 • 4 / 0
a kto zawiesi tego drukarza?
~CVADSVSDFBGD
 • 1 / 0
no i teraz Sagan sie Vuko nie poslucha i sam ulozy taktyke na Gdansk

Logowanie

Zarejestruj