U-20: Porażka Polaków, występ trzech legionistów

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

09.09.2019 17:10

(akt. 09.09.2019 17:56)

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała 0:1 z Portugalią. Całe spotkanie na boisku spędził Radosław Majecki. Na murawie pojawili się też Mateusz Bondarenko oraz Mateusz Praszelik.

Radosław Majecki przed meczem z Portugalią dołączył do kadry do lat 20. Wcześniej bramkarz trenował z reprezentacją młodzieżową prowadzoną przez Czesława Michniewicza. Młodszy zespół Jacka Magiery w poniedziałek rozegrał spotkanie w ramach towarzyskich zawodów Elite League.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W trakcie meczu padł tylko jeden gol. W 57. minucie Majeckiego pokonał Samuel Costa, który zapewnił Portugalii wygraną. Poza golkiperem, od początku spotkania na murawie przebywał także wypożyczony z Łazienkowskiej do Skry Częstochowa Mateusz Bondarenko. Obrońca został zmieniony w 82. minucie przez Michała Ozgę. Z kolei z ławki rezerwowych wszedł Mateusz Praszelik. Pomocnik zastąpił na murawie w 73. minucie Marcela Zyllę z Bayernu Monachium

Po dwóch meczach biało-czerwoni zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

U-20: Polska - Portugalia 0:1 (0:0)