Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

09.10.2019 18:53

(akt. 10.10.2019 06:07)

Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała 3:2 Macedonię Północną w spotkaniu I rundy eliminacji mistrzostw Europy. Na boisku zaprezentowało się trzech graczy Legii Warszawa.

Do przerwy na stadionie w Toruniu był remis 1:1. Gola dla Polaków strzelił Filip Balcewicz. W drugiej połowie bramki dla biało-czerwonych zdobyli Patryk Kusztal oraz Kacper Kozłowski i gospodarze ograli Macedonię Północną 3:2.

W drużynie Marcina Dorny wystąpiło trzech graczy Legii Warszawa. Ariel Mosór oraz Radosław Cielemęcki spędzili na murawie całe spotkanie. Szymon Włodarczyk opuścił boisko w 78. minucie i został zmieniony przez Dominika Wasilewskiego. Na placu gry zabrakło dwóch innych powołanych zawodników "Wojskowych": Jakuba Kowyni oraz Jakuba Kwiatkowskiego

U-17: Polska - Macedonia Północna 3:2 (1:1)
Balcewicz (29. min.), Kusztal (63. min.), Kozłowski (70. min.) - Gorgovski (19. min.), Saitovski (87. min.)

Żółte kartki: Łęgowski, Cielemęcki (Polska)

Polska: Bąkowski - Tomal, Balcewicz, Mosór, Malec - Cielemęcki, Łęgowski, Kisiel (86' Gogół), Kozłowski, Kusztal (74' Żurek) - Włodarczyk (78' Wasilewski).

W kolejnych meczach rywalami Polski będą Liechtenstein (12 października, 15:30, Inowrocław) oraz Belgia (15 października, 15:30, Włocławek).