Marek Majewski

Źródło:

17.10.2020 21:28

(akt. 17.09.2021 23:05)

Po dwutygodniowej przerwie Legia Ladies powróciły na boisko i w ósmej kolejce IV ligi kobiet gościły przy Łazienkowskiej Gosirki Piaseczno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ladies 3:2 (1:0)

Zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli zawodniczki z Piaseczna postawiły trudne warunki dobrze wybieganym i agresywnie grającym legionistkom. W pierwszej połowie po wyraźnym błędzie bramkarki gola strzeliła niezawodna Amelia Przybylska. W drugiej połowie dorzuciła jeszcze dwie bramki kompletując hat-trick. W sumie ma na koncie w tym sezonie już dwanaście goli!

Przy stanie 3:0 i siedmiu zmianach w składzie nastąpiło spore rozluźnienie w szeregach Legia Ladies. Zawodniczki z Piaseczna zdobyły dwie bramki w ostatnim kwadransie gry doprowadzając do bardzo nerwowej końcówki. Zakończenie było jednak po myśli zespołu ze stolicy. Legia Ladies po sześciu meczach mają 15 punktów i po sześciu meczach mają 15 punktów i liderują w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KS Raszyn II. W przyszłym tygodniu legionistki pauzują, a na 31 października zaplanowano przełożony wcześniej wyjazdowy mecz z Jantarem Ostrołęka.

Fundacja Legia Soccer Schools - Gosirki Piaseczno 3:2 (1:0)

Bramki: Amelia Przybylska (36 min. 56 min., 63 min.) - Rurka (84 min.), Herman (86 min.)

Skład: Młynarska - Biesiada (78' Wolańska), Zduńczyk, Szczypka, Bielak (75' Bloch), Hajkiewicz (46' Rachoń), Przegalińska (55' Bodecka), Markiewicz (70' Zackiewicz), Przybylska (75' Grodkowska), Staszewska (46' Komala), Koza.

Zółta kartka: Bloch (90')