Tenis: Świątek udanie rozpoczęła turniej w Budapeszcie

Redaktor Piotr Kamieniecki

17.02.2019 17:43

(akt. 17.02.2019 18:28)

Iga Świątek udanie rozpoczęła kwalifikacje do turnieju WTA w Budapeszcie. Polka ograła w dwóch setach Holenderkę Bibiane Schoofs.

Tenisistka Legii Warszawa rozegrała pierwsze spotkanie w kwalifikacjach turnieju WTA w Budapeszcie. Mecz Igi Świątek (141 WTA) z Bibiane Schoofs (161 WTA) nie miało większej historii. Polka od początku prowadziła grę i wygrała pierwszy set 6:2. Podobnie było w drugiej partii, gdzie Holenderka zdobyła tylko gema więcej. Rywalizacja trwała 62 minuty.

Do awansu do głównej drabinki zawodów Polka potrzebuje jeszcze jednej wygranej. Świąte zmierzy się w drugiej rundzie kwalifikacji z Wiktorią Tomową (158 WTA), która w niedzielę ograła 6:2, 6:1 Chinę Xinyu Wang (263 WTA).