Siatkówka: Wygrana legionistów

Redaktor Piotr Kamieniecki

25.04.2019 20:33

(akt. 25.04.2019 20:58)

Siatkarze Legii Warszawa pokonali w drugim meczu turnieju finałowego BAS Białystok 3:1. Dzień wcześniej legioniści ulegli 1:3 LUK-iem Lublin. Dzięki wygranej Legia Warszawa dalej pozostaje w turnieju i będzie czekała na jutrzejsze rozstrzygnięcie w spotkaniu BAS-u Białystok z LUK Politechniką Lublin.

Siatkarze Legii rozpoczęli turniej finałowy od porażki w środowym meczu z LUK-iem Lublin (1:3). W czwartek warszawiacy zmierzyli się z BAS-em Białystok, ligowym rywalem, z którym w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Pierwszy set był pełen walki i "Wojskowi" zwyciężyli 25:23. W następnej partii przeciwnicy doprowadzili do wyrównania i wygrali seta do 22.

Kolejne dwa sety należały jednak do zawodników Daniela Kołodziejczyka. Warszawiacy wyszli najpierw na prowadzenie wygrywając 25:21, a następnie ograli przeciwników do 22 i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1. Czy Legia awansuje do dalszej fazy? O tym zdecyduje spotkanie BAS-u z LUK-iem, które odbędzie się w piątek. Do kolejnej rundy, trzyzespołowej grupy, awansują dwie najlepsze ekipy.

BAS Białystok – Legia Warszawa 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 22:25)