Siatkówka: Legia wygrywa po pięciosetowej walce

Redaktor Kamil Bloch

Kamil Bloch

18.01.2020 20:18

(akt. 18.01.2020 20:38)

W sobotnim spotkaniu 15. kolejki siatkarskiej II Ligi Legia wygrała na wyjeździe z ekipą MOS Wola Warszawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym legioniści pokonali rywala 15:12.

Legia po raz drugi w 2020 roku mierzyła się w ligowym spotkaniu z innym przedstawicielem stołecznego miasta. 4 stycznia "Wojskowi" grali bowiem z drużyną KS Metro Warszawa. W tamtym pojedynku lepsi okazali się legioniści, którzy pokonali rywala w trzech setach. Tym razem przeciwnik okazał się dużo bardziej wymagający.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszym secie lepsi byli rywale, którzy wygrali na przewagi do 24. Druga partia także padła łupem siatkarzy z Woli. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zwyciężył do 21 i do wygrania meczu potrzebował już tylko jednego seta.

Wtedy obudzili się jednak legioniści, którzy zwyciężyli w dwóch kolejnych partiach, najpierw na przewagi do 25, a następnie do 18. O zwycięzcy tego pojedynku miał zadecydować więc tie-break. W nim z presją lepiej poradzili sobie "Wojskowi", którzy wygrali 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Dla legionistów było to ósme zwycięstwo w sezonie. W tabeli II Ligi Legia zajmuje aktualnie trzecie miejsce. W kolejnym spotkaniu "Wojskowi" podejmą we własnej hali znajdujący się na siódmej lokacie Huragan Międzyrzec Podlaski.