Rezerwy: Rozczarowanie zawodników. "To krzywdząca sytuacja"

21-05-2020 / 21:25 Maciej Ziółkowski

18 maja Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję dotyczącą III ligi. Sokół Ostróda awansował do II ligi, a rezerwy Legii Warszawa zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu w tabeli. Co o tej sytuacji i całym zamieszaniu myślą młodzi legioniści?

- Czujemy niedosyt i rozczarowanie, bo sprawiedliwiej byłoby zagrać to spotkanie. Niezrozumiałe są też słowa dyrektora sportowego Sokoła, który zastanawiał się po co nam druga liga – komentuje Aleksander Waniek, zawodnik rezerw Legii. - Nie ukrywam, że jest to dla nas krzywdząca sytuacja, bo od początku mocno pracowalismy na możliwość walki o awans do drugiej ligi, tak jak i Sokół. Uważam, iż rozstrzygnięcie na boisku byłoby rozwiązaniem fair play. Wiem ile wcześniej ja i później chłopaki włożyli w to wysiłku i dopóki nie zapadnie „ostatecznie ostateczna” decyzja, to będziemy mieć nadzieje na odwrócenie tego wszystkiego - mówi Maciej Rosołek, piłkarz pierwszej drużyny Legii, który jesienią przyczynił się również do solidnych wyników "dwójki". 

Jeszcze tydzień temu zanosiło się na to, że zaległe spotkanie pomiędzy Sokołem Ostróda a Legią II Warszawa uda się rozegrać. Oba kluby dzieli w tabeli raptem jeden punkt. Przypomnijmy, iż rozgrywki III ligi grupy I zostały zakończone po 19 kolejkach, choć Legia i Sokół rozegrały po... osiemnaście meczów. - Szkoda, że nie udało się dokończyć sezonu. Mieliśmy nadzieję, że pojawi się możliwość zagrania zaległego meczu. Cały czas ciężko trenujemy, szlifujemy formę i wierzymy, iż dostaniemy szanse rozstrzygnięcia losów awansu na boisku. Chociaż podchodzimy do tego na spokojnie bo wiemy, że to już nie zależy od nas i nie mamy wpływu na tę sytuację – dodaje Mateusz Grudziński, obrońca „Wojskowych”.

- Jestem zawiedziony tym, co teraz się dzieje. Powinniśmy rozegrać zaległy mecz, który zdecydowałby o awansie do II ligi. Jestem zawiedziony też tym, że liga nie zostanie dokończona w normalnych warunkach. Dla nas to duży cios. Wiadomo nie od dziś, że trenuje się po to, aby uprawiać nasz ukochany sport oraz rywalizować. Wierzę, że uda się rozstrzygnąć sprawę na naszą korzyść i że dojdzie do zdrowej, sportowej rywalizacji na boisku. Bo każdy z drużyny tego pragnie – opowiada Łukasz Łakomy, pomocnik Legii II.

Warto dodać, że w czwartek Legia rozpoczęła akcję "Ukarani za kadrę", a swój apel przedstawił Jacek Zieliński, dyrektor akademii. Jego część brzmiała następująco:

„Jako były piłkarz i trener, człowiek który całe życie poświęcił polskiej piłce, a dziś dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, odpowiedzialny za rozwój młodych, utalentowanych zawodników, apeluję o:

  • umożliwienie rozegrania zaległego meczu z drużyną Sokół Ostróda, który w sportowy sposób rozstrzygnie kwestie awansu do II ligi
  • niekaranie młodych piłkarzy Legii za branie udziału w zgrupowaniach i meczach kadry narodowej, co było przyczyną przełożenia meczu z Sokołem Ostróda
  • niekaranie Legii Warszawa za udostępnianie piłkarzy młodzieżowym kadrom narodowym na każde zgrupowanie oraz turniej, na który zostają oni powołani
  • niezabijanie sportowego ducha, marzeń i ambicji młodych piłkarzy poprzez podejmowanie krzywdzących decyzji przy zielonym stoliku w sytuacji, gdy istniała i nadal istnieje możliwość zakończenia rywalizacji sportowej na boisku”.

Źródło: Legia.Net

Komentarze (13)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
  • 3 / 0
Takiego dziadostwo to już dawno nie było. To jest Skanadal!!!
Chorąży
  • 2 / 0
Czyli tylko rozegranie zaległego meczu nas ratuje. No to k.... grajmy!
To dobrze świadczy o młodych piłkarzach Legii że nie sugerują by awansowały dwie drużyny jak Motor i Hutnik tylko chcą rozegrania meczu.
Jak mogą sugerować, by awansowały 2 zespoły, jak rezerwy są na TRZECIM miejscu w tabeli :)
Więc wytłumacz mi jakie szanse na awans ma Sokół Aleksander Łódzki.
~mietek
  • 0 / 0
@Pietrek: Przy braku licencji dla Ostródy (wcale nie takie nierealne), wtedy oni mogą się ubiegać o licencję.
No chyba proste!
Jak zakończono rozgrywki i jesteśmy mimo rozegrania 1 meczu mniej na 3 miejscu to awans, jeśli zrobiliby to samo z wiceliderami innych grup ma drugi Sokół.
A nawet, jak zagramy zaległy mecz, to przegrywając jesteśmy w du***, czyli dalej na 3 miejscu...
PS. Z Sokołem A.Ł zremisowaliśmy 1:1, a bilans bramkowy mamy gorszy...
Zremisowalismy 1-1 na boisku Sokoła, mają bilans lepszy o 2 bramki a jak do tego się podchodzi pokazał PZPN. Więc nadal nie rozumiem jakim prawem wciskasz Sokół Aleksandrów Łódzki do czegoś co tyczy się tylko Legii i Sokoła Ostróda. Rownie dobrze ten Aleksandrów Łódzki może być ex-quo drugi razem z Legią II. Ale jako że mają 1 mecz rozegrany wiecej można o tej drużynie zapomnieć pod kątem jakiegokolwiek awansu. Legia ma realne szanse zająć 1 pierwsze a Sokół Aleksandrów Łódzki nie ma żadnych.
I odpowiedz mi na pytanie: dlaczego podjęto decyzję aby awansować obie drużyny (Motor i Hutnik)?
Ja ci odpowiem bo to były dwie pierwsze drużyny w tabeli,a Legia II jest trzecią więc jakby sugerowali awans dwóch to awansowali by Sokoły...hej,hej,hej Sokoły
Mientowy

Ale dlaczego awansowały dwie drużyny skoro regulamin przewiduje awans po jednej z każdej grupy?
Pawel1504,
Ale nawet przegrywając zaległy mecz odbyłoby się to w duchu sportu i fairplay. Tylko o to chodzi. Niech zdecyduje boisko a nie stolik.

Logowanie

Zarejestruj