Rezerwy: Bez bramek ze Świtem

01.08.2020 14:05

(akt. 01.08.2020 20:09)

Rezerwy Legii Warszawa bezbramkowo zremisowały ze Świtem Nowy Dwór w sparingu w Książenicach. Była to druga i zarazem ostatnia gra kontrolna przed rozpoczęciem rozgrywek w III lidze.

Początek spotkania okazał się dość spokojny, a gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Minął kwadrans i na strzał z dalszej odległości zdecydował się Patryk Konik. Boczny obrońca uderzył z lewej nogi z dystansu, a golkiper rywali wybił piłkę poza linię końcową. W trakcie pierwszej połowy sparingu Legia II - Świt, w ośrodku w Książenicach zameldował się Dominik Nagy. Węgier spędził rundę wiosenną, w sezonie 2019/20 na wypożyczeniu w Panathinaikosie Ateny.

Legioniści częściej utrzymywali się przy piłce, lecz brakowało większego zagrożenia pod bramką przeciwników. W pewnym momencie Piotr Cichocki pobiegł prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż "szesnastki" do Jakuba Kwiatkowskiego. Prawy obrońca podłączył się do ofensywy i uderzył ponad poprzeczką. W 30. minucie Kamil Kurowski strzelił płasko zza pola karnego, a golkiper Świtu wybronił jego uderzenie. W końcówce pierwszej połowy rywale mieli nieco więcej do powiedzenia. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego kilka razy stworzył zagrożenie pod bramką Legii, po dośrodkowaniach z bocznych stref boiska. Jeszcze przed przerwą Patryk Pierzak oddał niezły strzał, który poszybował ponad poprzeczką. Nie zmieniało to faktu, że brakuje goli.

Spotkanie z bliska oglądali m.in.Jacek Zieliński (dyrektor akademii Legii, były zawodnik i trener Wojskowych), Piotr WłodarczykPiotr Mosór (byli piłkarze Legii) czy Mariusz Piekarski (menedżer piłkarski, były gracz Legii).

Po zmianie stron na strzał z dystansu zdecydował się Konik. Lewy defensor uderzył z podobnej odległości, jak w pierwszej odsłonie, a jego strzał złapał bramkarz Świtu. Przeciwnicy co jakiś czas szukali szans po stałych fragmentach. Nie minęła godzina gry, a "Wojskowi" zabrali się do szybkiej kontry. Kacper Skibicki zbiegł z lewej flanki do środka i uderzył minimalnie obok bramki.  W 70. minucie to przeciwnicy stworzyli szybką akcję. Jeden z rywali otrzymał podanie z prawego skrzydła, znalazł się w „szesnastce”, ale pomylił się i strzelił nad bramką.

W końcówce meczu warszawiacy podkręcili tempo. Jakub Kisiel miękko zacentrował z lewej strony, a strzał Damiana Warchoła został zablokowany. Po chwili Kurowski wygrał pojedynek z przeciwnikiem w polu karnym i wycofał piłkę, a Warchoł trafił w poprzeczkę. Na koniec Skibicki ponownie strzelił zza „szesnastki”. Golkiper Świtu obronił jego uderzenie. Po chwili uderzał jeszcze Kajetan Staniszewski, lecz bramkarz ponownie poradził sobie z zagrożeniem.

Rezerwy Legii II Warszawa bezbramkowo zremisowały ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Dla piłkarzy prowadzonych przez Tomasza Sokołowskiego II był to drugi i zarazem ostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu. Tydzień wcześniej drugi zespół "Wojskowych" przegrał 0:1 w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Pogonią. Już 9 sierpnia o godzinie 17:00 legioniści zmierzą się z RKS-em Radomsko w pierwszej kolejce III ligi.

Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0

Legia w I połowie: Tobiasz - Kwiatkowski, Macenko, Pruchnik, Konik - Łakomy, Kurowski, Pierzak - Cichocki, Zjawiński, Skibicki

Legia w II połowie: Kobylak – Niski (70’ Kwiatkowski), Macenko, Pruchnik, Konik - Kisiel, Kurowski, Gościniarek – Staniszewski, Zjawiński (60’ Warchoł), Skibicki