Powrót do przeszłości: 14 lat od ostatniego gola Kucharskiego

25.03.2020 09:50

(akt. 25.03.2020 17:14)

Cezary Kucharski dwukrotnie sięgnął z Legią Warszawa po mistrzostwo Polski, raz zdobył także Puchar Polski i Puchar Ligi. Uczestnik finałów mistrzostw świata w 2002 roku równo 14 lat temu strzelił ostatniego gola dla stołecznej drużyny.

Do warszawskiego klubu Cezary Kucharski trafił w sezonie 1995/1996. Właśnie wtedy zawodnik awansował z "Wojskowymi" do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Później, po prawie dwóch latach, przeszedł do Sportingu Gijon. Po opuszczeniu hiszpańskiego zespołu wychowanek Orląt Łuków wrócił na Łazienkowską, gdzie występował do sezonu 2002/03 (z przerwą na występy w Stomilu Olsztyn w latach 1999/00). Następnie, były reprezentant Polski, związał się z Iraklisem Saloniki, potem z Górnikiem Łęczna, by karierę piłkarską zakończyć w 2006 roku, w Legii.

Kucharski rozegrał dla "Wojskowych" łącznie 208 meczów. Zdobył 79 bramek: 58 w lidze, 2 w Lidze Mistrzów, 3 w Pucharze Ligi oraz po 8 w Pucharze Polski i Pucharze UEFA. Gdy strzelał przynajmniej jednego gola w spotkaniu, legioniści 48 razy zwyciężali, 11-krotnie remisowali i doznali 7 porażek.

W koszulce Legii, piłkarzowi najlepiej szło w meczach z Amicą Wronki. Grając przeciwko niej, 7 razy umieszczał piłkę w siatce. 6-krotnie pokonywał bramkarzy Pogoni Szczecin.

Ostatni raz zdobył bramkę dla Legii na wyjeździe z Odrą Wodzisław (2:1). Mecz został rozgrany 25. marca 2006 roku, czyli dokładnie 14 lat temu. Co ciekawe, dla "Kucharza" był to 150. ligowy występ w barwach Legii. Legioniści przegrywali od pierwszej minuty po trafieniu Marcina Chmiesta. Wyrównał Cezary Kucharski. Remis utrzymywał się do ostatniej minuty - wtedy piłkę głową zgrał "Kucharz", a kapitalną bramkę po strzale z woleja zdobył Marcin Burkhardt. W tamtym sezonie (2005/2006) zespół ze stolicy wywalczył mistrzostwo Polski. Z tytułu, oprócz Kucharskiego, cieszył się m.in. Aleksandar Vuković, obecny szkoleniowiec "Wojskowych".

Pełny profil Kucharskiego jest dostępny w tym miejscu.