Legia pewna gry w europejskich pucharach

25-04-2019 / 17:44 Piotr Kamieniecki

Legia Warszawa jest już pewna występów w eliminacjach europejskich pucharach w sezonie 2019/2020. Podobnie wygląda sytuacja liderującej w Ekstraklasie Lechii Gdańsk.

Po rozegraniu 32 kolejek Lotto Ekstraklasy, liderem jest Lechia Gdańsk, która przegoniła mistrzów Polski po porażce 0:1 z Lechem w Poznaniu. Ekipa Piotra Stokowca ponownie prowadzi w rozgrywkach, dzięki lepszej różnicy pomiędzy bramkami zdobytymi i straconymi (+2 względem Legii). O tym, co decyduje o kształcie tabeli i może zaważyć o mistrzostwie Polski pisaliśmy w tym miejscu

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek, Legia oraz Lechia są już pewne występów w eliminacjach europejskich pucharów. Nie jest jednak pewne, kto powalczy o grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a kto będzie rywalizował o awanse w Lidze Europy. O prawo występów w dalszych fazach Champions League powalczy naturalnie mistrz kraju. 

Jeśli Legia zostanie mistrzem Polski, rozpocznie rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów od pierwszej rundy, podobnie jak rok temu i będzie rozstawiona. Gdyby "Wojskowi" musieli walczyć o Ligę Europy, zaczęliby starty od drugiej fazy kwalifikacji. Legia także byłaby rozstawiona. Aktualny współczynnik mistrzów Polski wynosi 24,500.

Źródło: Legia.Net, Twitter

Komentarze (21)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
  • 0 / 0
czy Lechia i Piast mają jakikolwiek współczynnik ?
Jeśli przy obliczaniu bierze się pod uwagę współczynnik ligowy, to mają. Ale Piast sam chyba nic nie wypracował...
Podpułkownik
  • 0 / 0
czyli uwzględniając miejsce ligi zaczynają z poziomu pomiędzy 2-5 o ile pamiętam. Życzę powodzenia
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Od drugiej rundy eliminacji LE zaczyna zdobywca PP. Chyba, że ta drużyna jest też mistrzem, to dopiero wtedy wicemistrz. A finał się jeszcze nie odbył i Lechia go jeszcze nie wygrała.
Młodszy chorąży
  • 1 / 0
Jak patrzę na wyczyny naszych zawodników to myślę że liga Europy to max co jesteśmy w stanie ugrać. I to nie na pewno. Chciałbym żeby grali w grupie ligi mistrzów ale skład na tę chwilę za słaby.
ale z eliminacji LM łatwiej się dostać do grupy LE
Podpułkownik
  • 0 / 0
przy tym współczynniku powinniśmy być rozstawiani na wszystkich etapach eliminacji do LE co jest gigantycznym plusem.
Nie, no, sukces jak nie wiem... To nie jest cel. Gdybyśmy tego nie mieli, byłoby już gorzej niż tragicznie...
To faktycznie przy takim budżecie gdyby nie było miejsca gwarantującego start w eleminacjach europejskich pucharów to katastrofa, swoją drogą czy też będzie katastrofa jeśli do grupy się nie dostaniemy???
No właśnie, dlatego nie ma na razie powodów do jakiejś wielkiej radości. To było absolutne minimum, nic więcej...
Pozdrawiam
Wiadomo, ze lepiej zagrac w eliminacjach do LM. Ale nie ma co kalkulowac. Trzeba wygrac w Gdansku. Bo sytuacja przypomina rollercoaster. W sobote wydawalo sie, ze to my rozdajemy karty. Teraz w razie przegranej o mistrzostwie mozemy zapomniec.
Nadal jesteśmy zależni tylko od siebie i na szczęście nie trzeba liczyć na kogoś także chyba wiedzą że zwycięstwo w Gdańsku musi być bo potem liczyć na drapane to można się przejechać
Clickbait.
Eliminacje europejskich pucharów to nie europejskie puchary.
Chyba że mamy pewne miejsce w grupie, :)
Myślę, że nikt nie wchodził tu z myślą, że nagle już awansowaliśmy:-) jednak masz rację, nie jest to precyzyjne i właściwe nazewnictwo, choć tak się jakoś utarło i ludzie to powtarzają. Podobnie jak ze słynnymi bramkami na wyjeździe, które liczą się podwójnie... Swoją drogą bardzo się cieszę, że przepis o tych bramkach ma być zniesiony.
Pozdrawiam
~Leśny Dziadek
  • 0 / 0
Nie ma znaczenia, kto wygra ligę. Żadna drużyna nie zagra w LM - to akurat pewne. Czy któraś zagra w LE? Nie sądzę, żeby któras poza legią miała szansę. Ale w przypadku Legii, potrzeba kilku dobrych wzmocnień, pytanie - kto za to zapłaci...?
Kwestia za ile uda się wytransferowac zawodników na których mogą się pojawić chętni a powiedzmy sobie ze na tą chwilę nie są elementami które koniecznie muszą w tej układance w przyszłym sezonie być
Starszy kapral
  • 0 / 5
"gdyż ma nieco lepszy bilans bramek od "Wojskowych" (+2 względem stołecznej drużyny)"

A czy nie dlatego, że ten bilans mieli lepszy na koniec rundy zasadniczej? Teraz gdy są mistrzem rundy zasadniczej to niezależnie od bilansu w przypadku tej samej liczby pkt Legia będzie za Lechia.
Kapitan
  • 0 / 2
dlatego chocby pkt ale musimy byc ponad betonami
Pułkownik
  • 2 / 0
nie wypisujcie głupot. było to już wielokrotnie tłumaczone. jest nawet link w tym artykule. wystarczy kliknąć i przeczytać jak się nie wie.
Major
  • 0 / 0
Dokładnie tak jak pisze SEBA. Punkty po RZ się liczą a nie miejsce. Mieliśmy po równo. Bramki po zasadniczej z bezpośrednich starć a nie ogólnej statystyce ( 0:0 i 0:0) więc też na remis. Liczą się więc te bramki. Przeczytajcie artykuł w linku z tekstu wyżej.
gazunek,
ale to już było... Przeczytaj o zasadach, będziesz wiedział.

Logowanie

Zarejestruj