Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

08.08.2020 09:05

(akt. 08.08.2020 09:06)

Koszykarze Legii Warszawa mają za sobą kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Kamińskiego bierze udział w II Memoriale Karola Gutkowskiego w którym zmierzyli się z HydroTruckiem Radom.

Legioniści zaczęli od mocnego uderzenia i szybko objęli prowadzenie 10:0. Kolejne minuty należały już jednak do gospodarzy, którzy powoli zmniejszali straty aż w końcu doprowadzili do remisu. Rezultatem 19:19 zakończyła się pierwsza część meczu. W drugiej kwarcie Legia miała przewagę, ale prowadzenie się zmieniało. Dobrze punktowali Grzegorz Kulka i Justin Bibbins. Dzięki temu do przerwy "Zieloni Kanonierzy" wygrywali 43:41.

W trzeciej części gry dobrą skutecznością z dystansu popisywał się Dariusz Wyka i dzięki jego punktom Legia zwiększyła przewagę - było 59:45. Na kilka minut przed końcem meczu szkoleniowiec Legii dał szansę gry młodszym zawodnikom – na parkiecie byli Jakub Sadowski, Przemysław Kuźkow, Mariusz Konopatzki i Grzegorz Kulka. Radomianie zmniejszyli straty, ale to Legia wygrała całość 87:80 i zagra w finale II Memoriału Karola Gutkowskiego.

HydroTruck Radom – Legia Warszawa 80:87 (19:19, 22:24, 16:31, 23:13)

HydroTruck: Nick Neal 23, Brett Prahl 15, Dayon Griffin 10, Danilo Ostojić 9, Daniel Wall 6, Marcin Piechowicz 5, Aleksander Lewandowski 5, Jakub Zalewski 3, Mikołaj Kurpisz 2, Patryk Stankowski 2, Filip Zegzuła 0.
Trener: Robert Witka, as. Łukasz Jakóbczak

Legia: Justin Bibbins 20, Dariusz Wyka 16, Jakub Karolak 13, Grzegorz Kulka 9, Grzegorz Kamiński 9, Jamel Morris 7, Adam Linowski 4, Mariusz Konopatzki 4, Przemysław Kuźkow 3, Jakub Sadowski 2, Benjamin Didier-Urbaniak 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski