Koszykówka: Druga wygrana w FIBA Europe Cup. Legia liderem grupy! (akt. foto)

20.10.2021 21:32

(akt. 21.10.2021 08:58)

Koszykarze Legii odnieśli drugie zwycięstwo w FIBA Europe Cup! Warszawiacy wygrali u siebie 83:66 z wicemistrzem Węgier, Szolnoki Olajbanyasz, w drugiej kolejce rozgrywek europejskich. Stołeczny zespół został liderem grupy H.

Początek spotkania to zacięta, wyrównana walka, jednak po kilku minutach to Legia zdobyła inicjatywę. Zieloni Kanonierzy byli skuteczni w rzutach zza łuku, trafiali takie próby aż pięciokrotnie i okazali się lepsi w pierwszej kwarcie, 27:20. Kolejne minuty to coraz większa dominacja gospodarzy, który poszli za ciosem i powiększyli swoją przewagę do aż 20 "oczek" na przerwę schodząc z wynikiem 56:36.

Zwyczajowa przerwa mająca miejsce po dwóch kwartach wydłużyła się o ponad 30 minut z powodu awarii prądu w północno-zachodniej części stolicy. Po wznowieniu gry Węgrzy rzucili się do odrabiana strat i w ciągu kilku minut zdołali odrobić dziewięć punktów. Warszawiacy odzyskali rytm i nie pozwolili już rywalom uwierzyć w wywiezienie z Bemowa korzystnego wyniku. Legia pokonała Szolnoki Olajbanyasz 83:66 i dzięki temu zwycięstwu została liderem grupy H FIBA Europe Cup. Kolejny mecz Zielonych Kanonierów na arenie międzynarodowej już za tydzień. W środę, 27 października, o godz. 20:30 podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego podejmą na własnym parkiecie FC Porto.

- Fajnie zaczęliśmy mecz, byliśmy skuteczni, realizowaliśmy swój plan i to dało nam wysokie prowadzenie. Ta nietypowo długa przerwa nie wytrąciła nas z dobrego rytmu, staraliśmy się ograniczać poczynania rywali, wiedzieliśmy, że ruszą do ataku. Udało się ich powstrzymać i cieszymy się z drugiego zwycięstwa w grupie FIBA Europe Cup – powiedział trener Kamiński.

Legia Warszawa - Szolnoki Olajbanyasz 83:66 (27:20, 29:16, 13:17, 14:13)

Legia: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 18, Grzegorz Kulka 14, Raymond Cowels 14, Łukasz Koszarek 10, Grzegorz Kamiński 8, Adam Kemp 7,  Benjamin Didier-Urbaniak 6, Jure Skifić 4, Dariusz Wyka 2, Jakub Sadowski 0, Szymon Kołakowski 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Szolnoki: Roko Badzim 15, Markeith Cummings 14, Marijan Cakarun 12, Roko Rogić 9, Bojan Subotić 8, Mate Pongo 5, Peter Kovacs 3, Samuel Taiwo 0, Ganor Rudner 0, Peter Zsiros 0, Tamas Pallai -, Erik Gliszki -.
Trener: Gasper Potocnik, as. Gabor Szarvas