Koszykówka: Anwil Włocławek zdobywcą Pucharu Polski

Redaktor Michał Grzegorczyk

Michał Grzegorczyk

16.02.2020 23:42

(akt. 17.02.2020 00:31)

W niedzielę zakończył się turniej o puchar Polski, którego zdobywcą w tym roku został Anwil Włocławek pokonując w finale Polski Cukier Toruń 103:96. W sobotnich konkursach swój udział mieli legioniści Jakub Nizioł i Michał Michalak.

W rozgrywanym w Warszawie Suzuki Pucharze Polski, Legia Warszawa jako gospodarz przegrała w czwartek w słabym stylu ćwierćfinałowy pojedynek z HydroTruckiem Radom 58:85, jednak to nie był koniec legijnych akcentów w turnieju.

W sobotę przeprowadzono Lotto Konkurs Wsadów oraz Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 punkty, w których udział wzięli koszykarze Legii – Jakub Nizioł i Michał Michalak. Obaj legioniści wygrali pierwsze rundy konkursów i pewnie awansowali do finałów. W decydującej rundzie konkursu wsadów Kuba Nizioł uzyskał identyczny wynik punktowy jak Thomas Davies z Kinga Szczecin i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której lepszy okazał się Davies, chociaż dla wielu była to kontrowersyjna decyzja. W finałowej rozgrywce konkursu rzutów za trzy punkty zmierzyli się Michał Michalak, Michał Chyliński i Michael Hicks. Niesamowity popis skuteczności dał Amerykanin z polskim paszportem, który zdobyła aż 23 punkty i nie dał szans konkurencji, najlepszy strzelec Legii z 16 punktami zajął trzecie miejsce.

W rozgrywanym turnieju Młodzieżowego Pucharu Polski zespół Legii Warszawa do lat 20 najpierw w sobotę w półfinale przegrał z Asseco Arką Gdynia 55:79, a w niedzielę na Arenie Ursynów legioniści w meczu o trzecie miejsce musieli uznać wyższość Exact Systems Śląśk Wrocław przegrywając 70:87.

W niedzielnym finale stojącym na bardzo wysokim poziomie mistrz Polski Anwil Włocławek ostatecznie pokonał Polski Cukier Toruń 103:96, a MVP turnieju wybrany został środkowy Shawn Jones, który zdobył, aż 27 punktów.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 103:96 (28:28, 26:19, 21:24, 28:25)

Anwil: Shawn Jones 27, Ricky Ledo 20, Chase Simon 19, Chris Dowe 12, Michał Sokołowski 10, Krzysztof Sulima 5, Szymon Szewczyk 5, Rolands Freimanis 5, Igor Wadowski 0.

Polski Cukier: Keith Hornsby 21, Damian Kulig 16, Chris Wright 15, Aleksander Perka 14, Karol Gruszecki 12, Aaron Cel 8, Kyle Weaver 6, Jakub Schenk 4, Alade Aminu 0, Bartosz Diduszko 0, Mikołaj Ratajczak 0.