Kante musi pauzować, brak zagrożonych

08-11-2019 / 08:30 Piotr Kamieniecki

W spotkaniu z Górnikiem Zabrze, Legia Warszawa będzie musiała poradzić sobie bez pauzującego za nadmiar kartek Jose Kante. Żaden gracz stołecznej drużyny nie będzie w sobotę zagrożony.

W spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Arką Gdynia (1:0), Jose Kante obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Wcześniej napastnik był napominany przez sędziów w rywalizacjach z Koroną Kielce, Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków. Taki obrót sytuacji sprawia, że reprezentant Gwinei nie będzie mógł wystąpić w sobotę w meczu z Górnikiem Zabrze.

Żaden gracz Legii nie jest aktualnie zagrożony wykartkowaniem. Liderem bilansu napomnień jest z kolei Artur Jędrzejczyk, który w tym sezonie pięciokrotnie oglądał "żółtka". Nieco inaczej sytuacja wygląda w zespole z Zabrza. Na ewentualną czwartą żółtą kartkę w stolicy będą musieli uważać Przemysław Wiśniewski oraz Erik Janża

Spotkanie w ramach 15. kolejki rozgrywek pomiędzy Legią a Górnikiem rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30. Sędzią meczu będzie Mariusz Złotek. Relacja na Legia.Net.