III liga: Od 6:1 do 1:6

10-06-2019 / 23:59 Piotr Kamieniecki

Rozgrywki pierwszej grupy III ligi zbliżają się do końca. Rezerwy Legii Warszawa mogą spokojnie czekać na ostatni mecz i urlopy, choć wygrały teraz 1:0 z Ursusem. Ciekawą huśtawkę nastrojów przeżyli gracze Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Rezerwy Legii Warszawa w spotkaniu 31. kolejki zmierzyły się z innym stołecznym rywalem, Ursusem. W derbach przez dłuższy czas utrzymywał się remis. O wyniku przesądził Piotr Cichocki, który jedynego gola spotkania zdobył w 66. minucie. Drużynie Piotra Kobiereckiego nie grozi już awans, jak i spadek do czwartej ligi. "Wojskowi" zajmują aktualnie siódmą lokatę z dorobkiem 50 punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Więcej o meczu pisaliśmy w tym miejscu

Na szczycie trwa zaś walka o awans, w której pozostały tylko Legionovia Legionowo oraz Sokół Aleksandrów Łódzki. Póki co prowadzi zespół występujący pod Warszawą i mający dwa punkty przewagi nad rywalami. W ostatniej kolejce obie ekipy solidarnie i wysoko wygrały. Sokół zwyciężył 4:0 z MKS-em Ełk, a drużyna Marcina Sasala ograła 6:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Wspomniany wynik był dla Lechii swego rodzaju karuzelą. Zespół prowadzony przez Daniela Myśliwca pracującego w przeszłości przy Łazienkowskiej, przegrał 1:6 z Legionovią. Jeszcze tydzień wcześniej drużyna mogła być w zupełnie innych nastrojach. Wszystko z powodu... wygranej 6:1 z Legią II. Taka jest jednak specyfika trzeciej ligi. Raz na wozie, raz pod nim. Inny z trenerów mających za sobą przeszłość w Legii, Krzysztof Dębek, kończył weekend w mieszanym nastroju. Jego Victoria Sulejówek zremisowała 1:1 z Unią Skierniewice. Klub Dębka znajduje się w strefie spadkowej, a do bezpiecznego miejsca traci cztery punkty. W Sulejówku można spodziewać się nerwowej końcówki rozgrywek.

Krzysztof Dębek

W następnej kolejce rezerwy Legii zmierzą się z na wyjeździe z Unią Skierniewice.

Strzelcy:

30 goli - Krystian Pieczara (Polonia)
21 - Kamil Zalewski (Olimpia)
18 - Piotr Krawczyk (Legionovia)
17 - Wojciech Wocial (Victoria)
16 - Dawid Cempa (Sokół)...
7 - Rosołek (Legia II) i sześciu innych zawodników

Wyniki 31. kolejki:

Tabela:

Wyniki, terminarz i tabela rozgrywek III ligi 

Źródło: Legia.Net

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
  • 0 / 0
Sulejówek nie chciał Legii to niech teraz spadają (do IV ligi)!

Logowanie

Zarejestruj