Duda w FC Koeln, a Legia skorzysta

15-09-2020 / 18:24 Redakcja Legia.Net

Ondrej Duda odchodzi z Herthy Berlin do FC Koln. To transakcja wiązana, bo w drugą stronę udaje się John Cordoba. Legia oddając zawodnika za około 4 mln euro, zapewniła sobie bonus w wysokości 10 procent od kolejnego transferu zawodnika. Jednak by zapis wszedł w życie musi być spełnionych wiele warunków - m.in. odpowiednia kwota transferu, zysk ze sprzedaży itd.

Jak poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, kartę zawodniczą Dudy w tej transakcji wyceniono na 8 mln euro. Jedyne pieniądze, jakie jej się należą, to udział w mechaniźmie solidarnościowym.

 

Z opinią dziennikarza nie zgadza się prawnik Legii, Jakub Laskowski. 

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze (56)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
 • 0 / 0
Smutne jest to, co wydarzy się po tym meczu: Vuko nie zwolnią przed LE, więc odpadniemy też z eliminacji. Kolejny rok w plecy. Matko Bosko, znowu zostaje tylko ekstraklapa.
Podpułkownik
 • 0 / 0
zawsze cos :)
No klasyka, Stanowski pisze o Legii czyli pisze choc odrobine negatywnie, a ze pisze o Legii, to na 90 procent jest to nieprawda.

Model regularny jak forma Kuchego pod koniec kontraktów, a mimo tego za każdym razem znajdzie się masa ludzi, dla których Stanowski jest źródłem wiedzy o Legii;D
Swoją drogą chociaż Legia.net cytując wpisy tego pajaca powinna dodawać, ze zrodlo niepewne i nie należy tego brac na powaznie.
Tak, z czystej przyzwoitosci. Oczysiscie pije do artykułu z przed sprostowania przez Kucharskiego, bo wcześniej wydzwiek materiału był jednoznaczny, zatem pstryczek w nos od Kucharskiego moim zdaniem 100 procent słuszny.
Pułkownik
 • 0 / 0
przecież Stanowski nie zna kontraktu Legia HB, takie pierdy jaki to jestem ostrzelany w ploteczkach i newsach piłkarskich. Zostawmy to prawnikom Legii oni znają treść dokumentu
~PGS
 • 0 / 0
Od tego roku dodatek za wyszkolenie nalezy się również w ramach jednej federacji (zmieniły się przepisy UEFA)
Tak pisali w kontekście Mika. To co w Bundeslidze to nie działa.
Nie wiem dlaczego Stanowski nagle został zródłem informacji szczególnie, ze pisze bzdury. Dodatek za wyszkolenie należy się przy transferze do innego kraju. Wiec może jest tak :) Legia dostanie procent z transferu, a nie dostanie ekwiwalentu za wyszkolenie. :) Wcale bym się nie nie zdziwił :)
ale pewnie nic nie uzyskamy bo to wymiana. Stanowskiemu pewnie coś w trawie piszczało a wypluł news gniot. :)
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Obaj się mylucie. Ekwiwalent za szkolenie (proporcjonalny do ilosci lat spedzobych w kazdym klubie) nie przysluguje tylko w przypadku transferu wewnatrz ligi , ale bezgotowkowego - przyklad RL 9 i jego przejście do FC BM)
Odyn wydaje mi się, ze jednak rozgrywek prowadzonych przez ten sam związek a nie konkretnie ligi. Zreszta jakby nie patrzeć to sorki ale ekwiwalent się nie należy. Czyli stanowski w swoim poście napisał bzdurę, jeżeli składowa jest bzdurą to można przyjąć, ze cały post jest do bani.
Szeregowy
 • 0 / 0
Dostanie procent za wyszkolenie: obecne przepisy UEFA jasno mówią, że za transfer w ramach jednej federacji należy się ekwiwalent (vide sytuacja z Milikiemwe we Włoszech i ew. ekwiwalent dla Górnika). Na ekwiwalent nie ma też wpływu czy to była wymiana czy gotówka (istnieje obowiązek wyzceny transeru nawet tylko w procesie wymiany)
GPS dzięki za info, nie wiedziałem, ze przepisy się zmieniły. Nadal pozostaje pytanie skąd Stanowski zna zapisy w kontrakcie? No ale na to pytanie nie otrzymamy odpowiedzi.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Ondrejowi życzymy wszystkiego dobrego. Dla niego Legia to był tylko wstęp do kariery, ale ile dał nam pozytywnych emocji - będziemy go długo pamiętać.
Major
 • 0 / 0
Ekwiwalent za wyszkolenie też nie przysługuje bo transfer w tej samej lidze
coś za dużo jest w Legii przypadków, zawsze coś wypadnie nie tak.
Starszy kapral
 • 4 / 0
Nie gadaj, że zawsze, bo nie zawsze. Był piniondz za Prijovicia dwa razy, trafił się Bielik, który zagrał kilkanaście minut i odszedł za 2 bańki, był 'pan piłkarz' Carlitos rozgrywający własne mecze, który dał zarobić a po jego odejściu gra Legii była tylko lepsza... z dawniejszych czasów Borysiuk dał zarobić dwa razy, nawet udało się sprzedać dobrze Łukasika - no nie mów, że same wtopy! :-)
Chorąży
 • 1 / 0
Bubatku. No i nie zapominaj o Janczyku.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Janczyk... wypiłbym za jego powodzenie ale to jednak mocno nie na miejscu.
Kapral
 • 0 / 0
no ale ile za to wyszkolenie wychodzi?
I wsio ... ;) Pozdrawljaju warszawską Legię... ;)
Wyszło jak wyszło...
Szkoda ale taki był zapis. Szkoda , że nie poszedł do Anglii.
Szkoda, że Real się na niego nie skusił
Duda chciał i było 50% szans, nie czytałeś. A z Anglią to s,moda bo był.na wypozyczeniu i jakby lepiej wypadł to może by został. Taki był sens mojej wypowiedzi.
Takie życie. Teraz warto pomyśleć o tym przy transferze Karbownika.
Ale czyzby ten zapis nie byl standartowy? Bo slyszalem juz o nim w innych przypadkach.
Stiborius,
może nie jest to normą, ale na pewno nie brakuje takich przypadków.
Starszy kapral
 • 0 / 0
@Stiborius
Taki zapis pojawiał się b. często, choć w gruncie rzeczy nie wiem dlaczego. Wydaje mi się, że ostatnio przestano go stosować, bo co za różnica dla takiej Legii, dokąd piłkarz dalej pójdzie? Jeśli kasa przepływa, działka się należy. Taki zapis odczytuję tylko jako utworzenie możliwości do niepodzielenia się kasą z następnego transferu. O ile obie strony się zgodzą - OK, ale nie widzę innych powodów, niż ten.
Tak bywa. Podobnie było, jeśli pamiętam, z Lewandowskim. Gdyby poszedł z Dortmundu do innej ligi, Amika by zarobiła, ale przeszedł do Bayernu, więc chyba nic im nie wpadło. Takie zapisy i już.
Chorąży
 • 2 / 0
Lewandowski to raczej odszedł na zasadzie wolnego transferu.
A widzisz, tak faktycznie było... Coś mi się jednak kojarzyło z tym, że nie dostaliby nic, gdy przejdzie do tej samej ligi. Chyba namieszałem. Pewnie chodziło o to, że odszedł po wygaśnięciu kontraktu. Dzięki za korektę. Pospieszyłem się.
Pozdrawiam
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Bardziej Znicz by zarobił. Ale transfer RLz BVB do Bayernu był bezgotowkowy.
Szeregowy
 • 0 / 0
Teraz już pry wolnym transferze także płaci się ekwiwalent (o ile dobrze pamiętam to przepisy zmieniły się od sezonu 19/20) i w ramach tej samej federacji. Nie wiem tylko co jest bazą do wylicznia
Podporucznik
 • 5 / 0
Wielu, w tym i ja, myślało, że Nagy to drugi Duda. Papiery i referencje miał podobne... Słowem Nagy wydawał się pewniakiem na konkretny zarobek a wyszło 1 000 000 euro w plecy, słownie milion euro. Także jest to bardzo pouczająca historia na temat ryzyka związanego z każdym transferem.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Zgoda z tym potencjałem i milionem w plecy.
Ale przecież trzeba to było zrobić, nie? Co najwyżej lepiej chłopaka prześwietlić i dać sobie zapalić jakieś czerwone lampki przy co poniektórych uwagach...
Podporucznik
 • 1 / 0
Przy Antolicu Chorwaci też ponoć cieszyli się, że odchodzi do nas... Tak to byśmy nikogo nie kupili.
Morał jest raczej taki, że co innego być dobrym inwestorem, a co innego jasnowidzem.
Jasnowidz Nagya może by nie kupił, a dobry inwestor jednak tak, bo zapowiadał się dobrze.Jedyne co, jak już u nas nieco pograł i była szansa oddania go zdaje się do Francji za 2M czy jakoś tak, to trzeba było wtedy go puszczać.
Major
 • 2 / 1
Skad stanowski ma takie info...? Chyba Boguś strzelił z ucha...
Major
 • 1 / 0
Nauczka na przyszłość żeby bardziej doprecyzować bonusy bo uciekło 400 k jurkow
Szkoda ale cóż......
Pamiętaj, że do każdego kontraktu siadają dwie strony. Nasze wymagania mogą być zaporowe dla kontrahenta.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Pamietajcie, że Legia i tak sporo na nim zarobiła, a Duda był już zmeczony grą w Legii.
~Dżony
 • 2 / 0
I za tydzien z FC Koeln za 8 mln euro np do Włoch... I co Koeln nic nie zarobi? Ano zarobi, ale pod stołem, bo sobie owe przykladowe 10% należne Legii podziela sobie Hertha i Koeln. Po co odpalać Legii jak mozna zostawić u siebie w Niemczech. Taka trochę bardziej skomplikowana transakcja na słupa.
Na bank tak będzie! Cholerna ukryta opcja niemiecka!
Trza dzwonić po Macierewicza. Tylko komisja to wyjaśni...
Szkoda!!!
Leśnodorski się nie popisał
Generał broni
 • 4 / 0
Dlaczego ,ściągnięcie go do naszej ligi to już była dobra robota .Tego zawodnika skauci znali już w Europie .
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Tak się Boguslawnie popisał, ze zrobiliśmy na Dudzie ponad 3 bańki na czysto....
Pułkownik
 • 5 / 2
Szkoda, to bardzo częsty zapis że bonus należy się gdy zawodnik zmienia ligę więc nie ma co narzekać na standardy które obowiązują w umowach.
Dudzie życzę powodzenia i w przyszłości większego klubu.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Taki zapis to nie ma się co dziwić
No to blysneli intelektem.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Że niby kto?
Ten kto ustalił warunki transferu wychodzącego.
Najczęstszym zapisem jest gratyfikacja od każdego następnego transferu bez względu na kraj przejścia. Nie rozumiem dlaczego Bundesliga ma być faworyzowana.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Może taki był warunek kupujących? mogli przypuszczać, że Duda u nich się pokaże i sprzedadzą go dalej - pewnie woleli nie dzielić się kasą.
Bonus miała Legia wpisany, a nie zapisany.
Generał brygady
 • 3 / 4
Głupi zapis. Beznadziejny.
Sierżant
 • 2 / 1
No niby teraz się tak wydaje ale wtedy pewnie wydawał się sensowny, szkoda że nam to przepadło :(

Logowanie

Zarejestruj