Czesław Michniewicz: Antolić, Kante i Valencia nie pojadą do Krakowa

20-11-2020 / 16:45 Maciej Ziółkowski

- Czeka nas bardzo trudny mecz. Legia wiele razy grała z Cracovią w ostatnim czasie. Ja też wiele razy występowałem przeciwko Michałowi Probierzowi. Wiemy, jak te spotkania wyglądają. Wynik jest niepewny do ostatnich minut. Tak samo będzie w Krakowie - powiedział na konferencji przed meczem z Cracovią trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Czy po 40-minutowej rozmowie z Michałem Probierzem już wiem, jak zagra Cracovia? Michał jest ostatnią osobą, którą znam, która powiedziałaby, jak zagrają. Znamy się bardzo długo, szanujemy się. Nie ma przyjaźni między trenerami. Są raczej dobre bądź złe relacje. Mamy bardzo przyjacielskie relacje z Michałem. Znamy się bardzo długo. Rywalizowaliśmy wiele razy, na różne sposoby. Znam wszystkie tricki Michała, on moje też. Gramy pojutrze w otwarte karty. Nawet ostatnio żartowaliśmy, żebyśmy na kilka godzin przed meczem podali sobie składy, bo w niczym nie jesteśmy w stanie się zaskoczyć. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na boisku.

- Obejrzałem mecze reprezentacyjne naszych zawodników. Jestem bardzo zadowolony z Filipa Mladenovicia. Nawet przygotowałem skrót jego zagrań z ostatniego meczu – dwie asysty, bramka przeciwko trenerowi Czerczesowowi. Było pytanie, idąc na konferencję, jak zachował się trener, czy rozmawiał z nim. Filip odpowiedział, że nie było takiej okazji. Na pewno cieszy nas to, ale martwi, że Walerianowi Gwilii i Filipowi Mladenoviciowi nie udało się awansować na Euro. Nie udało się, musza ciężko pracować, żeby za rok-dwa lata powtórzyła się szansa na udział w dużym turnieju. Cieszy mnie to, że są skoncentrowani na tym, żeby jak najlepiej grać w pierwszej drużynie. Żeby tutaj pokazywać się selekcjonerowi. Ale w pierwszej kolejności – nam, żeby pomagać drużynie.  Tak, jak „Mladen” wspominał, był ostatnio w bardzo dobrej formie. Potwierdził to na zgrupowaniu , u nas też miał fajne liczby. Kluczowe podanie z Lechem, gol i asysta w meczu z Wartą. Liczę na to, że będzie pomagał nam w taki sposób, jak przed zgrupowaniem.

- William Remy trenuje z trenerami od przygotowania motorycznego. Tak, jak pozostali zawodnicy, którzy dochodzą do pełnej dyspozycji. Spoglądam w jego kierunku przez pryzmat tego, co prezentuje na boisku. Na dziś nie jest gotowy do gry. Zobaczymy, jaki będzie tego efekt tych treningów i kiedy wróci do dobrej dyspozycji.

- Domagoj Antolić nie będzie brany pod uwagę na niedzielny mecz. Dopiero wraca do nas po chorobie, będzie dochodził do formy poprzez treningi indywidualne. Był podstawowym zawodnikiem w meczu z Wartą. Po tym spotkaniu wypadł ze składu. Mam nadzieję, że szybko wróci do dyspozycji. Z „Karbo” jest troszeczkę inna sytuacja. To młody zawodnik, który bazuje na motoryce. Jeśli jest w idealnej formie, to ta motoryka jest bardzo widoczna. Na razie mu się przyglądamy. Trenuje z nami od kilku dni. Nie zapadła jeszcze decyzja czy pojedzie z nami do Krakowa, czy nie.

- Sytuacja z Jose Kante powtarza się od dłuższego czasu, nie może dojść do stuprocentowej dyspozycji – trenuje i za chwilę daje o sobie znać jakiś uraz, najczęściej zadawniony. Pracuje indywidualnie. Nie mogę na niego postawić, bo nie jest zdrowy. Żałuję bardzo, bo potrzebujemy zdrowych, silnych piłkarzy, którzy są w stanie strzelać gole - żeby nie opierać naszej gry na pojedynczych zawodnikach. Mówię o Tomasie Pekharcie czy innych zawodnikach, którzy zdobywali bramki w ostatnim czasie. Kante dawał takie opcje, strzelał gole. Teraz ich nie strzela, nie gra. Od mojego początku w Legii zagrał tylko 18 minut – to bardzo niewiele. Zobaczymy, jak będzie wyglądało jego zdrowie. Na dziś nie trenuje z drużyną. Nie jest zdolny, żeby ćwiczyć na pełnych obrotach.

- Joel Valencia zgłosił uraz, trenuje indywidualnie. Podejmiemy decyzje, co dalej. Czy będzie potrzebna dłuższa przerwa, czy za kilka dni będzie normalnie z nami ćwiczył.

- Czy uwagi z ławki ułatwiają komunikację? Różnie. Miałem różnych zawodników. Miałem też takich, którzy uciekali od moich podpowiedzi. Wojtek Łobodziński zawsze chciał grać po drugiej stronie ode mnie. A że w Lubinie był stary stadion, ławki były bardzo daleko, to często - już wtedy miałem słabszy wzrok, nie nosiłem jeszcze okularów - nawet Łobodzińskiego nie widziałem. Żartowaliśmy często, że „Łobo” zawsze gra po przeciwnej stronie ode mnie. Później wprowadziliśmy zasadę, że nie zmieniamy stron i jego też miałem blisko siebie.

- Czy chciałbym opierać środek pola na trzech Polakach – Sliszu, Karbowniku i Kapustce? Nie patrzymy na narodowość, tylko na przydatność. Na to, co zawodnik może dać w danym momencie. „Mladen” nie ma polskiego obywatelstwa, a szkoda, bo lewa obrona jest u nas do obsadzenia w kadrze. W takiej formie na pewno by się przydał. Patrzymy na dyspozycje. Jeśli zdarzy się, że będzie grało trzech obcokrajowców, to dla mnie żaden problem. Takich sytuacji nie ma. Grają najlepsi, nad tym pracujemy.

- Najmocniejsze strony Cracovii? Przede wszystkim, charyzmatyczny trener, który bardzo długo pracuje w Cracovii. Może poza Markiem Papszunem, który pracował w I lidze, to najdłużej pracujący trener w ekstraklasie. Michał Probierz jest bardzo impulsywny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wywiera presję na zawodnikach, żeby mocno się rozwijali. To widać na boisku. Czeka nas bardzo trudny mecz. Legia wiele razy grała z Cracovią w ostatnim czasie. Ja też wiele razy występowałem przeciwko Michałowi Probierzowi. Wiemy, jak te spotkania wyglądają. Wynik jest niepewny do ostatnich minut. Tak samo będzie w Krakowie. Dyspozycja dnia, umiejętności poszczególnych zawodników. Jeśli będą poparte ciężką pracą i odrobiną szczęścia, to każdy zespół może wygrać w tym meczu.

- Vamara Sanogo musi przejść okres rehabilitacji. Pracuje z trenerem indywidualnym. Przed nim dużo pracy. Patrząc na jego sylwetkę, to bardziej przypomina mnie niż piłkarza zawodowego. Już mu wczoraj o tym powiedziałem. Oczywiście żartuję. Musi mocno popracować, bo ma olbrzymie zaległości.

- Bartka Slisza oceniam bardzo pozytywnie. Pracowałem z nim już w reprezentacji do lat 21. Cieszę się, że jest w Legii i załuję, że go nie ma. Lada moment wróci, jest już zdolny do tego, żeby podjąć  treningi indywidualne. Troszkę czasu potrzebuje, aby wrócić  do dyspozycji.

- Nie przywiązujemy wagi do ustawienia. Mówiłem na samym początku, że chciałbym, żeby Legia płynnie zmieniała ustawienie. Żeby to nie był temat, o którym mówi się po meczu, że grali z jednym napastnikiem, dwoma, trzema, z napastnikiem czy bez. Legia ma być zespołem, który będzie podążał za trendami w Europie. I chciałbym, żeby przy tym potencjale, który mamy, możemy zmieniać ustawienie co 5-10 minut, bez szkody dla drużyny. Warunek jest jeden – musimy nad tym pracować. Nie możemy tylko zmieniać ustawienia, dlatego, żeby pokazywać innym, że potrafimy grać w takim czy innym ustawieniu. To wszystko musi być poparte treningiem. Pracujemy tyle, ile możemy. Liczę, że kolejny tydzień da nam takie opcje. Przy zdrowym Pekharcie, Lopesie, Kante, do tego młodzi Włodarczyk, Rosołek, Kostorz, chciałoby się grać 2-3 napastnikami. Będziemy chcieli, aby najlepsi, którzy są w dobrej dyspozycji, znaleźli się w składzie, a do tego potrzebna jest płynność w ustawieniu.  

- Jak nastawienie przed meczem? Nie widzę niczego niepokojącego. Widzę dużą mobilizację. Cieszy mnie bardzo, że zawodnicy wracający z reprezentacji są w dobrej formie. Nikt nie zgłasza żadnych urazów. Czeka nas podjęcie trudnej decyzji. Nie ukrywamy, że mamy problem z obsadą młodzieżowca. Karbownik wraca po kwarantannie. Podobnie jak Rosołek, który nie trenował. Jest też młody Włodarczyk, Na dziś nie mamy stuprocentowej pewności, kto zagra w roli młodzieżowca. Inne pozycje? Myślę, że nie będzie niespodzianek, jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidywanego. Ci, którzy grali dotychczas nie zawodzili, ugruntowali pozycję w drużynie. Ci, którzy z nimi rywalizacją, muszą ciężko pracować i czekać na swoją szansę.

Źródło: Legia.Net

Komentarze (172)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Zaloguj

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
piękny początek
Kapitan
 • 0 / 0
Miszta? Hmmm?
No na drwali!!!
Valencia może jechać do Brendford
Podpułkownik
 • 4 / 0
BILANS NASZYCH NAPASTNIKÓW:
=============================
PEKHART - 9 BRAMEK, LOPES - 1, ROSOŁEK 3, KANTE 1 = 14 BRAMEK.
JUTRO BILANS ZOSTANIE POPRAWIONY ? MAM NADZIEJĘ, ŻE TAK !!!

TYLKO LEGIA !!!
Major
 • 0 / 1
Jutro pekhart +1 i Lopes +1 ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Mógłby dojść do listy Włodarczyk
Podpułkownik
 • 1 / 1
LOPES I KAPUSTKA PRZYCZYNIĄ SIĘ DO ZWYCIĘSTWA LEGII - MAM TAKĄ NADZIEJĘ !!!
===================================================================
TEN MECZ MOŻE BYĆ MECZEM PRZEŁOMOWYM. LEGIA ZAGRA O FOTEL LIDERA I JAK WYGRA TO PEWNIE GO ZAJMIE BO LICZĘ NA REMIS W MECZU AMIKOLECH-RAKÓW.

CZEKA NAS TRUDNY MECZ ALE LEGIA ŁAPIE FORMĘ I POWINNA TO POTWIERDZIĆ.

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Fajnie by było gdyby jeden i drugi trzepnął bramkę. Jak jeden walnie bramkę, drugi asystę to też się nie obrażę
Patrząc jak układa się tabela i ile punktów odbierają sobie nawzajem rywale, to każde 3 pkt są na wagę złota „mistrzostwa”
A ja napiszę jak zwykle przy meczu wyjazdowym, nie można przegrać.
Major
 • 1 / 1
Dlatego jutro nie przegramy.
Oby wygrana !
Obradović już nie cierpi na bóle pleców, trzeci mecz w podstawowym składzie w Partizanie.
Plutonowy
 • 0 / 0
Pewnie mają tam jakiegoś znachora albo ktoś miał jaja aby się za niego porządnie wziąść
W Turcji wyleczyli Novikovasa, w Serbii Pana Obradovicia. Kante jak odejdzie do innego klubu to tam go pewnie wyleczą i postawią na nogi, wróci do formy, będzie dobrze grał i strzelał gole, a u nas pojawi się narzekanie "jak można było go oddać za darmo, amatorka".
Major
 • 0 / 0
A propos leczenia, to, czytając Dobrgo Wojaka Szwejka odnotowalem metody lecznicze z wykorzystaniem lewatywy i płukania żołądka.

Czy te znakomite metody są znane w naszym sztabie medycznym?

Jeżeli nie to nie powinna dziwic tak duża liczba schorzeń i kontuzji.

Pzdr
Generał broni
 • 0 / 0
Pewnie przyłożyli mu łożysko klaczy i ozdrowiał.
Major
 • 0 / 1
I to jest profesjonalny piłkarz?
Generał broni
 • 0 / 0
Zarabia,, to jego profesja, czyli tak.
akurat w Partizanie nie ma odpuszczania , tak piłkarze zawsze grają na 100% ,nie wiem z czego to wynika z innej mentalności ,przywiązania do Barw ,nie wiem , lae jak 2 lata temu byłem na Grobarii to widziałem to zangażowanie grajków ,w porównaniu do naszych teraz to niestety ziemia a niebo
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A to przypadek. Zaraz Remy odejdzie i nagle wyzdrowieje
Widzę, że Kante to niezły szklanković-ogórković się robi...
Major
 • 0 / 1
A może ma po prostu pecha? Kurdę chyba sam w to wątpie.
A tu cyk i Cholewiak z asystą w rezerwach ;)
Plutonowy
 • 1 / 0
I niech tam gra i przyczyni się do awansu II. W pierwszej drużynie nie pomoże bo nie ma jakości do niej odpowiedniej ale w drugiej już może zaistnieć...
Major
 • 0 / 1
Jak będzie w formie, to i w jedynce się przyda.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak mu tak dobrze idzie to niech tam zostanie
Generał broni
 • 5 / 5
Akurat takie osłabienia powinny już być normą. O Walencji szkoda gadać, zamiast treningów i dalszej straty czasu powinien być indywidualnie zawieziony na Okęcie z biletem na Heathrow a dalej niech bierze Ubera albo Nationalexpress do swojego miejsca albo niech zostanie w Londynie i sprzedaje paciorki - nie nasz piłkarz nie nasz kłopot. Jeśli nie zamierzamy przedłużać umowy z Antoliczem to również trzeba powoli odsuwać go od składu, miał u nas swoje pięć minut ale nie sądzę, żeby zarobił gdzieś więcej niż w Legii. Kante jako reprezentant dość licznej w klubie grupy napastników typu szrot powinien być wrzucony do sieczkarni razem z Szybkim Lopezem oraz Doktorem Sanogo i zamieniony na jednego porządnego napastnika.
Pułkownik
 • 0 / 0
Kanie będzie w formie trzy miesiące przed końcem kontraktu i podkreślę, że chciałbym się bardzo ale to bardzo mylić.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Boję się, że Kante to Vrdoliak v 2.0! Oby nie.
Trochę niepokojące są te słowa o kontuzjowanych. .. Wiadomo, że z Sanogo czy Remiego to raczej nic nie będzie. .. Dlaczego nikt nie napisze co naprawdę dolega Kante i Śliszowi... Biorąc pod uwagę fakt, że za chwilę nie będzie w Legii Karbo i Antoli, to dodając wiecznie kontuzjowanych mamy do wymiany co najmniej 4-5 zawodników. Znowu zmiany i aż się boję kogo ściągnie do Legii nasz wybitny dyrektor sportowy... Czy wymiana będzie już w zimę czy po sezozonie kiedy kontrakty kończą się 1/3 zawodników?
Pułkownik
 • 0 / 0
Slisz dochodzi po coronie.
Kante to zagadka.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Mladenović zagrał bardzo dobry mecz w reprezentacji. Trzeba mieć na uwadze, że Serbowie grają w ustawieniu, gdzie Mladenović jest bardziej pomocnikiem niż obrońcą, ale jednak ma zadania defensywne. Z tymże, gdy udziela się w ofensywie, jego strona jest zabezpieczona przez Spajića. U nas niestety często brakuje automatyzmów i współpracy, a także zabezpieczenia a zawodnikiem, który aktualnie gra na lewej pomocy. Kto by nim nie był.

Remy. Ostatnia szansa. I tyle w temacie. Szkoda mi osobiście tego zawodnika, bo myślałem, że będzie kozak na boisku. A on niestety bardziej muchomor.

Antolić. Z pewnością dobry zawodnik. Chociaż tak naprawdę szczyt możliwości pokazał przez kilka miesięcy gry w Legii. Myślę, że jego sytuacja, niepewność kontraktowa, zamieszanie w związku z tym, a teraz także COVID i ta nieregularność w treningach (co w sumie dotyczy wszystkich zawodników) mają wpływ na średni poziom gry zawodnika.

Kante. Myślę, że od momentu sytuacji z koszulką i nagonką na niego, ten piłkarz nie ma już serca ani chęci do gry w piłkę. Urazy to jedno, ale mental tutaj jest najważniejszy. Myślę, że jest to zawodnik, który powinien opuścić Legię.

Valencia. Hmmm ... najlepszy zawodnik Ekstraklasy swego czasu. Nie ukrywam, że nigdy nie uważałem go za najlepszego zawodnika w Ekstraklasie. Moim zdaniem jest to jeździec bez głowy. Owszem, szybki, robi wiatr, ale nigdy za wiele z tego nie wynikało. Na tyle prób co ten chłopak miał to każdemu przytrafi się asysta. Nie współpracuje z kolega na stronie, nie pracuje w defensywie, odpuszcza. Niepotrzebny transfer do Legii. Dobrze, że tylko wypożyczony.
Porucznik
 • 0 / 1
Mądrego warto posłuchać.
Mladenovic kupiony o rundę za późno - dopiero teraz wchodzi na poziom, który powinien mieć na puchary. Reszta transferów bez sensu, wzmocnienia najlepiej obsadzonych pozycji niegotowymi do gry piłkarzami, kiedy nie ma żadnego lewego skrzydłowego.
Z Kante nic nie będzie. Można już spisać go ze stanu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To tak jak i Remy i Sanogo
i słusznie trenerze.
Major
 • 0 / 2
Niech jeszcze 3 pkt przywiezie z Krakowa i będzie wywiad complete.
Patrząc na styl gry Legii w ostatnich meczach, to na Cracovię spokojnie powinno wystarczyć.
Ciekawe jak Probierz rozpracuje Michniewicza ;)
Stawiam na autobus i kontry ;))
Major
 • 2 / 1
Probierz to może rozpracować tylko butelkę. CM go przechytrzy i przywiezie 3 pkt z Krakowa. Taki plan.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A.co tu przechytrzać? Przecież wiadomo że Probierz ustawi autobus, będzie grał na kontry, faule, wybijanie, i liczenie na cud w postaci przypadkowej bramki z kontry.
""Joel Valencia zgłosił uraz"

A takie byly szydery, ze nie dal z siebie wszystkiego, goniac za pilkarzem Amiki.

Dal z siebie wszystko, az sobie naderwal wszystkie miesnie oraz sciegna - i do dzis pokutuje za ten poscig.
Generał broni
 • 2 / 2
Szydera z szydery - Piro wraca do formy :)
Major
 • 0 / 0
Jak zawsze w formie :)
Najbardziej istotne, czy zagra Karbownik. Jeśli nie, to zagra Rosołek, bo innego młodzieżowca na teraz nie mamy. A z Rosołkiem tak nie do końca to widzę Miszta szansy raczej nie dostanie.

Boruc - Mladenović Lewczuk Jędrzejczyk Juranović - Luqi Karbownik Kapustka Martins Wszolek - Pekhart
Major
 • 0 / 1
Jest jeszcze do dyspozycji Wlodarczyk, chyba że on tez na kwarantannie...
Pułkownik
 • 0 / 0
Włodarczyk raczej jest do dyspozycji.
Może zagramy na dwóch napastników,albo jakiś młody na inną pozycję.
Wydaje się, że nie ma nikogo na lewe skrzydło.
No chyba, że Cholewiak.
Pułkownik
 • 6 / 2
z kuchego kinga znowu bekę cisną

meczyki.pl/sportbuzz/koszmarnacentraitragiczniewykonanykarnykucharczyka/224686
Generał dywizji
 • 0 / 1
Szkoda Kuchego, ale widać dlaczego zrezygnowano z niego w L.
Major
 • 2 / 1
No cóż z karnym chciał tak ja Lewy, a wyszło jak Kuchy.
Podpułkownik
 • 1 / 1
WAŻNY MECZ - TRZEBA GO WYGRAĆ !!!
=================================
NIE ZDZIWIĘ SIĘ, JAK RAKÓW WYGRA Z AMIKĄ !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Ludzie, wszystko na nie, czy to syndrom poprzednich nieudanych eksperymentów trenerskich. Jednak mimo wszystko od kilku lat drużynę przejął jednak trener, dajmy mu popracować. Zwróćcie uwagę, że wyraził swoje marzenie - zagrać w LM i dobrze od lat nie było nikogo, kto by o tym mówił, ciągle jakieś utyskiwania i asekuracja, że nie musimy awansować do LM, że LE wystarczy.
Jeżeli będziemy marzyć o maluchu nigdy nie pojedziemy Aston Martinem.
I jeszcze jedno zwykle nie odnoszę się do poszczególnych piszących, ale wyjątkowo, ciągłe ujadanie "jammm" nasuwa jedno pytanie, czy aby na pewno jesteś kibicem Legii, czy poznańskim frustratem?
Marszałek Polski
 • 6 / 12
"I jeszcze jedno zwykle nie odnoszę się do poszczególnych piszących, ale wyjątkowo, ciągłe ujadanie "jammm" nasuwa jedno pytanie, czy aby na pewno jesteś kibicem Legii, czy poznańskim frustratem? "
Fajnie byś zrobił jakbyś się zastosował do tej swojej zasady:) To najlepsze co ci w życiu wyszło, oczywiście oprócz włosów z głowy.
Jeśli ty nazywasz gościa trenerem i uważasz że Legia największy klub w Polsce i najbardziej znany w Europie zasługuje na byłego trenera Termaliki, Arki, Podbeskidzia, Polonii, Widzewa Arki z których wylatywał z HUKIEM, to nasuwa się pytanie kim ty jesteś, że życzysz mojemu klubowi tak źle?
Porucznik
 • 0 / 1
Michniewicz to Aston Martin?
Odwazna teza.
Dla mnie raczej 711.
Major
 • 2 / 2
jamm-a tobie coś w życiu wyszło oprócz klopsa w nachach marszałku .
Generał
 • 1 / 1
jakli:
A tobie?
Bo podobno masz ponad 60 lat, a intelektualnie i emocjonalnie to tak max 12.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Nie wiem co tam miałby robić klops :) no ale może masz inne doświadczenia buha.
Pułkownik
 • 0 / 1
Aston Martin jest przereklamowany.
Czesiek raczej woli Martini.
Dajcie spokój Jammm.
Jest sflustrowany tym co dzieje się w Legii za Mioduskiego.Ja go rozumiem i w pewnym stopniu nie dziwię się.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
A ja się mu dziwię, że tak późno, że czekał ze 4 lata w miarę cierpliwie i patrzył jak zamiast iść do przodu po tych latach z LE i LM staczamy się w dół. Pewnie chlopina miał nadzieję, że może w tym roku będzie lepiej, że jak wywala amatora to zatrudnią kogoś kto ma pojęcie, że jak przejechali się już z takim kaleką Obradoviciem nie zatrudnia kolejnych, że przed eliminacjami LE nie ściągnął pół składu nieprzygotowanych piłkarzy i że nie wymienia na 2 dni przed najważniejszym meczem sezonu (Karabach) trenera bo to czysta amatorka. Mieli czas albo sporo przed albo po a tak się ośmieszyli.
Ale co tam Czesio wygrywa kolejne mecze, jak kiedyś Klafuric, gawedz się cieszy a za
rok dalej w papu, bo nic po tym amatorstwie nie można spodziewać się lepiej, no bo niby dlaczego miałoby być lepiej?
Major
 • 0 / 0
Prawda leży zazwyczaj po środku. Proponuję żeby zamiast się wyzywać przyjąć opcję że Czesio jest lepszy od poprzedników że zawsze jest możliwość że się rozwinol a z drugiej strony ile mu jeszcze brakuje do tego Trenera na którego czekamy. Myślę że trzeba poczekać z wnioskami do wiosny bo dzisiaj każda opinia jest do dupy.
Pułkownik
 • 0 / 1
Jammm
W wielu kwestiach się zgadzam i rozumiemy, że czara goryczy się przelała.
Miewam podobne emocje.Nie raz żona mnie opierdziela jak klnę podczas meczu, choć ostatnio nie.Czesto wkurw trzymał.
Mam negatywne zdanie o działaniu prezesa.
Jednak kibicuję Legii.Moze naiwnie, ale mam nadzieję na lepsze.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No ja też raczej nie jestem"poznańskim frustratem" jak pisze gościu wyżej, też kibicuje, ale mam taki wkurw przez to partaczenie, że chociaż sobie czasami popiszę. :)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
tp69
nie tu nie leży po środku, nie w tym wypadku
Pułkownik
 • 0 / 1
Jammm
W pełni rozumiem.
Czasami emocje trzeba wyrzucić z siebie.
Zawsze po latach chudych przychodzący tłuste.
A skoro Mioduski nie zamierza zrezygnować, to trzeba mieć nadzieję, że to nastąpi szybko.
Plutonowy
 • 0 / 1
Jammm
Takich ludzi jak ty, którym od dłuższego czasu przeszkadza panującą w klubie amatorka jest wielu, w tym również i ja.
Muszisz jednak uważać na ciągle narzekanie bo inaczej AM LEGIA wciągnie cię na swoją czarną listę pod mityczne dwie kreski. A wtedy może być różnie.
Nie traćmy nadzieji.
Dobrze gada polać mu Miodku. Jak będą 3 pkt to może i ja skuszę się na trójniak.
Sierżant
 • 2 / 1
Trójniak to miód najpodlejszej jakości. Najwyżej wysycony jest półtorak.
- - William Remy trenuje z trenerami od przygotowania motorycznego....haaaaaahahahaha. No tak, musi przeciez nadrobic po imprezach bo z rownowaga moze byc kiepsko ;P
~Egon.
 • 0 / 0
Zapewne truchta.
I tak będzie truchtał na wakacjach w Legii do końca kontraktu, potem spakuje kasę i wyjedzie.
Major
 • 0 / 1
Narazie to z Remego tylko paruje ;)
- Nie przywiązujemy wagi do ustawienia. Mówiłem na samym początku, że chciałbym, żeby Legia płynnie zmieniała ustawienie - to tak jak Bielsa tyle ze on ma innych grajkow do takiej gry. A u nas na razie wyglada to niekiedy tragicznie.
To jest proces i na to potrzeba czasu. Bielsa pracuje w Leeds prawie 2,5 roku a Michniewicz w Legii 2 miesiące.
Korekta - warsztat Bielsy nie ogranicza sie do 2.5 lat. Nie porownuj Lamboghini z traktorem - to nie ta sama jazda ;)
* Lamborghini

Cenie Michniewicza za mysl, aby dazyc ta droga ale bez geniuszu jest to droga bardzo dluga. Gdyby byly jakies gwarancje ze Czesio moglby zostac na chocby 3 lata to ok, niech probuje ale tu przeciez zmienia sie trenera szybciej niz kalesony!
Bo co? Za rok mamy ponownie pisac - to jest proces i na to potrzeba czasu?
Absolutnie ich nie porównuje, zwracam tylko uwage na fakt, że Michniewicz pracuje w Legii zaledwie 2 miesiące. A Legia nie gra w Premier League więc to raczej Ty porownujesz Michniewicza do Bielsy z niewiadomych przyczyn.
Pietrek - mowa o warsztacie. Misio chce grac plynnie a wiec aby formacje sie automatycznie zmienialy - to jest podstawa u Bielsy i wczesniej Czesio Misio podkreslal ze sie troche wzoruje na tej mysli. Tyle ze ta mysl jest gleboka i malo kto rozumie szczegoly i aspekty - bo jak zrozumiec geniusza kiedy samy sie nie jest geniuszem? Nie masz sluchu absolutnego to jak odroznisz dobre od swietnego? Bo bic brawa kazdy potrafi.
Oczywiscie trener Pan Czeslaw Michniewicz - niezaleznie od 711 - ma swoja szanse i zycze mu sukcesu. Fajnie byloby miec w Legii trenera na 2.5 lat :)
Wielu polskich piłkarzy wzoruje się na Ronaldo, Messim czy Ronaldinho podpatrując sztuczki techniczne czy zachowania na boisku a to wcale nie oznacza że porównują do nich. Tak jest właśnie w tym przypadku. Należy zachować wszelkie proporcje i nie należy porównywać polskiej ligi do angielskiej.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Stiborius
Odnośnie twojego porównania Lamborghini do traktora-to Lamborghini produkowało na początku właśnie traktory.Tak więc wszystko przed nami-kto wie czy właśnie nam nie rośnie w Legii dobry polski trener
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Do tej pory śa traktory tej marki:)
Pułkownik
 • 0 / 0
Czyli Czesio na 2,5 roku.
Zaczyna na traktorze, a skończy w Lamborghini.
Jedyna niewiadomą, to czy jest geniuszem jak Bielsa.
Szeregowy
 • 1 / 0
Mój znajomy tak apropo ma traktor Lamborghini
Major
 • 1 / 0
Kto jest kto ? Bo żeby tą ligę zaorać ....lepszy byłby traktor ;-)))
Pułkownik
 • 0 / 0
Czesio najpierw zaorze ligę, a potem odjedzie reszcie Lamborghini i wjedzie dla LM.
Pietrek - pelna zgoda z tym co piszesz. Niemniej ja nieporownuje ligi Polskiej do angielskiej, mowa o warsztacie. To ze Michniewicz podpatruje Bielse to chwala mu za to - w kadym razie probuje. Efekty tego warsztatu beda widzoczne - zobaczymy co bedzie. Zycze trenerowi jak najlepiej b dobro legii jest wyzej niz jakies osobiste mysli na temat warsztatu trenera. Oby okazalo sie ze jest na tyle inteligentny ze wrpowadzi nas do Ligi Mistrzow i tego mu zycze - bo musze jezeli dbam o dobro Klubu
Spieprzylem, publikacja w nie tym watku :D Kretyn ze mnie
Viking - traktor marki Lamborghini raczej nie zrobi 100km/h w 3 sekundy :D

Nie ma sensu aby sie pastwic na Michniewiczu - jest terenerem wiec jest i trzeba tylko zyczyc dobrze
Marszałek Polski
 • 5 / 13
" Legia ma być zespołem, który będzie podążał za trendami w Europie. "
A ty podtrenerze podążasz za tymi trendami? Nie wydaje mi się, nic w twojej podkarierze na to nie wskazuje, więc skąd niby nagle ta Europa
Akurat tutaj wzoruje po czesci na warsztcie Bielsy choc nie wiem ile z tego warsztatu zrozumial. Nawet jezeli by zrozumial 10% (w co watpie) to i tak byllby to niemaly sukces. Gdyby natomiast mial staz u Bielsy przez jakies 2-3 lata no to moglby sie rzeczywiscie wypowiadac w taki sposob jaki robi.

No ale nas nie stac na Ferrari wiec stawiamy na traktor
Marszałek Polski
 • 0 / 6
Stać nas!!!! Skoro stac na kontrakty niegrających zawodników, wywalonych ( dopiero co po przedłużeniu kontraktu) trenerów, głupich i nielogicznych transferów to i stac na trenera który zarabiałby około1mln euro
Marszałek Polski
 • 2 / 6
Bielsy mówisz? To patrz:)
"Dziennikarze „Sunderland Echo”, w związku z tym, że nowe nazwisko menadżera „Czarnych Kotów” nie jest znane, pokusili się o stworzenie krótkiej listy szkoleniowców, którzy ubiegają się o to stanowisko. Dość niespodziewanie umieszczony na niej został Czesław Michniewicz.
Szanse byłego trenera między innymi Bruk-Bet Termaliki oraz Pogoni Szczecin na przejęcie angielskiego klubu nie są jednak duże. Jedynym plusem jego kandydatury jest to, że nie ma pracy”.
No to zatrudnjmy Kloppa! Bo Bielsa jest konfliktowy i trudny. No jezeli nas stac to nas stac! A potem wymagajmy aby trener byl Jezusem, ktory zamieni wode w wino.
Ale to ze stac Legie na dobrego trenera to ok, z tym sie zgadzam. Geniuszy raczej nie przyciagniemy kiedy nawet Arabowi sie to nie udaje
Marszałek Polski
 • 2 / 4
nikt nie oczekuje geniusza, mówimy o trenerze który potrenował trochę swoje drużyny w LE chociaż, wie jak tam awansować, nie sr.a po gaciach bo przyjeżdżają Rangersi i ma pojecie o taktyce jako takiej a nie taktyce "gadanej", czyli wiem wszystko, ale gó.wno stosuję:) taki nie kosztuje kroci a jest ich wieluuuuuuuuuu
Pułkownik
 • 1 / 1
Czesio powiedział, że Legia będzie podążać za trendami w Europie,ale czy do nich dojdzie, to czas pokaże.
Mioduski też mówił o top50 w Europie.
Pietrek - pelna zgoda z tym co piszesz. Niemniej ja nieporownuje ligi Polskiej do angielskiej, mowa o warsztacie. To ze Michniewicz podpatruje Bielse to chwala mu za to - w kadym razie probuje. Efekty tego warsztatu beda widzoczne - zobaczymy co bedzie. Zycze trenerowi jak najlepiej b dobro legii jest wyzej niz jakies osobiste mysli na temat warsztatu trenera. Oby okazalo sie ze jest na tyle inteligentny ze wrpowadzi nas do Ligi Mistrzow i tego mu zycze - bo musze jezeli dbam o dobro Klubu
Znowu pomylilem watki :D Eh...nie pije wiecej gownianego wina, otwieram wodke! :D
Pułkownik
 • 4 / 1
Prawda lest brutalna...
My powoli nie mamy drużyny , która mogłaby normalnie trenowala i wygrywać w E klapie...
Kante prawdopodobnie nie wróci do sił i formy. Mam wrażenie że on nie ma ochoty grać w Legii. To samo dzieje się z paroma innymi zawodnikami.
Szybko konieczne są wzmocnienia... i to nie przypadkowe.
Na czym opierasz swoją brutalną prawdę? Tylko na tym że Kante nie moze dojść do zdrowia?
Generał broni
 • 1 / 1
Eee, przesadzasz, kolego. Pamiętaj, w Legii nigdy nie jest tak źle, jak pismaki piszą :D
Prawda i prawdy - ale jaka prawda? Kogo prawda? Bo "objektywnej" prawdy przeciez nie ma :D Sa natomiast pewne fakty i wnioski subjektywne.

Malujemy wiec na czarno, na kolorowo, monotonnie bialo albo czarno itd itd - i to juz jest blizej prawdy.
Pułkownik
 • 0 / 0
Spokojnie, Remy i Sanogo blisko powrotu.
Będzie ogień.
Pułkownik
 • 0 / 0
Wszyscy
Prawda to rzeczywiście bardzo subiektywne pojęcie.
Ale do sprawy podchodzę pragmatycznie.
Kante jest bez formy I ciągle z urazami, Vesovic wielki znak zapytania , wielu zawodników jak Antolicz na wylocie. Z młodzieży nikt właściwie pozytywnie nie rokuje. Pozostała część druzyny może nawet wystarczyć na naszą Ligę ale to będzie szczyt możliwości.
Trzeba się określić czego oczekujemy od tej druzyny.
Pułkownik
 • 0 / 0
Darky
Dlaczego uważasz, że z młodzieży nikt nie rokuje?
Pułkownik
 • 0 / 0
A kogo poza Skibickim ( może ) masz na myśli ?
Rosolek, Slisz , Wlodar ?
Przekonasz się- Nie sądzę by byli się w stanie wybić ...
Pułkownik
 • 0 / 0
Pytam, bo nie znam potencjału młodych.
Jednak uważam, że jak ktoś rokuje to powinien dostać szansę w jedynce.
Jest CM i wyciąga młodych.
Może jednak maja potencjał.
Czy napewno rezerwy są miarodajne?
Czy wogole sztab dwójki umie właściwie ocenić potencjał graczy?
Tego się obawiam.Mamy LTC, tylko czy kadry odpowiednie?
Pułkownik
 • 0 / 0
DareirL

I tu pelna zgoda.
"Nie ma przyjaźni między trenerami. Są raczej dobre bądź złe relacje. Mamy bardzo przyjacielskie relacje z Michałem."
To jak w końcu jest? :D
Pułkownik
 • 0 / 0
Tak jak z nie piciem alkoholu, ale piciem wina.
Lewą ręka zakrywa kieliszek a prawą przechyla lampkę wina...
Major
 • 0 / 0
Trzeba sie napić by to wszystko tu zrozumieć ;)
Porucznik
 • 3 / 5
"...dwie asysty i bramka przeciwko trenerowi Czerczesowowi..." Czesiek, czyżby gdzieś jakiś mały kompleks?
jakby Vuković wspomniał cos o Czerczesowie to byscie klaskali...uszami.
Eh, wpadka - zdazaja sie. jedna jaskolka nie robi wiosny ale oczywiscie sensacja bo to pokarm dla ludu zadnego krwi
Pułkownik
 • 2 / 0
Valencia chyba się przestraszył, że będzie musiał dużo biegać i zgłosił uraz.
On sie przestraszykl ze w ogole ma biegac ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To akurat zagrywka Remy'ego
Major
 • 0 / 0
Dla mnie to wersja dla mediów. A tak na prawdę to CM pokazuje mu jego miejsce w szeregu.
Starszy sierżant
 • 3 / 2
...A tymczasem ponownie świetny mecz Praszelika. Mimo wszystkich uzasadnień, nadal nie mogę pojąć, jak można było wypuścić swojego wychowanka z takim potencjałem, w dodatku za darmo.
Łakomy jeszcze większy talent i też już ucieka nam do Zagłębia... Za darmo.
Nawet wczoraj Michniewicz mówił u Kołtonia, że od razu rzucił się mu w oczy, ale co z tego jak już podpisał w Lubinie od nowego roku.
To nic nie znaczy. Nie porównuj Legii do innych polskich klubów. Tam nie ma takiej presji, oczekiwań co do pucharów, mistrzostw Polski,. Nie ma takiej ławki rezerwowych. W innym klubie nie trzeba aź tak zasłużyć na grę w jedynce.
Ilu już świetnych u innych przychodziło do nas i gaśli. To inny świat. Nawet jak mówią, że nie chcą tu grać, to większość nie zastanawiałby się jakby dostali propozycję gry z eLką na koszulce.
Ponownie świetny mecz Praszelika, który pozwolił Śląskowi rozgromić Lechię...a nie czekaj...Wstrzymałbym się jeszcze minimum z pół roku z oceną Praszelika, bo na razie to pojedyncze przebłyski, nic więcej. Ja zdążyłem już o nim zapomnieć.
Major
 • 0 / 0
@Wawer ma rację. Legia to inny świat.
Tragedia z tym szklanym Kante. Najśmieszniejszy i tak jest red. Szymczyk, który ciągle go tłumaczy, robi mu dobry PR i jeszcze okłamuje, że jest zdrowy i normalnie trenował.


Zaraz pewnie wpis zostanie usunięty.
Generał broni
 • 0 / 1
Mecz z tych gdzie kazdy wynik jest możliwy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Czyli jak każdy w ekstraklasie
Major
 • 0 / 0
W kazdej lidze niespodzianki się zdarzają. A w dobie pandemii, tym bardziej każdy z każdym może wygrać bo duzo zależy od covida.
Czy jest tu ktoś z Sekcji Plastycznej? Niedługo będzie dostępne stare-nowe miejsce na graffiti (wiadukt Ostrobramska). Czy to będzie odtworzenie, czy raczej coś nowego?
"Skandal! Ten ze sprayem to jest wandal!"
Owszem, często tak jest, ale nie zawsze ; - )
A przy okazji, można pisać "spray", a można też napisać "sprej". Ciekawe, która forma wygra. Stawiam na "sprej" (chociaż sama wolę "spray")
~Agra
 • 0 / 0
Oby Valenia sie leczyl az do stycznia i wtedy transfer, nawet za darmo.
Podporucznik
 • 1 / 3
Odrobina szczęścia i każdy może wygrać w tym meczu


Dziadów Probierz to trzeba pojechać 3,4 do 0
Czesław 711pampersów już szuka sobie alibi.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Nie szuka alibi tylko jest realistą. Ma rację z tym co powiedział. Polska ekstraklasa jest ligą, gdzie zawodnicy miewają spore wahania formy, dlatego u nas o wyniku bardzo często decyduje forma dnia, czy pojedyncze sytuacje.
Major
 • 0 / 0
Banan87 ma rację. Nikt nie ma licencji na samo wygrywanie. Mimo wszystko wierzę, że jutro będą 3 pkt i fotel lidera ;)
Starszy szeregowy
 • 0 / 6
A mnie się wydaje Czesiu że wy już na Kante postawiliście kreskę, bo ktoś sobie coś upi........lił we łbie a on wam pokaże jeszcze swoje białe dupsko w jakimś innym klubie
A mnie sie wydaje zwyky ze po prostu pierd****z
Major
 • 0 / 0
To nie jest normalne ze zawodnik tak często jest kontuzjowany. Ja nie skreslam Kante, ale Legia potrzebuje zdrowych ludzi do gry.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mimo bramek Kante mnie nie przekonuje.
On musi oddać dużo strzałów.W lidze Legia kreuje dużo syty,a co w pucharach?
Już tak kolorowo nie jest.
Nam potrzeba kogoś jak Nikolic czy Niezgoda.
Mladenović to ogór, Juranović też. Boruc to stary, gruby dziad a Kapustka to niezrozumiały transfer. Wogóle Legia nie ma zawodników ani trenera. Jest źle a będzie jeszcze gorzej ;) To tak w skrócie sugerując się opiniami kibiców z Legia.net ;)
Generał dywizji
 • 5 / 3
Taki tu mamy klimat! Taka sytuacja...
Jak tam nasza gra w LE, nie mówiąc już o LM?
Pułkownik
 • 0 / 0
Sportowa
Myślę, że odpowiedzi znajdziesz w archiwum:)
głupi, g€pszy i jeszcze bardziej, nie masz żadnego pojęcia o grze, pozdro
Dinosaur

Napisz to jeszcze raz ale tym razem po polsku.
Major
 • 0 / 1
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Jeżeli chodzi przyszly sezon, to uważam, ze Artur nie powinien byc 1. Z całym szacunkiem dla jego umiejętności i osiągnięć, ale z racji wieku to już nie jest ta jakość co parę lat temu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Pietrek, chyba nie wszyscy czują dowcip...
Masi

Na to wygląda, cóż...
Marszałek Polski
 • 3 / 0
"Ja też wiele razy występowałem przeciwko Michałowi Probierzowi. Wiemy, jak te spotkania wyglądają."
Bardzo dyplomatyczne stwierdzenie antyfutbolu probierzowego, faulowania i lagowania na pałę
Generał broni
 • 0 / 2
Karbo powinien jechać, trenerze. No chyba że Miszta w podstawie ;)
Major
 • 0 / 0
Cm wie chyba najlepiej kto i w jakiej dyspozycji jest. Pojadą i zagrają najlepsi.
Saganowski ma zostać nowym trenerem Motoru Lublin. Leśnodorski i Żewłakow przy pomocy miliardera Jakubasa chcą zbudować "nową Legie"
Generał broni
 • 0 / 3
Fajnie, że Sagan nie trafi do ogórków, a będzie pracował z ludźmi znającymi się na rzeczy.
Generał dywizji
 • 0 / 1
"Nowa Legia" w Lublinie. Ciekawy eksperyment...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Żadna nowa Legia. Chcą utrzeć nosa miodkowi. A Legię to taki leśny ma gdzieś
Major
 • 0 / 0
Dla mnie Legia jest w W-wie. Saganowski ma prawo zdobywać doświadczenie gdzie chce. W Lublinie - o ile to prawda, że tam będzie trenerem - tylko dobrymi wynikami może się obronić, bo żadnej taryfy ulgowej tam nie będzie miał. Dla tego regionu Polski jest zwyczajnym Kowalskim.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zegrze, przecież dałem cudzysłów! Legia jest jedna, ku wściekłości pozostałych ligowców. A co do Sagana, to tównież uważam, że powinien budować swoją karierę trenerską od podstaw. Start w Legii to pocałunek śmierci. Przekonał się o tym Vuko, przekonał Magiera. Obaj legioniści z krwi i kości! Ale jko trenerzy - nieopierzeni. Obu zrobiono krzywdę powierzając im to stanowisko. Za wcześnie. Bo jak idzie, to idzie. I wtedy nawet "szatniarz" osaiągnie z Legią sukces. Ale jak zgrzyta, to potrzeba kogoś z doświadczeniem w "zarządzaniu burzą". Kogoś, kto już dostał wcześniej po du.pie, i wie jak to ogarnąć! Mam nadzieję, że takim kimś jest Czesio. Trzymam kciuki za Legię a'la Michniewicz!!!
Mam nadzieję, że ci, którzy pojadą, spełnią nasze oczekiwania. Powodzenia!
Major
 • 0 / 0
To ich praca. Dostają premie za 3pkt, wiec w ich interesie są zwycięstwa. Dlatego mamy prawo wymagać od nich pełnego zaangażowania. Sportowo nasza drużyna jest lepsza, więc poprosimy 3pkt.
To jest idealna kolejka na objęcie fotela lidera ligii. Craxa jest do zrobienia A Raków gra w Poznaniu. I może ktoś wydrukuję taki remis. Za wszelką cenę trzeba zakończyć rundę jako lider ligii. Bo wszystko się może zdarzyć.
Kapitan
 • 1 / 0
dokładnie, ponadto nie wiadomo ile kolejek będzie jeszcze do grania, PZPN bierze pod uwagę skrócenie ligi.
Podporucznik
 • 0 / 0
Zgadzam się!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lider po 15 kolejkach mocno wskazany
Major
 • 0 / 0
Ja zgadzam sie z Pielrzymem, juz w 10 kolejce mamy szanse zostać liderem i trzeba to wykorzystać. A później odpierać ataki i utrzymać sie na szczycie .