Jakub Waliszewski

Źródło:

25.01.2022 09:00

(akt. 24.01.2022 20:04)

Carlitos strzelił gola w pucharze Grecji, Michał Karbownik zaliczył kolejny występ w barwach Olympiakosu, a Salvador Agra zaprezentował się z dobrej strony w meczu ligi portugalskiej. Co słychać u byłych zawodników Legii?

Gol Carlitosa

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Grecji Panathinaikos wygrał z Anagennisi Karditsas 4:0. Już po 30. minutach "Koniczynki" prowadziły 3:0. Carlitos asystował przy trzecim golu, a kilkanaście minut później sam wpisał się na listę strzelców. Hiszpan w tempo wbiegł między dwóch obrońców, a następnie przelobował bramkarza. Dla 31-latka było to 11. trafienie w tym sezonie.

Karbownik w podstawowym składzie

Michał Karbownik znalazł się w podstawowej "11" na mecz Pucharu Grecji z Panetolikos. 20-latek przebywał na boisku do 62. minuty, kiedy na boisku zastąpił go Fotios Kitsos. Spotkanie zakończyło się porażką Olympiakosu 1:2.

Cztery dni później mistrzowie Grecji wygrali w lidze z PAS Giannina 2:0, a "Karbo" nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Jak dotąd zagrał 8 spotkań w barwach Olympiakosu.

Dobry występ Agry

W 19. kolejce portugalskiej Primeira Ligi Tondela przegrała na własnym stadionie z FC Vizela 2:3. Wynik spotkania otworzył w 11. minucie Salvador Agra. Joao Pedro podał na lewą stronę boiska do Agry, który wbiegł z piłką w pole karne i umieścił ją przy bliższym słupku. Kwadrans później trafił do siatki po znakomitym uderzeniu z dystansu, jednak gol nie został uznany, gdyż jeden z zawodników Tondeli znajdował się wcześniej na pozycji spalonej. Agra jest jednym z wyróżniających się zawodników w swojej drużynie. W tym sezonie zagrał w 23 meczach, strzelił 4 gole i miał tyle samo asyst.

Duda skuteczny w serii "jedenastek"

FC Koeln przegrało w rzutach karnych z Hamburgiem i odpadło z Pucharu Niemiec. W 76. minucie na boisku pojawił Ondrej Duda. Słowak miał 68 procent celnych podań, zaliczył 11 strat i nie oddał ani jednego strzału na bramkę. Co prawda nie pomylił się w serii "jedenastek", jednak ogólnie zagrał przeciętnie i zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Sofascore ocenił jego występ na 6.3.